Kasım Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacak Olanlar

Yani çok nadir yumuşak iç bazen. Normalde pihtilasmaya yatkınlığın varsa arttırır çok pihtilasmads bebek tutunmakta zorlanıyor.
Valla aydınlandim çok sağol canım içmesem ölmem yani hiç riske atmaya değmez daha tedavinin başlamasına var ama olsun önceden önlem iyidir 🌼tekrar teşekkür ederim
Sen ne zaman basliyorsun canım

Hanimlar merhaba, bugun opu yapildi. Doktorum persembe yapariz transferini dedi. 2. Gun ya da 5.gun embriyosu arasinda ne gibi bir fark olur? Ilk denemem daha, beni aydinlatirsaniz sevinirim

Hanimlar merhaba, bugun opu yapildi. Doktorum persembe yapariz transferini dedi. 2. Gun ya da 5.gun embriyosu arasinda ne gibi bir fark olur? Ilk denemem daha, beni aydinlatirsaniz sevinirim

Embriyo transferinin 3. gün ya da 5. gün yapılmasının farkı nedir?​

Embriyo transferi yumurta toplama günüden 3 ya da 5 gün sonra yapılmaktadır. 3. gün 7-8 hücreli (ideal olarak) olan embriyo 5. gün yani blastokist aşamasında 250’den fazla hücreli, bebeği oluşturacak olan iç hücre kütlesi (inner cell mass) ve bebeğin eşini oluşturacak olan dış hücre kütlesi (trofoektoderm) ayrımlaşmış hale gelmektedir. Bu nedenle 5. gün transfer planlanan olgularda, rahime tutunma potansiyeli daha yüksek olan embriyo daha doğrulukla seçilebilmektedir. Ayrıca 5. Gün transfer ile embriyo (blastokist) ve rahimin iç tabakasının senkronizasyonu daha iyi olmaktadır. Bu nedenle, 5. Gün transferlerde gebelik oranı, 3. Gün transferlere göre daha yüksek olmaktadır.
images - 2021-10-26T193112.400.jpeg

Aslinda yurtdisinda 2.gun genelde yapiliyormus rahimde daha iyi gelisir diye. Turkiyede bekleniyormus 5.gune kadar diye duydum. Allah hepimizin kucagini doldursun insallah. Icimi ferah tutucam

Aslinda yurtdisinda 2.gun genelde yapiliyormus rahimde daha iyi gelisir diye. Turkiyede bekleniyormus 5.gune kadar diye duydum. Allah hepimizin kucagini doldursun insallah. Icimi ferah tutucam
Bilimsel açıklaması bu. Ama 2.gunden sora rahimde yaşama olasiligida yüksek şuan tercih edilmiyor mecbur olmadıkça teknoloji gelişti 😊

X