Kaynanam ve Taşan Son Damla..Haksız Mıyım?

Huzurluyumben; arkadaşım çok üzüldüm benim yüzümden beni savunmak için ban yedin ama aslında sende söylenenlerden rahatsız oldun farkındayım zaten yapılmak istenen buydu yani konumu sabote etmek ve bir şekilde ban aldırmak ama bana işlemedi. Neyse. Teşekkür ederim sana çok çok. İnan böyle insanlar beni üzemez kıramaz ben kendimi biliyorum. Nefret, kısasa kısas yapmak bana değil o insana zarar verir ancak. Konumla ilgili bir tek yorum olsa neyse yinr anlıcam bir şekilde ama büyük ihtimal konumu bile okumadan hele ki kendi konularında sürekli haklılığını savunan birinin benim bunca yaşadığı şeye basit demesi ve işte sen şundan dolayı haksızsın diyememesi direkt basit konu deyip geçiştirmesi zaten mantıksız madem ben suçluyum şurada suçlusun büyütülecek olay değil der değil mi bunca insan demek ki anlamıyor. Sırf kısasa kısas yapmak için o bana bunu demişti bende diyim o böyle davranmıltı filan ki ben hep konuya yorum yapıp açıklamamı yapmışımdır hep o konuyla ilgili kişisel yazmam. Demek ki içten içe öyle dolmuş ki çünkü söylediklerim de haklıydım, burada da haklı olduğumu bal gibi biliyor öç almaya çalıştı ama zaten ben bana yararı olacak kişilerden yorumları aldım bu da bana yeter ayrıca çok güzel de dostluklar edineceğim kişiler oldu bence. Çoğunluk ne diyorsa ben ona göre haklı ya da haksız olduğumun çıkarımını yaparım. Bundan sonra sk görüşeceğiz emin olabilirsin :KK34:

Canim benim,

aslinda sadece kibleseydim sadece polemigi baslatmis olan taraf ceza alicakti. Neyse canimiz sag olsun. Ben de dersimi almis oldum.
Yapicak bir sey yok bu tip insanlara karsi. ben de canimi yakan insanlara karsi bazen kinleniyorum, ama yoktan yere de sirf hincimi almakicin kimseye saldirmam. Intikam demiyim ama hakkini dogru bir sekilde talep etmen gerektigini dusunenlerdenim.

Tekrar soyliyim, cok sabretmissin bence kayinvalidene, ve senin ve esinin kiymetini cok anliyamamis.

Kızlar son durum şöyle, eşim gidip konuştuktan birkaç gün geçti babasını aramasını istedim eşim aradı iyi konuşmuş sonra annesiyle konuşmuş o da iyi konuşmuş filan. Dün de kandildi ya aramış eşim babamda konuşmuş annesini almış telefona işte iyi konuşmuşlar demiş işte seda hatırlamasa sen kandil filan hatırlamazsın o olmasa halimiz harap filan demiş yumuşamış yani eh tabi bu haftada hiç gitmeyince. Ben de akşam aradım kandil ne de olsa babamla konuştuk sonra kaynanamı istedim gayet güzel konuştu kandilleştik. İşte babam karpuz istemişti ama bu sefer alamadık kendimize de almadık dedim normalde büyük alıp yarı yarıya paylaşıyoruz. Sorun değil canım olsun alırsınız sonra acele olan bir şey değil dedi. Baya ılımlı konuştu sonra öksürük tuttu kapatıyorum kızım dedi tamam dedim bir 10 dk sonra aradı işte sakın alınma biliyorsun öksürük tutunca konuşamıyorum o yüzden kapattım yanlış anlama diye aradım dedi bende yok dedim neden alınayım ne alakası var biliyorum her zaman olan bir şey dedim. Hani sanki o olayda benim alınganlığımdan kaynaklanmış durumuna getirdi babam da yanındaysa. Hadi ben alındım be kadın gittiğimizde neden yüzüme bakmadın dimi. Neyse işte öyle buzlar eridi ama yine de hemen çok iyi olmak istemiyorum açıkçası.

