Kayınvalidem ve eşimin menfaat ilişkisi, boşanmalımıyım?

Aslında aynı şeyi savunuyoruz. Ancak normali kanamaması değil, kanaması da normal kanamaması da. Kişiden kişiye değişiyor bu.

Kan beklenmesi saçma. Bu daha önce ilişkiye girildiğinin ya da girilmediğinin kanıtı değil. Namus göstergesi asla değil.

Hepsini okumadım hata sizde. Madem şampuanın bile dert edildiği bir evliliğiniz var ne diye hamile kaldınız. Madem hamile kaldınız siz başka bir ülkede mahsurken ev planı yapıp arayıp sormayan bir kocanız var ne diye boşanmıyorsunuz?

Aileniz ve sizin direkt olarak evden çıkıp gitmeniz gereken an , o anmış.

Ancak , " evlenip ayrıldı " demesinler zihniyeti sizi bu günlere taşımış. Mesajlarınızda bekaret durumunuzu da vurgulamıştınız.

Halbuki biraz daha bilinçli olsaydınız bu evliliği iptal ettirebilir , resmi kayıtlardan düşürebilirdiniz. Yaşananlar , onların söyledikleri ve cinselliğin yaşanmaması iptali kolaylaştırırdı.

Ha diyelim ki , kayıtlara boşanma olarak geçmesi gerekiyordu. Keşke geçseydi. Evlerden ırak bir ilk gece diyaloğu var ki , aileniz : nasıl , " ne diyorsunuz siz " dememiş hayret. Siz 27 yaşında yetiskin bir insan olarak : nasıl , " ne diyorsun sen "
demediniz ona da hayret.

Artık geçmişi konuşmak anlamsız. Umarım aldığınız kararın arkasında durur , bu aileye bunca yaşanan çirkinlikten sonra dönmezsiniz.

Konudan istediğiniz fikirleri aldıysanız , konunuzu kapattırın isterseniz. Her mesajda üzülüyorsunuz çünkü.

Seneler boyunca psikolojik şiddete maruz kaldım ama mecburdum çünkü ailem yanımda olmadı. Ne zaman ki kazık yediler o zaman anladılar ve yanımda olmaya başladılar. Sizin aileniz yanınızda. Boşanın, dava çekişmeli olacak muhtemelen ama kanunlar anneden yana, çocuğunuzu alın Almanya'ya dönün. Kendinizi yeniden var edin. Eşiniz olacak adamdan bir cacık olmaz, evladınızla birlikte arkanızı dönün ve gidin.

Sakın bana herşey çocuğum için martavalı okumayın. Yeni nesil annem ne dert çekmiş demiyor. Babam sevmedikçe ses çıkarmayan güçsüz bir annemiz vardı diyorlar ve annelerine saygı duymuyorlar. Yol paranı bile anan baban veriyo. Kızım kendine gel. Boşa şu sünepeyi

Offf öyle benzer bir hikaye yaşıyorum ki şu an anlatamam. Tek farkla ben geri dönmedim. Ve hicbir zaman pişman olacağımı sanmıyorum. Gitmeyi dener de bir sans daha verirsem aklıma hep şu düştü, böyle insanlara asla güven olmaz evladını da alabilirler dönmek istediğin zaman ailene. Evlattan gerisi fasa fiso ve bir çocuğun annesi yanındaysa başka kimseye ihtiyacı da yok.

Bir evlilik bitirmek her haliyle çok zor. Ne yaşandıysa yaşansın kadınlar bu kararı vermekte çok zorlanıyor. Ama cerahatten kurtulmak en iyisi. Lütfen önüne bak ve mutlu olmaya odaklan. O adama asla geri dönme ve bunu çocuğun için yap.

Siz demi almanyadan gittiniz türkiyeye. Eşiniz de mi benimki gibiydi. Yemin ediyorum, içim oyle bir dolu ki, herkese anlatmak istiyorum çok haksizliga ugradim. 3 sene oldu ama kayinvalidem bana etmedigi laf kalmadi. Oglunun başını yakmış elleriyle benimle evlendi diye, veya baska bu tarz seyler. Onunla bir problemim olmadi ama aşağlamalari cok iyi beceriyorlar ogluyla. Insaf ya. Benim gibi bir gelin de zor bulunur herhalde ama onlardan işitmediğim sey kalmadi ya. Hem suclular birsey bulamadiklarindan bana iftira ariyorlar, yok ben lüx.düşkünüymüşüm, yok beklentilerim yüksek miş yok kibirliymisim müsrifmişim. Sirf almanyadan oldugum için. Ben asla oyle degilim, eger olsaydim zaten esimle evlenmezdim. Bisey demiyorum mübarek gün ama icimi cok yaktılar.

Boşan!

Dava açtınızmı

Almanyadan gelmedim ama ailemden farklı bir şehre gelin gittim. Çok benzer şeyler yaşadım. Hatta hamileydim ayrildigimda davayı açınca avukatıma da testi istediğini söylemişti kv zebaniside bana çok laflar söyledi ama önce lafı söyleyene bakmak lazım insan mi diye.
Bende 1,5 sene kaldım hamile kalınca annesine taşınmak istedi hemde bunu bana bile değil kavga ederek babama söyledi. Bir ömür kimseye hizmetçi olamam kocalı desinler diye. Çatır çatır da doğurdum oğlumla çok mutluyum

Geri aslaa dönmezdim. Böyle insanlarla büyütürseniz ilerde size kesinlikle düşman olur. Ben olsam olurdum yani. Bırakın çocuk mis gibi bir ortamda büyüsün.

Babası oğlunu görüyor mu ?
Şuan kimşnle yaşıyorsun ?
Çalışıyor musun ?
Ben de oğlumla boşanma aşamasındayım

Babası oğlunu görüyor mu ?
Şuan kimşnle yaşıyorsun ?
Çalışıyor musun ?
Ben de oğlumla boşanma aşamasındayım
Doğumda kavga dövüş geldi haber verememe rağmen, nasıl öğrendi bilmiyorum. Sonra 2,5 aylıkken geldi. Şuan 4,5 aylığına daha gelmedi ama oğlu için canını verirmiş
Ailemle yaşıyorum mesleğim var ama üniversiteden mezun olur olmaz evlendigim için aktif bir çalışma hayatım olamadı, es kişisine evde proje çizdim durdum. Bu sebepten şuan iş bulamıyorum ama acelemde yok

siz resmi olarak boşandınız mı

Cok detayli sayfalardaki yorumlarini okumadim. Hatayi sadece karsi tarafta bulmaya calisman dogru degil. Senin devamli bir Almanya ya gidip gelme durumun var. Bundan Turkiye de yasami cokta benimseyemedigini cikariyorum acikcasi. Almanya da yeniden deneseniz, iliskinize yeni bir sans verseniz mesela? Kaynana derdi de yok. Uzaktan uzaktan biyere kadar mudahale edebilir. Kocani evini yuvani daha dogru sahiplenirsen, o etkiyi azaltirsin bence.

Hakkinda hayirlisi.

Lutfen dönme bacim..
Yok cocugum babasiz buyümesin die dusunup kendine duyar kasma sakin cunku inan cocugun Almanyada o sartlarda ve ortamda eminim daha mutlu olacaktir ve sen emin ol o heriften ve o hastalikli kaynanan olmayinca cok daha huzurlu olacaksin.
Sirf cocugumuz.babasi ile buyusun die kendi hayatimizi karartamayiz arkadas.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…