Kayınvalide

Allah size sabır versin. Benim eşimin annesi eşimi büyütmemiş dedelere vermiş maddi manevi bakmamışlar. Eşim meslek sahibi olunca da yediler de yediler. Ama biz evlenince eşim borç içinde kaldı ailesi bir lira vermedi o da anladı kesti para akışını. Erkekler biraz zora girmeden biz ne kadar da anlatsak anlamaz. Siz aşılayın sürekli paramız yok gelecek yatırımımız yok diye ama güzellikle. O da gereksiz hediye işlerine girmeyi bırakır
Ev alqcagiz para biriktirmemiz lazım araba da kaç kere oğlu anlamaza anası anlasın diye.
Eşimde yanl

Ay birde hanımlar kayinvalidem bugün kahvaltida ne dese beğenirsiniz.ayakkabim yuzulmus dedi benimde giymedigim vardı oda yuzulmus dedim eşime yazın sandalet alayım eskidiler dedim(enson 2sene önce sandalet almıştım onları giyiyorum 2senedir ve sürekli ise giderken de haftasında) Durup dururken bazı şeyler lukstur. Etek ayakkabı filan. Ama eşarp benim için lüks değil. Kışın basım üşüyor maske bone filan durmuyor esarpa verilen paraya acimiyorum dedi. Hiç oralı bile olmadım. Etek lüks değil diyip üşüyorum diye yün kumaş alıp metreis 200e 100tl de terziye verip etek diktirdi 2tane. 2tane başka etek diktirdi. Bugün ben birşey aldım defolu değiştirmeye gidecek dedi arabada yun eşarp aldığım yer nereydi diye sordu(3gun önce ben başka yerde yün eşarp bulamiyorum dedi ) değiştirirsin anne dedim alacaklaridma vardı sen alırsın biz yemek yerken dedim

Eşarp piyasasini bilmiyorum ama gecenlerde kuzenim yemeğe geldi. Pahalılıktan gecim zorluğundan bahsederken. Kuzenimin eşi ickimiz sigaramız yok, ama nerminin esarbı var. evde yangın çıksa ilk isim eşarp dolabıni kucaklamak olur dedi. 1000 1500 den aşaği esarbi yokmuş. O an adamın yüzündeki izdirabı gördüm 😂.
“İnançlı” olduğunu iddia eden insanların böyle yaşaması ne tuhaf. Toplumun her kesiminde bir kokuşmuşluk, yozlaşma var.

Valla arabada giderken avm ye gidiyoruz magazaya bakacakti annemlerde bakar dedim eşim beraber bakalım biz alırız dedi.bende niye boz alıyoruz dedim yanlarında sessizce.
biz alacaksak memlekete giderken alirz hediyemizi dedim.

AVM de girişte konusruk yine biz niye aliyoruz ben girmem alacakcan al kartı dedim verdim yanlarinda. AVM ye gelmeden herkes yemek yedi ben yiyememistim.illa yemek yiyeceksin dediler yemeğe giderken kayınvalide me bakacaginiz a mağazası orada digeride şurada dedik gittik eşimle yemeğe.
esime düşüncelerimi söyledim. sanki herşeyi sana aldırmaya çalışıyor gibi, ben ailemden böyle görmedim dedim. Bizde annem birşey alacaksa gider alır yok kızım yok oğlum gelsin bakalım demezler .birşey alsak zorla parasını verir biliyorsun dedim .ben almaktan kacmiyorm ama neden başkasına hediyeyi boz aliyoruz garip geliyor dedim içimi döktüm

Konuştuk anlaştık. Dedim plan yapıyorsanız haber edin banada.