canim kayinvaliden aslinda bal gibi biliyor haksiz oldugunu. ama onda huysuzluk artik fitrat haline gelmis, resmen benliginin bir parcasi olmus. Baksana kadin kayinvalidesiyle bile kac yildir gorusmuyor. Ama esine kendi annesini baktirmis. Kayinpederine de kendi yatip evde resmen kendine hizmet ettiriyormus. Yani kadin zaten esini avucunun icine almis, evire cevire kullanmis. Ve bence kimi nasil kullanabilecegini iyi biliyor. Bunlari bilerek planli yaptigini soylemiyorum, ama artik bu onda dogal bir sey haline gelmis bence. Otomatige baglamis yapiyor, icinde kendinin birazda suclu oldugunu bilse bile bundan vazgecmeyi dusunecegine hic sanmiyorum cunku bunu vicdan yapmiyor bence.

Huylu huyundan vazgecmez, hele de o yasta. Bence sen kendi icini rahat ettirmek icin elinden geldigince sahip cik, ama sana laf etmesine izin verme, yapistir cevabini aninda. Herkes yasina baksin ve olgun olsun, yaslilar diye her turlu cirkin lafi kullanamazlar kendilerinden kucuklere. hepimiz insaniz hepimizin bir haysiyeti, serefi var sonucta.

Ve sakin ama sakin yakin olma. Canim cicim de belki biraz, isini gor icin rahat edicekse, ama su an koydugun mesafeyi yikma, yoksa gene baslar laf sokmaya, ki baslamis. Yok ikinci defa aramalar aman sen aliniyosun gibi seni o sekilde haksiz gostermeye calismalar.

Bence de zaten soğuk konuştum telefonda. Ama sonra tekrar arayıp yanlış anlama işte öksürdüm de o yüzden kapattım o yüzden aradım yine dedi. Yani hala olayda kendisinin bir şey demediğini benim çok alıngan olmamdan dolayı bunu yanlış anladığımı çıkarıyor ve bana da bu şekilde bunu dile getiriyor aslında. Belki babamın yanında özellikle yapıyor sonuçta denilenleri bir tek eşimle ben biliyorum ve alınganlıkla açıklanamayacak şeyler arayıp yanlış anlama demesi iyi bir şey mi yoksa bana yine laf dokundurma mı bilemedim tabi bunda alınacak ne var neden alınayım dedim sadece ve gittiğimizde konu açılsa yine büyüyecek. Ama çok Güleryüz göstermek hiçbirşey olmamış gibi de davranmak istemiyorum o ne dediğinin zaten farkında. Babalar günü için gideceğiz işte. Tamamen el çekmek istemiyorum zaten yalnız insanlar ama kırıldığımı anlamalı enteresan olansa ortada bir şey yokken ben alındıysam neden gittiğimizde yüzüme bakmadı o zaman dimi.

Dedigim gibi. Bence kayinvaliden sadece kendisi icin yasiyor. Kimse umrunda deyil. Bakti pabuc pahali, senle guya iliskisini duzeltiyor sonra. Yoksa kim yapicak ona hizmet ?

Bence kayınpederle konuşun olayları sırf kaynananızın tarafından görmesin. Açın bir telefon uzun uzun derdinizi anlatın. Aldığım izlenime göre dinleyecek birine de benziyor.

