Kayınvalıdem başardı boşanmak üzereyim eşimden

Bir kere ortada birşey yokken kimse eşine gel ve eşyalarını topla daha da benimle işin yok demez.. Haklıdır veya haksızdır bunu bilemem ama mutlaka bir sebebi vardır..

İkincisi sebep her ne olursa olsun kayınvalideniz yüzünden değil eşiniz sizi sevmediğinden ya da size sahip çıkmadığından veya ne bileyim o istemediği için boşanma sürecine girmişsiniz. Bunu olayı bilmeden net birşekilde söyleyebilirim..

Mesela annem beni kocamdan boşayamaz.. Ya da boşanmamı istese ben eşimi boşamam..

Allah yardımcınız olsun..
Bende boşamam hıc bır zaman ama o annesınn lafıyla cok hareket eden bır ınsan

Şimdi olayın içeriğini bilemiyorum.
Sizin dediklerinize itimat ederek bu yorumu getiriyorum.
Sürekli aynı şeyi tekrar etmiş gibi oluyorum ama kocanızin bir kişiliği yok.
Ne eltinize ne de kv'nize yazar buradaki hata.
Bu evliliğin noktalanmasinin tek mimari beyniyle dusunemeyen,ilişkilerinde objektif kararlar veremeyen,dışardan söylenen her şeye kulak kabartan esinizde.
Yani %5 KV +elti %95 eşiniz sorumlu.
👍🏻👍🏻

Eşiniz aklı ile düşünen anne ile eşi arasında çizgiyi çizen biri oldugu halde valide mi yuvayı yıkmış oluyor?
Söz nişan ne gibi törenli gelenekli günler varsa eş kişisi orda bile yüzünü gösteriyor ama biz evlenince adam ederim doğurur burnunu sürterim diyip hayallerden çıkmadan boşanma aşamasına varıyoruz.
Gel eşyanı al diyen eşe hayırdır niye boşanıyorsun diyen gel lan buraya sen benim kızımdan ne istiyorsun diyen biri olmalı öyle gel istemiyorum git evlilik kurumu degil yaşadığınız.evden gidecekse o gitsin hemde eşyalarını toplayıp
Onun gidecek bir yeri yok varsada ust kattaki annesi sadece malesef bende o evde durdukca kendıme stres yapıcm

Eve gelme eşyalarını topla dedi bende o eve mi gideym
Hayır daha öncesinde neden annenizin evindeydiniz ben onu anlamaya çalışıyorum.Eşiniz olacak adam bu lafı 5 haziranda söylediyse aradan geçen geçen iki haftada siz de ne yapacağınıza karar vermiş olmalısınız .Bir avukatla görüştünüz mü?

Gerçekten suan onlardan kımseyle görşmüyorum kayınvalıdem bır defa bıle aramadı beni aman kızım yapmayın etmeyn dıe bıde ustune ustluk heryerden engelı bastılar bana hem görümcem hem kv eşimde beni heryerden cıkardı facesınden herseyı kaldırdı ablası bana hakaret etti eşimde bişey yokmuş gbi o eve gidip herseyı sineye çekip oturmamı beklıyor bıde baana kalkıp ne seni nede cocugu artk gözüm görüyor dedi

Insallah hakaretler icin belgeler vardir elinizde. Görümceye de hakaret davasi acarsiniz. Bastan hata kayinvalide ile ayni eve girmek olmus. Esiniz sizi bu kadar yok sayip durduysa keske üstüne baba yapmasaydiniz. Hakkinizda hayirlisi. Dönseniz gercekten boyun egmis olacaksiniz ve onlar sizi ezmeyi kendilerine hak görürler. Bunu yaparken bu sefer bebeginizi de kullanirlar.

Herşey evlilikte kaynanadan yana bitiyor maaleseff hersey kendi istedikleri gibi gelin olcak belki senin gelin olacagi kisi oğlun sevmicek cokmu mutlu olacagini saniyolar kendileri mutlu ama oglu mutsuz yazikk hicbise demiyorum geriliyorum bu konuda.

şuan duygusal baktığınız için 3. kişileri suçluyorsunuz ama kocanız alfa olsaydı da yuvasını milletin lafıyla bozmasaydı. yuvasını diğerlerininin önünde tutsaydı da sizi mahvetmeseydi. başkalarına kızmayın tek suçlu koca kişisi. size eş olarak sorumluluğu olan tek kişi o

Gerçekten suan onlardan kımseyle görşmüyorum kayınvalıdem bır defa bıle aramadı beni aman kızım yapmayın etmeyn dıe bıde ustune ustluk heryerden engelı bastılar bana hem görümcem hem kv eşimde beni heryerden cıkardı facesınden herseyı kaldırdı ablası bana hakaret etti eşimde bişey yokmuş gbi o eve gidip herseyı sineye çekip oturmamı beklıyor bıde baana kalkıp ne seni nede cocugu artk gözüm görüyor dedi
Sende eşini öyle görme ki kendinden şüphe etsin.İnan aynılarını yaşadım.Hatta eminim ki beterini.Ama bir yerden sonra aklımı başıma aldım.Beni saymayani ne çocuklarimin hayatına ortak ettim ne kendi hayatıma.Esimi annesinin merhametli kollarına bıraktım doyun birbirinize ayrılmayın bir daha dedim arkamı döndüm gittim.Ne halleri varsa görsünler diye kimseyle görüşmedim boşanmayi kabul ettim bir anda önce bitsin diye anlaşmali boşanmaya çalıştım.Sonucta baba olsaydı eş olsaydı ne annesi ne bir başkası etki edemezdi hayatımıza demi?Ben tüm suçu eşime yükledim ve o da o ayrılıkta tüm suç kendinde anladi.Siz de öyle yapın anlamak isteyen yuvasını kurtarmak isteyen gururu da onu bunu da ardına alır.

