Kasayı kayınpedere emanet etmek

Nerede ekonomi, sıkıntı konusu var ben oradayım.
Hiç okumadın mı borçlarımdan ne kadar bıktığımı :KK70:
Aşk olsun :KK70:
Şimdi annemle konuştum dik süpürge alacağım ona sordum fakir al diyor.

Oradan bile fakirlik yakama yapıştı :KK70:

Fakir alma Dyson al

Eski modelini al ama onu al

Benim evde var bir dik süpürge hayatımın hatasıydı duruyor hala kenarda

Ne güzel çekiyor ne kolay boşalıyor tam işkence

Evet dyson ile fiyat farkı var ama eski modeller nispeten ucuz
Allah yazdıysa bozsun diyeceğim ama
Sonunda bozduracaksak düşünebilirim 🤪😂😂😂
Yoksa gerçekten bunu takanlar var mı?
Yok de nolur 🙄

Tabi canım her daim 💎💎💎💎

Bak ne kadar da yatırımlık bi eş 😂😂
Benimki bazen parasında değilim ama daha ucuza buluruz der 😂😂😂

Nette gördüm sana takıldım

Az daha koyup araba alınır

Fakir alma Dyson al

Eski modelini al ama onu al

Benim evde var bir dik süpürge hayatımın hatasıydı duruyor hala kenarda

Ne güzel çekiyor ne kolay boşalıyor tam işkence

Evet dyson ile fiyat farkı var ama eski modeller nispeten ucuz

Nette gördüm sana takıldım

Az daha koyup araba alınır

Ya normal süpürgem var ama bazen çıkarması zor geliyor.
O yüzden böyle dandik bir şey alacağım el altında gırgır gibi :KK70:
Zaten fakirim dyson a param yetmez damdan :KK70:

Kızlar bizim bankada kiralık kasamız var eşimin üstüne bütün düğün takılarımız birikim için yaptığımız altınlarımız hepsi orda duruyor ama eşimin üstüne olduğu için sadece eşim açabiliyor ve işleri çok yoğun oluyor bazen uzun yola gidiyor ve takılarını takmak istediğimde bazen müsait olup gidip açamıyor bu yüzden çok düğüne takısız gitmişliğim var. Sorum şu ki kayınpederim emekli ve hep müsait oluyor acaba kasayı babamın üstüne geçirsek o alsa koysa yerine sizce bu mantıklı mı ? Eşimin ailesi özelliklere babam çok iyidir asla gözüm arkada kalmaz . Sizce bu mantıklı olur mu ?
Siz niye üzerine almıyorsunuz eğer sizde müsait olamıyorsanız babaya teslim edilebilir. Benim kayinpederim sever öle işimizi görmeyi Allah razı olsun onada eylence çıkardı gidip gelmeye 😁 ama tabii olsaydı keşke ah ah 😁

Bende de fakir var. İşe yaramıyor. Üstüne normal süpürge aldık. O da hantal diye sonunda aylarca borç öderiz diyip robot aldık :KK70:

Bir dik süpürge beni robota kadar götürdü
Kötü komşu ev sahibi yapar misali

Dikkatli okuduysanız eşim veya babam teklif etmedi bana bunu hatta ben daha böyle düşündüğümü kimseye söylemedim bile. Sizin aile kavramınıza şaşırdım resmen
Herkes aynı şeyi söylemiş siz de hep aynısını söylüyorsunuz. Aklın yolu bir demişler. Neden tereddüt edip konu açtınız ki. Yapın kayinbabanın adına hatta o hangisini getireceğini bilemez belki kv nin üstüne yapın kasayı. Size lazım olunca getirir.

Dikkatli okuduysanız eşim veya babam teklif etmedi bana bunu hatta ben daha böyle düşündüğümü kimseye söylemedim bile. Sizin aile kavramınıza şaşırdım resmen
Madem eşinizin ailesiyle bu kadar iyisiniz, madem kayınpedere bu kadar güveniyorsunuz, madem siz gidip alamıyorsunuz düğünlere takısız gidiyorsunuz ee yapın kasayı o zaman kayınpederin üstüne, niye buraya konu açtınız, sorun ne?

