kayinvalideyle ev toplama ve gelinlik mevzusu

Ben size hak verdim, benim gelinliğim alınırken annem ,kv. K peder,esim gittik babam ben ne alaka dedi gelmedi bir terslik yaşamadık.yillar sonra Evimizi bir yakadan diğerine taşırken geldikleri icin cok pişman oldum ki çoğu eşyamı koliledigim halde eşya tasinirken kamyona büyük eşyaların kalktığı yerleri temizlemeye başladılar süpürge vs kamyona yüklenmiş zaten beni oğlumla assagi yollamışlardi.2.5 yaşındaydı onlar evi temizlemeye girişmişti ve yeni evde kendi evlerine dönene kadar konuştular (temizlik için birini tutacaktık pis teslim etmeyecektik ev sahibine)yani haklisin.

bana biraz sert geldin, sinirlenmeni anliyorum ama tepkisel degil umursamaz davranabilirsin.

eger yardim etmek istiyorsa birak yapsin, ben cok yapacagini da sanmiyorum. yok yardim etmesin diyorsan oncesinde sen yapabilirsin. ona da cok is kalmaz. gelinligi gormek isteyebilir bence, ama o da sana kalmis. bence biraz umursamaz ol, onlari cok takiyorsun gibi gorunuyor buradan.
takiyorum ya ister istemez cunku hayatimda (forumda okuduklarim haric) ilk kez gelin-kayinvalide iliskisine sahit oluyorum ve o da benim :KK70: hicbir seyin idealini bilmiyorum, konu bu sekilde seyler olunca hep nasil davranacagim konusunda afalliyorum. ne cok sert olmak istiyorum ne de her seye izin vermek istiyorum.

takiyorum ya ister istemez cunku hayatimda (forumda okuduklarim haric) ilk kez gelin-kayinvalide iliskisine sahit oluyorum ve o da benim :KK70: hicbir seyin idealini bilmiyorum, konu bu sekilde seyler olunca hep nasil davranacagim konusunda afalliyorum. ne cok sert olmak istiyorum ne de her seye izin vermek istiyorum.
aslinda senin neye kizdigini anliyorum, insan istiyor ki, kendi evini esyasini, nisanlisi ile esi ile toplasin, ama erkekler annesi ve partnerine isi atip ortadan tuymeyi cok seviyor. ozellikle bizim kulturumuzde. sonra da anne ve es birbirine giriyor. bana sizin isiniz cok kolay gelmedi bu nisanli ve aile ile. ama cok da kotu gibi durmuyorlar. size tavsiyem, cok tepkisel olmayin, cok yorum yapmayin, cok duygularinizi belli etmeyin. boylelikle olaylari daha iyi yonetirsiniz. yeri gelince duymayacaksiniz, yeri gelince salaga yatacaksiniz, bir yandan da adami yonlendireceksiniz. tabi bunlar belli bir mental effort gerektiriyor. adam ona degiyor mu ona da siz karar vereceksiniz.

Yan şehre gelmiyorlar ya, 6 kişi tutmuş sizin (daha doğrusu nişanlınizin) mutlu gününüzü görmeye Amerika'ya gelmiş.

Bence bunca tepkiyi kesinlikle hak etmiyorlar.
Biraz ılımlı olmakta yarar var.
Sonuçta bu hatırlanacak bir gün. Neden bu günü asık suratla geçirip insanları uzesiniz ki? Gelen diğer kişiler sizin yakınınız değil ama demek ki nisanlinizin yakını ki onca yoldan gelmisler. Valla insan kendi ablasının abisinin düğününe yan şehre gitmiyor uzak diye, yine düşünüp mezuniyete amerikaya gelmişler,hem masraf yapmışlar hem kıymetli zamanlarını vermişler. Güzel birkaç gün geçirmek varken neden sebepsiz yere gerginlik yaşansın ki?
Bir de siz "senin anan şoyle,senin anan böyle" diyorsunuz, ama o "babana sinirlenip bana laf söyleme" dediğinde "sen benim babamla ilgili konusamazin" diyip "kes sesini" diyorsunuz