Kendi gidip alacağı hediyeleri almış. Hanfendi alınmış darilmis. Eşimde bana kızdı bir daha böyle yapma dedi. Gönlünü al dedim bende gönül alacak birşey yapmadim dedim.Sonra konuştuk hallettik. Eşarp konusunu açmadım.
Annen böyle dedi demedim eşarp için ama her akşam sanki zorla kalmışlar bunları bunları dediler ve ben buna çok alındım zorla kalsın demedim dedim.
Cozduk demiştim ya çözdükten sonra az belimi incittim uzandım konuştu ana oğul bunun sürat azık .çay içtik birşey oldu odaya geldi peşinden geldim ne oldu diye konuştun mu annenle dedi yoo niye konuscam gönlünü aldın mı dedi yoo niye Alaçam ki haksız olduğunu dusunmuyorum dedim. Gönül alıncak bir durum yok benim açımdan dedim. Ben düşüncemi söyledim sana dedim. Ne diyecek benim yüzüme birşey dememiş ben durup dururken konu mu acacam. Açmam dedik müsade istedim belim içindi uzancam diye odaya geldim.

Ben kendi annemede aynısını yapiuor m yeri geriyor.

Her zamanki gibi annemi ovdum 🤣

“İnançlı” olduğunu iddia eden insanların böyle yaşaması ne tuhaf. Toplumun her kesiminde bir kokuşmuşluk, yozlaşma var.

Her basını baglayan inançlı olmuyorki o yüzden tamamına maletmemek lazım. aile baskısından veya aksesuar olarak kullananları ayrı tutmak lazım. Malesef insanların oluşturduğu yapıda zaman zaman kokuşmusluk hakim oluyor. Bazem öyle şeyler görüp duyuyorumki insanlıgımdan utaniyorum

Son düzenleme:
Cimri moduna bagliycam artık zaten. Ben çok kızdım o lafa. Ucuz neede var onu söylerdim hatta. Tüm eşarbı bir. Tek vakkoda buluyor mus koskoca ülkede başka yün eşarp satan mi yok. Şurada da esarpvi var baktın mı anne burada da güzel esarp satıyor. Çok umursamadı.
Sizinle konusinca hanımlar icim rahatladı aynı mevzu açılırsa. Birdaha bak annem oğlumla bizim bütçemizin dışında biz Vakko filan giyinemeyizde alamayızda senin bütçen yetiyorsa babamla alın tabiki diyecem oglida varken
Kuzum geleceğin için yuvanız için tutumlu olmak gerek. İleride belki ekonomi iyice zorlayacak bizi bilemeyiz tutumlu olup geleceğimizi sağlama almak lazım. Para biriktiriiyorsan söyleme, kimseye birşey açıklama söyleme mecburiyetin yok. Alamam de geç. Dediğim gibi buna küsecekse küssün. Herkesin yuvası barkı ayrı herkesin kendine göre planı, geleceği var. Kendisinin vicdanla bunu düşünmesi lazım zaten. Kendini saflığa ver duyma bazen hatta😂

Kuzum geleceğin için yuvanız için tutumlu olmak gerek. İleride belki ekonomi iyice zorlayacak bizi bilemeyiz tutumlu olup geleceğimizi sağlama almak lazım. Para biriktiriiyorsan söyleme, kimseye birşey açıklama söyleme mecburiyetin yok. Alamam de geç. Dediğim gibi buna küsecekse küssün. Herkesin yuvası barkı ayrı herkesin kendine göre planı, geleceği var. Kendisinin vicdanla bunu düşünmesi lazım zaten. Kendini saflığa ver duyma bazen hatta😂
Valla eşim annemin gönlün u al dedi bende gönül alacak birşey yapmadım.
Herşeye alınmasın 3 yasijnfa değil 70 yaşında kadın.
Düşünmüyorum da yaptığımı. A mağazası şurada b mağazası şurada biz yemek yiyip geliyoruz dedim bıraktık onları.
Valla alacaksa hediyesini kendi alsın. Eşim annem karasız alamaz hediyesini dediği kadın. 1aydor kendi başına alışveriş yapıyor kızına hediye kendine kumaş alıp etek diktirme kararı veriyor cahil kadında değil memur emeklisi kadın.

Aliniyorsada artık bizim ayrı hesap olduğumuzi bilsin. Oğlu evli ayrı sorumluluğu var.

