Kardeşimin sevgilisi ve ailesi

Herkes bu siteyi kullanmıyor, o yüzden ben açtım konuyu. Niye alakadar ediyor diyerek ne kastettiğinizi anlıyorum, kardeşim bana akıl soruyor ben de yardımcı olmak için fikir almak istedim. Adam kötü kalpli mi bilmiyorum ama biraz cimri olduğunu belli ediyor. İki lafından biri "biz ancak geçiniyoruz, kendi yağında kavrulan insanlarız." Biz de aynı durumdayız aslında. Sanki biraz geleceği düşünerek bunları baştan söylüyor gibi. Teşekkürler yorumunuz için.
Düğünde çok masraf çıkmasın diye önceden bahsetmiştir. Durumu yoksa napsınlar. Siz kardeşinizin ilişkisini çok sahiplenmişsiniz. Yok ikinci görüşmeye olumlu gideceğizler. Kızı da terdirgin ediyorsunuzdur beğenecekler mi diye. Ailecek biraz geri planda kalın bence. Gençler halletsin işleri çok sorun yoksa çok yorum yapmaya da gerek yok

Adam hem esnaf olduğu için konuşmaya alışık hem de oğlunun eş adayının ailesi ile tanışacağından stresten iyice çenesi düşmüş olabilir.

Annemlerin dünürlerinden biri aynı ortamda bile oturmazdı bize geldiklerinde başka odaya geçer tv izlerdi bir diğer dünürü bel altı muhabbet yapardı sürekli yani iki kişi anlaştıktan sonra gerisi hallolur

Benim istememde babamın halleri beni yerin dibine geçirdi.Bekliyordum zaten ama bu kadar abartacağını tahmin etmemiştim.Eşim tek kelime etmedi.10 yılı geçtik,bu konuda beni hiç utandırmadı.Ama ben de eşimi asla memleketime gitmesi konusunda zorlamadım.Onu babamla aynı ortama sokmamaya çalıştım.Sizin damat ve annesinin mahcubiyetini öyle iyi anlıyorum ki.
Yakın olmayacaklarsa ve çocuk babasının güdümünde değilse sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Adam esnafmış,beyefendi gibi oturmaz esnaflar :KK66: kendi eşimin ailesinden biliyorum,hatta eşim bile bazen gerekli gereksiz konuşur durur,konu önemli değil,yeter ki ortam sessiz olmasın diye. Kültür meselesi bu. Esnaf kültürü diye bir gerçek var neticede. Kardeşiniz için gerçekten çok önemli bir konuysa o zaman öğretmen,memur aile falan bulmalı.

Kotu insanlar degilse dugune kadar idare edin, sonra zaten bir cemiyet, cenaze vs.olmadigi surece gorusmek zorunda degilsiniz ki. Ben 4 sene once evlendim, aileler en son dugun zamani gorusmustu, telefonla falan da konusmazlar, karsilikli oyle bir beklentileri yok. Gerek de yok. 😬

Dogru mesafe koyulursa kayinpederin patavatsiz olmasinin ne gibi bi mahsuru olabilir ki? Kardesiniz de ne kadar merakliymis ayrilmaya masallah. Ya da şöyle diyeyim, kardesiniz ne kadar aileciymis, ailesi sevgilisinin babasini begenmedi diye ayrilabilirim diyor.

En büyük sorun başka kimseye söz bırakmayacak şekilde konuşmasıydı. Bunun dışında bize gelirken aldıkları biletin fiyatına kadar söyelmiş babama. Hatta babamın yanında otobüs firması ile konuşup bilet fiyatında pazarlık yaptırmaya bile çalışmış. Çocuk siyaset konuşma diye tembihlemesine rağmen o konuya da girdi maalesef. En kötüsü, kardeşime "ablacım" demiş galiba :/ esnaflıktan kalan ağız alışkanlığı herhalde
Ici dışı bir saf bi adam gibi geldi bana. Hayir deseniz ki biz dedelerimize kadar tahsilli, sosyeteden bir aileyiz, konaklarda malikanelerde yaşıyoruz , boyle aile bize yakismaaaazzz (dizi karakteri tonlamasi ile okuyun), eyvallah. Ama olay ne yani baska Cok tuhaf gercekten

X