KAYNANA EŞ SORUNSALI

Konu sahibi fikir istiyorsun da hicbir seye yanasmiyorsun.

Once kendine guven. Kocandan bir sey isteme bekleme. Sorunlarini sen cozeceksin. Madem o evi bırakıp gidemiyorsun. Hayatini onlarin elinden alacaksin. Bu vicdansizlik degil.

Vicdan sahibi olmak kendini ezdirmek hakkini yedirmek demek degildir.

Kv sert olacaksin o senden korkacak nasil yaparim dersen. Aksama kadar birliktesiniz yavas yavas kontrolu ele geçir.

Kocana kv sikayet etmeyi birak. Aksine ilimli olduguni gorsun. Oyunu kuralina gore oyna baska sansin yok.

Yoksa boyle gider hayatin

Böyle fikir istiyorum... Teşekkür ederim aama biraz daha açar mısın birazz daha yavas yavas nasıl ne yaparak ?

EVLENDİĞİMİZDE ANNEANNESİ HASTA İDİ 2 GÜNDE 1 GİDERDİK ORAYA KENDİ EVİMİ GÖREMEDİM Kİ EV SAYAYIM.. 1 YIL BÖYLE SÜRDÜ EN SONUNDA YEETER ARTIK KENDİ EVİMDE DURMAK İSTİYORUM DEDİM DURULDULAR.

Yavrucum eşin kayınvaliden otururken "anne eğer bir sıkıntın olursa beraber çözelim aramızdaki sıkıntıları eşime anlatmanı istemiyorum. Eşim ikimizin arasında kalmasın" de çekil kenara asla muhabbete girme ondan sonrası eşinle kayınvalidenin sorunu
Eşinden şikayet geldiğinde artık tartışmak istemediği için dikkate almayacağını belirt geç...
Aynı evde oturmak sıkıntısını ömür boyu çekeceksin ama kv yüzünden eşinle yüzgöz olma derim
Fısıldaşmalarını görÜnce de eşine söyle ayıp oluyor benden gizli gizli konuşmanız banada söyleyin diye şaka yollu takılır gibi yapsan bozulurlar zaten kararlı ol ama yüzgöz olma sakın

Kayınvalide eşine bir şey derse sen de annen mi dedi de annesinin yanında

Kv ye de bana de neden ona dedin diye çemkir

Neden mutsuz oldugunuz hiçbir yönden tatmin olmadığınız bir hayatı kendinize reva görüyorsunuz??
Insanlar değişken canlılardır ama malesef böyle bir erkek ve annenin değişme ihtimali yok denecek kadar azdır!!
Insan hayata bir kere geliyor ve kaderini de kendi tercihleri belirliyor lütfen buna göre mutlu olacağınız şekilde yaşayın!!

Neden mutsuz oldugunuz hiçbir yönden tatmin olmadığınız bir hayatı kendinize reva görüyorsunuz??
Insanlar değişken canlılardır ama malesef böyle bir erkek ve annenin değişme ihtimali yok denecek kadar azdır!!
Insan hayata bir kere geliyor ve kaderini de kendi tercihleri belirliyor lütfen buna göre mutlu olacağınız şekilde yaşayın!!

Kadın dediğin dik başlı değil ama başı dik olmalıdır!
Yapacağın hiçbir çıkış vicdansızlık olmayacaktır ki, senin hakkın.

Bu zulümdür. Ve zulme boyun eğersen, böyle aciz olursan, çocuğunu da dilediğin gibi yetiştiremez, hatta sağlıklı yetiştiremezsin.

Kocan olacak adama resti çek çok bunaldıysan. Ya evli bir adam olduğunun farkına varsın ya da anası ile yaşasın. Denge kuramayan adamlar neden evlenirse sanki...

Bir gün olur da boşanırsan, bu kaynanan yüzünden değil adam olamayan kocan yüzünden olacaktır. Malesef...