Buna kesinlikle katiliyorum. Bence birgun kayinvalidenden habersiz kayinpederini al butun herseyi bastan sona anlat. Kayinpederin icinde tutabilip senin taragindan olaylari anlarsa ne ala, ama yoksa karisina yetistirirse de kendileri bilirler. Kaybeden sen olmazsin. Ama bence kayinvaliden iyi isliyor esini. Baksana adamin ailesi ne zamandir evine ugrayamamis.

cnm malesef başka şehire şimdilik tayin olamayız
o açıdan zor
annesi resmen bana karşı zafer kazanma peşinde
ben hiçbir zaman saygısızlık yapmadım
kendi anneme yapmadığım şeyleri ona yaptım ama değer bilmiyor
gerçi benim kv insan ayırmayı pek sever.kaynım bi kız sevdi.kaynım master yapıyor kız da üniversiteöğrencisi.kaynım askerliğini yapmadı,işi yok.kp astsubay emeklisi kv ev hanımı.kızın babası da astsubay emeklisi.annesini bilmiyorum.kaynımı kızdan ayırıncaya kadar tam 5 ay uğraştı. en sonunda kaynıma sana analık sütümü de hakkımı da helal etmem diyerek ayırdı.kızı istememe sebebi ne biliyormusunuz?
kız zengin değilmiş.ya sen kendine bi bak.kızın ailesiyle aynı durumdasınız.maddi olarak ne farkın var?üstelik kızın babasıyla kp hemşehri.
ayrıca senin oğlunun ne işi var,ne askerliğini yapmış.neymiş kızlar oğlu için sırada bekliyormuş.
acaba o kızın vebalini nasıl verecek?

senin isin cok zor canim. Ama emin ol o kayinvalidene oyle bir gelin gelir ki, oyle iyi burnu surtulur ki sana bile nasil canim cicim der gorursun, sasarsin.

Tabii ki beni istemediği oğluna hep çok çok güzel kızlar hep arkadaşlarının çevresinin kızlarını layık gördüğü için bunları yaptı ama ailelerini tanıması o kızla anlaşacağı anlamına da gelmiyor yani. Eşim hep o konularda cevabını verdi zaten bir daha karışamadı ama maalesef eş alıp çevreye girmekle zengin olmakla görgülü olunmuyor. O da zorluklar çekmiş annesine babam bakmış kirasını ödemiş hep yakın oturmuşlar ayrıca kendisi de kaynanasıyla 2 sene ancak görüşmüştür herhalde şu an bizim oturduğumuz eve eşim 1 yaşına girmeden taşınmışlar kaynanası da başka şehirde ve hiç görüşmemiş ama bizden bekliyor. Ben açıkçası tekrar arayıp işte öksürdüğüm için kapadım alınma yanlış anlama demesini de iyi niyetli görmedim zaten öksürük tuttuğunun farkındayım daha önce de oldu ama sen alıngansın ben bir şey demedim olayına getirdi konuyu. Yine de ayak direyemedi direyemeyez de zaten bizden başka kim var yanında. Ben uygun şekilde neye alındığımı anlatmak istiyorum ama yine sorun çıkmasın diyorum. Tabii tabii mesafe ve soğuk durma devam edecek, asla bundan sonra verdiği hiçbirşeyi kabul etmicem nazikçe reddedicem. Bir şey dediğinde anında o anda susmak yerine tepkimi vericem çünkü o anda denmeyince bir daha konu açılıp söylenemiyor birikiyor belki o farketmicek şimdi ama zamanla birşeylerin değiştiğini anlayacak annemin gelip gitmesine, verdiği şeyleri kullanıp kullanmadığımı kadar ne zaman ne laf açılsa babamın eşimin yanında tepkimi vericem artık böyle.

Ogullarina herkes layiktir canim boyle kayinvaildelerin. Bizlerde mukemmel deyiliz tamam ama, kim mukemmel Allah askina ?

Tepkini bu gune kadar vermemekte hata etmissin zaten. Saygili bir sekilde kirildigini, bunun dogru olmadigini soylemen senin icin iyi olur.

