Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

daha kadın doktora gitmeden yapılacak iğnenin parasını paylaşmışsınız ne desem bilmiyorum.
inşallah kadının uzun tedavi gerektiren bir sorunu çıkmaz da ona buna muhtaç olmaz. Allah muhtaç etmesin size.
tabii bebeğin odasının parkesi var tadilatı var, oda takımı var, olmadan doğmuyormuş bebekler.
adamların evinde oturup da annenizin iğne parasını kendisinin verdiğiyle övunmeniz ilginç.
size zindan bırakmış olsalar bile ederi en az 100.000 liradır. hala bizi söğuşluyolar diyosunuz.

Bozdurmayın sakın altınlarınızı giden gittiği ile kalıyor yerine konmaz asla. hem altın da düştü. Kv anlayışsız belli bu durumu ko ile konuşsanız.
Eşim bilezik mi bozdursak dedi. Dedim bozdurursak bir daha yerine koyamayız. Bozdurmak yerine taksit yapsak heeşeyi karta dedim. O zaman da doğumda taksit yaptırırken zorlanırız dedi. En azından bilezik olmasa da gram filan bozduralım dedi.

çok haklısın, bana ne elalemin parasından.
parasıyla ezmeye çalışan insana tavrım farklı ama kompleks yapmak neden olsun ki herşeyi?

Kayin ailenin verdigi evi konusunda belirtmemis. Ben de sonradan okudum ve kadini haksiz gormekten vazgeçtim. Bunu konuda belirtmedigi icin, ustune basa basa tuhaflar hep boyleler hep bizden istiyorlar dedigi icin tamamen oğlunu tirtıklamak niyetinde oldugunu düşündüm. Ceyceye de acikladim az once. Kendi yasadiklarimdan dolayi kv yi aklayan noktalari atlamis olabilirim. Tarafsiz bakamamis olabilirim diye.

anladım şimdi sizi üzüldüm de.Ama şunu söyleyeyim geçmişi geçmişte bırakın o babanın suçu sizin değil.aile kurmuşsunuz anladığım kadarıyla kendi ailenize odaklanın evladınız varsa onu sevgiyle yetiştirin .kin duymak bir fayda sağlamıyor yok sayın o adamı ona en büyük ceza budur çünkü.dün yaşandı bitti değiştiremeyiz geleceğimizi bilemiyoruz ama siz üzülerek bugünü yaşamayı kaçırıyorsunuz değil mi?pandemi bitsin eşinizle el ele çalışın çabalayın kendinize bir gelecek kurun.o babaya da zor durumunda asla destek olmayın değer vermeyin.konu sahibiyle karşılaştırmayın durumunuzu bambaşkaa çünkü.

Kadının çocuklarından medet ummasi kadar doğal bişey görmedim ben ortada devlet hastanelerinde doğum yapılıyor bukadar eksiklerinizi tamamlayamiyorsaniz devleti tercih edebilirsiniz hem kenardakine dokunmak istemiyorsunuz hem özelde doğum yapıp hemde herşeyin kusursuz olmasını bekliyorsunuz kadın gidip bir muayene olacak o muayene parası ile sanki herşeyi karşılayacak gibi konusmussunuz batmazsiniz okadarda bence empati yapmak lazım aynı durumda annende olabilirdi

Kimseden beklentimiz yok. Tek isteğimiz kv kp maddi olarak bizden beklenti içinde olmamaları. Ya kontürlerini biz alıyoruz genelde, elektrik faturalarını da bazen biz bazen kaynım ödüyor. Yeri geliyor arabalarının sigortası vergisini bile bize ödettirmeye çalışıyorlar sanki biz kullanıyormuşuz gibi. Kayınvalide para bekliyor bizden kp vermiyor diye. Düğünde de heeşeyi altın vs de dahil eşim yaptı zaten onları borca sokmadı birşey istemedi. Ama hep bizden beklenti içindeler. Maddi durumları da iyi. Biz birşey alsak aa çok para vermişsiniz, araba aldık altınlarımızı bozdurmuştuk. Diyo ne kadar kaldı, neden bozdurdun, bende olsa o altınlar bende kalsa bozduramazdınız, sen en iyisi bana ver altınları bende kalsın, gezmeyin tozmayın, dışarda yemeyin evde yiyin ne olacak. Sanki sürekli gezen dışarıda yemek yiyen insanlarmışız gibi laflar ediyor.

Siz çokmu yüz göz oldunuz acaba bunlarla ?? Dışardaki yemeğe karışmakta yani ne biliyim ne saçmalık ayrıca diğer yazdıklarınıza bakarak abartmışlar durumları varsa kendileri yapabilir bunları bu durumda evet eşinizi sövüşlüyorlar azıcık

Çok haklısınız. Aile içinde para alışverişi olmasın diyin, çıkın evlerinden gelen kira ile doktora da giderler fatura da öderler.

