Kardeşimin Sevgilisinden Hoşlanmıyorum

Ben kendi yakın arkadaşlarımı bile babam yüzünden geri çevirmiş, davet etmemişken onu neden çağırayım ki?
Ona gelene kadar sırada o kadar çok insan vardı ki. Ama ben yine de nişan sonrası dediğiniz gibi "cahillik" diyip konuşmaya devam ettim. Sonradan işin dozunu kaçırdı. Bir insanın "ablanın nikahına gidemezsin" demesi için ne tür bir cahil olması gerek bilemedim:KK9:
Hadi her şeyi geçtim, her şeyi ben yanlış anladım, yorumladım sonuçta görümce adayıyım ya:KK52: Çok mu zordu aylardır arayıp "abla bir yanlış anlama olmuş ben aslında şöyle demek istedim, böyle olsun istemedim" vs vs diye nezaketen de olsa bir şeyler demesi?

tmm şimdi şöyle bir yol izle ozaman
bu kız ailesine çok huzur getirmeyece ise
kardeşinizi uzak tutmaya çalışmayın
kötü söylemeyin..
çünkü yasaklar kurallar yanlış olan şeyler daha çekici gelir
uzaklaştırmak istedikçe bağlılığı artar oluruna bırakın kardeşiniz yavaş yavaş kendiliğinden sogusun bebeğim..

Çocuk desem çocuk değil gerçekten...Hadi 1 oldu, 2 oldu ama hata üzerine hata da yeter artık gerçekten.
Eşime büyük saygısızlık oldu, zaten nişan ve evlilik sürecimiz o kadar kötü geçti ve ailem o kadar zor kabul etti ki...Bir de üzerine kardeşim onu silince çok şaşırdı ve sevgilisi silmiş bu sebepten diyince de inanmadı... Nasıl silebilir, kardeşin neden tepki vermedi gibi sorular sordu ve istenmediğini bunun bir bahane olduğunu falan düşündü.

Ben de bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum...Kendisi aşırı kıskanç biri belki de şimdiden düğüne gelmenin yerini yapıyordur. Kardeşimi düğünde kızlara yem edemez çünkü:KK33:

Kıskançlığında bir sınırı var bilemedim.. :KK1: Allah kolaylık versin sana canım :)

tmm şimdi şöyle bir yol izle ozaman
bu kız ailesine çok huzur getirmeyece ise
kardeşinizi uzak tutmaya çalışmayın
kötü söylemeyin..
çünkü yasaklar kurallar yanlış olan şeyler daha çekici gelir
uzaklaştırmak istedikçe bağlılığı artar oluruna bırakın kardeşiniz yavaş yavaş kendiliğinden sogusun bebeğim..

Asla kardeşimi uzaklaştırma gibi bir amacım olamaz, kendi bilecekleri iş bu.
Hatta tam tersi yaz gelince ayrılıcam, bu kız psikopat, bu kız bana ağıza alınmayacak küfürler söylüyo, bu kız hayatımı mahvetti, yaşama sevincim bitti diye gelip dert yanan da kendisi.
E ister istemez o kızın saçını başını yolmak istiyorum kardeşimi üzdüğü için ama kardeşim razıysa bana laf düşmez:KK76:
Benim tek istediğim benden ve eşimden uzak durması, ikimize de böyle bir yanlış yapılmışken düğünümüze gelmemesi...

Bazı kızlar daha sözlenmeden nişanlanmadan aileye girmeye çalışıyorlar ya anlamıyorum. Bence aileler arasında bi söz bile olmadan bu kadar aileye dahil olmaya çalışması hiç hoş değil. Herkes yerini bilecek. Ama kardeşin ciddi değilse neden kızın her dediğine tamam diyor, dediğini yapmamış olsa bile tamam demesi iyi değil.

