Kayınvalidem düğün günü beni azarladı ve unutamıyorum

Kötü insan değil kesinlikle. Ama çok otoriter. Hep kendi isteği olsun derdinde.
Başkalarının üzerinde otorite kurmak güzel birşey değil ki. Bu sizi üzecek ve strese sokacak. Bu yüzden başta izin vermemeniz gerekiyor. Yoksa ileri zamanlarda dur dediğinizde daha büyük problemler çıkacaktır. Belki de diyemeyeceksiniz bile.

Su cuma arama olayi bi bana mi garip geliyo. Benm kv de takildi bi muddet kandilde cumada aramiyorum diye. E kmseyi aramiyorum kmseye msj atmiyorum. Sevmiyorum yani mecbur muyum? Bi sure sonra alisti. Seninki de alisacak mesafeni koru. Olaylara aninda ayni sertlikte tepkiler ver. Dis geciremeyecegini anlayinca alttan alir.

Azarlay

Azarlayıp sonra gitti. Yoksa ben konuşurdum. Gelin çıkarmada da kendisinin yüzüne bakmadım tepkimi koydum. Zaten gelin odasında fırsatını buldum ve konuştum. Son cümlenize de kesinlikle katılıyorum. Neden aramadığım sorulduğunda o zaman yapmasaydı dedim. Ama anlayacak bi anlayış yok maalesef.
Hiç takmayın konuşsun dursun. Umursanmadıkça daha da mutsuz olur hem. :KK53:

Başkalarının üzerinde otorite kurmak güzel birşey değil ki. Bu sizi üzecek ve strese sokacak. Bu yüzden başta izin vermemeniz gerekiyor. Yoksa ileri zamanlarda dur dediğinizde daha büyük problemler çıkacaktır. Belki de diyemeyeceksiniz bile.
Ben de bunu fark ettiğimde özellikle kendi istekleirni değil kendi istekleirmi yaptım

Yengeniz siz terslenirken neden cevabı veremedi peki? Boş beleş duracaksa o odada neye yaradı o yenge yani?

Düğünün parasını kendiniz ödediyseniz müziklere karışamazdı o kv. Düğünü kv ayarladı diye yazmışsınız. Şimdi kendimiz ödedik diyorsunuz. Kendimiz dediğiniz kim ayrıca? Eşiniz ve siz mi?

Bir dik duruş sergilemelisiniz ki size durup dinlenip laf sayamasınlar. Sayabildiklerine göre bir eksiğiniz var demektir. Bu her konuda böyledir.
Ayarladı demek ödedi demek değil. Şöyle olacak böyle olacak olarak. Biz parasını takılardan verdik. Beni azarladığında yengemi de azarladı ve arkasını dönüp gitti durmadı ki konuşalım

Bu zamana kadar sessizce üzülmüşsünüz dönüp düzeltemeyiz ancak bundan sonrası için ne yapabiliriz onu konuşabiliriz.

Ben olsam eşime şikayetleniyorlar ya.
Bir daha onlara gerekeni söylemek yerine şikayetleri bana getirirsen bizzat kendim arar konuşurum. Bir daha sesimi bile duymak istemez hale getiririm haberin olsun derim eşime.
Gercekten aramıyorsun lafi geçerse de arar içimde biriken tüm zehri kusar. Aramiyorum iste aramayacağım da. Icimden gelmeyen hiç bir şeyi yapmam ben tanıyın beni der kapatırım.

Duruşunuz net olsun.
Öyle başa böyle tarak.
+1
Ya bir de yüz yüze bakacaksınız, yok eşinin annesi bilmem ne diye idare et bakış açıları var. Ben buna katılmıyorum.
Düğün günümde kaynanalığa başlamayı uygun gören kayınvalideye, aynen böyle "arsız" gelin yaraşır. Geçinmeye gönlü olmayana istediğini vereceksin. Görsün bakalım hırgür nasıl çıkarılıyor.

