KAYINVALIDE ILE YASANAN DIYALOG

Mutlu olacağınızı hiç sanmıyorum. Bir kadın kolay kolay boşanmaz. Bence düğün olmadan önce iyice araştırın. Sonra aglayacaginiza şimdi ağlayın gerekirse. Zaten nisanlinizin annesinden belli kişilikleri.
Yani bunu bende düşündüm tabi hayatta devamlı mutluluk diye bişey zaten yok.Sordum da tabiki…eski karısı öpmüyordu bile artık beni demiş nişanlım İçin.uzunca bir mektup yazmış okuturum da hatta dedi.Kadın rollerde kendini erkek gibi görmüş.Maddi olarak sen yüklendin, ben destek olmadım modu olunca soğumayla bitecek bir süreç olmus.Ben zaten bunları görüyorum neler var neler yok.Dünkü bebe değilim bende.O zaman kimse ikinciye evlenmesin boşanan mutlu olamaz diye.Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim ❤️

Yani bunu bende düşündüm tabi hayatta devamlı mutluluk diye bişey zaten yok.Sordum da tabiki…eski karısı öpmüyordu bile artık beni demiş nişanlım İçin.uzunca bir mektup yazmış okuturum da hatta dedi.Kadın rollerde kendini erkek gibi görmüş.Maddi olarak sen yüklendin, ben destek olmadım modu olunca soğumayla bitecek bir süreç olmus.Ben zaten bunları görüyorum neler var neler yok.Dünkü bebe değilim bende.O zaman kimse ikinciye evlenmesin boşanan mutlu olamaz diye.Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim ❤️
Sizin de su anda roller karışmıyor mu biraz biraz, boşanma evraklarını okuyup lütfen öyle evlenin . Karısını opmuyorsa kimi öpüyordu? Cinsel hayatınız var mı bilmiyorum ama bu kadar uzak olan koca dışarda da aramis olabilir ya da cinsellikten uzak duruyor olabilir . Bir sürü eksiklikler var erteleme şansınız varsa erteleyin bir kaç ay biraz sorgulayın. Ayrılır diye korkup üstünü örterek ilerliyorsunuz

mutsuz evlilik kadar kötü bir şey yok emin olun. Ablamdan biliyorum o yüzden bile bile düzelir diye de düsünmeyin. Boşandı diye tekrar evlenebilir tabi ki ama ne yazık ki onun hakkından gelebilecek kadar vurdumduymaz değilsiniz. Sesinizi bile çıkaramıyorsunuz. Ezilen ve üzülen siz olacaksınız. Çocuk olduğunda da kurtulmak daha zor olacak boşansanız dahi.

Selamlar herkese çok uzun yazmamaya çalışacağım düğünüm var, nişanlımın 2. Benim ilk evliliğim.Nişanlım tabiki düğün yapmak istemediler, ama babam ve annem isteyince benimde sonradan fikrim düğün olsun yönünde değişti bende istedim ve düğün olacak dendi, ayarlandı.Nişanlımda sağolsun senin de hakkındır anlarım dedi.Bu arada evi babam verdi zaten, tadilat, mutfağı, salonu ve yatak odasını da babam yaptı.Nişanlım da düğünü, beyaz eşya aldı, birde alırsa oturma grubu alacak.Kayınvalide görümcem tatil istediği için mecburen tatile gittiler ( kız biraz buhranlı bir dönem geçirdi tatile ihtiyacı vardı ama ne hikmetse tüm yaz durdu düğüne 1 ay kala gidesi geldi )
Dün tatile gidecekleri için Kv benle buluşmak istedi.Havadan sudan konuşurken konu haliyle hem iş yoğunluğu hem bu düğün telaşından açıldı, bende haliyle biraz gergin ve stresliyim normal olarak bana yine ‘ aslında bir nikah olacak yurtdışında kıyıp, gelinip kurtulunacak tarzında bişi dedi’ bende bu sefer dayanamayıp ‘ o işler öyle olmuyor maalesef, aile faktörü, sonra içte ukte kalması vs oluyor, sizin de kızınız var bilirsiniz ‘ dedim.Orda bir sessizlik oldu tabi.
Yani düğün salonu vs ayarlanmış, herşey zaten özellikle bizim tarafımızca ilerliyor gerçekten hiçbir konuda yardımı olmuyo sadece arada arayıp bişe olursa söyle diyip kapatıyor,Nişanlım demese bazı şeyleri kendinden az yapıyo.Hatta bazen arayıp ben haber veriyorum ona şunlar yapıldı, bunlar oldu diye…Herkes yapmak zorunda değil asla anlarım , istemek zorunda da değil gerçekten de..Başta tanımadığım için bekledim biraz açıkçası ama artık beklemiyorum.Kendi hakkında da karakter olarak aşırı rahatına düşkün, salaş ve zora gelemeyen olarak tanımlıyor zaten.Düğün istememesi, uğraşmak istememesi kendi açısından çok normal ama yani sürekli bunu dile getirilmesi ve o isteksizlik hoşuma gitmiyor, siz ne dersiniz. ? ben artık onu öyle kabul ettim ve tanıdığımı hissettim iyice o görüşmede.Bilmiyorum ben beklentiyi çoğalttım ama şimdi iyice düşürmem gerektiğini anladım bu muhabetle.Kötü geçinmek istemiyorum.Ama valla çok arayasım da yok.
Düğün olmasın diyip, bi ton arkadaş çağırması peki ? Gelinin bile o kadar arkadaşı yok 😊
Öyle işte kızlar.İçimden bir o ilk kopuş koptu kayınvalideye karşı kimbilir neler göreceğim orası ayrı mesele ama size anlatayım dedim nasıl yapsam sonrası İçin davransam bilemedim artık.Böyleli işte…
Hiç bişeyine karışmıyor işte daha ne istiyorsun
Evlenince de bu düzeni devam ettir
Agzının tadı kaçmasın
Burda kaşınan gelinler oluyor
kv çok görüşmüyoruz diye ağlayan
Onlardn olmaZsın umarım

