Kaynanam çok konuşuyor ve aşırı inatçı

Mesela bizde de en son şöyle saçma bi konuşma geçmişti.

Diyelim ki kv portakal aldı. Ben yedim bunu dedim ki ekşiymiş yiyemeyeceğim. Isırdı yoo dedi ekşi değil sana öyle gelmiiş. Evet dedim bana ekşi geldi zaten. Bi tane daha ısırdı yok ya ekşi değil sana öyle gelmiş diyor tekrar. Ve bu cümleler minumum 3 defa tekrarlanıyor. Cidden bi yerden sonra sıkıyor hiç cevap vermiyor insan. O zaman da saçma bi ortam oluyor.
Aynısıııı 😃 Bizde geçenlerde yine onlardaydık meyve soymuş ekşi yiyemedim yok dedim yemicem aradan saniye geçmeden kızım yesene diyor anne dedimya yemicem ekşi o. Yooo değil al bak ye birtane. Anne yemicem diyorum bir süre tepkisiz sakin kalıyor. Aradan bir dk geçmeden kızım yesene niye yemiyorsun diyor. Ciddi misin ya diyorum. Eşime bir defa annen hafıza kaybımı yaşıyor duvara konuşuyorum sanki diye tepki göstermiştim 😂

Aynısıııı 😃 Bizde geçenlerde yine onlardaydık meyve soymuş ekşi yiyemedim yok dedim yemicem aradan saniye geçmeden kızım yesene diyor anne dedimya yemicem ekşi o. Yooo değil al bak ye birtane. Anne yemicem diyorum bir süre tepkisiz sakin kalıyor. Aradan bir dk geçmeden kızım yesene niye yemiyorsun diyor. Ciddi misin ya diyorum. Eşime bir defa annen hafıza kaybımı yaşıyor duvara konuşuyorum sanki diye tepki göstermiştim 😂
Alın kadını bir doktora götürün,belki önemli bir rahatsızlığı var.Alzeimer başlangıcı falan olabilir.İçinde fesatlık yoksa çok önemsemem ben,konuşsun kadın.

Ay çok sinir bozucu ama bence bi çözümü yok bunun. En azından bende 😂

Birde bu durumu yüksek volümlü hızlı konuşmalı hayal edin ben kısa tuttum aksine alıcam alma yapıcam yapma konuşması 10 15 tekrarı buluyor 😂
Evdekiler napıyorlar peki varsa k.peder, görümce, eşin vs. Onları hiç rahatsız etmiyor mu bu durum? Benim ananem de çok gereksiz konuşur. Hatta bir keresinde rahmetli dedeme bir seyler soyluyordu ama adam tepki vermiyordu. Ben de "büyük baba senin kulakların duymuyor mu?" Demistim. Adam da yok kızım duyuyorum ama duymamış gibi yapıyorum ki belki kısa keser diye demişti 😂

Gevezeliği için bir şey yapamazsınız muhtemelen ama ısrarcılığı için "anne ben ısrarı hiç sevmiyorum, yapmayın lütfen" gibilerinden bir uyarıda bulunabilirsin. Benim annem de ablamın eşine karşı sofrada yemek yerken ondan da ye, bundan da ye, onu bitir, al al bunu da ye (tabagi önüne ittirme) tarzı gereksiz bir takım ısrarcı hareketler sergiliyordu. Adam artık nasıl bunaldıysa "anne ısrar etmeyin lütfen, bakın kalbinizi kırıcam yoksa" demişti 🤣 bizim damat biraz hödükçe söylediği için annem hala dedikodusunu yapar 😂 aman siz kibarcasını söyleyiverin 😅

Alın kadını bir doktora götürün,belki önemli bir rahatsızlığı var.Alzeimer başlangıcı falan olabilir.İçinde fesatlık yoksa çok önemsemem ben,konuşsun kadın.
Aslında şaka bir yana kayınvalidem geçmişte baya sıkıntı çekmiş. Kendi kayınvalidesi çok işkence etmiş kadıncağıza. Pskolojisnin iyi olmadığının hepimiz farkındayız ama asla ilaç kullanmıyor. İlaç kullanımına da doktora da karşı. Çocuklarıda pskolojik tedavi görmesi için ısrar etmiyor annelerini olduğu gibi kabul ediyor.

