Kayınvalideye nasıl davranmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bitgindls

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
33
38
25
İyi akşamlar hanımlar. Yeni üye oldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşimin alkol problemi vardı. Her gün içip eve gelidi.Bir ara tedavi oldu. Kayınvalidemin zoruyla oldu tedaviyi. Kayınvalidem yine içerse bize söyle, biz söylediğini eşine söylemeyiz dedi. Ben de eşimin içtiğini arkadaşından duydum ve kayınvalideme söyledim. Ailesinin baskısıyla tedaviye yeniden başladı ve eşim bana söz verdi bir daha içmeyeceğim dedi. Aradan zaman geçti. Eşim aramızda bir şey olursa anneme söyleme dedi. Benim içtiğini söylediğimi annesi eşime söylemiş. Çok üzüldüm. Bir sır söylemek değil ben eşime yardımcı olmak İçin söyledim. O dönem onların baskısıyla tedavi oldu çünkü. Eşimle aram iyi çok şükür. İçmiyor artık. Ama ben kayınvalideme nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Konuşmak istemiyorum çünkü aramızdaki güven sarsıldı. Ayrıca bana bir hediye gönderecekmiş. Hiç almak istemiyorum. Nasıl reddedebilirim. Ben biraz acemiyim. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

monicatak

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
5.502
7.660
Konuşarak kırıldığınızı ifade edin. Yaşlı insanlar belki bilmeden ağzından kaçırmış olabilir, hediyeyi de telafi için gönderiyor belki de geri çevirmeyin bence konuşarak halledilmeyecek bir şey değil

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.264
12.447
32
Sizden başka kim söyleyecek allah aşkına. Eşiniz sıkıştırmıştır zarf armıştır bir şey olmuştur kadın da söylemek zorunda kalmıştır.
Kayınvalide sayesinde tedavi olmuş diyorsunuz. Alkol problemi olan eşinize yapmadığınız tribi onu kurtarmak için çabalayan annesine yapmanız garip olur.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 144 gün geçti.

bitgindls

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
33
38
25
Sizden başka kim söyleyecek allah aşkına. Eşiniz sıkıştırmıştır zarf armıştır bir şey olmuştur kadın da söylemek zorunda kalmıştır.
Kayınvalide sayesinde tedavi olmuş diyorsunuz. Alkol problemi olan eşinize yapmadığınız tribi onu kurtarmak için çabalayan annesine yapmanız garip olur.
Detayları da anlatmış. Sadece içtiğini söylese tamam.

s_gofret

Dünyadan ziyade kafamın içinde yaşayan bir insanım
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
1.774
1.846
Muhtemelen eşiniz zorla söylettirdi. Ya da zate hiç sormasına gerek olmadan sizden öğrendiklerini anlamıştır. Annesi nereden öğrensin ki?
Bence hediyeyi reddetmeniz de hoş olmaz. Gelirse kabul edin. Gelmezse yorum yapmayın.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-01-2022

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bitgindls

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
33
38
25
Detayları da anlatmış. Sadece içtiğini söylese tamam. Ama
Muhtemelen eşiniz zorla söylettirdi. Ya da zate hiç sormasına gerek olmadan sizden öğrendiklerini anlamıştır. Annesi nereden öğrensin ki?
Bence hediyeyi reddetmeniz de hoş olmaz. Gelirse kabul edin. Gelmezse yorum yapmayın.
tamam teşekkür ederim 🥀

Etegiminpilesi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Mart 2020
1.661
4.930
Detayları da anlatmış. Sadece içtiğini söylese tamam.
Alkol içme olayında nasıl bir detay olabilir ki?
Kayınvalideye faturayı keseceğinize eşinize kesin.
Tabi yerse.
İçen o yapan o suçlu olan kv.
Adalet bunun neresinde
İlk defa bir kv haklı buldum ben şok:KK57:

Bihterin Masali Saci

DARLANDUM
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
3.530
6.704
Kadıncağzı niye günah keçisi ilan ettiniz, ne güzel eşinizin tedavi olmasına vesile olmuş ;((
Ayrıca çok zarif biri, baksana hediye alacakmış,
Kaldı mı böyle kv ler :KK14:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-01-2022

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 72 gün kaldı.

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Etegiminpilesi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Mart 2020
1.661
4.930
Ayrıca sizin probleminizi öyle ya da böyle çözmüş bir kadına bu derece kin beslemeniz çok yanlış.

Son düzenleme:

yamochka

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
216
181
İyi akşamlar hanımlar. Yeni üye oldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşimin alkol problemi vardı. Her gün içip eve gelidi.Bir ara tedavi oldu. Kayınvalidemin zoruyla oldu tedaviyi. Kayınvalidem yine içerse bize söyle, biz söylediğini eşine söylemeyiz dedi. Ben de eşimin içtiğini arkadaşından duydum ve kayınvalideme söyledim. Ailesinin baskısıyla tedaviye yeniden başladı ve eşim bana söz verdi bir daha içmeyeceğim dedi. Aradan zaman geçti. Eşim aramızda bir şey olursa anneme söyleme dedi. Benim içtiğini söylediğimi annesi eşime söylemiş. Çok üzüldüm. Bir sır söylemek değil ben eşime yardımcı olmak İçin söyledim. O dönem onların baskısıyla tedavi oldu çünkü. Eşimle aram iyi çok şükür. İçmiyor artık. Ama ben kayınvalideme nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Konuşmak istemiyorum çünkü aramızdaki güven sarsıldı. Ayrıca bana bir hediye gönderecekmiş. Hiç almak istemiyorum. Nasıl reddedebilirim. Ben biraz acemiyim. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Ben kötü amaçla dediğini sanmıyorum. Ne güzel hediye gönderiyor kabul edin . Kırgın olduğunuzu söylerseniz sorun çözülmüş olur .

Anamnez

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
7.562
23.500
Alkolik koca ile güven probleminiz olmuyor oğlunu tedavi ettirmek için canla başla uğraşan yaşlı insanlarla güven probleminiz oluşuyor bu da iyiymiş!! Oğulları "hayır alkol kullanmıyorum ..uydurmayın " diyince kadıncağız kullandığından haberinin olduğunu ayrıntı vererek ispatlamaya çalışmıştır.Çok istiyorsanız her yetişkin insan gibi sizi rahatsız eden sorunları eşinizle kendiniz çözersiniz.Çözemezseniz de kendi yolunuzu çizersiniz.Ama hem adamın ailesini kendiniz dahil edip hem de onları suçlu çıkarmayın bence..şu anki tavrınızı sürdürürseniz iki gün sonra tekrar destek istediğinizde yanınızda olmazlar aklınızda olsun.

Tahin Helva

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
1.785
11.930
33
Adı Kayınvalide olunca hangi yaptığına üzülüp kırılsam da mesafe koysam diye bahane arıyor bazısı, sizinki de o hesap olmuş.

Onun zoruyla tedavi olmuş, düzelmişse onun sayesinde düzelmiş, minnet edeceğinize, nasıl tavır koysam derdindesiniz.
Siz ikna etseydiniz o zaman eşinizi tedaviye ailesini de sürece dahil etmemiş olurdunuz, öyle bir etkiniz yoksa eşinizin üstünde, annesi mi suçlu şimdi?

Alkolik kocaya güveniyorsanız, oğlunu kurtarmak için uğraşmış, bazı şeyleri söylemeye mecbur kalmış annesine de güvenebilirsiniz pekala. Dua edin yeniden içmeye başlamasın eşiniz, dönüp dolaşacağınız kapı kayinvalidenizinki olacak çünkü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.