Nasıl yani, o zaman siz nasıl onun annesi hakkında konuşuyorsunuz, o en basit bir şey bile söylemeyecekse?
Bir de insan nisanlisina kes sesini der mi?
Söylerken ağızdan çıkması kolay ama kolay hazmedilecek bir söz değil ki. Düşünüyorum, bugüne kadar kaç kişi girdi hayatıma, kaç ayrılığa varan tartışma yasadim yine de hiç bir sevgilimden kes sesini diye bir soz duymadim.
Eminim ki senin nişanlın da sana bir kere olsun kes sesini dememiştir. Peki sen nasıl onunla böyle hoyrat hoyrat konuşabiliyorsun?
Annesinin katlanılmaz olması ayrı, sana sormadan ailesiyle istemeyecegin şeylerin planini yapması ayrı, kavga edecek bir sürü haklı sebebin olması ayrı yine de nişanlına,sevdiğin aynı yatağa baş koyduğun ve evlenmeyi dusundugun adama her ağzından çıkanı soylememelisin.
Çünkü bir sınır var, o sınırı aşınca artık karşı taraf da benzer cümleler kurmaya başlıyor, o zaman da o ilişkiden/evlilikten fayda falan gelmiyor ..

Bir de daha önce sormuş muydum,ikizler burcluk var mı sende?? Tartışmalarini anlatınca hep annem geliyor aklıma.

Konunun özü; az relax :KK66:
Sevsen de sevmesen de artık o kadınla akrabasın, yakında burnu ona benzeyen çocuklar doğuracaksin,lohusa halinle gelip canını sıkacak... Yani bir ömürlük bir macera sizi bekliyor:) daha yolun en başında sert tartışmalarla gerilmeye hiç gerek yok. Olduğu gibi kabul etmeye,az politik olmaya çalışın
yaa yengec cok sekersin♥️

takmam buyuk ihtimalle yani onlar gelince tatsizlik cikarmam 15 gun icinde sakinlesirim gibi geliyor ama nisanlimin sacmaligi aklima gelince de sinirleniyorum ailesine de ters yapmak geliyor icimden. yoksa haklisin onca yol gelecekler.

kes sesini demesem iyiydi ama yani ben ona goturmek istemedigimi soyluyorum, bana diyor ki ailem geleceginde ben dert sahibi oluyorum. e benim sucum mu? annenin sucu yani ben ne yapayim. babam da geldi, arkadaslarimiz da geldi hicbir sorun olmadi. ama annesi geleceginde hep gerginlik cikiyor. ben de buna katlanamiyorum. babamla ilgili de konusmasina gerek yoktu cunku biliyordu uzgun oldugumu. genelde sert konusmuyorum ama o da biliyor ben sinirliyken uzerime gelirse normalde konusmayacagim kadar kotu konusurum. yapmasam iyi iste ama huy yani. o bana kes sesini demez bu arada, maksimum ne sacmaliyorsun ya falan der.

bu arada ben ikizlerim nisanlim oglak.

hahahajahha boyle okuyunca bi garip geldi bana da.

ama yok ya buraya sadece cok uc noktalarda sorunum olunca yaziyorum. genel olarak iyiyiz. annesi susunca falan :KK70:
Şimdi benim anladığım siz Türkiye'ye gelince bu eş ailesi de size yakın mı olacak?
Kadın sizi rahat bırakacak mi?
Gelmeler gitmeler nasıl olacak?
Şuan bir olay sinir etti.
Nikah kiyilinca işler değişir.
Evlenmeden bile nişanlıniz annesi ile sizi karşı karşıya bırakıyor.
Yine de siz bilirsiniz.

Kendi iş yapmamak için kesin annesine biz işin içinden çıkamadık yardım et demiştir.

