KAYINVALİDE TERÖRÜ

Ayıbın kralını yapmışlar tavrını koymakta aşırı haklısın resmen arkandan iş çevirmişler!

• Olur ya böyle şeyler abartma.

OY: 26 15,7%
  • Resmen bundan sonra güvenmeme sebebi.

OY: 140 84,3%

• Ankete Katılan
    166
Şimdi o davetiyede yazanların anlamları şöyle:

Sadece soyadlarının yazması=düğünü gelinle damat karşılıyor
Aile üyelerinin de isminin yazması=düğünü aileler karşılıyor.
Sizinki hangisi? ,ona göre sinirleneyim ben 😄

Selamlar canlarım bir süredir kendime etrafıma yaptığım haksızlık üzerine buralara gelemedim şimdi size süper bi enayilik anlatıyorum. Hazırsanız. Öncelik olarak ben insan olarak iyi insan olayım da herkes kalbinin ekmeğini yer diye beklediğim adalet anlayışım çöp oldu bu olay karşısında :) şimdi olay şu insanlar kayınvalidesi görümcesiyle anlaşamaz falan bende hep anlaşırım dedim ki bide herkese etrafıma falan ya iyi insanlar sıkıntı hiç çekmedim yapmaz böyle şeyler saçma falan. Öncelikle o insanlardan resmen özür diliyorum. Ahah çünkü neden biliyor musunuz. Gerçekten KAYINVALİDE olunca sanırım içten bi ateş sizi çağırıyor ve her türlü yapmak yapıyorsunuz yani. Her neyse hep derdim ki Ben iyi olursam herkes iyi olur. Pollyanna devam yani. Kayınvalidemle de iyi anlaşıyorum çünkü ben iyiyim. Ama o öyle olmadı ben çok şükür çok iyiyim de size konuyu kısaca geçip Allahın rızası için yol sormaya geldim :)) çok sinirim bozuk kusura bakmayın haha kendi kendime gülüyorum:) neyse pazar günü nikahım var. Kendileri benim davetiyemi bana sormadan kesinlikle ben görmeden değiştirmiş başka bir davetiye bastırıp onu dağıtmış bende bu gün bunu kendi paylaştığı hikayede görüp bu kimin davetiyesi diye sorunca öğrendim :) eksik ve yetersiz bulduğu için davetiyeyi bana sormayıp haber bile vermeye tenezzül etmeden bastırmış ve sıfır şaka :) ve dağıtmış hahaha ay çok saçma gerçekten bide bana dedi ki kızım bilgileri eksikti(ana adı baba adı yok bir tek soy adlar var eksik dediği) davetiye biz sana sorduk (hayal dünyasında galiba çünkü benim haberim yok) sende bastık artık yapacak bir şey yok dedin bizde mecbur değildik böyle bişeye yeniden bastırdık dedi. Bu arada 200 davetiyeye 400 TL verdiğimiz için ben davetiyeyi beğenmeyen olursa bi hata vs 400 TL ne ya veririz yenisini bastırırız demiş insanım herkesin içinde. Şimdi bu konu üstüne size soruyorum hanımlar... Bu arada damadın haberi yok oda şok neyse onu karıştırmıyorjm oda benden taraf çünkü neyse soruya gelelim..

Canım şimdiden hayırlı olsun çok mutlu olursun inşallah. Çok sinir bozucu seni anlıyorum. Bende benzerini yaşadım kayinvalidem düğünde dağıtılacak hediyelikleri kendi kafasına göre seçmiş. Düğünden önce bak neler neler aldım diye gösterdi. Çok sinirlendim. Hatta ben ayrı yeşeren kalem alacam dedim ama ben bunları aldım neyse onları da ayrı dağıtırız dedi. Eşim de arkamdaydi. Bende aman bosver masraf yapmayalım bir daha dedim. Yalan yok hediyelikleri de beğenmiştim. Nikah için ayrı. Düğünümüz için ayrı almış. Sesimi çıkarmadım bir daha. Çünkü eşime güveniyordum. Kayinvalidem normalde çok meraklıdır eşim yüz verse bambaşka bir hayat sürerdik. Eşim sagolsun onun sayesinde çok rahatım. Kısacası sende eğer eşine güveniyorsan lafını söyle benim gibi ama çokta abartma. Eşin arkandaysa önemli olan düğün sonrası. 5.5 senelik evliyim maksimum 10 kez gelmiştir Kayinvalidem evime. Eşim anneci bir tip olsaydı yanmistim ama aşırı aşırı meraklı çünkü. Eşine göre tepki ver derim.arkandaysa çok bir gürültü çıkarma.ama arkanda değilse sesini çıkartki cesaret edemesinler bir daha.

Şimdi o davetiyede yazanların anlamları şöyle:

Sadece soyadlarının yazması=düğünü gelinle damat karşılıyor
Aile üyelerinin de isminin yazması=düğünü aileler karşılıyor.
Sizinki hangisi? ,ona göre sinirleneyim ben 😄

Ciddi misiniz? Yani ben bunlardan bir anlam cikarildigini bilmiyordum, sasirdim su an 😅
Sadede daha geleneksel veya ego ile akalali oldugunu düsünüyordum aslinda. Bazi anne babalar illa ki kendi isimleri de yazsin ister.

Ciddi misiniz? Yani ben bunlardan bir anlam cikarildigini bilmiyordum, sasirdim su an 😅
Sadede daha geleneksel veya ego ile akalali oldugunu düsünüyordum aslinda. Bazi anne babalar illa ki kendi isimleri de yazsin ister.
Öyle tabii
Yani düşünün,düğünümü ben karşılıyorum eşimle beraber,evimin ihtiyaçlarını iğneden ipliğe ben eşimle beraber alıyorum, beş kuruşu yok başkalarının, salak mıyım kaynanamın kayınpederimin adını davetiyeye yazayım? Mantıken?

Sünnet davetiyelerinde dedeler neneler niye yazar? Çünkü düğünü onlar yapar,çükü kesilen bebe yapmaz,anası babası da yapmaz hatta çoğunlukla büyük ebeveynler yapar.

Gelen kişiler, uzak akrabalar eş dost vs olunca genelde gençleri tanımaz adlarını bilmezler. Anne baba adı o yüzden yazar ve bir çoğu anne baba hatırına gider düğüne. Geleneksel bişeydir.
Sizin dağıttığınıza karışmadıysa illa hepsi böyle olacak diye olay çıkarmadıysa kendi yaptırıp kendi tarafına dağıttıysa ortada terör dencek birşey olmadığını düşünürüm.
Ayrıca davetiye düğünün en gereksiz en önemsiz detaylarından biridir.

X