Kaynana!

annesi eşyalar burda dursun diyince, yenisini alırız her şeyi götürün dedi. Nişanlım da anasına çok saygı duyuyor, benim onunla paylaştığım şeylere " sana kimsenin garezi yok" diyor. Maddi durumları gayet iyi ama bana mahal göremiyor hiç bir şeyi.. bulaşık makinası kaç paradır da onu söyleme gereği duyar bir insan... Kesinlikle orada oturmak istemiyorum, ama şu anki durumlar orayı gösteriyor... En başta kapıyı kapatsam peki? Nefret ettim her şeye burnunu sokmasından, cevap vereceğim bu sefer de saygısızlık olacak ... çok saygı edep biliyorlarmış gibi... Bunaldım...
Cevap vermenin Saygısızlık olmadığını Herşeyde mülayimim diye yok saydıklarında farkettim, isteklerini düzgün bir dille anlar, hayır demeyi Öğren kısaca kendini ifade etmeyi Öğren yoksa evlilik çekilmez oluyor ..

2 aylık nişanlıyım 7 ay sonra düğünüm var.

Nişanlımın annesi ilk tanıştığımızda "Sen benim kızım olacaksın" diyordu, samimiyetine inandırmıştı ama kadında değişik haller var...

Saygın bir işi olan, eli ayağı düzgün, lisans eğitimli, samimi, güleryüzlü bir kızım. Ama yumuşak yüzümden dolayı suistimal edilmekten korkuyorum...

- Kadın hoca, benim de kapanmamı istiyor,

- Maddi bize nazaran daha iyi olduğu için kibirli... Alenen belli her hareketlerinden...

-Evlenince altlı üstlü oturacağız... Şu an benim evimde otuyor. Geçen gün nişanlıma " bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı burada dursun oğlum, bir daha yukarı kata çıkarmayalım"dedi, yani onun eskilerine layık görüyor beni.. kendisine yeni alacak, ben eskilerini kullanacağım...

- Bana arkadaşlarının kötü gelin tecrübelerini ağzı köpüre köpüre anlatıyor...

- Çocuk bakamam, vs diyor ( daha evlenmemişim bile...) ben bakarım, sonra da kreşe veririm diyince dini eğitim veren okullara göndermekten bahsediyor, benim çocuğumu!

- evinizin orada çok çingene oturuyor galiba diyor, 3 üst sokaktan bahsediyor, (bel altı vurma çabası)

- Nişan bohçası yapmadı, "gerek var mı" diye beni arayıp sordu, öyle sorunca gerek yok dedim bende... Ama içimde kaldı...

- Nişanda 2 tane bilezik taktılar, kaç tane altın takıldığını da sordu (6 çeyrek...)

- "Annenin adı neydi?"dedi !!!! (anneme söyledim o da onun adını soracak "pardon adınız neydi..!" )

- Bir defa "kızım" demedi, adımı ezberlemeye çalışıyor sanki, Gülgün aşağı gülgün yukarı...
Luzumsuzluk üzerine luzumsuzluk yapıyor... bundan sonra evlerine de gitmeme kararı aldım, cumaları arardım, aramayacağım da... İğrenç bir karakteri var... Sevdiğimin annesi derim, anne derim severim derdim. Boşuna nefret etmiyormuş tüm kızlar...

Siz olsaydınız ne yapardınız? Evlendiğimde nasıl bir tavır almalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bu kaynana seni brokoli gibi kemirir yer bitirir..

Alt ust oturacaksan evlenme. Ozaman her dakika sana gelecek. Yada senden izinsiz evine girecek. Anahtar onda kesin olur. Sinir harbi mi yasamak istiyosun Surekli?