Sakinleştiğiniz zaman evin, eşyaların ikinizin olduğunu dokunmasına gerek olmadığını bir şekilde ifade edin. Zira bir kere dokunmasına müsaade ederseniz bak görür kendinde hep.

Gelinlik noktasında merak etmesi çok normal geliyor bana. Ona kızacak bir şey yok.

Nişanlın üzgün olduğunu göre göre ne olmayacak zamanda kayınvlide mevzusunu açıp ondan sonra da böyle yapması erkek basiretsizliği.

Kendi saçma davranışı yüzünden gidip bir de küsmüş.

Şimdi benim anladığım siz Türkiye'ye gelince bu eş ailesi de size yakın mı olacak?
Kadın sizi rahat bırakacak mi?
Gelmeler gitmeler nasıl olacak?
Şuan bir olay sinir etti.
Nikah kiyilinca işler değişir.
Evlenmeden bile nişanlıniz annesi ile sizi karşı karşıya bırakıyor.
Yine de siz bilirsiniz.
nisanlim genel olarak ortayi bulur ama bazen ayari bozuluyor. sikilanmasi lazim galiba yine djdkdjdkdj

turkiyede benim babama da onun ailesine de yakin olacagiz. gelir muhtemelen bize ama bilmiyorum ben de bu kadar pasif olmam herhalde. simdi kafam cok dolu acikcasi okul tedavi vs. cok ufak seylere patliyorum belki o zaman daha iyi yonetirim sureci.

konuda tek anlamadığım şey 200 tane tisörtün neden bir anda yıkanıp ütülenip bavula koyulması gerektiği oldu?

geriye kalan kısım çok beklendik
tembel ve genel olarak işlerini, hele böyle günlük ıvız zıvırını birilerinin yaptığı paşa oğlan
(işte tam olarka bunu varlıklı erkek beyaz türkler neden yurtdışında zorlanıyor konularında örnek vermek lazım)

modern ve varlıklı da olsa Törkiş kaynana o biiiir o biiiiir oğlan anası
algoritma kas desen çözüp verecek ama aile içi ilişki deyince gerilen gelin kız

bu arada, kayınvalide hanımın üvey de olsa 2 tane daha çocuk ve eşleriyle bir şekilde ilişki yürütebildiğini öğrendik...demek bir şekilde idare edilebiliyormuş -konuda öğrendiğim şey de bu.

bir acidan boyle ama diger taraftan bakinca da aslinda cok buyuk sorun yaratacak seyler degil bunlar. eger annesi normal olsaydi yaratmazdi yani.

Annesi normal olup olmamasi mesele degil. Ikinizin yasam alanini veya sizin gelinlik hakkinda size danismadan hareket etmemeli. Size önceden "annem gelinligi görmek istiyor ne dersin" dese siz kendiniz karar verirsiniz ve bu kadar problem olmaz. Bunlar konusulmasi lazim. Isi küslüge vuruyorsa daha yeterli kadar iletisiminiz güclenmemis demektir.

Valla nasıl yaparsınız bilemem de evlilik denen olay benim kimseye eyvallahım olmaz asi kızım ya herkes bana uyar ya da kendi bilir tarzı bi olgu değil. Yani bu dönemler zaten çok gergin geçer herkes için. Bu dönemlerde çıkan sorunlar da evliliğin ilk dönemlerini gereksiz olumsuzlukla doldurur. Tavırlarınızı yumuşatmanızı ve boşa nefret kazanmaktan uzak durmanızı tavsiye ederim.

kim haklı kim haksız olayından çok, bana çok sinirli ve gergin geldiniz.o kadar gelin kaynana konusu okudum ilk kez bu konuyu okurken sanki konudan dayak yedim, gerildim yeminle 😂 bu kadını hayatınızın ne kadarında göreceksiniz? aynı ilde mi yaşayacaksınız? evet taktığınız konularda haklısınız ama sanki olması gerekenden fazla takıyorsunuz kafaya gibi, o yüzden ilerisi için soru işareti oluştururdu bende bu konu. her ne kadar ailesiyle evlenmeseniz de artık daha içli dışlı olacaksınız.