Benim fikrime gelince; eşimle ortak yapardım, iş yerime yakın bir banka seçerdim. Eşimin alamadığı durumda işten izin alır giderdim bankaya. Yada düğünlerde kullanmalık bir kaç takıyı evde tutardım.

Kızlar bizim bankada kiralık kasamız var eşimin üstüne bütün düğün takılarımız birikim için yaptığımız altınlarımız hepsi orda duruyor ama eşimin üstüne olduğu için sadece eşim açabiliyor ve işleri çok yoğun oluyor bazen uzun yola gidiyor ve takılarını takmak istediğimde bazen müsait olup gidip açamıyor bu yüzden çok düğüne takısız gitmişliğim var. Sorum şu ki kayınpederim emekli ve hep müsait oluyor acaba kasayı babamın üstüne geçirsek o alsa koysa yerine sizce bu mantıklı mı ? Eşimin ailesi özelliklere babam çok iyidir asla gözüm arkada kalmaz . Sizce bu mantıklı olur mu ?
Neden kendi üstüne almıyorsun ki , ben kimseye güvenmezdim..

Nasrettin Hocanın sarımsağı yastığının altında olurmuş :) Ben kendi takımı emanet etmezdım kimseye .Eşim de dahil.Kimse kötü şeyler bekleyerek evlenmiyor arkadaşımın eşi böyle bir kasadan kazığı attı ve beş yılın üstüne ayrıldı sorsan o da kocasına güveniyordu illa hayatımızdaki insanlara güveniyoruz güvenmeden şüphe içinde yaşayamayız ama yine de dikkat etmek lazım.Kayınpederiniz altınları alır diye demiyorum ben babama da vermem alır diye değil mesela bankada çalışan arkadaşım var o anlattı gecen sene biri kasadan düşürmüş bir bileklik soran da olmamış o bölümde kamera da olmuyormuş insanların özel alanı diye ve kalmış öyle.Düşürür bir şey olur ne gerek var.Bir de yaşlı adam takı alıp niye gezsin başına bir şey gelir 100 lira için cinayet işliyorlar .Benim fikrim öyle yani.

Konu sahibi icin soylemiyorum ama 5 yil once babamin arkadaslarinin dernek pikniklerine gittik. Hepimiz spor rahat giyecekler tercih ettik. Bize göre piknik demek = top oynamak , cimenlere yayilmak ,mangal yakmak salıncaga binmek vs. Anaaaa servise bindikki herkes dantelli güpürlü gömlekler, vatkalı ceketler giymis. Bütün kadınlarin dirseklerine kadar bilezikleri var hepsi salon makyaji yapmiş. Bir ara şüphe ettim acaba biz yanlislikla düğüne gidiyoruzda haberimiz mi yok diye. Ama o yörenin adeti o şekildeymis. Kadinlar gömleklerini dirseklerine kadar sıyırıp altın gösterisi yaptilar. hayatimin en ilginc piknigiydi

Bizim bazı yakın akrabalar da bir yerlere gidince başkasının kılık kıyafetiyle ilgili yorum yapar hep böyle.

İsterse baştan aşağıya altınlarla dolu gelir pikniğe bize ne ki.

Evet yerine göre giyinmek rahatlık anlamından önemlidir ancak o öyle rahat ediyordur belki.

Bence insanların zevkleriyle ugrasmadigimiz gün daha rahat olacak ortamlar.

Setim, bileziklerim, zincirim var. Kardeşimin düğününde bile takmadım. Çünkü çirkin duruyor. :işsiz: Konu sahibi diyor ya bizim yörede normal diye. Balıkesirliymiş. Ben Bursalıyım, eşim de Antepli. Asıl benim takmam lazım ya ahjsjajs.

Çirkin duruyorsa niye aldınız , aldırdınız.

O zaman hiç almayın. İyi olmayanlar hem havayı toza buluyor hem de almıyor zaten. Zaman ve enerji kaybı.

X