Kaynanam bana altın baget yüzük alacaktı, onun yerine gümüş alalım dedim

Yani bana farklı gelen noktası şu benim baget yüzükle evlenme teklifi alan arkadaşım da oldu.
Sonradan eşi doğum günün de hediye eden de ama ben kv denin aldığını ilk kez okudum.
Alanlar da genellikle böyle daha normal bir yüzük alır sanki :110:
Bu vesileyle kayınvalideyle de evlenmiş kadar oluyorsun 😂😂
Sonrası bir yastıkta kocamak zaten 😂

Bu arada ben evlenirken eş ailesinden hicbisey istemedim, ailem de istemedi ama kiymetli olayim, bana deger versinler, sevileyim gibi bir amacla yapmadim, yapmadik bunu. Yaranayim diye ugrasiyosaniz, yapiyorsaniz yapmayin tabi. 😂😂
Bizim genel olarak aile kulturumuz boyle, şu kadar verin denmez, zorlanmaz kimse.

Haaa ben istemiyorum diyince altinlara boğmadilar nee tok gözlü gelinmiş diye. Aksine 2 tane 10 gram dahi olmayan ince hediyelik bilezik takmişti eşimin anne babasi, hayatimda benim gibi takı takılan gormedim ilk kendim oldum. 😂😂😂

Ama önemli mi değil içlerinden gelse ben istemesem de yaparlardi içlerinden gelmemiş demek ki.
Evimizin herşeyini esim aldi, altin da aldi. Onemli olan eşimdi zaten.

Ben burada okudum ya. Tektaş yuzugu eş ailesinden nişanda takı olarak isteyen kadinlar filan var. O yuzden artik bu gariplikleri sorgulamiyorum. 😂😂😂😂

Bagetle evlenme teklfi alan arkadaslarim benim de var. 🙄 Nebileyim herkes degisik degisik yapiyor birsey

O zaman aile her şeye karışınca gelip laf ediyorlar ama sjshdjs :KK70:
Aman ya isterse butla evlensinler bize ne dimi skdksldl :KK70:

Bu vesileyle kayınvalideyle de evlenmiş kadar oluyorsun 😂😂
Sonrası bir yastıkta kocamak zaten 😂

Eltilerin savaşında var ya hani filmin ilk başlarında Gupse kv sinin sürekli elini öpüyor koluna giriyor :KK70:
Seni ben kv de yaptım diyor :KK70:
Bir an aklıma geldi niyeyse :eğlence:
Bugün kafam hiç yerinde değil.
Sene bitiyor ya ondan herhalde :olamaz:

O zaman aile her şeye karışınca gelip laf ediyorlar ama sjshdjs :KK70:
Aman ya isterse butla evlensinler bize ne dimi skdksldl :KK70:

Onlarin adetlerine gore yorumlarsak burada zorla altin yuzuk vs isteme durumu yok aslinda.
Kadin kendi gelmiş ne guzel seç demiş. Yani ben de bisey istemedim, istemem ama kv şunlardan alacagim seç dese secerdim elbet.

Yok masraf olmasin gumus olsun demesi çok gereksiz bir durum olmuş. Gumuş kullanişli bisey de degil zaten. Gereksiz bir haraket

Ben yeni nişanlandım, kaynanam bana altın baget yüzük modelleri attı, bunlardan seç sana alacağım dedi, ilk olarak modelleri zevkime uygun değildi ve benim zaten istediğim başka model vardı ama benim baktığım altın değil gümüştü. Bende kv dedim ki bu modellerin benzeri ve gümüş olanı var, ayrıca bu model çok pahalı dedim, bence gümüş olanını alsak daha az masraflı olur. Ona vereceğin o kadar parayka başka yatırım yapman daha mantıklı dedim. Yani ona o parayı vereceğine düğün sırasında daha farklı bir şey için kullanır diye düşündüm. Sizce yaptığım hata mı, yoksa iyi mi yapmışım?

annem bu yaptığımı duysa dilinden kurtulamam, annem altın peşinde, istiyor ki bana altın taksınlar etsinler. Ama sizde bildiğiniz üzere bu zamanda altın almak zor, her şey çok pahalı. Bende insanları zora sokmak istemiyorum, o yüzden böyle yapmam daha mantıklı diye düşündüm ç
benim annemde duysa beni öldürür :)
ama almak istemiş bıraksaydın alsaydı yani

Onlarin adetlerine gore yorumlarsak burada zorla altin yuzuk vs isteme durumu yok aslinda.
Kadin kendi gelmiş ne guzel seç demiş. Yani ben de bisey istemedim, istemem ama kv şunlardan alacagim seç dese secerdim elbet.

