Kayınvalide sorunu

Teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız..
Evet haklısınız ben kafama taktıkça ben umursadıkça kaynanam daha mutlu oluyor sanki. Şuan her şey normale döndü kendisi eşime bizi affettiğini söylemiş eşimde biz senden af beklemedik ki demiş.. Zaten bende içimde ne varsa hepsini yüzüne karşıda söyledim. Has ettim, iyi yaptım sizi özlediğimden yaptım falan deyip durmuştu. Bende sen nankörsün dedim üst katındaki insanları özlüyorum diye ağlıyorsun ben ailemi istesem her gün görürüm ama gitmiyorum evliliğe alışmak için onlarda beni özlüyorlar ama bir kere bunu bana sorun etmediler dedim. Siz mutlu olun yeter diyorlar dedim. Ağzı açık beni dinledi.. Don meselesinde istersem kapımın önüne koyarım benim evim burası seni alakadar etmez dedim. Bakma rahatsız oluyorsan gelme dedim. Söylediğim hiç bir şeye inanamadı. Ama o kadar rahatladım ki söyledikten sonra. Çok şükür.
Şimdi tek problem kendim. Yani bunları yaşadık evet içimdeki herşeyi de söyledim evet. Ama ben yine de mutlu olamıyorum. Kaynanamı görmek dahi istemiyorum. Eşimde şimdi o düzeldi sen neden böylesin diyor. Siz unutabilirsiniz ama ben unutamıyorum diyorum. Tamam unutamıyayım ama bunu eşime yansıtmamam evde artık ağlamamam lazım.. bir ayı geçti ben hala ağlıyorum evde bu olaylar yüzünden..
yav kuzum sen niye agliyorsun, aglama, aglat.

muhtemelen sucluluk duyuyorsun, yasli kadin, kocasi olmus vs diye. kocasinin olmesi senin sucun degil, kadin yasli degil, ayrica kadini mutlu etmek senin gorevin degil, birisi egleyecekse cocuklari eglesin.

içimden gelmeyen bir şeyi nasıl yapabilirim ki. Eşim artık farkında kayınvalidemi sevmediğimin. Ben annemle konuştuğumda bile öyle bi bakıyorsun ki anneme diyor. Annem kıskanıyo evet ama sende o olaylardan sonra paylaşamıyorsun beni ben annemle iyi olayım istemiyorsun diyor. Annem o benim ben atamam tamam sorunlar oldu hep seni savundum sen yokkende hep seni destekledim, bir şey derse yine cevabını veririm. ama aartık annem hiç bir şey demiyor. gelip gitmiyor tam istediğin mesafe oldu daha neden uzatıyorsun diyor. ama ben yaşananları unutamıyorum ki. kaynanamla aynı ortamda bile olmak istemiyorum. bi lafı bile batıyor bana. görümcemdeydik onun robotu var ona gelin diye sesleniyor mesela. gelinleri hizmetci olarak görüyor demek ki. bu ufak seyler bile çok batıyor bana inanın. rol yapamıyorum. daha dün ağladım sadece b robot meselesi yüzünden. artık kaynanamda bişey yapmadığı için eşimin gözünde büyüten problemli ben olacağım..
Tamda bunu anlatmak istemiştim

teşekkür ederim. evet takmamam gerekiyor ama inanın çok zorlanıyorum. şuan herşey normale döndü artık benimle uğraşmıyor mesafemiz var. sadece eşimle gidiyorum evine. ama bu bile çok geliyor. değişik duygulardayım
Böyle hissetmiş olman normal.Çünkü henüz evliliğe ve evine adapte olmaya çalışırken bunları yaşamak seni duygusal olarak farklı hissettirmiştir.Zaman ile herşey daha da rayına oturacaktır takma kafana.Evinin ve eşin ile geçirdiğin zamanların keyfini çıkar en güzel zamanlarınız çünkü.Bazen evlilik de kulakların sağır gözün kör dilin lal olması daha iyidir.Çok mutlu olmanızı diliyorum evliliğinin keyfini çıkar ☺

X