Ayarladı demek ödedi demek değil. Şöyle olacak böyle olacak olarak. Biz parasını takılardan verdik. Beni azarladığında yengemi de azarladı ve arkasını dönüp gitti durmadı ki konuşalım
Bu kvnizin ilk problemli davranışı mı peki? Öncesinde melek miydi? Eğer önceden melek gibi davranmıyordu ise düğün organizasyonunu kendisine emanet ederek yine hatayı siz yapmışsınız.

Mesafeliyim hiç aramadım konuşmadım ama tatillerde mesela iki hafta sonra ara tatil olacak ve gidip biraz kalma durumumuz var. Bilmiyorum be yapayım.
Aileniz kv ile aynı şehirde ise biraz kv de em çokta ailenizde kalın, yok Eğer sadece kv o memlekette ise sadece bir hafta kalıp dönün , bence gittiğinizde mesafeli ve politik olun, kv sizi kaosa çekmeye çalışacak uyanık olun, eski konuları hiç açmayın zaten durusunuz en güzel cevap, eşinizle gezin tozun ailesi ile de sohbet etmeyin fazla konuşmayın, bişey derlerse biraz rahatsızım deyip geçin 🤷‍♀️

Bu kvnizin ilk problemli davranışı mı peki? Öncesinde melek miydi? Eğer önceden melek gibi davranmıyordu ise düğün organizasyonunu kendisine emanet ederek yine hatayı siz yapmışsınız.
Biz sohbetli düğün işini bilmiyoruz o yüzden damadın ailesine bıraktık direkt ona değil ama o çok otoriter olduğu için kendisi daha çok ayarladı. Öncesinde hep yüzüme gülerdi. Fakat çok karışırdı. Bi noktada gülümsemelerini sahte bulmaya başladım ve düğün günü de bunu kanıtladı.

Esiniz aranizda kopru olmuyor mu? Biz evlenmeden once anlastik, herkes kendi ailesi ile ilgili sorunlari cozecek, birbirimizi muhatap etmeyecegiz diye. Cunku size kirilirlar ama ogullarina karsi daha affedici olabilirler.

Benim annem de cok mukemmelliyetcidir ve hitabeti de kuvvetlidir meslek itibariyle. Bazen israrci olur ve fark etmez de, bu gibi durumlarda ben el atarim. Evlilik surecinde de ben idare ettim hep.

Eşiniz çok pasif, siz de pasifsiniz. Oturup azarlanmayı beklemişsiniz. Aileniz yok muydu gelin odasında? Nasıl izin verdiler azarlanmanıza?
Olay gelin odasında olmadı. Biz zaten önden gitmiştik eve hazırlanmaya. Ailem yoktu sadece yengem vardı yazdığım gibi ikimiz erkenden döndük ki hazırlanalım çekime gidelim diye. Ben pasif birisi değilim o gün çok laf da soktum kadın dinlemedi gitti. Ayrıca gelin odasında ben konuştum tepkimi verdim.

Suan zamanı geri ceviremeyeceginize göre yapacak bir şey yok.
Bundan sonra onun davranışları nasılsa sizde ona göre davranacaksiniz.
Evinde de kalsanız bu böyle.

Esiniz aranizda kopru olmuyor mu? Biz evlenmeden once anlastik, herkes kendi ailesi ile ilgili sorunlari cozecek, birbirimizi muhatap etmeyecegiz diye. Cunku size kirilirlar ama ogullarina karsi daha affedici olabilirler.

Benim annem de cok mukemmelliyetcidir ve hitabeti de kuvvetlidir meslek itibariyle. Bazen israrci olur ve fark etmez de, bu gibi durumlarda ben el atarim. Evlilik surecinde de ben idare ettim hep.
Eşim köprü evet bana da zaten hak verdi ama artık zaman geçtiği için benim unutmamı normal davranmamı bekliyor.