Yok masraf olmasin gumus olsun demesi çok gereksiz bir durum olmuş. Gumuş kullanişli bisey de degil zaten. Gereksiz bir haraket

Ben bugüne kadar kv desine iyi olup da yaranan gelin görmedim.
İyi olunca tam tersi kv de ipleri ele alıyor.
Gelin sonra ah vah ediyor.
Ben en başından beri fikirlerini aldım ama kendi bildiğimi yaptım. (Sırf eşimin hatırı var diye.)
Oda anladı tabi benimle iyi geçinmesi lazım yoksa başka türlü olmayacak. :halay:
Sorunsuz gitmeye çalışıyoruz.
Yeri geldi iyisine de aldırdım yeri geldi 5 liralık şeye de tamam dedim.
Ama gidip de bileziğin çakmasını al demedim.
Şimdi kimse gidip bu gelin kızımıza altın madalya takmayacak ve bu konu sonra onu çok üzecek :eğlence:

Ben bugüne kadar kv desine iyi olup da yaranan gelin görmedim.
İyi olunca tam tersi kv de ipleri ele alıyor.
Gelin sonra ah vah ediyor.
Ben en başından beri fikirlerini aldım ama kendi bildiğimi yaptım. (Sırf eşimin hatırı var diye.)
Oda anladı tabi benimle iyi geçinmesi lazım yoksa başka türlü olmayacak. :halay:
Sorunsuz gitmeye çalışıyoruz.
Yeri geldi iyisine de aldırdım yeri geldi 5 liralık şeye de tamam dedim.
Ama gidip de bileziğin çakmasını al demedim.
Şimdi kimse gidip bu gelin kızımıza altın madalya takmayacak ve bu konu sonra onu çok üzecek :eğlence:

Yaranmak icin yapiyorsa zaten yapmasin. Ben istemedim ama beni sevsinler ya da yaranayim iyi olayim gibi bir dusuncem olmadi hiç.

Ben zaten cok istenen, sevilen bir gelin degildim ta en baştan, altindan önce de. :)))) Sevip sevmemeleri de hiç umurum olmadi dogrusu. Bana karışılmasın yeter, yoksa ne malini isterim ne altinini...
Şükür kimse de karişamiyor, herseyimizi de kendimiz yaptik, altinim da var. İstemedim diye hicbisey kaybetmedim.

Yaranmak icin yapiyorsa zaten yapmasin. Ben istemedim ama beni sevsinler ya da yaranayim iyi olayim gibi bir dusuncem olmadi hiç.

Ben zaten cok istenen, sevilen bir gelin degildim ta en baştan, altindan önce de. :)))) Sevip sevmemeleri de hiç umurum olmadi dogrusu. Bana karışılmasın yeter, yoksa ne malini isterim ne altinini...
Şükür kimse de karişamiyor, herseyimizi de kendimiz yaptik, altinim da var. İstemedim diye hicbisey kaybetmedim.

Eşinle iyiysen geri vız gelir tırıs gider cirilla :KK200:
İstemeyen de keyfi bilir.
Her şeyi kendin yapınca kimsenin dili olmuyor zaten en güzeli.

Ben yeni nişanlandım, kaynanam bana altın baget yüzük modelleri attı, bunlardan seç sana alacağım dedi, ilk olarak modelleri zevkime uygun değildi ve benim zaten istediğim başka model vardı ama benim baktığım altın değil gümüştü. Bende kv dedim ki bu modellerin benzeri ve gümüş olanı var, ayrıca bu model çok pahalı dedim, bence gümüş olanını alsak daha az masraflı olur. Ona vereceğin o kadar parayka başka yatırım yapman daha mantıklı dedim. Yani ona o parayı vereceğine düğün sırasında daha farklı bir şey için kullanır diye düşündüm. Sizce yaptığım hata mı, yoksa iyi mi yapmışım?

annem bu yaptığımı duysa dilinden kurtulamam, annem altın peşinde, istiyor ki bana altın taksınlar etsinler. Ama sizde bildiğiniz üzere bu zamanda altın almak zor, her şey çok pahalı. Bende insanları zora sokmak istemiyorum, o yüzden böyle yapmam daha mantıklı diye düşündüm ç
Sen fazla iyi niyetli düşünmüşsün ama millet öyle demez, saf bu kız derler, hiç birşeyin iyisini almaya tenezzül etmezler.

Ama seni çok iyi anlıyorum. Eşimle altın alışverişine çıktığımızda tek taşımi küçücük almıştım. Herşeyi nakit ödüyordu ne kadarı var bilmiyordum ve mahcup olsun istemedim. Nisan için olan bileziği de ince aldim. Anneme gösterdim akşam kizim dedi çok ince secmissin karşı tarafın şanını da belirler keşke böyle yapmasaydim derken kayınvalidem aradı, dedi ki çocuklar ince birşey almış ama öyle olmasın güzel kalın birsey secsinler dedi. Sonraki gün onu verip kalın alayım dedim. Eşim de ilk hatamızin hatırası olarak bu kalsın dedi gidip kalın aldık. Ev alırken herşey satıldı o incecik olan duruyor :) Herşeyin de en güzelini yapmaya çalıştılar sagolsunlar. Maddi anlamda da ellerinde pek birşeyleri yok ama gönülleri çok zengin insanlardır. Biriktirip hep evlatlarına harcarlar.

Demem o ki evet eşini maddi anlamda düşün ama tamamen de birseylerden vazgeçme. Kayınvalidem öyle demese ben üzülürmüşüm aslında.

Konuyu da nişanlınla güzelce konuş. Deki seni düşündüm ama çevre başka birşey düşünürse diye de üzüldüm bilemedim ben de. Eşine hep şeffaf ol. Mutluluklar...

X