Ben hediye almayalım da demiyorum kime alınacaksa alınır ama biz alalım hediyemizi biz verelim dedim.
Valla oda otursun dusunsun biz neyaptikta gelin herşeyi ona aldiriyoruz hissine kapildi acaba diye.
Babam 5tlbirseu alsak akşama gelir eşimin yanında verir hemen olmaz der.
Babam benim ameliyat paramı verdi eşim ykken almadı babam gittik telefon altik telefonu bozuldu diye akşamına parayı eşime havale ettim hesabımdan ki pahalı hediye aldık. Yarın birgün onun ailesinden isteyen olmasın diye.

Eşarp mevzusu için o eşarp bana sorulmadan alındım bende gidip anneme ozaman pahalı birşey Alicam bana sordun mu diyecem ben annen böyle dedi kızdım diyecem.
Almayacaktır ben alamayacağınız imacda ettim diyecemsen bana sormadan aldın maden ben sanada sormadan aldım diyecem
İlkkez yatağa kuş girdik

Merhaba arkadaşlar
Kaynanam bizde. Bizde ona özel gün diye hediye almak istedik uzun süre baktı baktı bota ihtiyacim var kışlık ayakkabım yok yanımda dedi.ayakkabiciya gittik botu alacakkrn anne bu bizim hediyemiz dedim oda vakkoda beğendiğin 700tl lik eşarbı aldiracaktim ben size dedi. Bende biz bota niyetlendik geçen sene eşarp almıştık dedim(geçen senede 300tl ye akerden ipek eşarp aldık)
Ben size eşarp aldiracaktim diyip 700tl lik eşarp istemesi bana mı garip geliyor?ben hediye almaktan cekinmiyorum busene ütüsü kırıldı diye 1000tl üstü ütü aldık. Ama ben size eşarp aldiracaktim demesi garip geldi ve ben her defasında nasıl para biriktirip hesabi yapıyorum ev almak istiyoruz paramız yetmiyor hergecen gün evlere zam geliyor.
Ben bu lafdan sonra kaynanamdan soğudum.

Kaç kere dedim annem biz para biriktirmeye çalışıyoruz acilmamiz lazım ben kendime 200tl lik kazak almaya çekiniyorum indirime girmesini bekliyorum diyorum yok. Geçen gün AVM de vakkoya bakalım dedi bende anne sen bak. Benim maaşım oraya yetmez ben alamacayacagim şeye bakmayi sevmiyorum. Orası bizim bütçenin çok dışında bu dedim. Oda ben birtek yün eşarp orada buluyom dedi iyi dedim sen bak ben başka mağazaya bakacam.

Şimdi oğlu (kocam )geldi ona aldırmaya çalışacak neyapsamda onlesem?
Yuhh diyorum yani görgüsüzlükten başka bir şey değil hediye hediyedir. Seçme maliyetini belirleme diye bir şey mi var. Gelin yemesin ben yiyeyim derdin de kaynananız Allah ım akıl fikir versin . 26 yaşındayım bu yaşıma kadar hiç 700 TL lik bir şey almadım. Alsam günlerce uyuyamam galiba 🙄

Eşim annenler gelecek mi dedi.muhtemelen gelmeyecekse kalacaklar senin için birkc hafta daha kalırlar dedi. Annesinin tavrından sonra gerek yok ben gerekirse tek kalırım dedim . Her akşam. Yok toplayamadim yok şu üşüdü yok şu ziyan oldu dedi. Sanki zorla tutmusuz gibi.bencbu laflarına çok kırıldım. Denmez bu laflar heraksam heraksam diye Kızı aradı nezaman gelecen kardesinlm gelsin gelin demeler. Zorla kalıyorsa kalmasın ben bu tatktiklari daha öncede gördüm dedim. Oda gördüm boşver dedim biryerde (bizim ailede de yapan vardı bunu kendi gitmek ister diyene çocuğuna soylettirir) ben gerekirse tek kalırım istiyorlarsa gidebilirler. Sorun değil dedim.

