Kayınvalideye Bayram Ziyareti Kavgası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fırsat bulamamış çünkü mesafe koymuş. Benle öyle konuşabilen bir insanla nasıl hiç birşey olmamış gibi sık görüşüp samimi olabilirim diye düşünüyorum. Özür herşeyi iyileştirmiyor.

kayınvalide biraz akıllı olsa bunu cahilliğinden sormuyor olsa hiç sormaz, hadi sorsa torununun yanında sormazdı.

ama bu daha kötü biliyor musun?
kötülükten yapsa, bu kadar tantanadan sonra bir daha cesaret edemez
ama cehalet söz konusu olunca,
başka can sıkıcı bir şekilde ortaya çıkabilir
mesafeli kalmaya devam bence.
senede 2-3 gidiyormuşsunuz.
belki birini yatılı yaparsınız.
eşinizin biraz gönlü olsun diye.
rahatsız olacağınız bir şey olmazsa biraz da böyle devam eder
çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, onun torunu da olmuş olacak, kadını yaptığı bir hatadan ömür boyu yasaklı tutmak doğru olmaz.
yavaş yavaş zaman arttırılabilir.

Bu mesaji okuyunca üzüldüm. Ben de cok kinciyim ve bu huyum yüzünden esim cok zor durumlarda kaldı. Gitmesi gereken bir düğüne gidemedi,gorusmesi gereken insanlarla görüşemiyor hatta cok eski bir arkadasiyla yollarini ayırmak zorunda kaldı. Sebep benim hicbiseyi unutmamam ve kin tutmam. Yoruldum diyor. İt sin diyor. İt damarın var diyor baska kadın olsa alınır bu sözlere hic umrumda olmuyor belki de onu da cok üzüyorum bu kinciligimle

Samimi olmak farkli birsey. Oyle bir tavsiye vermedim zaten. Ayrica gercekten kv ile samimi olabilen var midir bilmiyorum.

Sarışıncım,bu yönünü önce kendin,
sonra evliliğin için törpülemeye çalış.
Kin kalbi katılaştırır ve insana,
duygusal yük bindirir.

Mis gibi sınırınızı çizmişsiniz iste ne güzel. Neredeyse suçlu çıkacaksınız. Kayinvalideniz son derece hadsiz bir kadın. Özür dilenince yapilan yok olup gitmiyor. Ayrıca sizin tavrınızdaki kesinlik ve ailenizin ve nişanlınızın arkanızda durması bu özürün nedeni. Yani kayinvalidenizin kibarlığı değil. Özür dilemeyi durduk yere akıl edecek kadar ince olsa haddini bilir o lafları etmezdi zaten.
Toplumumuzun en büyük sorunlarından biri alanını koruyamamak, sınır çizememek. Dolayısıyla yaptığınız garip karşılanıyor, kinci oluyorsunuz. Bedensel özelliğiniz üzerinden sizi sorguya cekmek hadsizliğine cüret eden biri ile görüşmek zorunda değilsiniz. Eşiniz hatrina bayramda 1 saat görüyormuşsunuz işte. Öpüp başına koysun. Bu da ona ders olsun.
Ayrıca aile ve öğretmenlerinize katılıyorum. Doğum lekesi, yara izi gibi seyler çok kişiye özgü, özgün gelir bana da.

Bu kadar kin tutacaksan nişanı atsaymışsın, bu evlilik hiç olmamalıymış.
annesiyle evlenmemis farkindaysaniz.ve mutlu bir evliligi var kv olmadan da.esi arkasinda ve onu seviyorken neden evliligi yanlis olmus anlayamadim.kv hayatin merkezi degildir.esi hatrina konusuyor yuzune bakiyormus yinede onemli olan bu.mecbur bu bag olacak fakat boyle olmasi en guzeli.seviyeli ve uzak tebrik ediyorum konu sahibi dik durusunuzu ve efendiliginizi

Cahillik işte. Ama ne güzel fırsat değil mi bu?
Tamam muhetlifcim. Ben hatalıyım. Ben fırsatçıyım. Allah benim belamı versin ve verecektir illaki.

Benzer bi şeyi kv sana yaparsa ve 20yasindaki delikanlıdan utanıp köşé bucak kaçarsan sen de kv sadece cahillik ettiği ile kalsa. Insanlar sana fırsatçı derse. Ne hissedersin. Çok büyük meraktayım.

Bu platformda konu sahibini daima suçlama sendromuna yakalanmış bazı arkadaşlar var. Sen öyle degildin ama. Sana da bulaşmış zannımca

Ya bide kadın hiç görüşmüyorum dememiş ki ? Herkes birden suçlu çıkarmış nerdeyse . Sanki herkes vıç vıç muhabbet kurmak zorunda .
‘Kaynanayla görüşmemek için fırsat’ diye değerlendirenler olmuş , öyle evet . Koskoca kadın bilseymiş çeneyi tutmayı . Ayrıca öyle patavatsız biriyle ortak bir muhabbet ne olabilir onu da bilemedim yani . Hani hiç görüşülmese , biraz fazla olabilirdi ama mesafeli duruyormuş , arada gidiyormuş yetmiyor mu ? Kadın bir daha hata yapmamış , e fırsat verilmemiş o yüzden yapmamış . Yüz bulsa , birden evrim mi geçirecekte cehaleti gidecek ..
Boleyn Kizi iyi yapıyorsun gülüm kal böyle.
Sinir oldum be Zaten heyheylerim üstümde

Evlendikten sonra oluşabilecek gerginlikler için birşey diyemem ama bu kadar affedilmez olduğunu düşündüğün birşey de o evliliği yapmamak en mantıklısı. Çünkü o kadın her zaman hayatında olacak. Çocuklarının babaannesi olacak. Eşle de çok mutlu bir evlilik olmaz. Hayat boyu bir gerginlik olur. Daha yeni evli konu sahibi. Çocuk ve sonrası durumlar değişiyor. Ben de çok kinciyimdir ama karşımda özür dileyen birisi olursa kin falan kalmaz. Belirli mesafede sürdürürüm ilişkimi. Eşi orda senede birkaç gün kalıyorsa o da eşini yalnız bırakmamalı. Bu da aradaki mesafeyi bozmaz.