Hiç bişeyine karışmıyor işte daha ne istiyorsun
Evlenince de bu düzeni devam ettir
Agzının tadı kaçmasın
Burda kaşınan gelinler oluyor
kv çok görüşmüyoruz diye ağlayan
Onlardn olmaZsın umarım
Ay yok valla hiç ağlamayacağım yeni anladım bende ses çıkarmam artık azalarak biter işte umarım.Nişanlımdan sorarım yeter

mutsuz evlilik kadar kötü bir şey yok emin olun. Ablamdan biliyorum o yüzden bile bile düzelir diye de düsünmeyin. Boşandı diye tekrar evlenebilir tabi ki ama ne yazık ki onun hakkından gelebilecek kadar vurdumduymaz değilsiniz. Sesinizi bile çıkaramıyorsunuz. Ezilen ve üzülen siz olacaksınız. Çocuk olduğunda da kurtulmak daha zor olacak boşansanız dahi.
öyle salça olacak tip değiller

hiçbir şeye faydası dokunmaz ama her konuda fikri vardır böylelerinin. zamanı gelince de sizden çıkmaz. bu modelden bizde de var maalesef. ekimde evleniyoruz, hiçbir şeye karışmıyor kayınhanım. her şeyi ben,annem ve babam hallediyoruz. ne arayıp soruyor temizlik, nakliye işi ne oldu diye ne de gelinlik olayı için herhangi bir soru soruyor. İlk oğlu bir de :KK70: bak yine elim ayağım titredi. bayramda bile aramam. sen de en alt seviyeye indir iletişimini bence.
Benim kv aynen böyleydi. Bir kere bile beni aramadı, evimize gelmedi bir şey yapılacak mı diye. Aradığında torununun çok ağladığını anlattı durdu. Evleneli 3 ay oldu daha evime gelemedi. Çağırmam da ben asla. Bir kere bile aramadım o birkaç kez aradı onda da soğuk konuşuyorum. Evlerine gittiğimizde de misafir gibi oturuyorum ne bir çay dökerim ne tabak kaldırırım oh mis. Eşime de dedim zaten düğüne misafir gibi gelip gitti o benim için artık bir misafir.
Şimdi herhangi bir görüşmede hiç arayıp sormuyorsun gelmiyorsun demesini bekliyorum. O zaman da sen beni kaç kere aradın kaç kere kapıma geldin bişey lazım mı içinde kalan yapılacak bişey var mı diye kaç kere sordun da şimdi benden arayıp sormamı bekliyosun, kusura bakma o senin oğlunla arandaki ilişki benden hiçbir şey beklemesin kimse bu ilişkiyi sen bu şekilde kurdun dicem. Tam bu anı bekliyorum :rolleyes:

Kusura bakmayın ama babanızın maddi manevi bu kadar verici olmasına başından bir evlilik geçirmiş yani görmüş geçirmiş birinin razı olması bana tuhaf geldi.
Nişanlınızın rahatsız olması lazım bence ev kp den, tadilat kp den, eşyalar kp den ve gayet rahat bunları kabul edebiliyor.
Umarım ilk evliliği sorumsuzluğu yüzünden bitmemiştir.
bence her erkek kadar var biraz

