Kayınvalidenizi ve görümcenizi affedebilir misiniz ? Affedemiyorum.

Hayırlı ramazanlar kızlar. İçimi sıkıntı kapladı biraz anlatıp rahatlamak istiyorum. 1 buçuk senelik evliyim kayınvalidemle geçici süre aynı apartmandayız görümcemle de evlerimiz yakın. Eski konularımdan bilmeyenler için ilk 6 ayımı kabusa çeviren ve nerdeyse ölü gibi yaşamama sebep oldu kaynanam ve görümcem. Gerek görümcemin kıskançlıkları hesap sormaları bağırmaları, kayınvalidemen üstünlük kurmaları laf sokmaları emir vermeleri hatırlamak istemediğim rezalet bir 6 ay ve 1 sene geçirdim.

Şuan iyiyim kayınvalidem de bana karşı iyidir inanılmaz ama görümcem de iyi davranıyor aslında davranmak zorunda kaldılar güçlendiğim ve kendimi ifade edip kendimi yedirmediğim için. Eşimle de iyiyiz Rabbim herkesin yuvasına huzur versin. Ben size şunu sormak istiyorum en ufak bir şey de sanki canımı almışlar gibi nefret ve kin var içimde. Eleştirebilirsniz ama yapamıyorum kızlar ısınamıyorum o yüzden bazen ne doğru ne yanlış ayırt edemiyorum. Mesela kayınvalidem torununa bisiklet almış ve bilet parası kalmadığı için eşimden istemiş sonra veririm diye pek sanmıyorum ama eksiye düştük. Daha önce de böyle vukuatı oldu vermedi eşimle kavga ettik tekrar vermeyeceğini söylemişti. Tamam ailedir elbette böyle durumlarda verilir ama ikiside çalışıyorlar üstelik kp emekli yani hediye alıcaksan ona göre kendini ayarla biz banka mıyız ? Eskiden birikmişlerden dolayı aşırı batıyor bu durum bana.
Görümcem şuan iyi davranıyor olsa da eskiden abisne şikayet etmelerinden, banada alıcaksın, benide götürceksin, sabah kahvaltıya çağırcaksın diye hesap sormalarından cicim aylarımı yaşayamadığımdan herşeyde bağırıp çağırmasından dolduğum için şuan o da batıyor bana. Annem iftara çağırıcak kayınvalidemi istemiyorum görümcem de gelsin çünkü eşime defalarca kez bağırmıştı beni de çağıracaksın bende gelicem diye evimde başbaşa misafir alamadım. Aldığım da da bağırdı abisine neden çağırmadın diye tamam eşim beni dinliyor olabilir ama yaşama sevincimi aldı içimden bunlar yaptıklarının minik kısmı.
Evet kötü davranışım yok kayınvalideme yardım ederim bazen internet alışverişi yapamaz yaparım para dert değil görümceme de yardım ederim ama hala sanki ben eski durumlar tekrarlanırsa diye açamıyorum kendimi. Tam sevdiği tatlıdan götürücem “bıraksana ya aldınız da noldu bu ne beğenmedim şunu neden almadın” diye bağırmadı bu kız ne tatlısı alması ? Diyorum kendi kendime. Eşim onlar için bir şey aldığında batıyor gözüme benim ailem para gitmesin borçları var derken bunlar banka olarak mı görüyor diye dolduruyorum kendimi. Şuan da sinirliyim eşime annen bisiklet için mi borç almış bizden madem öyle ona göre hesap yapsaymış demek istiyorum. Beni ilgilendirmez ama görümcemlerde iki kişi çalışıyor ama dünyanın en fakir insanı gibi davranıyorlar. Kaynanamda hiç para yok mesela sürekli kızına ve torununu harcıyor sonra da sen bana şunu al ben sana maaşı alınca veririm. Belki de fesat düşünüyorumdur bilmiyorum kızlar aranızdaki uzun süreli evliler söyleyin bana geçer mi ? Huzurum için unutmalı mıyım ? Yüzleşmeli miyim yoksa ilk baştaki kıskançlıktı da alıştılar mı ? içimi dökmek istedim yazmasanızda canınız sağolsun. 😞
Kızlarından bir nokta dahi istemezler ufacık bir şey söylemezler geline etmediklerini yapmadıklarını bırakmazlar bende affedemiyorum helal etmiyorum da 😏

Herkesin kendi kocası ve maaşı olduğuna göre bu sitemleri bana değil kocalarınıza yapın de geç. Bayram beraber geçirilir derlerse de biz zaten hep beraberiz özleşelim biraz iyi gelir dersin 🤣 yapıştır gitsin affetme
İşte zemheri bana değil eşime yapıyorlar. “Neden kardeşinide götürmüyorsun tek bırakıyorsun öküz “ ya da “ abi banada söylesene beraber gidelim bizde gelelim “ tarzı söylemleri. Kendimi kaosa hazırlıyorum size haber veririm 🤣

