Kaynanam bana altın baget yüzük alacaktı, onun yerine gümüş alalım dedim

Ne istiyorsanız onu alsınlar
Annenizde kuyumcu gözü mü var nasıl anlayacak altın mı gümüş mü?
Altın deyin geçin
Aaaaa aaâ aaaaa yazdiginizi saskinlikla okudum nerde yasiyosunuz kizini evlendiren bir anne gelen takiyi altinmi gumusmu anlamazmi. Hayatta kizima nisanli kizima gumus gelsin istemem. Liselimi bunlar. Vallahi konu sahibi hatayi basta yapti bu devran boyle donecek belli. Ben yerde buldugumu elli kere yere atip sesinden altinmi tenekemi diye kontrol ediyorm siz anlamaz diyosuuz😂😂😂

Aaaaa aaâ aaaaa yazdiginizi saskinlikla okudum nerde yasiyosunuz kizini evlendiren bir anne gelen takiyi altinmi gumusmu anlamazmi. Hayatta kizima nisanli kizima gumus gelsin istemem. Liselimi bunlar. Vallahi konu sahibi hatayi basta yapti bu devran boyle donecek belli. Ben yerde buldugumu elli kere yere atip sesinden altinmi tenekemi diye kontrol ediyorm siz anlamaz diyosuuz😂😂😂
Konu sahibine de altın gelecekmiş zaten kendi engel olmuş.
Bunda kayınvalide masum

Benim annem anlamaz mesela ben de hiç anlamam.
Herkesi kendim gibi sandım sanırım 🙈

Hepinizin yorumunu tek tek okudum, ve hata yaptığımın farkına vardım maalesef.. keşke direk altına tamam deseymişim. Şimdi kendimi geri toparlasam, nasıl gümüş istemediğimi de altın istediğimi diler getirebilirim? 🙁
Gecti canim o bir su ic ustune sen. Bidaha da hissetmedgin gbi davranmaya calisma yeter.

tercih meselesi çok takı takan biri değilim daimi taktığım iki takım var pandora bilekliğim ve alyansım ikisini sürekli kullandığım için altın tercih ettim. eşim tektaşımı pırlanta almış toplasan 3 kere takmamışımdır yani almasa da olurdu ama hatıra olduğu için duruyor. yani sırf gösteriş olsun diye ayda yılda bir takılacak şeyler için bu devirde o kadar para dökülmesi bana saçma geliyor.

Ben yeni nişanlandım, kaynanam bana altın baget yüzük modelleri attı, bunlardan seç sana alacağım dedi, ilk olarak modelleri zevkime uygun değildi ve benim zaten istediğim başka model vardı ama benim baktığım altın değil gümüştü. Bende kv dedim ki bu modellerin benzeri ve gümüş olanı var, ayrıca bu model çok pahalı dedim, bence gümüş olanını alsak daha az masraflı olur. Ona vereceğin o kadar parayka başka yatırım yapman daha mantıklı dedim. Yani ona o parayı vereceğine düğün sırasında daha farklı bir şey için kullanır diye düşündüm. Sizce yaptığım hata mı, yoksa iyi mi yapmışım?

annem bu yaptığımı duysa dilinden kurtulamam, annem altın peşinde, istiyor ki bana altın taksınlar etsinler. Ama sizde bildiğiniz üzere bu zamanda altın almak zor, her şey çok pahalı. Bende insanları zora sokmak istemiyorum, o yüzden böyle yapmam daha mantıklı diye düşündüm ç
Yani kv nin içinden almak gelmiş beyaz altın bagetler çok güzel duruyor gümüş demek yerine onlardan isteyebilirdin ,böyle şeyler 1 kere yapılıyor sonuçta sana sürekli altın takı aksesuar almıcak

Normalde geline 5 bilezik taksınlar olmadı set de yapsınlar şunu taksınlar, kv bana az taktı diğerine çok yaptı kafasında biri değilim ama gmüş yüzük isteyerek yanlış yapmışsın. Ayrıca neden eşle değil de annesiyle muhatap oluyorsun bu konuda onu da anlamadım.