Ben kabul etmem. Ayrica sen sana dusen beyaz esyani alip gittikten sonra eskiler mecbur sokulecek. Oyle havadan laf atmayla olmuyo o isler. Ha ben ceyiz falan giderken sokerdim kapiya koyardim. Ister evine taksin ister cope atsin banane. Biraz disli olun.

canım evlenince ayrı yerde oturcanı bilsem tamam ama altlı üstlü olmaz. üstelik yeni al beyaz eşyanı
ben hiç sevmedim. çk karışacak

Yukarı çıkarın her şeyi, biiz başka beğendik onları alıcaz dedi, ama yanında ben varken ona sorması, beni bi köşeye itmesi anlamına geliyor, fikrim önemli değilmiş, isteklerim olmamalıymış gibi
nişanlınız bi şey demiyor mu. hiç sormuyor mu size. böyle yapalım mı diye. çok tuhaf olmuş . çok çirkin.

annesi eşyalar burda dursun diyince, yenisini alırız her şeyi götürün dedi. Nişanlım da anasına çok saygı duyuyor, benim onunla paylaştığım şeylere " sana kimsenin garezi yok" diyor. Maddi durumları gayet iyi ama bana mahal göremiyor hiç bir şeyi.. bulaşık makinası kaç paradır da onu söyleme gereği duyar bir insan... Kesinlikle orada oturmak istemiyorum, ama şu anki durumlar orayı gösteriyor... En başta kapıyı kapatsam peki? Nefret ettim her şeye burnunu sokmasından, cevap vereceğim bu sefer de saygısızlık olacak ... çok saygı edep biliyorlarmış gibi... Bunaldım...
hayır arkadaşım. hayır diyeceksin.

eğer şimdi demezsen bi gün çok feci patlayacaksın. çok çirkin şeyler yaşatacak bu kadın size. söyleyeyim.
nişanlın kaç yaşında bilmiyorum ama daha toy bu konularda.
çok yanlış yere doğru adım atmaktasın.

Yukarı çıkarın her şeyi, biiz başka beğendik onları alıcaz dedi, ama yanında ben varken ona sorması, beni bi köşeye itmesi anlamına geliyor, fikrim önemli değilmiş, isteklerim olmamalıymış gibi
gerekirse kirada yarı aç yarı tok yaşa. asla o eve taşınma.

eğer nişanlın için ölüp bitmiyorsan ayrıl. bu aile seni kahreder.

şimdiden her şeye karışacağım diyen kaynana, annem kötü niyetli değil diyen nişanlı.

işin yaş.

Bunlarla ömür geçmez.
Buradaki arkadaşların da benzer konuları var ( altlı üstlü oturma, eş veya nişanlının ses çıkarmaması)
Bence o konuları okuyup, pişmanlıklarını görün.
Ona göre bir yol çizersiniz.
Ama durum böyleyken evlenmek topuğuna sıkmak olur.
Daha nişanlıyken böyleyse evlenince daha da baskılarlar.

kaynana ile evlenmeyeceksin oğluyla evleneceksin. oğlunun davranışları önemli olan

2aylık nişanlısın. En başta bu kadar sık aramak niye. 4,5 aydır nişanlıyım henüz hiç aramadım kv.mi, kv 1 defa aradı o.
Ve nişanlım yokken asla yalnız oturmadım.
İstemediğim bir şey olduğunda susmuyorum istemediğimi söylüyorum.
Alttan almayın nişanlınıza güzel dille söyleyin. Kullanmayın kv eşyalarını. Tartışmadan üzgün ve uygun dille anlatın.
Aynı binada yaşayacak gibi görünüyorsunuz. Kurallarınızı koyun. 'Müsait' misin demeyi bilsin. Çat kapı gelmesin. Mümkünse her akşam evinizde yiyin yemeğinizi. Kvyi alıştırmayın.
Nişandan önce neden arasın sizi? Benide aramadılar. Benimde bohçam yok henüz. Uygun zamanda halledersin anne dedim. Hazırlıyor.
Banada altın, bilezik takılmadı. Takılma bu altın bohça mevzularına.
Nişanlınızı işleyin siz. Sizin yanınızda olsun. Kv ile yalnız oturmayın. Sana bir şey dediğinde cevabını ver. İçine atarsan evlenince çok kötü patlarsın.
Bende aynı binada hatta gerekirse zorlabırsak aynı evde bile yaşarım diyordum. Ama eltiyle sorun olunca. Dedim asla oturmam kv ile. Aynı mahallede bile oturmam artık. Allah başıma vermesin. Sorunlu gelinini uyarmayan kv onu korur kollar sonra ben kötü olurum dedim. Hiç işim olmaz artık.

neden bu kadar pısırıksın. diyemedin mi benim kapanıp kapanmamam seni ilgilendirmez çocuğumun eğitimine de babasıyla ben karar veririz diye. hepsini de tek tek nişanlına söyle şimdiden mesafeyi koy. ayrıca sakın altlı üstlü oturma verin o evi kiraya o parayla kiraya çıkın. bunları yapamayacaksan evlenme bence hayatın zehir olur.

