kayınvalidem eltimi kullanıyor.

lidya81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2009
133
17
Merhaba aranıza yeni katıldım uzun süredir sizleri takip ediyorum şimdi de kendi sorunumu sizlerle paylaşmak istedim. Kaynım geçen ay nişanlandı biz uzaktayız o nedenle yeni gelinle nişanda tanışabildim çok tatlı ,çok iyi bir kız, çalışıyor, işi iyi kaynıma tapıyor ama gelin görün ki bizimkiler çok farklı kayınvalidem çok sorunludur 3 yıl bana kan kusturdu, esimi sinir hastası yaptı ,iki dünürü ile küs bunlarla nasıl geçinecek çok merak ettim ve bu kızı çoook sevdiğini gördüm buraya kadar her şey çok güzel ...

İşin içyüzü şu kayınvalidem bu kız maddi anlamda sömürüyor kendine mutfak robotu ,cep telefonu ,yatak örtüsü ,üst baş aldırmış, sürekli kız onu gezdirsin istiyor, nişanda kayınvalidenin giysisini bile gelin almış. Damada aldıklarını saysam sayfalar yetmez öyle bir nişan bohçası yapmışki kız odaya sığdıramadık ,üstüne üstlük nişanda takılan bütün parayı kaynanam bankaya kendi adına yatırmış şimdi alan memnun veren memnun sana ne diyeceksiniz ama kayınvalidem kendini çok muhtaç gibi gösteriyor ve bu muhtaçlığın nedenini de bize bağlıyor yani bizi evlendirmek için çoook masraf yapmış hiç parası kalmamış numarası yapıyor bu da benim kanıma dokunuyor bize evlenirken bir nevresim takımından başka şey vermediler çıkardıkları kavga gürültü cabası şimdi o kızı sömürmek için bizi kullanıyorlar ne yapacağımı şaşırdım her fırsatta biz evlenirken kimseden kuruş görmedik diyorum ama uzaktayız kaynanam geline kimbilir ne yalanlar uyduruyordur. Kayınvalideme dedim kızdan bu kadar şey isteme aldıklarını kabul etme aa ben istemiyorum ki diyor geçiştiriyor beyaz eşyayı kıza aldırma planları kuruyorlar kızı ailesinin haberi yok sizce ne yapayım çok iyi saf bir kız benim gibi üzülmesini istemiyorum çünkü bu kadını çok iyi tanıyorum...

bence karışma canım..
er yada geç o da anlar gerçeği eğer senin anlattığın gibiyse durumlar..
şimdi sen herhangi bir şey söylersen hiç olmaz,bırak kendileri tanısınlar birbirlerini..
karışmamak en mantıklısı bu gibi durumlarda..
:teselli:

bence hiç bulaşma sonra hepsi senin üstüne kalır..
aramızı bozdun olur.benimde kayınvalidemin bende iğnesi yoktur.hiçbişey vermedi..
bizden para koparmak için hep düşkün gibi gösterir,konuşur
bizim tarafın düğününde 5 kuruş harcamadılar ama gel görki düğün için o kadar borç yapmışlar ki hala borç ödüyorlardır..
bide biz uzakta oturuyoruz..
şimdi küçük oğluna yakınlardan kız bulma peşinde.çocuk daha okuyor..çok merak ediyorum bende nasıl davranacak acaba küçük gelinine???

Bırak allasen yaaa, saf kız alsın dursun, sonradan anlar gerçeği...Şimdi o da öyle yaranırım sanıyor zavallım :1no2:

Doğru söylüyorsunuz karışmamak en iyisi zaten şimdiye kadar başıma ne geldiyse bu saflığımdan ve doğrucu davutluğumdan geldi .

Aslina bakarsan bende senin gibiyim....sadece kendime yapilan haksizliga degil baskasina yapilanada sessiz kalamiyorum...

Lakin eltigiller dedigmiz tür acayip bir cinstir güzelim...sen iyligi icin konussanda yarin öbür gün adin kiskanc elti olur.....kaynanamla benim arami bozmak istiyor diye konusur arkandan....:kahve:

Sonra bosu bosuna esinle kötü olursun...bosver....

Bazi hatalari insanoglu yapmak zorunda galiba.....er yada gec oda anlar anyayi konyayi....:nazar:

eltinin yerinde olsaydım bana bilmediklerimin söylenmesini beni nelerin beklediğini bilmeyi isterdim ama eltin içinden gelerek isteyerek hediye alıyorsa sorun yok ama eğer kayınvaliden istiyorsa eltine biraz çıtlatmakta fayda var canım bence doğrulardan zarar gelmez sadece kayınvalidene karşı biraz daha tedbirli olmasını önerebilirsin.

Alan razi satan razi hic karisma derim,
ilerde anlar heralde ne teraneler dondugunu,
amaan bosveer:içelim:

bence herşeyi akışına bırak eltinde kayınvalideni yaşayarak öğrensin
sen sadece seyirci ol olaylara karışma

canım bencede hiççç karışma ,bırak yaşanacak bir şey varsa eğer iyi veya kötü herkez yaşasın görsün,yarın öbür gün onlar iyi olur sen doğruculuğun yüzünden kötü olursun,bizler insanoğluyuz iyi olur Allah 'tan kötü olur kuldan biliriz,kızda azcık açsın gözünü böle bol bol vermenin birde geriye toplaması var,şimdi yapıyo bakalım ilerde yapmayınca kaynanan gene bu gelini kötülüycek sen hiç karışma......

bence karışma canım..
er yada geç o da anlar gerçeği eğer senin anlattığın gibiyse durumlar..
şimdi sen herhangi bir şey söylersen hiç olmaz,bırak kendileri tanısınlar birbirlerini..
karışmamak en mantıklısı bu gibi durumlarda..
:teselli:

+1
bencede yerimseniben

boşver canım nasıl olsa herşey ortaya çıkar.yanlız eltinde amma safmış ya yazık.kaynananada pes vallahi ALLAH yardımcın olsun

bosver canım ne hallerı varsa görsunler
kızında elbet bı gun canına tak der :teselli:

aman canım yavv.....
hıc gırme araya sen ne geregı var...
aynen arkadasların dedıgı gıbı kız belkıde yaranmaya calısıyo kaynanasına .....
hele bı evlensınler zaman gecsın....
kız o zaman anlar vehbının kerrakesını...

karışma ,sonra sen kötü olursun..bırak kız kendisi görsün nasıl olduğunu

madem yenı gelın akıllı bırısı cozer olayı..
sız dusunmeyın ve karısmayın derım..
belkı yenı gelınle kaynananızın aklı fıkrı bırdır..

Karışma bence..
Kaynanan zorla aldıracak değil..durumu müsait değilse almazdı..
Ya da köprüden geçinceye kadar ..olayını yapıyordur eltin..Olamazmı?

her şey bi taraf da kıza şaşırdım,kendini kayınvalide,karşısındakini de gelin sanıyor zannımca:kahve:

X