konuda tek anlamadığım şey 200 tane tisörtün neden bir anda yıkanıp ütülenip bavula koyulması gerektiği oldu?

geriye kalan kısım çok beklendik
tembel ve genel olarak işlerini, hele böyle günlük ıvız zıvırını birilerinin yaptığı paşa oğlan
(işte tam olarka bunu varlıklı erkek beyaz türkler neden yurtdışında zorlanıyor konularında örnek vermek lazım)

modern ve varlıklı da olsa Törkiş kaynana o biiiir o biiiiir oğlan anası
algoritma kas desen çözüp verecek ama aile içi ilişki deyince gerilen gelin kız

bu arada, kayınvalide hanımın üvey de olsa 2 tane daha çocuk ve eşleriyle bir şekilde ilişki yürütebildiğini öğrendik...demek bir şekilde idare edilebiliyormuş -konuda öğrendiğim şey de bu.
hjahahha super analiz. dogru hepsi. 200 tshirt esyalarinin bir kismi, aklima o geldigi icin onu yazdim. tabi hepsini yikamaz belki. ama yikayabilir de cunku giderken esyalarin bir kismini da onlar goturecekler. nisanlimin esyalarina karismiyorum eger toparlayamazsa yardim ederim ben.

bir de maalesef onlarla da iliskileri iyi degil. arada kocasi perisan oluyor. ama beni alakadar etmiyor onlari bana cekistirmeye calistiginda falan dinlemiyorum. uvey kardeslerle pek alakam da yok acikcasi.

herkese selamlar, umarim iyisinizdir.

27 mayista nisanlimla burada mezuniyetimiz var. onun ailesi 20 mayista buraya gelecek iste biraz gezeceklermis. benim babam gelmeyecek buyuk ihtimalle. dun ben bu duruma gergindim uzuldum agladim vs. nisanlim evde yoktu. sonra o gelince de konustuk yani neye ve neden sinirli uzgun oldugumu biliyordu.

sonra sanki cok iyi bir is yapmis gibi iste annemle konustum gelince evi toplayacak dedi. biz mezuniyetten 10 gun sonra turkiyeye kesin donus yapacagiz evi toparliyoruz. ben de ne geregi vardi kendimiz yapiyoruz anneni neden karistiriyorsun dedim. biz niye ugrasalim ki o yapsin iste dedi. ben de istemiyorum geldiklerinde konusuruz ama gerek yok dedim. cunku annesini taniyorum bir sey yapsa kirk gun konusur. kesin cok yorulur hastalanir falan yani hic cekecek halde degilim. nisanlim da sana iyilik yaramiyor dedi burada kapandi bu konu.

onlar buradayken benim gelinlik randevum var. nisanlim dedi ki anneme soyleyeyim o da seninle gelsin nasilsa yaninda bir kisi goturebiliyorsun. ben de ne alaka simdi falan dedim. gormek istiyor merak etmis dedi ben de herkesle birlikte gorebilir dedim. iste sen annemi kendine hic yaklastirmiyorsun, buraya geleceklerini duyunca bile gerilmeye basladin simdi onlar gelene kadar evde bana askerlik yaptirirsin, resmen ailem geleceginde dert sahibi oluyorum dedi. ben de bunun sorumlusu ben degilim annen dedim. git konusabiliyorsan ona konussana sen yassy’e neden boyle davraniyorsun desene, annene konusamiyorsun bana da hic konusma falan dedim. sen de git kime sinirliysen ona konus niye babana kizip bana patliyorsun dedi. ben de sen benim babamla ilgili konusamazsin sesini kes dedim bir daha da konusmadik. simdi kendisi bana küs buyuk ihtimalle ama ne hakla küsüyor bilmiyorum.