Nişanlımın annesi ilk tanıştığımızda "Sen benim kızım olacaksın" diyordu, samimiyetine inandırmıştı ama kadında değişik haller var...

Saygın bir işi olan, eli ayağı düzgün, lisans eğitimli, samimi, güleryüzlü bir kızım. Ama yumuşak yüzümden dolayı suistimal edilmekten korkuyorum...

- Maddi bize nazaran daha iyi olduğu için kibirli... Alenen belli her hareketlerinden...

-Evlenince altlı üstlü oturacağız... Şu an benim evimde otuyor. Geçen gün nişanlıma " bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı burada dursun oğlum, bir daha yukarı kata çıkarmayalım"dedi, yani onun eskilerine layık görüyor beni.. kendisine yeni alacak, ben eskilerini kullanacağım...

- Çocuk bakamam, vs diyor ( daha evlenmemişim bile...) ben bakarım, sonra da kreşe veririm diyince dini eğitim veren okullara göndermekten bahsediyor, benim çocuğumu!

- evinizin orada çok çingene oturuyor galiba diyor, 3 üst sokaktan bahsediyor, (bel altı vurma çabası)

- Nişan bohçası yapmadı, "gerek var mı" diye beni arayıp sordu, öyle sorunca gerek yok dedim bende... Ama içimde kaldı...

- Nişanda 2 tane bilezik taktılar, kaç tane altın takıldığını da sordu (6 çeyrek...)

- "Annenin adı neydi?"dedi !!!! (anneme söyledim o da onun adını soracak "pardon adınız neydi..!" )

- Bir defa "kızım" demedi, adımı ezberlemeye çalışıyor sanki, Gülgün aşağı gülgün yukarı...
Luzumsuzluk üzerine luzumsuzluk yapıyor... bundan sonra evlerine de gitmeme kararı aldım, cumaları arardım, aramayacağım da... İğrenç bir karakteri var... Sevdiğimin annesi derim, anne derim severim derdim. Boşuna nefret etmiyormuş tüm kızlar...

Siz olsaydınız ne yapardınız? Evlendiğimde nasıl bir tavır almalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Altlı üstlü oturma. Nişanlın annesinin ağzına bakıyorsa evlenme.

Evlenmemişsiniz çocuk da yok ortada. Nedir bu peşin hüküm. 'Sana güvenerek çocuk yapmıyorum anne'_ diyeceksin.
Sinir oluyorum.
Benim de annem diyor sürekli 'ben bakamam çocuğuna kv baksın" diyor. Düşün öz annem diyor :KK43:( ve acayip kırılıyorum. Biliyorumki çocuk olunca koşa koşa gelecek.
O zamanda ben gelmesini istemeyeceğim. Söylediği lafı hatırlatırım. :KK43:

Arkadaşlar yazmış mı bilmiyorum ama senin yerinde olsaydım bir süre aramayıp kadının beni oğluna şikayet etmesini ve bir şekilde tartışma çıkmasını sağlardım. Neticesinde aynı apartmanda oturacaksak bu iş biter der nişanı atmakla tehdit ederdim. Bunları ben de yeni evlenirken yapamazdım o zamanki toyluğum ve aklımla. Ama şimdiki aklımla eteğimi belime dolamazsam sonradan neler çekeceğimi biliyorum. yaşayacağın sorunlar o kada belli ki.. Keşke tecrübeli birileri beni yönlendirseydi o zamanlar bu tür konularda. Aklını kullan yoksa ezilirsin. Cici gelin olucam diye ezilip duruyoruz başlarda. Mecbur değilsin, nasıl başlarsan öyle devam eder sakın unutma.

ben uzak dururdum böyle bir insanlardan ... nişanlımı kendi tarafıoma çekmeye çalışırım onlarla asla oturmam kızın olsa çocukken kapatır dini okullara gönderir oğlun olsa aynı kapanmaya karşı değilim kesinlikle ama kişinin kendi kararı olmalı bu.. ilerde de çok sorun yaşayacaksınız gibi de görünüyor tavrınızı erkenden alın derim

X