Hersey umarim hayirlisiyla rayina oturur.

cnm eşimle daha geçen hafta konuştum tamam dedi ama bu hafta annesinin yanında kalınca kafayı yedi
beni çok üzdü hala da üzmeye devam ediyor
kv her zaman eşime ve kardeşine duygu sömürüsü yapıyor.ben sizi ne zorluklarla büyüttüm diye.ama zorluk dediği şey ne biliyormusunuz? ev almışlar kooperatiften taksit ödemişler zorluk dediği bu.kp astsubay.maaşlı bir işte çalışıyor zaten.haftada bir kendime burma bilezik alırdım diye söylenmeyi biliyor ama.
neyse sen de iyi yaparsın.tak kocanı koluna gezmelere git.istediğiniz gibi plan yapın.bol bol eğlenin.eşiinin de kıymetini bil çünkü sana sahip çıkıyor.
benimkinde o yok asıl sorun orda.eğer o beni ezdirmeseydi zaten kv ne yaparsa yapsın umrumda olmazdı.sen de bir süre araya mesafe koy. mecbur kalmadıkça gitme.o zaman anlar senin değerini

dejavu kusura bakma konunu boluyor gibi oldum. Arkadasim istersen sen baska bir konu ac dertleselim. Ama kisaca sana sunu oneriyim. Kaynin evlenene kadar bekle derim eyer dayanamiyacak durumda deyilsen, bosanmayi dusunme. Allah buyuktur, kaynananin burnunun iyi bir sekilde surtulucegini dusunuyorum. O zaman sen de rahatlarsin gibime geliyor.

ah bayanlar ah, sizinde oglunuz oldugunuzda dilerim allahdan sizde aynu acıyı cekersiniz. Anne olmak ve onu istemedigi bir insanla evlenmesi
nedir anca anneler bilir. ama burada sizin haklı oldugunuz nokta eşiniz sizle mutluysa sorun yok. Diger bir sorun, acaba eşiniz sizle mutlu mu ?
Açıkcası bu konuda emin misiniz. Ne yazıkki yeni nesil büyüklerine saygı konusunda cok sınırsız ve sanki kendileri hic buyumeyecek hic cocuk
evermeyecek miş gibi davranıyor. Gün gelecek sizinde oglunuz yada kızınız emin olun buyuk olasılık sizin tam onaylamadıgınız biriyle evlenebilir.
Yeni nesil böyle, bu durumda erkek anneleri kız anneleri kadar rahat degil, erkek anneleri ogullarını eşlerinden bile kıskanıyorlar. Hatta bu yuzden
onlardan ayrılabilirler bile. Lutfen anneler hakkında konusurken hepinizinde birer anne oldugunuzu ve ilerde eleştirdiginiz hatta hakaret ettiginiz
insanların yerinde olacagınızı unutmayın. Eger siz haksızsanız inanın bana, anne ahı tutar ve sizde benzer bir damat yada gelin ile karşılaşırsınız.
Sonra ah edersiniz ama iş işden gecer. Bu yuzden size büyügünüz olarak önerim, tamam onlara kul köle olun demiyorum, ama onları anlamaya
calışın, sonucta siz onları 5-10-15 senedir tanıyorsanız (eşlerinizi) buyuk olasılık onlar sizin iki katı süredir onları anneleri. Onlarda cocukları mutlu olsun
ister. Tabiki zorla ogullarını kendi istedikleri insanla evlendirmek isteyen cok anne var, hatta bu konuda hak ve helal silahlarınıda cok kullanırlar.
Siz siz olun sevdiginiz insana sarılın. Sımsıkı sarılın hemde, cunku anneleriniz ve babalarınız buyuk olasılık sizden önce vefat edeceginden, hayattaki
bagınız eşiniz olacak.

-------- spoiler alert --------

son mesaj: sulu_sevgi

--------spoiler alert ---------

macera basliyooor!

edit: ay mesajini okumadan yazmistim, aslinda cok da bir sey dememis. hic beklemiyordum.

Son düzenleme:
Arayı soğutun, bence çok tepenize çıkartmışsınız.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X