Asla kardeşimi uzaklaştırma gibi bir amacım olamaz, kendi bilecekleri iş bu.
Hatta tam tersi yaz gelince ayrılıcam, bu kız psikopat, bu kız bana ağıza alınmayacak küfürler söylüyo, bu kız hayatımı mahvetti, yaşama sevincim bitti diye gelip dert yanan da kendisi.
E ister istemez o kızın saçını başını yolmak istiyorum kardeşimi üzdüğü için ama kardeşim razıysa bana laf düşmez:KK76:
Benim tek istediğim benden ve eşimden uzak durması, ikimize de böyle bir yanlış yapılmışken düğünümüze gelmemesi...

canım herşeye müdahale et ama düğününü gelmesi konusunda bişey deme
boş ver gelsin
düğün bu bayram olsun şenlik olsun küslük olmasın
gelipte olay mı yapcak
süslenır püslenır arkadaşlarına (janım görümcemın dügün günü) diye foto atar ergen gibi :KK9:

merhaba :) gecmıs olsn genelde pek bu tur konulara yazmak ıstemem ama aynı turde bır olayı bende yasadm ablamın en yakn kız arkadasıda aynı bu sekılde sureklı nısanıma sözume dugunume gelmek ıstedı bende hem nısanmda kalabalk ıstemedgm ıcın hemde kızdan hoslanmadgm ıcın ıstemedm ablam cok ısrar ettı ve kızda ınanılmaz derecede ısrar ettı gurursuz ıstemedıgımı bıldıgı halde! neyse sonuc olarak gelmedı cok sukur ve onu görmedıgım ıcın cok guzel gectı :) suan ablamla dogru durust görusmuyorlar bıle anlattgnz kadarıyla kız tam bır yapıskan ve problemlı bence uzak tutun aılenızden gelıp gıtmesn sıze kardesınızde umarım uzaklasır zarardan baska bırsey getırmez kabul etmeyın öyle facebooktan fılan asla görusme problemlı zararlı cıkan sen olursn ustelk kardesın bugun kabul edersen yarın öburgun ıyı anlasıyorsnz dıye bırakmaya bılırde ayrıca kardesınıze onu neden ıstemedıgınızı problemlı bır ınsan oldugunu ve ona layık olmadgnı da anlatın yası çok genc tabıkı kımınle olduguna kendısı karar verebılır ama sıze aılesıne ve kendısıne huzur vermeyen bırınıde hayatında tutuyorsa demekkı mantıklı karar veremıyordur ılerde cok ıyı ınsanlarla saygılı bır ılıskı yasıyabılır öyle degıl mı?

Selam...Bir görümce adayı olarak sizden fikir almaya geldim.

Öncelikle geçmişten biraz bahsetmem gerekecek, neden bu kızdan hoşlanmadığım ile ilgili...Aslında hoşlanmıyorum demekten ziyade tepkiliyim diyelim.

Bu kız daha önceden bizim eve gelip giderdi, iyiydi de aramız severdik ailecek falan. Başlarda oldukça saygılıydı ama sonradan bazı garip hallerini farkettim. Sürekli saçma sapan sebeplerden kavga etmeler, maddi beklentiler, garip istekler vs. Kardeşim razıysa banane diyerek hiç bulaşmadım.

benim nişan tarihim geldi çattı. Zaten ailemi zor ikna ettiğim için pek güzel günler değildi, benim açımdan oldukça gergindi. Babam ise bir kaç akrabamız dışında kimseyi istemiyordu. Hatta ben sırf bu yüzden yakın çoğu arkadaşıma özür dileyerek gelmemelerini söyledim ve durumu anlattım:KK53: Bu kız başlamış kardeşimin başının etini yemeye, ben neden davet edilmiyorum diye. Kardeşime söyledim bizimkilere söyle olur derlerse çağır, annem kesinlikle gelmesin dedi ve yapacak bir şey kalmadı. Nişan günü bir sürü hazırlık var olmasa da kardeşimi yanımda isterim değil mi? Sürekli telefonda kavga etti sonra birden kardeşim dışarı fırladı, 5 dakika sonra yanında kızla geldi:KK53: Kız bizim evin oralara gelmiş ve kardeşim de almış getirmiş artık neler olduysa ayrıntısını sormadım. Ben yine aşırı bir tepki vermedim ama annem sadece aile büyüklerinin olduğu bir törene çağırılmadan gelmesinden dolayı artık bize gelmemesini söyledi (kardeşime tabi). Bu ilk falsosuydu...