Senin kaynanan,benimkinin çırağı bile olamaz demeye geldim😒.
Sizin kv hakkında bu tarz yorumlarınıza rastladım birkaç yerde. Yüz kv gücünde demişsiniz. Çok merak ettim bir an, Arnavut kadını mı? Hani bir eliyle hamur açıp, öbür eliyle silah tutan.
Hep öyle biri canlanıyor zihnimde 🤔

Ayy ben güldüm kusura bakmayın 😀
Yapacak bir şey yok gibi huylu huyundan vazgeçmez
Benim de eşimin annesini inanılmaz konuşurdu öyle böyle değil birilerini anlatırdı ben tanımıyorum derdim anlatmaya devam ederdi 🤣🤣

Sizin kv hakkında bu tarz yorumlarınıza rastladım birkaç yerde. Yüz kv gücünde demişsiniz. Çok merak ettim bir an, Arnavut kadını mı? Hani bir eliyle hamur açıp, öbür eliyle silah tutan.
Hep öyle biri canlanıyor zihnimde 🤔
Ahahahahah yok,Bulgaristan muhaciri kendisi.Aşırı baskın bir karakteri var,şimdi nasıl anlatacağımı bilemedim.Anlatılmaz,yaşanır😂😂.Aslında özünde iyi bir insandır ama huysuz biridir.Herkesi dikte etmeyi çok sever,yani sadece benimle sorunu yok.

Evdekiler napıyorlar peki varsa k.peder, görümce, eşin vs. Onları hiç rahatsız etmiyor mu bu durum? Benim ananem de çok gereksiz konuşur. Hatta bir keresinde rahmetli dedeme bir seyler soyluyordu ama adam tepki vermiyordu. Ben de "büyük baba senin kulakların duymuyor mu?" Demistim. Adam da yok kızım duyuyorum ama duymamış gibi yapıyorum ki belki kısa keser diye demişti 😂

Gevezeliği için bir şey yapamazsınız muhtemelen ama ısrarcılığı için "anne ben ısrarı hiç sevmiyorum, yapmayın lütfen" gibilerinden bir uyarıda bulunabilirsin. Benim annem de ablamın eşine karşı sofrada yemek yerken ondan da ye, bundan da ye, onu bitir, al al bunu da ye (tabagi önüne ittirme) tarzı gereksiz bir takım ısrarcı hareketler sergiliyordu. Adam artık nasıl bunaldıysa "anne ısrar etmeyin lütfen, bakın kalbinizi kırıcam yoksa" demişti 🤣 bizim damat biraz hödükçe söylediği için annem hala dedikodusunu yapar 😂 aman siz kibarcasını söyleyiverin 😅
Kayınpederim ayrı takılıyor 😃 Görümcelerim yoğun çalışıyor eve anca yatmaya geliyorlar. Pskolojik olarak annelerinin rahatsızlığının farkındalar ama hepsi olduğu gibi kabulleniyor. Hatta bazen onlara karşı ısrarına tanık oluyorum benim nefesim kesiliyor daralmaktan onlar hiç tepki vermiyor annelerine. Maşallah diyorumya üç kardeş üçüde ne sabırlı eşim dahil 😂 Bir defa bende hödükçe uyarmıştım bana sevmediğim birşeyi almaktan bahsetti uzunca bir tartışmadan sonra kızarak onu alırsan çöpe atarım sen bilirsin dedim üstelik yürek yemişcesine çocuklarının yanında yaptım bunu sert bir dille kimse tepki göstermedi bana kayınvalidemde sanki ben hiç kızmamışım gibi yapacağını yaptı gitti dediği şeyi aldı 😃

