Kaynana - koca sorunsali...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Helal olsun konu sahibine zaten konu silip banlanmayini onda gördüm 😂
Ama yeni gördüm hikayesini silmiş yine yüklemiş yazmış biraz üzücü durumlar yine anakuzusu bir koca ve çaresiz bıkmış eş zor vallahi yıpranmış evlilik ortada çocuk babasıyla da kalmak istemiyor annesini istiyo

Bildigim kadariyla "zorla" verme diye bisey yok cocugun istegi goz onunde bulundurulur diye dusunuyorum. Cocuk kendini ifade edecek kadar buyuk saniyorum. Cocuklar illa eşler arasinda paylastirilmak zorunda degil.

Akrabam da iki cocukla boşandi biri buyuk biri kucuktu ikisi de kendisinde kaldi.
7 yaşından sonra çocuğa sorulur kimde kalmak isterse on da kalır..

Neden sürekli hastaneye gitmek zorunda, eşinizin hastalığı nedir?

Çocuklarınız varmış, eşiniz de sürekli hastaneye gidiyormuş bırakın gitsin annesiyle, siz çocuklarınızla ilgilenirsiniz, daha iyi değil mi?

Yarım anlatmışsınız
Eşiniz neden sürekli hastaneye gidiyor
Bi hastalığı mı var
Sizden bişeyler saklıyorlar
Siz hiç es olmamışsjnız
İnsanın en yakını eşidir.
Hastanede annem olsun kısmı tuhaf (eşim olmasın kısmı tuhaf)

Büyük oğlan bu durumdayken katlanacaksın. Ergen cocuk varsa en az 15 yıllık evlisiniz. 15 yıl durmussunuz 3 4 yıl daha göz yumun çocuk 18 olsun

Yarım anlatmışsınız
Bi hastalığı mı var
Siz hiç es olmamışsjnız

Büyük oğlan bu durumdayken katlanacaksın. Ergen cocuk varsa en az 15 yıllık evlisiniz. 15 yıl durmussunuz 3 4 yıl daha göz yumun çocuk 18 olsun.

Kalp yetmezliği tanısı kondu... 5 yıldır ara

Yarım anlatmışsınız
Bi hastalığı mı var
Siz hiç es olmamışsjnız

Büyük oğlan bu durumdayken katlanacaksın. Ergen cocuk varsa en az 15 yıllık evlisiniz. 15 yıl durmussunuz 3 4 yıl daha göz yumun çocuk 18 olsun.
Esim kronik kalp hastası. 5 yıldır tedavi görüyor
Ara ara atakları olabiliyor. Bu sebeple hastane süreçleri oluyor... o donemler de annesini kırmamak (!) Adına beni kırıyor... annesinin hastanede benden başkası kalamaz dediğini biliyorum... yani hastane de annesinin yapamayacağı şeylerin olduğunu tahmin ediyorum. Cunku evde bile ben yıkıyorum onu... hastane de öylece kalıyor. Kendine de eziyet oluyor.

Bu adam ana kucagindan daha cikamadiysa anasi neden evlendirdi ki? Anasina doyamayan adami anasina birakin gitsin, iyice bir doysunlar birbirlerine. Kocaman kazik kadar adam...daha emziklik halinden cikamayan adamdan kocalik beklenmez ki...

Bildigim kadariyla "zorla" verme diye bisey yok cocugun istegi goz onunde bulundurulur diye dusunuyorum. Cocuk kendini ifade edecek kadar buyuk saniyorum. Cocuklar illa eşler arasinda paylastirilmak zorunda degil.

Akrabam da iki cocukla boşandi biri buyuk biri kucuktu ikisi de kendisinde kaldi.
Bende kanit yok... avukatın dedigi bunlara kanit olsa sizde olur cocuklar... esimin hastalığından sebep eksideymisim. O yüzden cocuklarin biri manevi açıdan babada kalır dedi. Nafaka tazminat hiçbir şey istemiyorum... sadece cocuklarimi istiyorum..

Ara ara atakları olabiliyor. Bu sebeple hastane süreçleri oluyor... o donemler de annesini kırmamak (!) Adına beni kırıyor... annesinin hastanede benden başkası kalamaz dediğini biliyorum... yani hastane de annesinin yapamayacağı şeylerin olduğunu tahmin ediyorum. Cunku evde bile ben yıkıyorum onu... hastane de öylece kalıyor. Kendine de eziyet oluyor.
Normal bir evliliğiniz olsa anlarım bu dediklerinizi. Ama siz boşanmayı düşünüyorsunuz, eşiniz size kötü davranıyor, dövüyor, annesiyle uyumayı, annesiyle hastaneye gitmeyi tercih ediyor. Böyle bir adam için değil hastaneye niye benimle gitmiyor diye üzülmek, kılımı kıpırdatmam hatta annesiyle gittiği için memnun bile olurum

İnsan bazen sıkışmış çaresiz hissedebilir kendini, siz bir karar verip gözünüzü kararttiginizda hepsi gecicek.. inanın.
Allahim su mübarek günde yardimcim olsun... yemin ederim Allah hepinizden binlerce kez razı olsun... su an bir garip hissettim kendimi... gözlerim dolu dolu yazılanları okuyorum... heo kendimi sucladim cunku şimdiye kadar... ben mi bir hata yapıyorum falan diye...

