KAYINVALIDE ILE YASANAN DIYALOG

Benim de ilk, eşimin ikinci evliliği. Bizde de benzer saçmalık oldu, eşimin bir kaç ile bireyi tarafından (kv hayatta değil). Burada önemli olan eşinizin tavrı. Biz zaten o tarafa güvenerek yola çıkmadık, eşim ben benim ailemin desteğiyle yaptık. Eşim de çok saygılı bir insan, hem bana hem aileme. Beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı maddi konularda. Hem size bir şey söyleyeyim, bence iyi ki böyle olmuş. Üç gün sonra sizi arayıp da hiçbir aile konunuza müdahale hakkını bulamazlar, erkek aileleri otorite gibi davranıp o yapılan masrafların karşılığını almak ister gibi davranıyor, kendilerinde hak görüyorlar. Ben mesela sinir krizi geçirirdim sanırım, bize oturacak bir ev verdi diye "canım istediğinde gider kalırım" diye kapımda bitseler. Kadın ailelerini ayrı tutuyorum, çünkü çok daha empatik yaklaşıyor. Benim ailem mesela, aramızda 10 dk mesafe olmasına rağmen biz çağırmadığımız sürece asla gelelim demezler, çağırırsam da size uygun ne zamansa derler. Bence şu an bu davranışlarına alınıyorsanız bile kurtulduğunuza şükredin, rahat ve mutlu olursunuz uzun vadede.

Valla hem yağlamak hem iş yaptırmak hem yön vermek ne zormuş yahu.nişanlılık nedir deşeler çobanlık derim :)
Nişanlılık döneminde şimdiki aklım olsa hiç birşey için çatışmazdım öyle saçma şeyler için kendimi üzüp eşime çattım ki şimdi hem gülüyorum hemde ayrılık düşüncesine varacak kadar kavga ettiğim için üzülüyorum
Ne oldu yani kavga ettim de kendi güzel günlerimi mahvetmiş oldum
Yeni evimde yerleşirken göz yaşı döktüm niye döktüm yani ne vardı sanki... Aşırı saçma gereksiz geliyorlar şimdi bir söze alınıp bir harekete takıp üzülmek kavga etmek.. Ama oluyor işte stres oluyor yetişecek mi bitecek mi istediğim gibi gitmezse beğenmezsem..
Öyle de güzel yetişiyor ki herşey..
Nikahıma on gün kala geldi eşyalarım yarım geldi eksik geldi
Duvar kağıtlarımı yetiştiremedim mobilyalar geldi yatak odam hala yarım dolap arkasında duvar kağıdı yok 🤣
Yatak odasını antrasit gri istedim siyah geldi
Yatak geldi baza gelmedi
Daha neler neeleeer
Hep bunların stresiyle yedik eşimle birbirimizi
Sonra hepsi önemsiz oldu
Eşyada yetişti renkte
Varsın duvar yarım kaldın odam güzel oldu
Önemli olan o nikahtan sonra eve girince hissedilen şeyler..
Ben ağlamıştım bu ev benim mi biz sahiden evlendik mi diye... Herşey geride kalmıştı evliydim, gecenin bir yarısı kocamla birlikte evimizdeydim kimseye hesap vermeden
Geç kaldım haberi vermeden
İstediğim düzeni kuracağım evimdeydim...
Balayında anlatalyaya vardık Bi Cafe ye oturduk yine ağladım, rüya gibi geliyordu herşey...
Herşey ama herşeeey geride kalıyor inan bana.. Şuan ne kv ne görümcen umurunda olsun
Tek düşünmen gereken şey sen ve nişanlın, kapınızı çekince baş başa kalacak olan sizsiniz..
Varsın bazı şeyler düğünden sonra otursun
Dört dörtlük bitmesine gerek yok hiç birşeyin evim dediğinde evinin içindeyken stressiz ve eşinle tamamlarsınız herşeyi...
Kv görümcen o kapının ardında kalacak bırak şimdide kalsınlar orda...
Kaç yaşındasın bilmiyorum belki ablam belki kardeşimsin
Sadece tecrübe ettiğim için söylüyorum söylediklerime kulak verirsen çok mutlu olursun 🤗

Şimdi yoldalar tatile gidiyorlar akşam vardınız mı nasıl geçti diye sorayım mı mesela ? İçimden gelmiyor ama negatiflik sürerse diye de istemiyorum tamamen nişanlım İçin açıkçası , belki sadece bir mesaj atarım ama inanın içimden soğuma geldi.Ne yazsam mesela ?
Hiç böyle şeylere alıştırma AA benom öyle huyum yok dersin derlerse özel günlerde ata tamam

Sanki babanız erkek tarafı, nişanlınızın babası…
Bu kadar herşey yapılır mı yahu…
Tabi kv niz alır sazı eline istediğini yapar söyler.
Karşı tarafa hiç bir sorumluluk vermemişsiniz ki.

Valla babamın 100 evi de olsa asla bir tanesinde oturmazdım. Nişanlınız ev tutacak döşeyecek, sizde üzerinize düşeni yapacaktınız.

Adam ne ballıymış arkadaş inşallah böyle bi aile ileri de ogluma nasip olur.

Valla hicbir fonksiyonu yok ki kv’nizin saygı duyasınız. Aramanıza da gerek yok…

X