Ayy ben güldüm kusura bakmayın 😀
Yapacak bir şey yok gibi huylu huyundan vazgeçmez
Benim de eşimin annesini inanılmaz konuşurdu öyle böyle değil birilerini anlatırdı ben tanımıyorum derdim anlatmaya devam ederdi 🤣🤣
Senin sabrından Allah banada versin canım 😂

Ahahahahah yok,Bulgaristan muhaciri kendisi.Aşırı baskın bir karakteri var,şimdi nasıl anlatacağımı bilemedim.Anlatılmaz,yaşanır😂😂.Aslında özünde iyi bir insandır ama huysuz biridir.Herkesi dikte etmeyi çok sever,yani sadece benimle sorunu yok.
Anlıyorum, ondan bende de vardı. Neyse ki onun kızanı boşadım ve bitti 😃
Benimki özünde de kötüydü :))))

Merak ettim kayınvalideni sen nasıl sorunlar yaşıyorsun yaz valla ne güzel dertleşiyoruz 😃

Anlıyorum, ondan bende de vardı. Neyse ki onun kızanı boşadım ve bitti 😃
Benimki özünde de kötüydü :))))
Ya aslında seviyorum kadını,o da beni sever ama kadının yaradılışı bu şekilde.Bu saatten sonra değişmez zaten bunun bilincindeyim.Bir de benim büyük görumcem hiç beklenmedik şekilde vefat etti.Bir taraftan da hiç kıyamıyorum evlat acısı yaşadığı için.Fesat insanla mücadele etmek çok zor,en iyisini yapmışsınız🙂.

Kızlar dertleşmek anlamında yazıyorum. Biraz içimi dökmeye ihtiyacım var.

Kayınvalidem gerçekten içinde kötülük barındırmayan kendini evlatlarına adamış bir kadın.

Bana aman aman bir faydası yok şahsen ama eşimin annesi olduğu için saygı duyuyorum.
Bir konu var ki aşırı daralıyorum oda çok konuşması.

Aşırı heyecanlı bir yapısı var birşeyi anlatırken adeta kendini kaybediyor hatta ona odaklanmazsanız gelip kolunuzdan tutuyor bacağınızdan tutuyor ağzınızın içine kadar giriyor dikkatinizi ona verin diye.

Çoooooook konuşuyor çok.

Ve ses volümünüde ayarlayamıyor benim kulaklar sizlere ömür.

Anne bağırma lütfen diyorum anlamıyor :))

Bir ara telefonlarını falan açmadım mesafeli davrandım sanırım anladı aramaları azaldı. Nedeni ise telefondada aşırı konuşup hep soru soruyor hiçbirinin cevabını beklemiyor dümdüz metin okuyor adeta.

Mesela şöyle :KK70: ( Aralıksız konuşması )
-Kızım nasılsın iyimisin oğlum nasıl yemeğiniz var mı ne yiyorsunuz oğlum yemek yedimi sen yedin mi bende işte şunu yaptım bunu yaptım şuraya gittim şunu aldım öyle işte siz napıyorsunuz nasılsınız birşeye ihityacınız var mı benimde bugün dizlerim ağrıdı çok uzandım öyle akşam şunu yaptım kızlarda işte vs vs
Abartmıyorum 4-5 dk nefessiz tek başına konuşuyor.
-(BEN) iyi anne sen nasılsın. Bu kadar.

Kendi anneme bahsediyorum nasıl davranmam gerekiyor diye bence kayınvalidenin bu durumu pskolojik anlamaya çalış saygıda kusur etme travmaları vardır diyor ( iyi niyetli olarak )

Yakın yerlerde oturuyoruz mesela bir araya geleceğimiz zaman strese giriyorum.