Yuhh diyorum yani görgüsüzlükten başka bir şey değil hediye hediyedir. Seçme maliyetini belirleme diye bir şey mi var. Gelin yemesin ben yiyeyim derdin de kaynananız Allah ım akıl fikir versin . 26 yaşındayım bu yaşıma kadar hiç 700 TL lik bir şey almadım. Alsam günlerce uyuyamam galiba 🙄
Ben inan parasinda da değilim. Annesine alırım emeği vardır diye. Ama birine hediye almaya niyetlenmisik ben botu Alaçam demişim Allah razı olsun diyene kadar. Ben sana eşarp aldiracaktim demek ne ya(kaldiki geçen sene sana ipek eşarp almışım) bu denmez yani ben hayatımda böyle birşey demedim ya ihtiyacım olanı böle aldirirken utanirvsikilirim ayıp olmasın diye böyle birşey duymadım ve oan soğudum. Ben yoluncak kaz miyim yani .hani şunu dese ayakkabı 200tl ben sana masraf yapma kızım diye 50tllik heidye aldiracaktim dese amenna beni düşünüyor derim değil 200tl 500tl ye de alırım. Ama ben bot alirken elimde kartımı cikarmisim beğendim bunu alayım demişsin anne bizim hediyemiz bu demişim sen ben size eşarp alacaktirdim diyince şalter atti

Ben inan parasinda da değilim. Annesine alırım emeği vardır diye. Ama birine hediye almaya niyetlenmisik ben botu Alaçam demişim Allah razı olsun diyene kadar. Ben sana eşarp aldiracaktim demek ne ya(kaldiki geçen sene sana ipek eşarp almışım) bu denmez yani ben hayatımda böyle birşey demedim ya ihtiyacım olanı böle aldirirken utanirvsikilirim ayıp olmasın diye böyle birşey duymadım ve oan soğudum. Ben yoluncak kaz miyim yani .hani şunu dese ayakkabı 200tl ben sana masraf yapma kızım diye 50tllik heidye aldiracaktim dese amenna beni düşünüyor derim değil 200tl 500tl ye de alırım. Ama ben bot alirken elimde kartımı cikarmisim beğendim bunu alayım demişsin anne bizim hediyemiz bu demişim sen ben size eşarp alacaktirdim diyince şalter atti
Allah akıl versin bazı kaynanalara. Ama eşinizde de suç var öyle abartacak hediyeler alırsanız her zaman çıtayı yükselte yükselte gider. Yüz verirsin Ali’ye döner … halıya lafı 🙄

Köpek. Resmen köpek bir kadın. Utanir be Insan ne alirlarsa tesekkur et sen İsteme. Boyle arzisinada iyi gelin gelir. Iyiisnede cirkef gelin. O utanmazca düsuncesizce istemeye devam ettikce sizde utanmadan cimrilik yapin. Haddini bilmeyene bildiriler efendim haddini. Terbiyesiz kadin.

Köpekler sade ekmek bile verseniz sevinip size teşekkür ediyorlar . Her durumda şu hayvanlara saldırmayın .

Konu sahibinin kaynanası bir insan , aç gözlü , sadece kendini düşünen bir insan ne yazık ki .

Bu kadar yüz göz olmaya gerek var mıydı gerçekten?
Eşinizin işinin şartları belliyse kendinize güveniyorsanız evlilik yapsaydınız
Sürekli biri başınızda beklerse eşarp da istiyor sonra bot da işte

Hediye konusunda tamamen haklısınız
Ona bir lafım yok
Ama diğer konularda abartıyorsunuz kesinlikle
Ben kayınvalidenizle kalmaya niye bu kadar isteklisiniz onu da anlamadım
Ben kayınvalide olsam gelinle haftalarca kalmak istemem mesela
Üstelik oğlum da yanımızda yokken
Tabi ki kızımla daha rahat ederim
Oraya daha meyilli olması anlaşılabilir bir şey
Gelinin evindeki yemeğe de müdahale etmekten çekinirdim direkt bana yap demedikçe

Bir de yerinizde olsam evliliğinizin geleceği için hem tek kalmaya başlardım hem de eşime sürekli en iyi anne benim annem diye annemi övüp durmazdım
Sonuçta adam haklısın artık tek annem senin annen diyecek hali yok
İyiyse de kötüyse de adamın annesinin kiM olduğu belli
Bu kadar kalmalı görüşmeli ortamınız olmazsa kauınvalide hayatınızda daha az yer kaplar