Bu adami sevmiyorsundur dimi? O zaman birak anasıyla napiyorsa yapsin. Sen keyfine bak. Neden boyle bir gerizekali icin kendini yipratiyorsun ki?

Normal bir evliliğiniz olsa anlarım bu dediklerinizi. Ama siz boşanmayı düşünüyorsunuz, eşiniz size kötü davranıyor, dövüyor, annesiyle uyumayı, annesiyle hastaneye gitmeyi tercih ediyor. Böyle bir adam için değil hastaneye niye benimle gitmiyor diye üzülmek, kılımı kıpırdatmam hatta annesiyle gittiği için memnun bile bir vicdana girdim ... hasta ona bakmalıyız...

Bu adam ana kucagindan daha cikamadiysa anasi neden evlendirdi ki? Anasina doyamayan adami anasina birakin gitsin, iyice bir doysunlar birbirlerine. Kocaman kazik kadar adam...daha emziklik halinden cikamayan adamdan kocalik beklenmez ki...
Düğün günü beni almaya geldiler. O çıkışta herkesten çok kaynanam ağladı... rabbim bilir neden o kadar agladigini... rabbimr havale ediyorum ben onu...

Bu adami sevmiyorsundur dimi? O zaman birak anasıyla napiyorsa yapsin. Sen keyfine bak. Neden boyle bir gerizekali icin kendini yipratiyorsun ki?
Sevgi böyle bisey olamaz... ondan da emin değilim. Su an hasta diye vicdan yapıyorum sanıyorum... bosanirsam bisey olur mu? Anlattıkça geliyor aklıma mesela bosanirsak ilaclari icmem bırakırım falan da diyor...

Kaynanama kalsa hemen.... durmak kabahat... konuşurken anlasamiyirsaniz bosanin ben bakarım oğluma diyordu... 😏

Düğün günü beni almaya geldiler. O çıkışta herkesten çok kaynanam ağladı... rabbim bilir neden o kadar agladigini... rabbimr havale ediyorum ben onu...
Ama eşiniz size karşı hiç vicdanlı davranmamış. Fırsatını bulduğunda hem fiziksel hem psikolojik şiddet uygulamış. Şimdi o hasta haliyle bile sizi üzüp yıpratmıyor mu? Böyle bir adama vicdan neden?

Ayrıca suçu sadece kayınvalidenize yüklemeyin suçun büyüğü eşinizde

Sevgi böyle bisey olamaz... ondan da emin değilim. Su an hasta diye vicdan yapıyorum sanıyorum... bosanirsam bisey olur mu? Anlattıkça geliyor aklıma mesela bosanirsak ilaclari icmem bırakırım falan da diyor...
Bosanirsan ailen arkanda mi? Meslegin var mi? kendi ayaklarinin uzerinde durabilecek misin? Oyle bir zamandayiz ki gir bir ise calis desem, is yok, buldun diyelim alacagin para sadece kirana, faturana yeter. E sen ne yiyeceksin iki cocukla. Bunlari dusunecegine hala adama vicdan yapiyorsun

Ama yeni gördüm hikayesini silmiş yine yüklemiş yazmış biraz üzücü durumlar yine anakuzusu bir koca ve çaresiz bıkmış eş zor vallahi yıpranmış evlilik ortada çocuk babasıyla da kalmak istemiyor annesini istiyo
Kadınlarımız da şu

Allahim su mübarek günde yardimcim olsun... yemin ederim Allah hepinizden binlerce kez razı olsun... su an bir garip hissettim kendimi... gözlerim dolu dolu yazılanları okuyorum... heo kendimi sucladim cunku şimdiye kadar... ben mi bir hata yapıyorum falan diye...
herkezi üstünüzde tasiyamazsiniz önce siz mutlu olucaksiniz ki etrafınızdakilere mutluluk veribilesiniz çocuklar bu durumdan daha çok etkileniyorlardir emin olun kesin atın kangeren olmuş o kolu kurtulun kamburlarinizdan..yıllar sonra neden daha önce ayrılmadım diye uzuluceksiniz eminim..

Gecmiş olsun

Kadınlarımız da şu

herkezi üstünüzde tasiyamazsiniz önce siz mutlu olucaksiniz ki etrafınızdakilere mutluluk veribilesiniz çocuklar bu durumdan daha çok etkileniyorlardir emin olun kesin atın kangeren olmuş o kolu kurtulun kamburlarinizdan..yıllar sonra neden daha önce ayrılmadım diye uzuluceksiniz eminim..
Cocuklar konusuna hiç girmiyorum bile. Buyuk resmen babaya düşman... bana siddet uygularken tanık oldu... nefret ediyor desem yeridir. Kucuk doğduktan sonra cok şükür bana bir şey yapamadi.hastalandi cunku... hastalanmasaydi şimdiye kadar kesin yine olurdu... utanıyorum da aslinda yaşadığım şu iğrenç durumdan... ben o kadar kadina şiddete karşıyım diye bas bas bağıran insan düştüğüm duruma bakın... resmen psikolojik olarak çökmüş hissediyorum kendimj... ilk adimi bir alabilsem... ah bir alabilsem.... lütfen dua edin olur mu? 🤲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X