İkincisi ise nikahta oldu. Biz ailecek nikahım için İstanbul'a gideceğiz, kız yine başlamış ben de gelirim, bana da otelde yer ayırın, uçak paramı sen karşılamasın gibi saçma sapan konuşmaya. Kendi ailesine de yakınız İstanbul'da, gelsin ailesinde kalsın hem de ziyaret etmiş olur, nikaha da gelir dedim. Kız istememiş ailesinden gizli gelecekmiş. Kardeşim de öğrenci yani nasıl karşılayacaksa onun masraflarını... Ve nikah günü uçağa binmeden önce öğreniyorum ki kız buna "ben gelemezsem sen de gidemezsin" demiş:KK53: Benim kardeşim de tamam demiş ve gideceğini söylememiş. Uçak inince kıza söylemiş ben nikaha geldim diye ve gün boyu kavga ettiler. Eşimin ailesinde yemekteyiz bir odaya kapandı ne bizimle iliglendi ne aileyle, sürekli mesaj sürekli telefon...O günümde de yardımcı olacak kişi kardeşimken misafir gibi davrandı. Hatta arayıp "çok büyük bir dert olsa bile insan bekler,nikah bitimi kavganızı edersiniz" diyecektim ama yine kardeşim izin vermedi.Bu da ikinci falso oldu...

Hal böyleyken ben de kızı faceden sildim, en önemli günlerimde kardeşimi bir rahat bırakmadı ki bizlerle ilgilensin (tabi kardeşimde de suç var yani sahsen biri bana kardeşinin nikahına gidemeyeceksin diyecek ve ben de tamam diyeceğim öyle mi:KK53:). Silmeden önce de kardeşime dedim ki "bak ben bu kızdan bıktım, en güzel günlerimi mahvediyo, eğer bununla ciddi düşünüyorsan bu derece tepki koymam sonuçta ileride yüzyüze bakabiliriz ama sen ciddi düşünmüyorum diyorsan da ben bunları sineye çekemem. Sana yaptıkları beni ilgilendirmez, istediğiniz kadar kavga edin ama ucu bana dokunuyorsa tepkimi koyarım dedim. Kardeşim de zaten kızın psikolojik olarak sorunlu olduğunu ve okulu bitince ayrılacağını falan söylüyordu ama hiç de o şekilde davranmıyordu. Hediyeler alıyor,peşinde koşuyor falan...Neyse velhasıl "ben zaten ayrılıcam" gibi bir tepki verince iyi dedim sildim. Ben onu silince hasbam da tutmuş kardeşimin faceinden eşimi silmiş. Eşimin de erkek kardeşi yok bana "ben kardeşini kardeşim yerine koymuştum, severim de niye böyle oldu" diyince kan beynime sıçradı. Dedim ne haliniz varsa görün ama bu kız asla düğünüme gelmeyecek (kendi memleketimizde de yazın düğün olacak). Yine bir şekilde çıkar gelirse önünde durur içeri almam ona göre dedim.

bugün de kardeşim gelmiş, bu kız çok ağlıyor, sinirle hareket ettim ben ablanla kötü olmak istemem diyor. Eklesin mi seni yeniden bişey yapalım vs dedi. Ben de kızdım; bir değil, iki değil istemiyorum telafi edemez artık, iyi olmak zorunda da değilim dedim. Ama burnu iyi sürtmüş vs diyerek ikna etmeye çalıştı ben de bırak başkalarının hatalarını temizlemeye çalışma dedim. Bozuldu ve gitti...

Yani haksız mıyım ne yapmalıyım bilemedim

canım benim öncelikle çok haklısın araya para maddiyat girince kan beynime sıçrıyor inan bana kuzenimle samimiyiz 1994 doğumlu sevgilisi olacak adam kızdan 10 yaş büyük internetteki oyun sitelerinden kumar oynuyor babasıda kendi gibi kumar oynuyor facede yakaladım bunu kuzenimin face yok bende öyle bakarken adamı yakaladım açık saçık yabancı kızların olduğu bi face var kumar oynuyor o faceden kuzenime anlattım gösterdim adam ne yaptı etti kurtuldu bunların evine haciz geliyormuş filan hep borç içindeler adamın ablası kuzenime habire hediyeler alıyor yemeklere okeylere çağırıyor sırf maddiyat için evlenecekler sonra bak benim imkanım bu kadar ev alamam filan diyecek senin babannnen annen sana ev alsın diyecek biliyoruz bunu nefret ediyorum bu maddiyat konuşmalarından dengesin hareketlerden bence bu kızda dengesiz yaşları küçük değilmiş te kardeşin kızı sevmiyorsa gelecek görmüyorsa neden hala görüşüp bu kadar hayatınıza müdahale etmesine izin veriyorki san tavsiye kızla arana mesafe yok face falan boş iş ne olacak mış face tekrar eklesen anlamadım ekleyince bütün yaşanılanlar unutulacak mıymış:KK53: benim sevgilimin ablası evlendi 6 yıldır beraberiz aileyide tanıyorum ama onlar beni davet etmedi zaten davet edilsemde gitmezdim arada resmi bir şey olmadan bu kadar yüz göz olunmayı doğru bulmuyorum

Son düzenleme:
Kız kafayı yemiş ya ne kadar sinir bozucu bu ne böyle :KK53:

Bir insan nasıl bu kadar ısrarcı olabilir ki anlamadım..