İşte zemheri bana değil eşime yapıyorlar. “Neden kardeşinide götürmüyorsun tek bırakıyorsun öküz “ ya da “ abi banada söylesene beraber gidelim bizde gelelim “ tarzı söylemleri. Kendimi kaosa hazırlıyorum size haber veririm 🤣
Hazırlama derlerse biz baş başa biz karı koca bir yere gidemeyecek miyiz o da kocasıyla gitsin diye bı ters yap . Kötü değil sert söyle . Hiçbir şey olmaz

Sonuç olarak kocan kıyamayıp eteğine takmıyor onları, gereken cevapları da veriyor. Bırak kudursunlar. Sana laf sokan olursa ver cevabını. Evli insanlar eşleri dışında eli ayağı tutan kimseden sorumlu değildir, herkes kendi hayatını yaşar, diyeceksin.

Ayrıntıları sabırsızlıkla bekliyoruz 😁

Annesinin bilet parasını vermesini.sorun etmezdim ben . Zaten kira ödemeden oturuyorsunuz evlerinde. Bu kadar küçük odemeler de sorun olmamalı aranız da.

Sonuç olarak kocan kıyamayıp eteğine takmıyor onları, gereken cevapları da veriyor. Bırak kudursunlar. Sana laf sokan olursa ver cevabını. Evli insanlar eşleri dışında eli ayağı tutan kimseden sorumlu değildir, herkes kendi hayatını yaşar, diyeceksin.

Ayrıntıları sabırsızlıkla bekliyoruz 😁
Ben daha çok heyecanlıyım en çokta kendim için. Benim için ne büyük birşey bilemezsiniz. Haberleri var mı bilmiyorum ama duyduğunda surat ifadeleri çok merak ediyorum. Ya zemheri eve pizza söyledğimizde bile görümcemin eşi vayy pizza yediniz diye ima ederdi onlarsız yememiz günahmış gibi saçmalığı görüyor musunuz ? Kaynanam aldı torununu gitti kızı kocası kaldı planıma çok bozulucaklar ama sabırsızlıkla duyucakları günü bekliyorum 😂

Annesinin bilet parasını vermesini.sorun etmezdim ben . Zaten kira ödemeden oturuyorsunuz evlerinde. Bu kadar küçük odemeler de sorun olmamalı aranız da.
İşte bana neden batıyor biliyor musunuz annesinin kızına yağdırıpta erkek evlat vercek tabi diyip davranması. Üstelik kızı ve damadı da çalışıyor yardım edip kızınada ev alınmış. Bu arada ben evde hak iddia etmiyorum eşimin ve kardeşinindir onda sorun yok ama para mevzusu ayrı. İlk evlendiğimizde o kadar zor durumdaydık ki bilirsiniz eşya borçları eşim yaptı herşeyi birlikte yaptık. 100 lirayla geçinmeye çalışıyoruz. Sürekli para istiyor bizden hadi dedim neyse köyden tereyağ falan alcakmış maaşı alınca vercem diye eşimden 700 lira isteyip vermedi o parayı. Oğlan para harcasında gelin yemesin kafası. O yüzden şuan 50 lirada verse batıyor.

aslinda onlari esine degil sana soyluyorlar. seni tetiklemeye calisiyorlar. gormezden gelirsen eglencesi kalmayacagi icin bir sure sonra birakirlar

aslinda onlari esine degil sana soyluyorlar. seni tetiklemeye calisiyorlar. gormezden gelirsen eglencesi kalmayacagi icin bir sure sonra birakirlar
Denedim pisekar daha da arttı. Tabikide bana söylüyorlar böyle bariz. Mesela kaynanam köye gidiyor kayınpederimi arada çağırabiliyorum sonuçta işe gidiyorum. Görümcem abisine “ sen babamı da çağırmıyorsun bırak ya adamı çağırdığın mı var sürekli bizde” diyor. Ya senin abin mi giriyor mutfağa ? Laf bana. Hepsine sustum ama tek kelime etmedim. Sustukça daha çok laf etti laf çarptı yokmuşum gibi davrandı hiçe saydı saygısızlıklar hatsafhada. Taktik değiştirip ben burdayım demeye başladım. Şimdi ise uzun zamandır yüksek oranda yapamıyor. Bu azalmış hali.

Ben şunu idrak ettim hayat boyunca; eşin parasına acıyıp kendi ihtiyaçlarını isteklerini ertelediğinde ve eşin ailesi veya başkası istediğinde o parayı verdiğinde o an hissettiğin enayilik duygusunun özeti yemeyenin malını yerler 😅
O avellerden biri de benim maalesef yemek lazım 🤣

X