Böyle fikir istiyorum... Teşekkür ederim aama biraz daha açar mısın birazz daha yavas yavas nasıl ne yaparak ?
esini seviyorsan bu evlilik devam etsin istiyorsan

Ilk adim esine annesini sikayet etme. Msj atma evliliginiz icin daha anlayışlı fedakar olmaya karar verdinizi soyleyin. Başbasayken mutlu olmaya calisin. Kafanizdan atin onada bunu yansitin. Yani esinizin yaminda sikayet etmeyen annesini idare eden olacaksiniz.

Tabi ki gunduz işler degissin. Gorme duyma bildini yap. Cok dazla sozlu tartisma yasamamaya calis. Bunu yaparken evde onun dedigini degil kendi bildini yap.

Bi sure sonra esin bakacak ki sen annesine saygisizlik etmiyor sikayet etmiyorsun ama anne senden sikayetci. Bu arada adamda mutlu senle. Zamanla dengeyi degistireceksin.

Yazmasi kolay bile degil arkadasim bunu yapmak icin sabir gerek. Ama birakip gidemiyorsan bu durumu da degistirmek istiyorsan bir seyler yapmaya mecbursun.

Yoksa ne kv ne de esin degismez. Senin kurnaz olman gerek. Vicdanin sizlamasin kimseye kotuluk yapmiyorsun hakkin olani almak icin savasiyorsun.

Nasıl hissettiğin umurumda değil...!!!??????????

Allah affet sin ama bu söze bende ananda sende geberin umurumda değil derdim o evide ya ayırır ya başlarına yıkardim!

eger oglum olursa asla boyle bir kayınvalide olmıycam:) hayatları sadece ogulalrı baska bir amacları yok evlensin de esine karsı ustunluk kurayım ezikler ya tam anlamıyla ne o oyle koca adam dibimde olucak mıc mıc ne cok seviyorlar ya kayınvalidelerden ne cekti kadınlar umarım yeni nesil anneler ogullarını boyle yetistirmez

Hazır ol
eger oglum olursa asla boyle bir kayınvalide olmıycam:) hayatları sadece ogulalrı baska bir amacları yok evlensin de esine karsı ustunluk kurayım ezikler ya tam anlamıyla ne o oyle koca adam dibimde olucak mıc mıc ne cok seviyorlar ya kayınvalidelerden ne cekti kadınlar umarım yeni nesil anneler ogullarını boyle yetistirmez
Biz bu sorunla daha çok uğraşacağız
Herşeyden önce ben çektim oda çekecek kafası var millette

kaynanam bana hıcbır konuda guvenmıyomus... kaynıma soylerken duydum. bunu kocama söyluyomus oda sessız kalıyomus...

Her öneriye bir bahane bulmuşsun ne diyelim peki?Umursama o zaman,ruhunu genişlet ferah ol...Bu arada bende babasız büyüdüm o yüzden kendime hiç kıyamıyorum zaten bir kanadım kırık diye.Sende kendini üzdürtme kimselere.Sen iyi olursan evladının da iyi olacağını da aklından çıkarma lütfen.

Slm biraz kendine guvenmen lazim bu sekilde ne kv ayrilirsin nede esin ayri eve cikar bunun vicdanla merhametle ilgisi yok sen kendini savunmazsan seni kimse savunmaz helede esin

Benim kaynanamda çektiren tiplerden[Allah'a havale ediyorum].
Sana tek tavsiyem çalışmıyorsan bir güvenden yoksa birşey yapamazsın,anne evi falan hikaye,gitsen belki arkaaarka andan bile gelmeyecek kocan sonra tipis tıpış kendin dönmek zorunda kalacaksın.
Eviniz olduğu halde eşiniz ayrı eve çıkmam diyorsa hiç bekleme asla anacigini bırakmayacak. Ama yok diretsem olur gibi diyorsan elinden geleni yap zehir et hayatı hepsine ve kurtul o evden...

X