70 yaşında bir kv Kiğılıdan hediye, vakkodan eşarp alacak kadar nasıl hayat yaşamış şoklardayım benim kv 50 küsur yaşında lcwdan alınca havalara ucuyo sdfsf🤣🤣
Eşiniz bu zamana kadar annesinin bu sömürme olaylarını nasıl fark etmemiş ki, bu kadar bariz de yolunacak kaz muamelesi yapılmaz insanlara. Cidden itici duruyor, aradan samimiyet kalkar bilenmeye başlarsın yani. Aynen devam edin, biraz farkına varsın elini ayağını çeksin sizden

70 yaşında bir kv Kiğılıdan hediye, vakkodan eşarp alacak kadar nasıl hayat yaşamış şoklardayım benim kv 50 küsur yaşında lcwdan alınca havalara ucuyo sdfsf🤣🤣
Şuna niye herkes şaşırmış ben de onu anlamadım
Her 70 yaşındaki kadın çilekeş modda olmak zorunda mı?
Yoksa gerçekten kimsenin etrafında numunelik de olsa böyle bi teyze yok mu ?
Benim tanıdığım en azından bi kişi var mesela markalardan giyinen
Ezelden beri öyle alışmış bir kadındı kendisi
Onu da waikiki de göremezsij dünya tersine dönmedikçe 😬😬

Allah akıl versin bazı kaynanalara. Ama eşinizde de suç var öyle abartacak hediyeler alırsanız her zaman çıtayı yükselte yükselte gider. Yüz verirsin Ali’ye döner … halıya lafı 🙄
Ben iki kere evlerine gittim biri düğün için biri bayramda
Muhabbetlerden anladığım ev yapılacak biryer için para lazım yolla oğlum yollamış, ev e birşey lazım yolla oğlum yollamış birşey alincak eve oğlu almış. Benimkide baskas alsın istemiyor. Damat bile eşim yurtdışına gidecek ne getirsin diye hemen bakayım diyor( ki ben bunuda soyluycen ben eşinim benden önce o hemen birşey istiyor buda yuzsuzluk değil mi)
Kardeşine aynı eşi için hemen bakar ne alınır oradan ne istesem diye diyor.
Düğünde düğün sonrası bahçede oturulacak kuruyemiş istediler eşim ödedi. Düğün salonu parasi için babası oğlunu aradı tesadufen arabadayim öyle öğrendim düğün takısı ile 1500tl kalan parayı eşim ödedi. Oğlum biz ödeyelim yok.
Annesi bazaya yatağa ihtiyacm var dedi oğlu hemen alalım aanne.
Annesi su dağın altında icmesuyu çıkıyor olması lazımsontaj yaptiralimr eve su gelsin. Olur anne verelim para.( Bende niye siz veriyonuz ki dedim herkes yararlanacaksa herkes versin dedim para bizden çıkmasın diye )

Ben mi yanlış düşünüyorum. Ben öyle algıladım yada

Eşiniz bu zamana kadar annesinin bu sömürme olaylarını nasıl fark etmemiş ki, bu kadar bariz de yolunacak kaz muamelesi yapılmaz insanlara. Cidden itici duruyor, aradan samimiyet kalkar bilenmeye başlarsın yani. Aynen devam edin, biraz farkına varsın elini ayağını çeksin siz
Bugün başım ağrıyor migrenin tuttu diyi Lp odamda oturmak niyetim valla eşim nezaman gelir yanıma neden bı konuyu cozmusken. Sürat aştığını anlatmazsa bugün daha oturcam evde. Hatta böyle yaparsa arkadaşa mesaj attım bana usulen beni dışarı çağırması için mesaj aticam. Cikcam dışarı kendim oturcam. Ne yapıyorsa yapsın. Biz konuyu çözdük geldik 10dk uzandım belim incilti diye ne konsutularsa sürat aşıyor sabah kalktı günaydın demeden çekti gitti ve dün aksan çocuk deneme günüydü
Bu kadar yüz göz olmaya gerek var mıydı gerçekten?
Eşinizin işinin şartları belliyse kendinize güveniyorsanız evlilik yapsaydınız
Sürekli biri başınızda beklerse eşarp da istiyor sonra bot da işte

