Kaynanamın gereksizliği patavatsızlığı

A
ay ne çok seviyorsunuz kayınvalideden rahatsız olmayı, araya bir gerilim sokmayı, "ay ben kv den çok dertliyim" triplerine girmeyi. ne var bu anlattıklarınızda? görümcem dediğiniz kadının kızı. anne-kız konuşurken "abimler napıyor" demiştir görümce, o da "çağırdım muslukları bozulmuş, gelemediler" demiştir. hani sizin evin gizli saklı olaylarını filan gidip anlatsa, dedikodu yapsa neyse de normal konuşmalar bunlar. siz takmışsınız kadın kayınvalide diye.
Tek konu bunlar değil ki her konuda böyle . Tarz meselesi ben hoşlanmıyorum benimle ilgili her detayı tek tek üçüne de anlatmasından

Aynen benimkiler de öyle.
Biz olabildiği kadar günlük hayattan,lay lay lomdan bahsediyoruz.
Yumurta getirip söylemesine takılmam zaten.
Bize gelirlerken de Allahım razı olsun inşallah elleri kolları çok dolu olur,etrafta da söylerler,ben rahatsız olmam,olanı söylüyor diye düşünürüm.
Bende lafını yapıyormuş gibi düşünürüm yapıyorsun ediyorsun bunu herkese söylemeye gerek yok ki diye düşünürüm.. Olumlu düşünmek lazım haklısın

sızın yazılara denk geldıgımde bızım eşlerın aılelerı arasdında baya yakınlık görüyorum,benzıyorlar
ve sızde benım gibi kayınvalıdeyı sevenler grubundansınız:)allah bozmasın

yanı bence özel konuları kesınlıkle konusma rahatsız oluyorsan ve birsey konustugunda sana dönüp dolanıp geldıgınde rahatsız olmayacagın muhabbetler sec..
ya kadın kötü niyetli degil bence geyik sohbeti:)
Amin amin hepimizinkini inşallah...
Severim... Çok severim... O da beni sever.
Hatta değildir tabii de oğlundan bile üstün tutar,Allahım razı olsun inşallah...
Gerçi bu iş büyüklerde bitiyor.
Hep derim büyükler idare edecek gençleri.
Hatta bunu da kayınvalidemden öğrendim; "biz de genç olduk,onları anlamalıyız" der.

Amin amin hepimizinkini inşallah...
Severim... Çok severim... O da beni sever.
Hatta değildir tabii de oğlundan bile üstün tutar,Allahım razı olsun inşallah...
Gerçi bu iş büyüklerde bitiyor.
Hep derim büyükler idare edecek gençleri.
Hatta bunu da kayınvalidemden öğrendim; "biz de genç olduk,onları anlamalıyız" der.
ne güzel Allah daim etsin

Bende lafını yapıyormuş gibi düşünürüm yapıyorsun ediyorsun bunu herkese söylemeye gerek yok ki diye düşünürüm.. Olumlu düşünmek lazım haklısın
Olumlu düşünmek hatta irdelememek daha kolaylaştırır hayatı.
Biz mesela görüşürüz hep lay lay lom...
Hiç bir derdimizi bilmezler,anlatmayız.

selam kızlar size bir şey danışmak istiyorum, Kv çok konuşan bi kadın benimle ilgili herşeyi ama herseyi kızlarına anlatıyor. Görünür de hiç sorun yook ama örnek vermek gerekirse mesela bizi yemeğe çağırdı gelin diye musluk da sıkıntı vardı gitmedik ertesi gün görümcem aradı napıyosunuz konuşurken musluk bozuldu uğraşıyoruz dedim evet öyleymiş annem söyledi diyo ..kv gittik bi gün görümcem filan oturuyoruz teyzem ikinci evliliğini yapacak bende konu geçti daha önce Kv söylemiştim bunu . görümcem bana teyzemi sordu Nasıl oldu kimdir nedir annem söyledi çok şaşırdım falan .. Başkası mesela bana uğradı misafirim vardı gelirken yumurta alır Mısın dedim birdaha markete gitmiyim yumurta için dedim neyse almış.. bizdeyken üç tane kızı aradı konuşurken üçünede hep iyi işte krkmzzz dayım yumurta istedi onu aldım falan filan anlatıyor bütün Detayları.. keşke istemeseydim dedim içimden bütün Türkiye duydu .. bunlar en yakında olanlar çok rahatsız oluyorum her konuda sürekli benimle ilgili konuştuklarını düşünüyorum çok sıkıcı sizce benmi abartıyorum ..
Benim k.valide de böyle olduğu için bana normal geldi. Hiçbir detayı kaçırmaz anında anlatır görümceme. Görümcem de aynı benimle konuştuğu herşeyi anlatır annesine. Ama kendileriyle ilgili şeyleri duyamayız biz. Bazen kayınvalide anlatır sonra da aman kızım duymasın sonra kızıyo bana herşeyimi anlatıyosun diye der. E sen de bizimkileri anlatıyosun ona, ne olcak ki derim.

iyi ki bu kk.var.kendimi,insan ilişkilerimi,gelin kaynana ilişkilerimi sorguluyorum sayenizde.

şimdi benim de gelinim var.ben yapıyor muyum diye düşündüm.sanırım,galiba,:işsiz:

şöyle ki;kızım yok ama,annemle konuşurken,
-bugün ne yaptın?
-n... lerin musluğu bozulmuş,ona baktırdım.(olabilir)
-neredesin?
-marketteyim,n....lere gidiyorum,yumurtası yokmuş onu alıyorum. gibi,söyleyebilirim yani.

başka kötü bir yönü yoksa,görmezden gelinebilinir diye düşünüyorum.

X