Bebişim cok teşekkür ederim. Burda yazmadım ama kv nin benden başka 2 tane gelini var. Onlarla da konuşmuyor :)

Bebişim cok teşekkür ederim. Burda yazmadım ama kv nin benden başka 2 tane gelini var. Onlarla da konuşmuyor :)
Burda bazı hanımlar ‘biri birşey söylesin, biz de aynı yoldan devam edelim’ diye bekliyor sanki . Herkeste bir hoşgörü ağZım açık kalıyor .
Ayrıca diğer gelinleri ile niye görüşmüyor herkes kötü bi kendi mi iyi ..

Kadin belli ki cok cahil, yaptigi yorumdan belli. Tamam sogukluk olur sevgi duyamazsiniz karsi tarafa anlarim. Ama zamaninda ozur dilemek icin kalkip gelmisler, o gunden sonra da bir yanlisi olmamis. Uzerinden iki sene gecmis hala ayni mevzudan ona kin duyuyorsunuz. Biraz da bu olayi bahane gibi kullandiginizi dusundum,kayinvalideyle mesafeli olmak icin. Benim kayinvalidem de ornegin kendi dunyasinda ve en cok kendini onemseyen bir kadindir. Elalemin kizlarini anlatirken ove ove bitiremez ama bana guzel bir soz agzindan kerpetenle cikar hele biz nisanliyken. Bir kere annecim kizim vs diye hitap etmisligi yok. Ben de gorusmek istemesem gerekcem coktu zamaninda ama iste iliskilerde biraz politik olup dengede kalmayi ogrendim.

Kendinize öyle şeyler demeyin. Bana da bulaşan bir şey yok. Sadece üzerinden uzun zaman geçmiş. Siz bile diyorsunuz ki kv oğluna yapışan birisi değil. Yani kendi halinde birisi. Ben şunu merak ediyorum: Siz hiç mi hata yapmadınız? Vrya babanız, anneniz.

Deseydiniz ki o günden beri kv benimle uğraşıyor. Burada direkt taşlardım ben kvalideyi. Ama siz diyorsunuz ki bana bir zararı yok. Kedileriyle mutlu. O zaman sizinki sakız gibi olayı uzatmak oluyor. Çünkü bu durumda kv evinize gelemiyor, uzun uzun kalamıyor, six her bayram seyran gitmek zorunda kalmıyorsunuz.

20 yaşındaki çocuktan utanmayı da biraz abartmıyor musunuz? Her gördüğünüzde kaçmak çok garip. Çocuğun umrunda bile değildir. Yani sizi her gördüğünde "yalama" aklına bile gelmiyordur. Koskoca 2 yıl geçmiş. Bu olay belli ki travma olmuş sizde. O zaman destek almalısınız.
Zaten biz ne dersek diyelim siz yine gitmeyeceksiniz, görüşmeyeceksiniz. O sebeple boşverin. Nasıl mutluysanız öyle yapın.

Burayı üye olmadan önce de takip ederdim, bir zamanlar nickiniz daha değişik bir şeydi, o zamanlar siz de konu sahibinin üstüne giden saçma sapan yorumlar yapardınız, şimdi niye şikayet ediyorsunuz anlam veremedim. Nickinizi değiştirip buradaki kallavi üyelerin hoşuna gidecek yorum tarzını benimseyince başınıza gelmeyeceğini falan sandınız sanırım. Konuya gelince, abarttığınızı düşündüm, kadın alt tarafı cahilce bir laf etmiş, çok uzatmışsınız. Ona bakarsanız babanız da eşiniz hakkında bence hoş olmayan bir yorumda bulunmuş ama kimse sesini çıkartmamış. Üzerinde düşünülecek bir konu bile değil, kaynananızla canım cicim olmak zorunda değilsiniz ama sizin tepkiniz çok fazla.

Anladım, haklısınız hatta evet bence de zorla özür dilemiş olma ihtimali yüksek ama ya fırsat verilmemesinden ya da başka sebepten bu 2 yılık süreçte başka bir şey de yaşanmamış görüşmeler sırasında, bana bayram ziyareti sırasında aynı şehirde olup sizin arkadaşlarınızda ve ablanızda kalmanız biraz fazla geldi. Yine mesafeli durun, sık gitmeyin ama biraz daha esnetilebilir belki. Yine de içinize sinen önemli diye düşünüyorum, eğer fırsat bulduğunda canınızı sıkacak gibi duruyorsa ve eşinizle de sorun yaşayacak gibiyseniz böyle devam edin. Ama dedikleri gibi çocuk düşünüyorsanız görüşme sıklığınız artabilir ileride, hep böyle gitmeyebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…