Seni korkutmaya çalışıyorlar eğer sen dik durup sizinde canınız cehenneme dersen o engellerde kalkar tlf da gelir. Bastırıp döndüğünde hiç sesini çıkaramayacagin kıvama getirmek istiyorlar.. sende onları engelle ailende hiçbir şekilde iletişime geçme. Bebeğinin doğumuna çok az kalmış ona odaklan haber bile verme. İ merak etsin çocuğum doğdu mu diye hastane hastane dolaşsın bu dediklerimi yapmıyor mu aç mahkemeni bu saatten sonra ondan sana bir cacık olmaz.

Kocamı sevsemde bısey degısmıcek cnkü annesni dinlediği müddetçe mutlu olmamz cok zor ben eşimi anneci olarak bılmıordm nişanlıyken boyşe degıldı evlendıkten snra değişti. Evlendkten sonra onceliğin eşin olması lazm ama suan hamıle halimle bile benden cok annesini arıyordu gün içinde.
Allah yardımcın olsun canım nedeyim

Merhaba
Kayınvalidem yuvamı yıkmayı başardı 5 hazirandan beri annemin evindeyim eşim gel eşyalarını topla ve git benımle bir işin yok dedi. Üstüne görümcem dünya kadar hakaret mesajı attı . Ve bunca şeye rağmen benim o eve dönmemi istiyor. Ortada bisey yokken bu raddeye getirdi. Ben genelde anneme geldgmde pazar günü eve dönüyorum yasaklardan kaynaklı ama
Kocani malesef fazlaca manipüle edip baskı altına almışlar. Ben bu olaya inanıyorum erkekler çok saf nereye çekersen oraya gidiyor önceden inanmazdım aklımı yok bu koca adamların derdim ama onunla alakalı değilmiş senin kocanda eşit davranmayın onların laflarına çekilmiş Allah yardımcınız olsun hakkında hayırlısı olsun

Yaknda oda olur kocam annesının ağzına bakarsa oyle olur
Kayınvalideniz kötü bir insan olabilir
Ama boşanmanızın tek nedeni eşiniz bunu neden reddediyorsunuz
Anası istediğini desin istediğini yapsın kimse kimsenin evliliğini bozamaz
Bazı yorumlara eşimde de hata var cevabını vermişsiniz, eşinizde de hata yok tek hata eşinizde,belki sizde de bilemem
Kocanız anasının ağzına bakmıyor, anasının söyledikleri işine geliyor hoşuna gidiyor, anası olmasa da bir gün aynı noktaya gelecektiniz
Kocası adam olan, karısını seven, karısına saygı duyan, birlikteliklerine değer veren, karısından ayrılmak istemeyen hiçbir erkek bu yola girmez. Bırak anası tüm dünya karşısına dikilse yine karısının elini bırakmaz.
Tek sorumlu kocanız ve belki siz de…..

Sende eşini öyle görme ki kendinden şüphe etsin.İnan aynılarını yaşadım.Hatta eminim ki beterini.Ama bir yerden sonra aklımı başıma aldım.Beni saymayani ne çocuklarimin hayatına ortak ettim ne kendi hayatıma.Esimi annesinin merhametli kollarına bıraktım doyun birbirinize ayrılmayın bir daha dedim arkamı döndüm gittim.Ne halleri varsa görsünler diye kimseyle görüşmedim boşanmayi kabul ettim bir anda önce bitsin diye anlaşmali boşanmaya çalıştım.Sonucta baba olsaydı eş olsaydı ne annesi ne bir başkası etki edemezdi hayatımıza demi?Ben tüm suçu eşime yükledim ve o da o ayrılıkta tüm suç kendinde anladi.Siz de öyle yapın anlamak isteyen yuvasını kurtarmak isteyen gururu da onu bunu da ardına alır.
Evet cok haklısınız bende kısmetse cuma günü acıcam davamı anlaşmalı olarak ıstıyorum en son dediği laftan sonra Allah seni bildiği gibi yapsın ne deni nede çocugu görüyor gözüm dedi smdide pişmanmış gbi arkadaslarıma mesaj atıyor

Kayınvalideniz kötü bir insan olabilir
Ama boşanmanızın tek nedeni eşiniz bunu neden reddediyorsunuz
Anası istediğini desin istediğini yapsın kimse kimsenin evliliğini bozamaz
Bazı yorumlara eşimde de hata var cevabını vermişsiniz, eşinizde de hata yok tek hata eşinizde,belki sizde de bilemem
Kocanız anasının ağzına bakmıyor, anasının söyledikleri işine geliyor hoşuna gidiyor, anası olmasa da bir gün aynı noktaya gelecektiniz
Kocası adam olan, karısını seven, karısına saygı duyan, birlikteliklerine değer veren, karısından ayrılmak istemeyen hiçbir erkek bu yola girmez. Bırak anası tüm dünya karşısına dikilse yine karısının elini bırakmaz.
Tek sorumlu kocanız ve belki siz de…..
Dogru söylüyorsun belki bendede hata olabılır ama düşünüyorum da hiç bulamıyorum cunkü benm annem ve ailem hic bir zaman benm yuvama karısamaz karıstırmamda o yuzden ben cok rahatım

X