Bir de bir huyu aşırı inatçı.

Örneğin ben et yemeği sevmiyorum diyelim bana her defasında et yedirmeye çalışır ısrarla.
Şekerli şeyleri sevmem inadına şekerli şeyler alır bize yada gönderir.

Hadi bana değil oğluna gönderiyor desem Oğluda sevmiyor. Ne desem tersini yapıyor.
İnadına yapmadığına eminim asla karşındaki kişiyi dinlemiyor kendi kendine konuşup tmm diyor.

Mesela şöyle
- Kızım sana şundan yaptırıcam yada alıcam
-yok anne istemiyorum
- yok yok alıcam
- anne gerçekten istemiyorum kullanamam ben onu
-olmaz alıcam
-anne eve sokmam onu boşuna alma paranıda verme.
-hayııır alıcam
-(artık ciddi bir şekilde) istemiyorum anne lütfen ya
-( bir hafta sonra)
-kızım bak aldım der getirir ( zorla )

Ve sırf ben o aldığı şeyi kullanim diye 1 saat konuşur ürünün özelliklerinden bahseder beynimi ve kulaklarımı parçalar.

Eşime birkaç defa söyledim oda annesine beni çok daralttını beni sıkmaması gerektiğinden bahsetmiş oda eşime olurmu oğlum ben onu kızlarımdan daha çok seviyorum demiş
Eşim konuşmasına rağmen ısrarla yapacağını yapıyor asla dinlemiyor.

Sürekli bizimle olmak vakit geçirmek istiyor ama ben mesafe koyuyorum sağolsun eşimde iki tarafıda kırmadan idare ediyor gerçi bende kırkıyorum annesini işlerim var diyorum hep.

Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz yada ne yaparsınız ben uzun süre görüşmesekte her görüşmede strese giriyorum.

Aaaa benim annem 😂
Ben alışkınım mesela..
Senelerce dinlenmemiş, eşinden sevgi-ilgi görmemiş bir kadın benimki. Kıyamıyorum. Aldığı bişey varsa kullanmayacaksam yada yiyemeyeceksem birine veriyorum hem o mutlu oluyor hem verdiğim kişi 😂

Ama tabi benimki annem olduğu için toleranslıyım. Sizinki kaynana sonuçta. Bence kaynanada değil gibi ama yinede siz bilirsiniz 🤷‍♀️

Kızlar dertleşmek anlamında yazıyorum. Biraz içimi dökmeye ihtiyacım var.

Kayınvalidem gerçekten içinde kötülük barındırmayan kendini evlatlarına adamış bir kadın.

Bana aman aman bir faydası yok şahsen ama eşimin annesi olduğu için saygı duyuyorum.
Bir konu var ki aşırı daralıyorum oda çok konuşması.

Aşırı heyecanlı bir yapısı var birşeyi anlatırken adeta kendini kaybediyor hatta ona odaklanmazsanız gelip kolunuzdan tutuyor bacağınızdan tutuyor ağzınızın içine kadar giriyor dikkatinizi ona verin diye.

Çoooooook konuşuyor çok.

Ve ses volümünüde ayarlayamıyor benim kulaklar sizlere ömür.

Anne bağırma lütfen diyorum anlamıyor :))

Bir ara telefonlarını falan açmadım mesafeli davrandım sanırım anladı aramaları azaldı. Nedeni ise telefondada aşırı konuşup hep soru soruyor hiçbirinin cevabını beklemiyor dümdüz metin okuyor adeta.

Mesela şöyle :KK70: ( Aralıksız konuşması )
-Kızım nasılsın iyimisin oğlum nasıl yemeğiniz var mı ne yiyorsunuz oğlum yemek yedimi sen yedin mi bende işte şunu yaptım bunu yaptım şuraya gittim şunu aldım öyle işte siz napıyorsunuz nasılsınız birşeye ihityacınız var mı benimde bugün dizlerim ağrıdı çok uzandım öyle akşam şunu yaptım kızlarda işte vs vs
Abartmıyorum 4-5 dk nefessiz tek başına konuşuyor.
-(BEN) iyi anne sen nasılsın. Bu kadar.

