Kayınvalide ve görümce

Kabullenerek onlar böyle diyerek sonuçta ben değiştiremem onları.Onlar bunu normal görüyor.Tabi birde kendime uğraş buldum kafamı meşgul ettim insan boş olunca takıyor...
bende kısmen öyle yaptım bıde çalışııyorum işim de var ama takıyorum ışte çok takıntılı benım kv de bunun ıcın psıkyatr.gitmeyı bile gitmeyı düşünüyorum nolcaz boyle bılmeem

Aynen siz de bir evlatsiniz o yüzden sınır koymalısınız olmuyorsa böyle insanları ne dert edin ne yakınınızda tutun eşiniz alsın tepe tepe sevsin ailesini siz uzak durun alttan almayla da olmuyor laf söylemekle de anlamaz bu insanlar en güzeli uzak durmak muhabbeti kesmek bir aradayken hiç oralı olmamak dinlemiyormuş gibi ha hu ney anlamadım bilmiyorum deyip sallamamak maalesef seven itiliyor suistimal ediliyor

İnan gözünde büyüttükçe sana daha büyük dert olacak yaşa geç üstüne düşünme hayatına bak

Mesafe koyun, bayram vs dışında görüşmeyin, yan-yana gelince de susun oturun muhatap olmayın bisey yokmuş gibi davranın

Çoğu kişi benzer şeyleri söylemiş, kesinlikle mesafeli olmalısınız artık. Gereğinden fazla idare edip kendinizden ödün vermişsiniz. Ama karşınızdakiler de o kapasite ve anlayış yoksa kesinlikle bir adım bile ilerleme olmuyor. Tek taraflı çabayla aile ilişkileri yürümüyor. Bende zamanında görümceme hep iyi niyetle yaklaştım alttan aldım ama karşımdaki insan olmayınca baktım hep üzülen ben ,çektim resti artık görüşmüyorum. En güzeli de böylesi. Burda eşin arkanızda durması çok önemli. Şimdiye kadar hiç kayınvalidemi şikayet etmedim demişsin ama yeri gelince de gerekeni söylemek lazım. Eşine onlar alınır diye onlara bir şey demiyorsun ama onların her şeyini bana yetiştirip beni üzmeyi biliyorsun de. Sen üzülme diye seni düşündüğümden bir kere bile onları sana şikayet etmedim ama sen beni ,benim seni düşündüğüm kadar düşünmüyorsun bunu anladım artık bende kendimi düşüneceğim diyebilirsin. Doktora gidecek duruma geldim o yuzden artık kendi sağlığım icin görüşmeyeceğim de tavrını koy. Sen seni düşünmezsen kimse düşünmez. Benim görümcem de aklı işine gelince iyiydi işine gelmeyince salağa yatardı. Annesini bile kıskandı bizden en sonunda o kadar bunaldım ki görüşmüyorum kafam rahat. Simdi biraz anladı gibi hatasını yanaşmaya çalıştı ama artık muhatap bile olmak istemem. İnsanlar zor değişir çünkü, böyle tiplerde sırf yine huzursuz etmek için görüşmek barışmak ister. Kayınvaliden de istese orta yolu bulur belli ki kızının tarafına geçmiş. Benimki de hiç karışmadı kızına napıyorsun dur demedi ama kendileri kaybeder. Normalde kv iyi biri olmasına rağmen kızı yüzünden bana mesafeli duruyor, benle iyi olsa kızı kıskanıyor çünkü. Bende çektim kendimi . İyi niyetli olan geliniyle kızı arasında denge kurar ikisini de kaybetmemek için uğraşır. Kayınvalideni de bayramda ,özel günlerde ara onun dışında onun seni yok saydığı gibi sende onu yok say. Maalesef bunu hak ediyorlar, yoksa üzülen hep sen olursun.

Son derece haklısınız . Maalesef üzülen hep ben oldum, artık görüşmeme kararı aldım , başka yapacak bir şey kalmadı çünkü insanlar değişmiyor. Eşime gelince de aynen bu şekilde söyledim. Onlar küsmesin, alınmasın bana gelince istediğini söylesin ben çekeyim . Bende bir insanım ve artık çözüm bulamıyorsa yollarımızı ayıracağımızı söyledim. Yeterince yıprandım artık kılımı bile kıpırdatmak istemiyorum.

İsterlerse herşey yaparlar ama işlerine gelmiyor o zaman bizim de işimize gelmemesi lazım

İsterlerse herşey yaparlar ama işlerine gelmiyor o zaman bizim de işimize gelmemesi lazım
En iyisini yapmışsın başka bir çözüm yok maalesef.

Aynen keske beni de kaynanam cagirmasa...hayatta ne dertler var.

Aman boşver görümceyi ne hali varsa görsün küsme trip yapma meraba meraba modunda takıl söylediklerini umursama dinler görün ama duyma
K.validenin hareketleri ni görmezden gel anladığım kadarıyla uzaksın hep öyle kal eşinle mutlu olmaya bak kimseye yaranmaya çalışma yaramazsın zaten arkandan ne konuştuklarını umursama ana kız ne halleri varsa görsünler
Eşinede asla kendini ispata çalışma nasıla anlamayacak seni daha çok üzüleceksin ..değmez bacım..hiç konularını bile açma ayda yılda bir git misafir gibi onlarida ayda yılda bir çağır misafir gibi ..bu kadar basit...
Hayat kısa inan bunları takip zehir etme kendine ..
Ben 37nyaşındayım şimdiki aklım olsa hiç üzmezdim kendimi herşey boş benim canımı onlar vermedi ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…