Kayınvalidenin gönlünü (ciddiyim) ne şekilde almak

Sen geziyorsun gelmiyoruz biz gezeceğiz anneme gidiyoruz hiç bir mazeret kurtarmaz bence

Durun şu b**%#$ bi temizleyim surdan, birinin gözüne degmeden :temizlik:
Ek not: Bi zahmet paraniz yoksa sıkılmayın...ne münasebet....abooov böyle düsüncülerde mi bulasici....aahhh imdat
Tahmini hesabımızda kaç paramız olunca sıkılmaya hak kazanmış oluyoruz acaba diye düşünmeye başladım.
En iyisi gideyimde biraz daha çalışayım, sıkılmaya maddi imkanım el vermiyor şuanlık 😩

Bu pandemi olayını ben çok abartıyorum galiba aynı şehrin içinde ailemi 1.5 aydır görmüyorum sırf onlara zarar vermemek için. Ben de çok sıkılıyorum, ailemi görmediğim için üzülüyorum ama bunları okudukça anladım ki yanlış yapıyorum sanırım. Daha 1 yaşına bile girmemis bi çocukla neden yolculuk yapmak istiyorsunuz?şehirler arası şahsi araçla yolculuk yapılıyor mu?Ben yapılmıyor diye biliyorum otobüsle mi gidecekseniz?ne gerek bunca tantanaya sırf sıkıldınız diye?ayrıca aileniz gelmiş 6 ay kalmış üstüne yazında onların yanına gitmişsiniz eğer illa bi yere gidecekseniz cidden k.validenin yanına gitmelisiniz.ayrica lütfen sıkılıyorum demeyin sağlığınız yerindeyse hastalık bulaşmamışsa şükredip oturun evinizde insanların bu sıkıldım simarikligi çok itici olmaya başladı insanların keyfi gezmeleri yüzünden esnaf kan ağlıyor, çocuklar okula gidemiyor biraz duyarlı olun lütfen kimsenin gönlünü de almayın oturun evinizde

Cidden şu daraltıcı ortamda, cocukla falan birilerinin gönlünü almaya enerjiniz var mı...Ay kim ne düşünürse düşünsün, deniz kenarı biraz orda kalıcaz deyip haber vermeniz yeterli ya...Açıklamalar yapmaya başlayınca karşınızdaki de değişik bişi mi var demeye başlar

Cidisyetle cevap yazan teşekkürler. Ama eksik bilgi vermişim. Doğal olarak yanlış yorumlanmış. Ailem dogumdan öncesiyle beraber 6 ay kaldı çunku esim sehir disindaydi. Hatta dogum yaptığımda eşim iş nedeniyle ertesi gün gelebildi. Hatırlarsanız 2 3 ay seyehat yasağı geldi 65 yaş üstüne ve ailem mecburiyetten kaldı. Yazın da biz 3 ay kalmadık 1 hafta görüp döndük. Kayınvalidemi de çok çağırdık gidip alalım dedik fakat 65 yaş üstünh gittigi yerde 1 ay kalma zorunluluğu olduğu için de ben o kadar uzun evimden ayrı kalamam dedi. Pandemi konusunda haklısınız. Tek çekincem aileme virüs taşımak hatta gitme konusunda cekinceliydim. Babam torununu neredeyse 9 aydır goremedi görsün diye düşündüğümden. Pandemi için gitmeyin diyen arkadaşlar çok haklı. Eski konuma üsenmeden bakan arkadaş; ne yapayım küseyim mi ailemle. Hep can cigerim ben zaten kin tutmam.
Diger geyik ceviren beni ailemi eşimi tanımadan atıp tutan gurup ise bence üyelik almış troller.
Son olarak insan sıkılır evet. Çunkü herkesin yaşadığı hayat farklı. Maddi kaygınız yoksa, sürekli gezmeye eglenmeye, arkadaşlarla vakit gecirmeye yurtdısına çıkmaya alışkınsanız sıkılirsıniz. Herkesin yaşantısı kendine. Ama karantinayı da en dogru sekilde uygulayan insanlarız. Yazın millet otel otel gezerken biz sadece ailemi gormeye gittik. Insanları tam tanımadan buraya yazılan 3 cümleyle yargılamayın.
Ciddiyetle yanıt veren herkese tesekkürler.
Sosyal hayat sadece size mahsus değil hanımefendi pandemi öncesi herkesin kendince sosyal hayatı ve alışkanlıkları vardı ama nerdeyse 1 yıldır hepsine ara veren DUYARLI insanlar var bu duyarlılık sadece aileye değil topluma da gösterilen duyarliliktir çok yurt dışı v.s görmüşsünüz ama bazı şeyleri öğrenememişsiniz demekki yada sıkıntısız o kadar önemli ki ailenizi bile riske atabiliyorsunuz demekki