Kendi anneme bahsediyorum nasıl davranmam gerekiyor diye bence kayınvalidenin bu durumu pskolojik anlamaya çalış saygıda kusur etme travmaları vardır diyor ( iyi niyetli olarak )

Yakın yerlerde oturuyoruz mesela bir araya geleceğimiz zaman strese giriyorum.

Bir de bir huyu aşırı inatçı.

Örneğin ben et yemeği sevmiyorum diyelim bana her defasında et yedirmeye çalışır ısrarla.
Şekerli şeyleri sevmem inadına şekerli şeyler alır bize yada gönderir.

Hadi bana değil oğluna gönderiyor desem Oğluda sevmiyor. Ne desem tersini yapıyor.
İnadına yapmadığına eminim asla karşındaki kişiyi dinlemiyor kendi kendine konuşup tmm diyor.

Mesela şöyle
- Kızım sana şundan yaptırıcam yada alıcam
-yok anne istemiyorum
- yok yok alıcam
- anne gerçekten istemiyorum kullanamam ben onu
-olmaz alıcam
-anne eve sokmam onu boşuna alma paranıda verme.
-hayııır alıcam
-(artık ciddi bir şekilde) istemiyorum anne lütfen ya
-( bir hafta sonra)
-kızım bak aldım der getirir ( zorla )

Ve sırf ben o aldığı şeyi kullanim diye 1 saat konuşur ürünün özelliklerinden bahseder beynimi ve kulaklarımı parçalar.

Eşime birkaç defa söyledim oda annesine beni çok daralttını beni sıkmaması gerektiğinden bahsetmiş oda eşime olurmu oğlum ben onu kızlarımdan daha çok seviyorum demiş
Eşim konuşmasına rağmen ısrarla yapacağını yapıyor asla dinlemiyor.

Sürekli bizimle olmak vakit geçirmek istiyor ama ben mesafe koyuyorum sağolsun eşimde iki tarafıda kırmadan idare ediyor gerçi bende kırkıyorum annesini işlerim var diyorum hep.

Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz yada ne yaparsınız ben uzun süre görüşmesekte her görüşmede strese giriyorum.
Benimkide oyle canim kendini strese sokma 60 yildir degismemis biz hic degistremeyiz.sadece biraz torpuleyebiliriz.olumlu yonlerini dusun seni dusunuyo seninle bisiler paylasmak istiyo seni seviyo.zamanla muhakkak birseyler yerine oturur oda kendi yaotigin farkina varir .gorumcen var mi

Derdini seveyim yaa.
Neyi istiyorsan söyle onu alsın. Yada kendi bir şey öneriyorsa şunu dene "annecim çok güzel düşünmüşsün ama onun yerine şu olsa daha çok işime yarar" gibi.
Aman konuşsun dursun,içinde kötülük yok ya. Arayınca arkadan ısrarla x arıyor dersin. Kapatırsın. Yanına gelince de idare et.

Aaaa benim annem 😂
Ben alışkınım mesela..
Senelerce dinlenmemiş, eşinden sevgi-ilgi görmemiş bir kadın benimki. Kıyamıyorum. Aldığı bişey varsa kullanmayacaksam yada yiyemeyeceksem birine veriyorum hem o mutlu oluyor hem verdiğim kişi 😂

Ama tabi benimki annem olduğu için toleranslıyım. Sizinki kaynana sonuçta. Bence kaynanada değil gibi ama yinede siz bilirsiniz 🤷‍♀️
Benim kayınvalidemde hiç eşinden ilgi görmemiş kaynanasından şiddet görmüş hem fiziki hem pskolojik kendini anne olmaya adamış.

X