Bazı şeyler ömürlük alınır mesela tektaş, mesela alyans. Hani sonra değiştirebilirsin tabi ama ilk aldığının anısı, heyecanı çok başka oluyor. Sarı altın yerine rose gold ya da beyaz altın alalım diyebilirdin. Ayrıca tektaşta da taşını gerçek istemezsen bir sürü uygun güzel model var ama gümüş ı ıh olmaz.

Sen eş adayına açık açık tektaşa ne kadar ayırdığını sor ben internetten de bakayım çeşit çok de. Bütçesine göre istediğin modeli seçersin. Ama bu konuları işte eşinle konuş kv ile değil.

Benim köyde yasan kuzenimi kuyumcuya goturuyor kayinpederi ve kayinvalidesi kiza pirlantalari cikariyor kuyumcu bizim kiz kendini geri cekiyo basini one egiyo kayinvalidesinde sessizce diyorki ben bilmem siz bilirsiniz pahalisi olmasin. Kayiinperder gogsunu gere gere bizim gelinin gözü toktur Allah razi olsun gozu acilmamis gariptir köyden aldik sen en iyisini ver diyor kuyumcuya. Pirlantayi gosteriyorlar bu ne boyle gumus gibi sen bize sari altin ver diyolar 🤭 en grami agir olani bilezikleri hasirlari aliyolar takiyorlar. Allah sanada o sanstan versin diyim ne diyim konu sahibi😂

Ben yeni nişanlandım, kaynanam bana altın baget yüzük modelleri attı, bunlardan seç sana alacağım dedi, ilk olarak modelleri zevkime uygun değildi ve benim zaten istediğim başka model vardı ama benim baktığım altın değil gümüştü. Bende kv dedim ki bu modellerin benzeri ve gümüş olanı var, ayrıca bu model çok pahalı dedim, bence gümüş olanını alsak daha az masraflı olur. Ona vereceğin o kadar parayka başka yatırım yapman daha mantıklı dedim. Yani ona o parayı vereceğine düğün sırasında daha farklı bir şey için kullanır diye düşündüm. Sizce yaptığım hata mı, yoksa iyi mi yapmışım?

annem bu yaptığımı duysa dilinden kurtulamam, annem altın peşinde, istiyor ki bana altın taksınlar etsinler. Ama sizde bildiğiniz üzere bu zamanda altın almak zor, her şey çok pahalı. Bende insanları zora sokmak istemiyorum, o yüzden böyle yapmam daha mantıklı diye düşündüm ç
Geçmiş olsun :KK51: :KK51: :KK51: :KK51:

Ben şeyi anlamadım baget yüzüğü kv niye alsın?
Normal de eşler alıyor yani onu.
Kv de daha çok bilezik kolye falan alır.

Tektaş normalde evlenme teklif ederken alinir takilir. Ama cogu kişi evlenmeye karar verdikten sonra iş olsun adet yerini bulsun diye bir tektas takiyor sonradan nişanda filan.
Heee onu da yapmayip boyle ailesine aldiran da var.

Tektaş normalde evlenme teklif ederken alinir takilir. Ama cogu kişi evlenmeye karar verdikten sonra iş olsun adet yerini bulsun diye bir tektas takiyor sonradan nişanda filan.
Heee onu da yapmayip boyle ailesine aldiran da var.

Yani bana farklı gelen noktası şu benim baget yüzükle evlenme teklifi alan arkadaşım da oldu.
Sonradan eşi doğum günün de hediye eden de ama ben kv denin aldığını ilk kez okudum.
Alanlar da genellikle böyle daha normal bir yüzük alır sanki :110:

Yani bana farklı gelen noktası şu benim baget yüzükle evlenme teklifi alan arkadaşım da oldu.
Sonradan eşi doğum günün de hediye eden de ama ben kv denin aldığını ilk kez okudum.
Alanlar da genellikle böyle daha normal bir yüzük alır sanki :110:

Ben burada okudum ya. Tektaş yuzugu eş ailesinden nişanda takı olarak isteyen kadinlar filan var. O yuzden artik bu gariplikleri sorgulamiyorum. 😂😂😂😂

Bagetle evlenme teklfi alan arkadaslarim benim de var. 🙄 Nebileyim herkes degisik degisik yapiyor birsey

X