ben belki cok sinirlenmis olabilirim ama zaten moralim bozuktu. sakinken soylese belki bir sey demezdim. ama belki de derdim cunku annesini biliyorum yani. ogluna sov yapmis telefonda ama gelince eger evi toplarsa herkesin burnundan getirir ve hakli da yani gezmeye geliyor ev toplamaya degil. ve zaten onlara sinirliyim 6 kisi gelecekler ve birini hic tanimiyorum bile. ben bu kadar alttan alirken nisanlimin hemen ortaya babami atmasina asiri bozuldum. ailesi gelince onlarla da muhatap olmamayi dusunuyorum bir seyler uydururum.

ben eger kavga etmeye devam edersem annesine evi toplattirmam nisanlimi konustururum ve gelinlik randevusuna da goturmem. ama bunlar cok mu sert olur? yoksa dozunda mi? biraz ilimli olmam lazim gibi geliyor ama hic icimden gelmiyor yani annesini taniyorum cunku. umarim fikir verirsiniz bu ziyareti en az hasarla atlatirim. onunla gelinlik provasina gitmeyi asla istemiyorum.

not: nisanlina allah sabir versin vs diyecekler lutfen demesinler cunku anlami yok nisanlim burayi okumuyor.
Az Ilımlı olun gelim hanım, bu tavırlar çok keskin , sakin olun , ailesi hakkında bu kadar açık ve sert konuşmayın derim ilerde bunların hepsi önünüze gelecek çünkü..

hayir nisanlim da gormedi ben de gormedim daha. gelinligim ozel tasarim, sadece cizimi ve 3 boyutlu goruntusunu gorecegiz. ben begenip begenmedigimi soyleyecegim, neresi degissin onu soyleyecegim sonra dikilecek. ben bile gormedim daha.
Kvdeye zaten gerek yok ama hic gerek yokmus cidden her halta burun sokarlar

herkese selamlar, umarim iyisinizdir.

27 mayista nisanlimla burada mezuniyetimiz var. onun ailesi 20 mayista buraya gelecek iste biraz gezeceklermis. benim babam gelmeyecek buyuk ihtimalle. dun ben bu duruma gergindim uzuldum agladim vs. nisanlim evde yoktu. sonra o gelince de konustuk yani neye ve neden sinirli uzgun oldugumu biliyordu.

sonra sanki cok iyi bir is yapmis gibi iste annemle konustum gelince evi toplayacak dedi. biz mezuniyetten 10 gun sonra turkiyeye kesin donus yapacagiz evi toparliyoruz. ben de ne geregi vardi kendimiz yapiyoruz anneni neden karistiriyorsun dedim. biz niye ugrasalim ki o yapsin iste dedi. ben de istemiyorum geldiklerinde konusuruz ama gerek yok dedim. cunku annesini taniyorum bir sey yapsa kirk gun konusur. kesin cok yorulur hastalanir falan yani hic cekecek halde degilim. nisanlim da sana iyilik yaramiyor dedi burada kapandi bu konu.

onlar buradayken benim gelinlik randevum var. nisanlim dedi ki anneme soyleyeyim o da seninle gelsin nasilsa yaninda bir kisi goturebiliyorsun. ben de ne alaka simdi falan dedim. gormek istiyor merak etmis dedi ben de herkesle birlikte gorebilir dedim. iste sen annemi kendine hic yaklastirmiyorsun, buraya geleceklerini duyunca bile gerilmeye basladin simdi onlar gelene kadar evde bana askerlik yaptirirsin, resmen ailem geleceginde dert sahibi oluyorum dedi. ben de bunun sorumlusu ben degilim annen dedim. git konusabiliyorsan ona konussana sen yassy’e neden boyle davraniyorsun desene, annene konusamiyorsun bana da hic konusma falan dedim. sen de git kime sinirliysen ona konus niye babana kizip bana patliyorsun dedi. ben de sen benim babamla ilgili konusamazsin sesini kes dedim bir daha da konusmadik. simdi kendisi bana küs buyuk ihtimalle ama ne hakla küsüyor bilmiyorum.