Cidisyetle cevap yazan teşekkürler. Ama eksik bilgi vermişim. Doğal olarak yanlış yorumlanmış. Ailem dogumdan öncesiyle beraber 6 ay kaldı çunku esim sehir disindaydi. Hatta dogum yaptığımda eşim iş nedeniyle ertesi gün gelebildi. Hatırlarsanız 2 3 ay seyehat yasağı geldi 65 yaş üstüne ve ailem mecburiyetten kaldı. Yazın da biz 3 ay kalmadık 1 hafta görüp döndük. Kayınvalidemi de çok çağırdık gidip alalım dedik fakat 65 yaş üstünh gittigi yerde 1 ay kalma zorunluluğu olduğu için de ben o kadar uzun evimden ayrı kalamam dedi. Pandemi konusunda haklısınız. Tek çekincem aileme virüs taşımak hatta gitme konusunda cekinceliydim. Babam torununu neredeyse 9 aydır goremedi görsün diye düşündüğümden. Pandemi için gitmeyin diyen arkadaşlar çok haklı. Eski konuma üsenmeden bakan arkadaş; ne yapayım küseyim mi ailemle. Hep can cigerim ben zaten kin tutmam.
Diger geyik ceviren beni ailemi eşimi tanımadan atıp tutan gurup ise bence üyelik almış troller.
Son olarak insan sıkılır evet. Çunkü herkesin yaşadığı hayat farklı. Maddi kaygınız yoksa, sürekli gezmeye eglenmeye, arkadaşlarla vakit gecirmeye yurtdısına çıkmaya alışkınsanız sıkılirsıniz. Herkesin yaşantısı kendine. Ama karantinayı da en dogru sekilde uygulayan insanlarız. Yazın millet otel otel gezerken biz sadece ailemi gormeye gittik. Insanları tam tanımadan buraya yazılan 3 cümleyle yargılamayın.
En alta kadar inince orda gözüktü eski konunuz napim dikkatimi çekince okudum. :işsiz:

ailenizle bu sürecin yarısında zaten birlikteymişsiniz. simdi de sıkıldık biz gidiyoruz diyorsunuz
valla maddi kaygım yok, pandemi öncesi de ordan oraya burdan buraya gezen biriydim. şu an evde hiç sıkılmıyorum çünkü duruma göre yaşamayı biliyorum. ben normalde sağlık çalışanıyım ve yoğun bakımda çalıştım. entübe hasta nasıldır iyi bilirim ve sağlık çalışanları için de o kıyafetler içinde nasıl durulur, 48 saat nasıl hasta bakılır iyi bilirim. hasta açısından düşünürsekte iki ay ciğerimde bir hortumla yaşadım nefes alamamak nedir onu da iyi bilirim. oh ne ala sıkıldım diyip maddi kaygım yoksa bende gideyim.
hepsini geçtim kafanıza koymuşsunuz yapıcaksınız da, önce kayınvalideniz gelsin kalsın sizde o halde.
söylersiniz bir süre evinden çıkmaz sonra da gelir kalır. sizin annenizin babanızın canı can torun görecekte kayınvalidenizin canı can değil mi
maddi kaygisi olmayanlara hortumda takmiyorlar siz bilmiyorsunuz:silah:

Fakirler sıkılamaz maddi kaygım yok sıkılırım . Ne kadar iticisiniz biz keyfimizden evdeyiz zaten . Hiç birinize hakkımı helal etmiyorum

Misafirliğe gidilecek dönemdemiyiz Allah aşkına?
Oturun evinizde ,nereye giderseniz risk,bilemezsiniz kim hasta,siz hastamısınız? Kime bulaştıracaksınız vs vs.
Bakın bebeğiniz küçük, bağışıklığı henüz gelismemiş,ona bulaşırsa ne yapacaksınız?
Ayrıca artık kişisel değil toplum sağlığını,çocuklarımızın egitim hayatını,insanların ekmek parasını ,sağlık çalışanlarının hayatlarını etkiliyor/engelliyor bu gezme sevdası. Yazik yani vebali çok ağır artık. Her beraber kurallara uyalım ki ,esnafımız en kısa zamanda işine dönsün,ćocuklarımız okuluna,doktorlarımız,tüm sağlık çalışanları normal bir düzene. Cidden kızıyorum artık bu gezme tozma sevdasina. Hepimiz sıkılıyoruz yahu, evde 1 sene oturup sıkılmayan,halinden memnun olmayan kimse yoktur yani.