Hadi nişanlısı olsa anlayacağım çünkü aileler içinde adı konmuş olur ama böyle bir durum da yokken ailenin içinde bu kadar kendini görmek istemesi yüzsüzlüktür.

Kardeşine de ayrı bir sinir oldum gerçekten..

Bence sen daha hiç muhatap falan olma kızla.

Ondan da yüz bulur.

Yazdıklarınızı okuyunca kafamda kardesinizin ve sevgilinizin yaslarının 16-17 oldugu canlandı ve bosverin onemsemeyin diyecektim ki yorumlara baktım yasları gayette büyükmüs. Hatta kızla yasıtız yani... Düsünemiyorum o tarz davranıslara sahip oldugumu. Ne kadar da itici. Kız biraz sidik yarıstırıcı, epeyde kıskanc gibi geldi bana. Bence siz onun seviyesine inmeyin, bırakın dügüne gelsin ama muhattap olmayın. Oyle ozel bi günde o kızın nazı niyazıyla ugrasacak degilsiniz...

Kızlar sağolun, hem bunlar yanına kar kalsın istemiyorum hem de uğraşasım yok açıkçası.
Ama ben izin versem bile annem onu kovacaktır salondan, bayağı tepkili çünkü hatta bu kızla evlenicem dese bile ben istemeye gitmem diyordu

kendimi senin yerine koydum da, asla ne eklerim ne de konuşurum.. ha konuşursam da bütün gemileri yakarım sonuç yine aynı kapıya çıkar.. hem dengesiz, hem despot.. umarım yakın zamanda kurtulursunuz.. ama kardeşine de çok kızdım, madem ciddi değil neden senin en güzel günlerini mahvediyor? yok eğer ciddiyse allah yardımcınız olsun.. :KK50:

çocuk ablasının nikahına gitmeyecek hee pehhh,
sen en iyisini yapmışsın koalina mesafeli olmak gerek böyleleriyle
ama kardesinde de suç var ki sende bunun farketmişsin zaten

Son düzenleme:
Bence kardesiniz yalan söylüyor gibi.
Hem o kiza hem size.
Iki tarafida idare etmeye calisiyor ama iki tarafada farkli konusmasi, taraflar arasinda soruna neden oluyor.
Kizla ciddi düsünmedigi de yalan bence, zaten ciddi düsünmese bu kadar seye izin vermez.
Size istemedigini söylerken, kizada baska seyler söylüyor ki kizda böyle seyler yapmak icin yüz buluyor.
Kiza nikaha gitmeyecegim diyerekte yalan söylemis, bence yalan söylemeye bir son vermeli.
Kardesinizi karsiniza alip güzelce konusun, eger kizla ciddi düsünüyor ama sizin verdiginiz tepkilerden cekindigi icin ciddi düsünmedigini söylüyorsa, sorunlar dahada büyür.

Evet büyük sorun kardeşimde, muhtemelen iki tarafı da idare ettiğini düşünüyor ama öyle olmuyor.
Yakın zamanda konuştuk emin misin bu kızı istemediğine, çift taraflı oynuyorsun bence diye ama inatla istemediğini söylüyor. Başka da bir şey söylemiyor. Zaten kendisi bu olaylardan çok önce söylemeye başlamıştı bu kız bıktırdı diye. Söylediğine göre bizimki ayrılıyormuş, kız bırakmıyormuş, intihara meyilliymiş falan filan...
Bilemiyorum doğru olsa bile insan sevmediği birinden soğur bu derece her dediğine tamam demez.
En azından içim rahat hatam yok.
Yine de görümcelik damarlarım kabarıyor, umarım evlenmezler