Benim kv aynen böyleydi. Bir kere bile beni aramadı, evimize gelmedi bir şey yapılacak mı diye. Aradığında torununun çok ağladığını anlattı durdu. Evleneli 3 ay oldu daha evime gelemedi. Çağırmam da ben asla. Bir kere bile aramadım o birkaç kez aradı onda da soğuk konuşuyorum. Evlerine gittiğimizde de misafir gibi oturuyorum ne bir çay dökerim ne tabak kaldırırım oh mis. Eşime de dedim zaten düğüne misafir gibi gelip gitti o benim için artık bir misafir.
Şimdi herhangi bir görüşmede hiç arayıp sormuyorsun gelmiyorsun demesini bekliyorum. O zaman da sen beni kaç kere aradın kaç kere kapıma geldin bişey lazım mı içinde kalan yapılacak bişey var mı diye kaç kere sordun da şimdi benden arayıp sormamı bekliyosun, kusura bakma o senin oğlunla arandaki ilişki benden hiçbir şey beklemesin kimse bu ilişkiyi sen bu şekilde kurdun dicem. Tam bu anı bekliyorum :rolleyes:
Bu kv ler neden böyle ya :)

Bu kv ler neden böyle ya :)
Artık erkek evi naz evi oldu devir değişti. Aman daha iyi mesafeli olmak iyi ki hiçbir şeyimi almamış, iyi ki para vermemiş. Şimdi evime gelmeye bile yüzü yok. Her şeyi zevkime göre dizdim ve mesafemide çizdim eş ailesine karşı. Ne ekersen onu biçersin demişler O zamanlar çok üzülmüştüm kilo verdim üzüntüden ama şimdi ne salakmışım diyorum. Şu an işime geldi bu durum dediğim gibi ne gelebiliyorlar ne de arıyorum. Bir buçuk aydır evlerine de gitmedik görüşmeye. Erkekler zaten dürtülmedikçe kolay kolay harekete geçmez ben desem on kere giderdik ama asla ne gidelim derim ne de gelsinler derim. O derse ve müsait olursak duruma göre bakarız. O yüzden hiç canınızı sıkmayın bu durum erkeği evliliğe 1-0 geriden başlatıyor ailesiyle olan ilişkiye karşı söz sahibi ve haklı oluyorsunuz.

Artık erkek evi naz evi oldu devir değişti. Aman daha iyi mesafeli olmak iyi ki hiçbir şeyimi almamış, iyi ki para vermemiş. Şimdi evime gelmeye bile yüzü yok. Her şeyi zevkime göre dizdim ve mesafemide çizdim eş ailesine karşı. Ne ekersen onu biçersin demişler O zamanlar çok üzülmüştüm kilo verdim üzüntüden ama şimdi ne salakmışım diyorum. Şu an işime geldi bu durum dediğim gibi ne gelebiliyorlar ne de arıyorum. Bir buçuk aydır evlerine de gitmedik görüşmeye. Erkekler zaten dürtülmedikçe kolay kolay harekete geçmez ben desem on kere giderdik ama asla ne gidelim derim ne de gelsinler derim. O derse ve müsait olursak duruma göre bakarız. O yüzden hiç canınızı sıkmayın bu durum erkeği evliliğe 1-0 geriden başlatıyor ailesiyle olan ilişkiye karşı söz sahibi ve haklı oluyorsunuz.
Valla suan ne yaptı diye düşünüyorum sadece az bi çamaşır aldı bide havlu falan almış.zaten kendine alırken. Perde halı vs alınacak keşke annemle alsam.Nişanlım zaten parasını veriyor o ödemiyor ki zaten onla niye gidiyorsam.Gelinliğe de öyle yaptım gittim annemle aldım nişanlım ödedi

Valla suan ne yaptı diye düşünüyorum sadece az bi çamaşır aldı bide havlu falan almış.zaten kendine alırken. Perde halı vs alınacak keşke annemle alsam.Nişanlım zaten parasını veriyor o ödemiyor ki zaten onla niye gidiyorsam.Gelinliğe de öyle yaptım gittim annemle aldım nişanlım ödedi
Ben de geçen gün dolaplarımı açıp bakıyorum kadının bir iğne gönlünden kopupta verdiği eşyası yok. He pardon bir tane mutfak havlusu var küçüklerden onu da iş yerine fazla almışta ordan almış bana verdi :rolleyes:
Sözde eylülde bize yardım edicekti bak eylül bitti kv ses çıkarmıyor. Bizim de perdeleri abisi düğün hediyesi olarak aldı takı falan takmadı, kv de beyaz eşyaya 6k kadar yardım etti sadece bu. Kına kıyafetimi bile kendim aldım.:rolleyes:

Ben de geçen gün dolaplarımı açıp bakıyorum kadının bir iğne gönlünden kopupta verdiği eşyası yok. He pardon bir tane mutfak havlusu var küçüklerden onu da iş yerine fazla almışta ordan almış bana verdi :rolleyes:
Sözde eylülde bize yardım edicekti bak eylül bitti kv ses çıkarmıyor. Bizim de perdeleri abisi düğün hediyesi olarak aldı takı falan takmadı, kv de beyaz eşyaya 6k kadar yardım etti sadece bu. Kına kıyafetimi bile kendim aldım.:rolleyes:
Yani niye böyle yapıyorlar acaba ? Hadi benimki üşengeç rahatına düşkün bi kadın.Kendi kızına bile zorlanarak yapacak biri.hatta aynı süreci ikinci kere yaptılar diyelim hadi ondan yapmıyor desek.Ama sizinki ilk defada bile böyle yapıyorsa o acaba oğluna nasılsa gidici gözüyle baktığı İçin daha da emek vermek istememesi mi ? Nedir bu psikoloji ?

Yani niye böyle yapıyorlar acaba ? Hadi benimki üşengeç rahatına düşkün bi kadın.Kendi kızına bile zorlanarak yapacak biri.hatta aynı süreci ikinci kere yaptılar diyelim hadi ondan yapmıyor desek.Ama sizinki ilk defada bile böyle yapıyorsa o acaba oğluna nasılsa gidici gözüyle baktığı İçin daha da emek vermek istememesi mi ? Nedir bu psikoloji ?
Bunu bende düşündüm baştan benimle ilgili problemleri var beni istemiyor zannettim ama sonra kendimi onun yerine koydum çocuğum yok ama erkek kardeşim var çocuğum kadar severim. Şimdi benim istemediğim biriyle evlenmeye kalksa ne halin varsa gör demem aksine mahçup hissetmesin diye elimden geleni maddi manevi yapmaya çalışırım. Sonra dedim ki demek ki bu kadın oğluna değer vermiyor.

Hadi bunlar bizi sevmiyor anlıyorum da insan oğlu için de mi hiç çabalamaz? Onun rahatını,mutluluğunu hiç mi düşünmez? Ben kedime daha iyi anne oluyorum bunlardan.

Bunu bende düşündüm baştan benimle ilgili problemleri var beni istemiyor zannettim ama sonra kendimi onun yerine koydum çocuğum yok ama erkek kardeşim var çocuğum kadar severim. Şimdi benim istemediğim biriyle evlenmeye kalksa ne halin varsa gör demem aksine mahçup hissetmesin diye elimden geleni maddi manevi yapmaya çalışırım. Sonra dedim ki demek ki bu kadın oğluna değer vermiyor.
Bende mesela düşündüm ama şunu gördüm benimki de kendine dönmek istiyor.Bazen kızına bile tahammül edemiyor.Kendim gezeyim kafa dinleyim artık ben merkezci olayım istiyor.Başka zamanda yapmış bunu.bana da sürekli öyle diyor ben disiplinli düzenli biri değilim rahat biriyim diyor o yönden anladım ki bilmesine biliyor ama yapası yok hem maddi hem manevi

Hadi bunlar bizi sevmiyor anlıyorum da insan oğlu için de mi hiç çabalamaz? Onun rahatını,mutluluğunu hiç mi düşünmez? Ben kedime daha iyi anne oluyorum bunlardan.
Yani işte hadi benimki ikinciye yapacağı İçin yapmak istemiyor demek ki.ben açıkça sordum valla siz beni seviyor musunuz dedim :) AA tabi olur mu öyle şey vs dedi dönünce tüm vaktimi size harcayacam vs dedi ama o zaman harcamasın artık gerçekten gerek yok

Ay ben kına kıyafeti bakıyordum, para çok gitmesin diye ikinci el alayım dedim. Gösterdim kendisine ‘aaa ikinci elin enerjisi iyi değil alırsan sirkeli suyla yıka, tütsü gezdir üstünde’ dedi 😭 😭

Yani işte hadi benimki ikinciye yapacağı İçin yapmak istemiyor demek ki.ben açıkça sordum valla siz beni seviyor musunuz dedim :) AA tabi olur mu öyle şey vs dedi dönünce tüm vaktimi size harcayacam vs dedi ama o zaman harcamasın artık gerçekten gerek yok
Siz her işi halledin söz verdi baş köşeye kurulmaya gelecek. 🤣

X