Herkese merhaba. Bir konuda fikrinizi almak iatiyorum. Şimdi benim çocuğum var pandemi başlamadan doğdu. Kayınvalidem başka şehirden görmeye geldi ama sonra yasaklar başladı. 65 yaş üstü olduğu için marttan sonra gelemedi bir daha, bizde gidemedik. Annemler de başka şehirde ama çocuk olunca 6 ay bizle kaldılar. Sonrasında biz yazın gittik onlara çok sıkıldığımız için ve daha rahat ettiğimiz için. Şimdi çok sıkıldık (eşimde bende evden çalışıyor ve kimseyle görüşmüyoruz) ve yine annemlere gidelim diyoruz. Fakat eşim bugün annemin gönlünü alalım öyle gidelim dedi. Ama ben nasıl alacağız bilmiyorum. Ne demek lazım. Kayınvalideme gitmek istememe sebebimiz ise istanbul un kalabalık bir semtinde yaşıyor. Çıksak çocuk hava bile alamaz kalabalıkta. Evi apartman dairesi ve çok küçük 65 m2. Evde eşimin bekar erkek kardeşi var. Çocukla yatacak yer bile yok bana. Hem bize hem onlara sıkıntı. Ayrıca kayınpederim olmadığından kayınvalidem cok sık komsularıyla gorusuyor. Uyarıyoruz ama o da sosyalliği orda bulmuş. Buyuk risk tabi pandemi zamanı. Ailem ise kimseyle gorusmuyorlar daha bilinçliler. Hem deniz kenarı bir sehirde sahile yakın evleri, cocugu cikartsak bunalmayız, risk az. Siteleri cok genis evleri de oyle 180 m2. Evde kimse yaşamıyor annemle babam dışında. Orda her açıdan rahat ediyoruz. Kısacası annemlerw gitmeyi isteme sebebimiz bu. Uzaklık olarak arabayla ikiside aynı hemen hemen 9 10 saat sürüyor. Eşimin fikride annemlere gitmekten yana ama kayınvalidem bize belli etmese bile kesin bozulur. Onu da çok severim. Kırılsın istemem. Ne demek ne yapmak lazim? Saklamak olmaz cunku 2 gunde bir goruntulu arar torununu gormek icin. Sizin fikriniz nedir? Kim konuşmalı eğer konuşursak ? Gitme fikrini eşim mi söylemeli?
Yahu Kocaman anne baba olmuş insanlar izin mi alacaksanız. Biz de sıkıldık, gidiyoruz, bitti. Siz açıklama yaptıkça tepenize çıkarlar

kayınvalideniz hiç görememiş ama, eşinizin ailesi buyuk ebeveynleri değil mi çocuğunuzun?
şu Rabbena hep bana'nızı umarım eşiniz farkeder, ben gerçekten anlamıyorum, ben eşimin ailesiyle kendi ailem arasında kuçucuk bile eşitsizlik farketsem canım sıkılıyor, onlara bunu yaptık bizimkilere yapamadık diye. eşiniz hiç farkında değil mi çocuğunu ailesinin görmediğinin.

siz zengin olduğunuz için mi sıkılabiliyorsunuz ahaha, ok. dağılalım arkadaşlar evden çıkmama sebebimiz hepimizin fakir olmasıymış. çunku pandemi diye bişey yokmuş.
ben de eski konunuza baktım ailenizin abinize verdiği 3-5 binin bile lafını yapmışsınız ama o maddi kaygısızlıkla, siz bilirsiniz yine de.

Bide bu moda herkes otellerde gezerken, herkes avm gezerken ben evde oturuyordum falan. Böyle bahane mi olur ya bide eğitimci imissiniz çok güzel örnek oluyorsunuz. Ha kalabalık bir yere gitmişsiniz hada sahil kenarına. Cumhurbaşkanı evde otursun herkes derken bir tırnak açıp sakin yerlere gezmeye gidebilirsiniz, sıkılanlar yasaklardan muaf falan mi dedi ben duyamadım da. O zaman biz ölelim ya pandemi boyu aylardır 3 çocukla evdeyiz.

Böyle konuları okuyunca kendimi aptal gibi hissediyorum. Ailem de bize nerdeyse 1000 km uzakta. En son yazın görüştük o da öyle uzun bir süre değil bir hafta falandır. Uzun zamandır evden çalışıyorum,istesem izin ayarlayabilirim ama ne onları ne kendimi riske atmamak için şu korona belası bitsin de ülkece rahat edelim diye yerimden kıpırdamıyorum. Üstelik o kadar cok özlemiş olmama rağmen. Ama sizin gibiler hala evcilik oynama modunda. Biraz acımazsa olacak ama keske sizin gibiler yakalansa koronaya sadece.

Aileniz sizde kaldıysa kayınvalidenizi de eşiniz gidip alsın size getirsin.Cocuk mu bu kadın da gönlünü alacaksınız. Kv meraklısı biri değilimdir ama şu durumda iki tarafa da gitmemek lazım diye düşünüyorum. Yolda benzincide yada mola icin bir tesiste durduğunuzda korona kapma riskiniz var.

Herkes bunaldı sadece siz değil,bencilliğinizin faturası ağır olmaz umarım.

Pandemi duyarıyla lince gelmiştim ama konu sahibini okudukça kendi yoksulluğum, aptallığım, sıkıcı hayatım, kayınvalidem in çirkefliği ve sıkılmaya hakkım olmadığı konularında aydınlanıp vazgeçtim... ağlayarak ayrılıyorum aranızdan:KK61:

X