Evet büyük sorun kardeşimde, muhtemelen iki tarafı da idare ettiğini düşünüyor ama öyle olmuyor.
Yakın zamanda konuştuk emin misin bu kızı istemediğine, çift taraflı oynuyorsun bence diye ama inatla istemediğini söylüyor. Başka da bir şey söylemiyor. Zaten kendisi bu olaylardan çok önce söylemeye başlamıştı bu kız bıktırdı diye. Söylediğine göre bizimki ayrılıyormuş, kız bırakmıyormuş, intihara meyilliymiş falan filan...
Bilemiyorum doğru olsa bile insan sevmediği birinden soğur bu derece her dediğine tamam demez.
En azından içim rahat hatam yok.
Yine de görümcelik damarlarım kabarıyor, umarım evlenmezler

madem kardeşiniz ayrılmayı düşünüyormuş o zaman sen istemediğin biriyle ben bu durumdayken hiç muhatap olmak istemiyorum deyin ve muhatap olmayın. ne sanıyor insanlar kendilerini bilmem

Cok haklisin, Zaten aralarinsa nisanlilik felan yok onun icin ayni ortami paylasmak zorunda degilsiniz kizla...

Cocuk gibi davranmis kiz ama tek suclu kizda degil..ben kardesini daha cok sucluyorum bu durumda...
Tepkisini koysa kizda ona gore hareket eder..

Ayrilcam diyipte kiza umut vermesi hic hos degil.....
Ayrilcaksa simdiden ayrilsin ,bahane bence kardesinin soyledikleri....

Bence kardesiniz yalan söylüyor gibi.
Hem o kiza hem size.
Iki tarafida idare etmeye calisiyor ama iki tarafada farkli konusmasi, taraflar arasinda soruna neden oluyor.
Kizla ciddi düsünmedigi de yalan bence, zaten ciddi düsünmese bu kadar seye izin vermez.
Size istemedigini söylerken, kizada baska seyler söylüyor ki kizda böyle seyler yapmak icin yüz buluyor.
Kiza nikaha gitmeyecegim diyerekte yalan söylemis, bence yalan söylemeye bir son vermeli.
Kardesinizi karsiniza alip güzelce konusun, eger kizla ciddi düsünüyor ama sizin verdiginiz tepkilerden cekindigi icin ciddi düsünmedigini söylüyorsa, sorunlar dahada büyür.

Katiliyorum.
Yoksa bir kiz bu kadar itici olamaz .

Kardeşin çok ezikmiş bence kızın bi suçu yok
Herkes karşısındakinin hayatına karşısındaki izin verdiği kadar dahil olur ve müdahale eder
Kız bu cesareti kardeşinden buluyo
Düşünsene kız kendinde ablanın nikahına gitmiceksin deme cesaretini buluyo yani
Kardeşin de tamam gitmem diyip kandırıp gidiyo
Sen kimsin o benim ailem haddini bil diyemiyo yani
Ve bunlar daha nişanlı değil sözlü değil sacece sevgililer ona rağmen böyle
Kızı siz ilgilendirmezsiniz ki kıza ve ailesine nası davranması gerektiğini bilmesi gereken kardeşin
Ayrıca da bence kardeşin gayet ciddi
Yoksa kimse bu manyaklıkları çekmez

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

El kızını geç.. Kardeşin var ya kardeşin..
Benim de var erkek kardeşim, zaten bir tanecik kardeşim var neyse böyle bişey yapsın ekmek kuran çarpsın ki kovarım nikahımdan..
El kızı gitme diyecek he? Gitme deme cesaretini gösterebilecek? Benim kardeşim de tamam diyecek ama gelip misafir gibi davranacak ha?
Küfür kıyamet kovarım ve kapımda yatana kadar da selamını bile almam..
Ah bu erkekler...
Tapıyorum kardeşime ama, yakarım canını böyle bişey yapsa.. Sende kızla konuşma, dengesizin tekiymiş ya..

Benim anlamadığım durum şu ki en başta sadece aile büyüklerinin olduğu nişanda o kızı neden istemediğiniz oldu. Açıkcası şehir değiştirdiğim erkek arkadaşım beni öyle özel bigünde istemese bi ben fazlalık geliceksem çok fazla bozulurdum. Kızın verdiği tepkiler çok yanlış kesinlikle savunmuyorum ama en başta bi yanlış yapılmış ve kız da önünü alamamış gibi gördüm ben. Barış çağrısını dikkate alın bence belliki daha uzun bir süre hayatınızda olcak.

X