ben belki cok sinirlenmis olabilirim ama zaten moralim bozuktu. sakinken soylese belki bir sey demezdim. ama belki de derdim cunku annesini biliyorum yani. ogluna sov yapmis telefonda ama gelince eger evi toplarsa herkesin burnundan getirir ve hakli da yani gezmeye geliyor ev toplamaya degil. ve zaten onlara sinirliyim 6 kisi gelecekler ve birini hic tanimiyorum bile. ben bu kadar alttan alirken nisanlimin hemen ortaya babami atmasina asiri bozuldum. ailesi gelince onlarla da muhatap olmamayi dusunuyorum bir seyler uydururum.

ben eger kavga etmeye devam edersem annesine evi toplattirmam nisanlimi konustururum ve gelinlik randevusuna da goturmem. ama bunlar cok mu sert olur? yoksa dozunda mi? biraz ilimli olmam lazim gibi geliyor ama hic icimden gelmiyor yani annesini taniyorum cunku. umarim fikir verirsiniz bu ziyareti en az hasarla atlatirim. onunla gelinlik provasina gitmeyi asla istemiyorum.

not: nisanlina allah sabir versin vs diyecekler lutfen demesinler cunku anlami yok nisanlim burayi okumuyor.
Bu kadar hoşlanmadığın bir aile var nişanlınla da aranızda iletişim sıkıntısı ve emrivaki davranması var sen bence bazi şeyleri tekrar düşün evlenince ailesi ile daha çok görüşmek zorunda kalacaksın bide Türkiye ye kesin dönüş yapılıyormuş mutlu olabilecekmisin bu aile ile. Ayrıca sizi de fazla dedigim dedik herşey benim keyfime göre olacak modunda gördüm konuşma şekliniz vs de abartı saygısızca nişanlınla arandaki ilişki bana hiç saglıklı gelmedi

onu da hic beceremiyorum yani benim uzgun oldugumu gore gore manyak manyak konusuyor kendini hakli zannediyor o zaman ben de hic o kirilmasin diye dusunmuyorum. biraz o alttan alsaydi diye dusunuyorum zaten sinirliyim yani. hayir bir de annesinin ne oldugunu da biliyor, zorla beni konusturuyor 🙈
Annesinin ne olduğunu bilmesi onun annesinden beklentiye girmesini engellemiyor maalesef. Anladığım kadarıyla annesini senin kadar gerçekçi değerlendiremiyor. Çok şaşırtıcı değil, olgunlaşmamış ebeveynlerin çocukları hep ailelerinden "olması gerekeni" bekleyerek hareket ederler. Sizin kv olgunlaşamamış ama oğlu ondan olfun yetişkin davranışları beklemeye devam ediyor. Zor bir durum.

Karşıdakinden her zaman anlayış bekleriz ama özellikle erkekler bizim düşündüğümüz kadar fonksiyonel düşünmeyi beceremiyor. O yüzden ilişki yönetiminde en büyük pay bize ait. Siz yapı itibariyle düşündüğünü dümdüz söyleyen bir insansınız karşıdaki sizin hissettiğinizi bu şekilde anlayabilir sanıyorsunuz ama öyle olmuyor. Hatta çok kırıcı oluyor. Kırarak ilişki yürütmek zordur. Ben böyleyim beğenmeyen beğenmesin demek maalesef uzlaşmacı bir yol değil. Sen dili ben dili kavramlarını bir araştırın ve hayatınızda kullanın, emin olun çok şey değilecek.

Az Ilımlı olun gelim hanım, bu tavırlar çok keskin , sakin olun , ailesi hakkında bu kadar açık ve sert konuşmayın derim ilerde bunların hepsi önünüze gelecek çünkü..
gelsin yani eger icinde biriktirip gunu gelince bunlari bana silah olarak kullanacaksa cogu seyi kafasinda bitirmistir. ben iste basima bir is gelmesin diye sessiz kalamam galiba.

X