Hediye konusunda tamamen haklısınız
Ona bir lafım yok
Ama diğer konularda abartıyorsunuz kesinlikle
Ben kayınvalidenizle kalmaya niye bu kadar isteklisiniz onu da anlamadım
Ben kayınvalide olsam gelinle haftalarca kalmak istemem mesela
Üstelik oğlum da yanımızda yokken
Tabi ki kızımla daha rahat ederim
Oraya daha meyilli olması anlaşılabilir bir şey
Gelinin evindeki yemeğe de müdahale etmekten çekinirdim direkt bana yap demedikçe

Bir de yerinizde olsam evliliğinizin geleceği için hem tek kalmaya başlardım hem de eşime sürekli en iyi anne benim annem diye annemi övüp durmazdım
Sonuçta adam haklısın artık tek annem senin annen diyecek hali yok
İyiyse de kötüyse de adamın annesinin kiM olduğu belli
Bu kadar kalmalı görüşmeli ortamınız olmazsa kauınvalide hayatınızda daha az yer kaplar
Ben kalsın demedim zaten. Bir mevzu oldu kızdım bize destek olan yok kalan yol dedim. Kalacak dedi. Ben tek kalmayı istiyorum eşim yanlız kalmamı istemiyor. Yoksa ben tek başıma da mutluyum kafama göre içinde hareket ediyorum o istediği için kaldılar .
Bana kalsa nekadar az görsek kaynaanyi okadar iyi helede su anlattiklarimdan sonra

Ben kalsın demedim zaten. Bir mevzu oldu kızdım bize destek olan yok kalan yol dedim.
E bu benimle kalsınlar demek zaten
Ki genel iletişim tarzınız imalar üzerine kurulu anladığım kadarıyla
Direkt istediğinizi söylemek yerine ima ediyorsunuz
Eşiniz de bu yorumunuzdan kalmalarını istediğinizi çıkarmış büyük ihtimalle ve kalmışlar
Çünkü bana da bize destek olan kalan yok deyince kayınvslidenizin eşinizin bu yokluğunda yanında kalmasını istediğinizi anladım

İstekleriniz konusunda daha net olursanız sizin için de her şey daha kolay olur
Pilav istiyorsanız pirinç ıslatıp ortaya koymak yerine pilav yapar mısın deyin
Yanınızda kalsın istiyorsanız yanımda kal deyin
Tek kalmak istiyorsanız tek kalacağım deyin
Tek kalacağın ama canım anam benle kalır zaten ağır kaldıramam filan deyince ne istediğiniz anlaşılmıyor
Muhtemelen eşiniz de o yüzden tek kalmanızı istememiştir

Şuna niye herkes şaşırmış ben de onu anlamadım
Her 70 yaşındaki kadın çilekeş modda olmak zorunda mı?
Yoksa gerçekten kimsenin etrafında numunelik de olsa böyle bi teyze yok mu ?
Benim tanıdığım en azından bi kişi var mesela markalardan giyinen
Ezelden beri öyle alışmış bir kadındı kendisi
Onu da waikiki de göremezsij dünya tersine dönmedikçe 😬😬
Valla yok bacım 😅 Benim etrafımdaki 70e merdiven dayamış her ana çilekeş 🥲
Olması gereken o aslında 70de de olsan hayatın tadını çıkarmayı bileceksin dilediğin gibi yaşayacaksın, tabi kimseye sırtını yaslamadan😁

Valla yok bacım 😅 Benim etrafımdaki 70e merdiven dayamış her ana çilekeş 🥲
Olması gereken o aslında 70de de olsan hayatın tadını çıkarmayı bileceksin dilediğin gibi yaşayacaksın, tabi kimseye sırtını yaslamadan😁
Herkes bu lükste yaşayamıyor tabi ki
Ama bir adet de olsa var yani benim tanıdığım biri öyle
Kendine ait baş harfı yazılı hamam seti filan da vardı hatta bak 😂😂
İlk kez onda görmüştüm öyle bir şeyi 😬
Vakko eşarbın bu kadar uç bi alışkanlık görülmesine şaşırdım o yüzden ben de

Ama tabi ki bana vakko eşarp alın demek her türlü hoş değil

X