Kayınvalidenizin sizin düğününüzü kendi ayarlamasına müsaade ederseniz düğün müziğini seçme cesaretini de sizi azarlama cesaretini de bulur. 2,5 ay geçmiş üzerinden bunu düşünüp düşünüp kendinizi hırpalamayın. Bunlar ders olsun bundan sonra hayatınıza müdahale ettirmeyin.
Bakın onlar kendi illerinde düğün yapacaktı tabii ki onlar ayarlayacaklar. Ve sohbetli düğündü biz nasıl yapılır bilmiyoruz o yüzden onlar ayarladılar ve ben zaten her detayı soruyordun müziği duyunca istemediğimi söyledim

Biz sohbetli düğün işini bilmiyoruz o yüzden damadın ailesine bıraktık direkt ona değil ama o çok otoriter olduğu için kendisi daha çok ayarladı. Öncesinde hep yüzüme gülerdi. Fakat çok karışırdı. Bi noktada gülümsemelerini sahte bulmaya başladım ve düğün günü de bunu kanıtladı.
Olmaz işte sahte adama iş emanet edilmez. Sizin sohnetli düğünle ilgili bir şey de bilmenize gerek yok salon yönlendiriyor zaten her şeye. Müziklere de beraber karar veriyorsunuz. Esasen salona da şaşırdım çünkü adam parayı kimden alırsa onu la görüşüyor. Kimsenin anasına danasına bakmıyor.

Eşyaları d
Bu insanlarla bir ömür yüz yüze bakacaksınız. Öncelikle bunu kabullenin. Düğün sizin düğününüzse detaylarla ilgilenecek olan sizdiniz, baştan sıkı tutmalıydınız. Olayda haklısınız kayınvalideniz yanlış yapmış ama uzatmakla hata etmişsiniz, oturup ağlayıp düğünü mahvedecek zar zor gülümseyecek bir durum yok. Düğün sizin gününüz madem o an bu yaşananları sonraya bırakıp düğünün keyfini çıkartmalıydınız. Eşyaları dizmeye kayınvalide gelirse evet kafasına göre dizer, hayatımda daha bir tane aksini yapan görmedim. Olan olmuş geçmiş üstünden 2 buçuk ay. Saygınızı bozmadan samimi de olmadan yaşar gidersiniz. Bir şey derlerse de ezdirmeyin kendinizi, cevabını verin. Geçmişte yaşamayı bırakmayı öğrenmeniz lazım ama yoksa mutsuz olursunuz
izmeye o gelmedi farklı detaylar çıkarıyosunuz ortaya. Eşyalarımız geldiğinde o da evdeydi ve kendi istediği gibi dizmek istedi izin vermedim

Eşyaları d

izmeye o gelmedi farklı detaylar çıkarıyosunuz ortaya. Eşyalarımız geldiğinde o da evdeydi ve kendi istediği gibi dizmek istedi izin vermedim

Hanımefendi kafamızdan uydurmuyoruz neticede yazdığınızı yorumluyoruz. Kendinizi eksik ifade etmişsiniz, doğru detayları yazarsanız ona göre yorum alırsınız. Gerçekten uğradı da eşyaların geldiğini mi gördü kayınvalideniz? Geldiğinde orda olma maksadı zaten eşya dizmek değil mi?

Eşyaları dizmeye geldi yazmamışım ki beb.
Kendinizi yeterince doğru ifadelerle en baştan o ev dizmede savunsaydınız ne o şarkı mevzusu olurdu (bir çekinirlerdi laf edersin diye) , ne diğer olaylar yaşanırdı ne bu huzursuzluk devam ederdi. Siz yüzlerine kibarcık kibarcık konuşup evinizde kendi kendinize ağlayıp zırlarsanız daha çooook laf yer hareket görür oturur anca ağlarsınız. Hak edene hak ettiği dilden konuşmayı bileceksiniz, deli deliyi görünce sopasını saklarmış diye bir laf var bunu uygulayacaksınız. Mıç ağızlarına bas bas bağırıp o pısırık kocanın da ailesinin de bak bir daha huzursuzluk çıkarabiliyolar mı
İyi de ben evi zaten kendi istediğime göre dizdirdim onun dediği hiçbir şey olmadı hepsini kendim ayarladım o bi şey dedi yok böyle olacak dedim daha ne yapmamı bekliyosunuz anlam veremiyorum
Hanımefendi kafamızdan uydurmuyoruz neticede yazdığınızı yorumluyoruz. Kendinizi eksik ifade etmişsiniz, doğru detayları yazarsanız ona göre yorum alırsınız

X