Normalde eşim düşünmez ama onların düşğncesizliğine kızıyor çünkü onların durumu iyi. Bizim sıkıntıda olduğumuz belli. Biz sıkıntıdayız 2 ay sonra doğum var doğum ücretlerş de arttı. Eşim herşeyi karta taksit yaptıran bir insan değil. Kv kp bizim kendimizden kısmamızı kendilerinin rahatlarını düşünüyorlar. Ben bebek kıyafeti alırken bile eltimden almamı beklediler. Beşiği eltimden aldım. Bana diyorlar masraf yapma. Eltimin kendi kızına ve ablasının kızına giydirdiği yani 3 çocuğun giydiği eskileri giydirmemi istiyorlar mesela. Hayır yani neden? Neden istenmiyor? Kv kp masraflarını karşılamaya gelince masraf yapma etme demiyorlar ama kendi oğullarının doğacak çocuğu için çok birşey almadığım yapmadığım halde masraf yapma etme eltinden al diye laf ediyorlar.

insanların evinde kira ödemeden kalıyorsunuz hanımefendi ,iyi misiniz? siz hala nasıl bunları söyleyebiliyorsunuz? biraz düşünün,vicdanınız hiç sızlamıyor mu şunları söylerken?
Çok haklısınız. Aile içinde para alışverişi olmasın diyin, çıkın evlerinden gelen kira ile doktora da giderler fatura da öderler.
çok yerinde bir öneri,tertemiz, tereyağından kıl çeker gibi. böylelikle hiç para konusu konuşmazsınız artık.

hu huuu yazılanlar acaba görunmuyor mu? adamların evlerinde oturuyorsunuz, bunu neden yazmadınız? valla bana nakdi yardım yapacağına ev versin eşimin ailesi. kira vermediğiniz için gözunuz görmuyor ama ev vermişler ev. şu devirde kaç tane yeni evlinin evi var?

Öncelikle derin bir nefes alın.
Çocuk zaten yanınızda yatacak bir süre, hemen odasının hazır olmasına gerek yok.
Öte yandan doğum masrafları ödenmeli elbette.
Memlekette evi falan unutsunlar kaynınız güzel demiş, ne yeni evi daha odada zorlanılıyor.

Altınlarınıza dokunmamaya çalışın zamana yayın. Hepsini bozdurup ödediniz diyelim bu sefer de eşiniz ailesine hayır derken epey zorlanacak. Elbette doğum için gerekiyorsa bozdurun da oda için biraz daha sabredin derim.

Üzdüysem özür dilerim. Niyetim bu degildi. Cani zalim bir imaj çizdim buna da pismanim. Biraz düşünüp bir kere daha okuyup yazsam olurmus. Sadece babadan degil her iki taraftan da ayni malesef. Buna takilmayi biraktim bir sure önce psikoterapi hipnoterapi aldim. Bunlar sayesinde aştim pek çok seyi. Ama maddi sıkıntı olunca buna sebep olanlar da belli olunca ister istemez aklina geliyor insanin. Eşim benden daha cok tedirgin oluyor eminim. Her gün, bu dalginlikla ona bir sey olur mu korkusu yaşıyorum. Belki sacma bulacaksiniz bencilce bulacaksiniz ama ona bir sey olursa onca borcun altindan ben nasil kalkicam diye korkuyorum. Bu sıkıntılari ancak yasayan bilir. Bütün hırçınlığım kızgınlığım bundan. Birkaç mesajdir yazarken bile gözlerim doluyor. Dilerim herkes arkasinda duracak bir aileye sahip olur. Bizim yaşadıklarimizi yasamaz.

Kendi rahatını düşünen insan size niye ev versin oturmanız için?
Kira mı veriyorsunuz yoksa?
E durumumuz yok durumumuz yok derseniz masraf yapma denir.
Ne desinler durumunuz yok ama her şeyin en yenisini en iyisini al mı?
Size eşiniz durumumuz yok deyip duruyormuş zaten

Hastalık konusunda ödeyeceği 300 400 gözüne gelen evlat hakkında hiç iyi düşünemeyeceğim kusura bakmayın

Bende şaşırdım doğrusu yorumlarınıza normalde yorumlarınızı biliyorum objektif bakıyordunuz beğeniyordum hep yanlış anlaşılmış. Umarım zor günlerinizi atlatırsınız.

o işine gelmiyor.
evi verdiler mi verdiler, daha yakamızdan duşsunler diyor.
yani lahanayı yerken kıtır kıtır, sapına gelince meee.

Kız kardeşi için gidiyormuş. Araya kendi hastalığını sıkıştırması doğru olmaz bence. Ne dersin kardeşine sen burda bekle ben gidip işimi haledeyim mi? Gitti devlet hastanesine demişsiniz ama memnun kalmamış demek ki. Onların evinde oturmuyor musunuz siz? Bir seferlik hastaneye götürmek gözünüze nasıl çok geliyor anlamadım. Kontör parasının lafını bile yapmaya değmez, arada sırada ödenen fatura da aynı şekilde. Eşinizi bu zamana kadar büyütmüş insanlara şuncacık şeyin lafını yapmayıverin üstelik evlerinde otururken. İstemiyorduysanız kayınvalide kayınpederin eşyalarını kabul etmeseydiniz. Koyacak yer yok demişsiniz ama hepimiz çocuk büyüttük burda hele ki küçük bebek eşyası ne kadar yer kaplıyor ki? Çocuk odası elzem değil tamamen keyfi bir durum, uzun bir süre o odayı zaten kullanamayacaksınız. Maddi olarak sıkıntıdayken hele bebek odası daha da gereksiz. Sıkıntıda olmanızın sebebi de eş ailesi değil. Bu kadar zorlanıyorsanız Doğumu devlet hastanesinde yapabilirsiniz. Kayınvalidenizin doktor parası sorması size göre yanlış madem yanlışa aynı yanlışla karşılık vermiş olmuyor musunuz bu durumda?

Son düzenleme:
o işine gelmiyor.
evi verdiler mi verdiler, daha yakamızdan duşsunler diyor.
yani lahanayı yerken kıtır kıtır, sapına gelince meee.
Ben suç bulmadım kadında zaten eşi annesinin hastane masrafını düşünüyor bir yük olarak görüyor bir evlat olarak gelin napsın demi.. ah ah erkek evlatlar bi kız evlat gibi olamıyorlar işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…