Kaynanasn seven Gelinlerin Cafesi

Bende sizdenim kizlar evleneli 2 yil oldu ama daha simdiye kadar hic lafini duymadim.yurt disindayim zaten oda turkiyede yasiyor dugunum burda oldu geldiler hatta ben tanismaya gidememistim mecburi sebeplerden onlar yanima gelip tanismislardi ustelik kayinbabam cok otoriter bir adamdir esim ve kardesleri bile hep mesafeli davranirlar pek buludugu yerden cikmadigi halde gelmislerdi gelinlik bkarken bana destek cikmisti istedgim modeli esim acik bulmustu biraz sonradna kol felan eklettik esim gene bu acik olmus diyince sen karisma biz begendik demisti bende istedigim gelinligi almistim. 2ylik hamileyken yanimdalardi ve ben cok kotuydum surekli kusup hic bir sey yiyemiyordum zaten bir surede serum yedim bizde kaldiginda beni hic yataktan kaldirmiyordu zaten kendi annemde kalmisti yanimda.
martta turkiye gittik bebeklerle 2 hfat yaninda kaldim hic birsey yaptirmadi sen cocuklarla ilgilen diye.gelen giden cok olmustu hem gelin gormeye hemde bebeklere butun isi o yapti nerdeyse.
yazik zaten 16 sinda evlenmis 4 gorumce ve kayinvaldenin eline gelin gittimis cok yorulmus zamaninda
anliyor gelinin halinden.ilk cocugunu kaybetmis.

Son düzenleme:
kizlar kaynanami seviyorum birlikteykende elimden geldigi kadar ona karsi dusunceli ve ilgiliyim.
ama oturupta dertlesmem birseyimi anlatmayi sevmem.
o daha cok samimi olmak istiyor benim onu hep aramami istiyor.acikcasi bende bukadarindan korkuyorum bu konuda geri adim atiyorum..annemi arar dakikalarca konusurum ama kaynanam olunca temkinli davraniyorum sonradan kotu olmayalim diye.ne yapmam gerek net birseyde bilmiyorum..tecrubeli arkadaslar lutfen fikir verin..

kaynanam degıl annemdı benı vefat ettı bı sure once kendım annelık duygusunu hıc yasayamamıstım allah ondan razı olsunkı o bana yasattı..
nazımı kaprısımı cekerdı hıc kotu bı lafını duymadım...
beraber kalıyoduk ılk zamanlar benım ıstemedgım yemek bıle pısmezdı evde oyle candan bı kadındı..
o eltılerden kaynanadan cok cekmıstı kayınpederımden oylekı ıcıne atmaktan kanser hastası olmustu annecım ama genede kımse ıcın kotu demedı...
kendı kızından onde tuttu benı...
hıc unutmam bana hep soyle derdı..
kızım benımde evladım var ıstermıyımkı gıtsın ona kaynanası kotu davransın eee sende benım kızımsın senın uzulmene nasıl dayanırım dıye..oyle dusuncelı bı kadındı ıste cok sevıyodum halada cok sevıyorum rabbım herkese benım kayınvalıdem gıbı bı kaynana nasıp eder ınsallahhhhh....

Kızlar epeydir ses çıkmıyor!kaynanasını sevenler sadece bu kadar mı?????

bende kayın valide adayımı seviyorum şimdilik,ama bakalım o beni sevecek mi :eek:

bende kayın valide adayımı seviyorum şimdilik,ama bakalım o beni sevecek mi :eek:

bir ilişki nasıl başlarsa öyle gider ben buna inanıyorum.kötü başlarsa önyargılar oluyor ve düzelmiyor.ama iyi başlarsa zaten severek başlıyorsun.sorunlar olsa da aşılıyor.benim tavsiyem kızlar kötü örneklere takılmayın.ben bazen onu yapıyorum.sorunlu arkadaşlarımızı dinleyerek etkileniyoruz, kendimize sorun yokken küçük şeylere takılmaya başlıyoruz.herkesin ilişkisi farklı ve özel.işte bu yüzden burada yazılanlar iyi geliyor bana.olumlu güzel düşünen insanları gördükçe sen de takıntından sıyrılıyorsun.ama artık kendimi telkin etmeye çalışıyorum ben de.en önemlisi iyi niyetkaydirigubbakcemile3

bende kayınvalidemi çok severim.öncelikle beni evlenmeden önce karsısına alıp bir sorunumuz olduğunda ikimizin aramızda halletmemiz gerektiğini;oğluna yansıtmakla onu üzmekten başka birşey yapmayacağımızı söyleyerek fetetti gönlümü.( ki bu kadın 65 yaşında ) benim kayınvaldem kendi kayınvaldesinden çok çekmiş.bu nedenle bana çok yumuşak davranır.her seferinde de insanlar neden el kızlarına eziyet ederki herkes insan der durur.eşimle en ufak bir tartışmamızda bile hep benden taraf olur.daha bir tek kötü lafını duymadım.bazen tahhammul edilmeyecek hareketleri oluyor.mesela evime,düzenime müdahale ediyor,akıl veriyor ama bunlarda tuzu biberi.

bir ilişki nasıl başlarsa öyle gider ben buna inanıyorum.kötü başlarsa önyargılar oluyor ve düzelmiyor.ama iyi başlarsa zaten severek başlıyorsun.sorunlar olsa da aşılıyor.benim tavsiyem kızlar kötü örneklere takılmayın.ben bazen onu yapıyorum.sorunlu arkadaşlarımızı dinleyerek etkileniyoruz, kendimize sorun yokken küçük şeylere takılmaya başlıyoruz.herkesin ilişkisi farklı ve özel.işte bu yüzden burada yazılanlar iyi geliyor bana.olumlu güzel düşünen insanları gördükçe sen de takıntından sıyrılıyorsun.ama artık kendimi telkin etmeye çalışıyorum ben de.en önemlisi iyi niyetkaydirigubbakcemile3

alkisalkisalkistamamen katiliyorum..burada yazilan olumsuz seyleri okuyunca benimde aklima hic olmayan seyler geliyordu..bazen o kadar kucuk seylerin altindan bukadar buyuk anlamlar nasil cikiyor diye dusunuyorum..sunu mu demek istedi bunu mu demek istedii bende buradan ogreniyorum bunlari..o yuzden ewet niyet cok onemli..benim tek sorun yaptigim sey;cok samimi oluncaa kotu olmak..

bende kayınvalidemi çok severim.öncelikle beni evlenmeden önce karsısına alıp bir sorunumuz olduğunda ikimizin aramızda halletmemiz gerektiğini;oğluna yansıtmakla onu üzmekten başka birşey yapmayacağımızı söyleyerek fetetti gönlümü.( ki bu kadın 65 yaşında ) benim kayınvaldem kendi kayınvaldesinden çok çekmiş.bu nedenle bana çok yumuşak davranır.her seferinde de insanlar neden el kızlarına eziyet ederki herkes insan der durur.eşimle en ufak bir tartışmamızda bile hep benden taraf olur.daha bir tek kötü lafını duymadım.bazen tahhammul edilmeyecek hareketleri oluyor.mesela evime,düzenime müdahale ediyor,akıl veriyor ama bunlarda tuzu biberi.[/QUOTE]

tatlim aynisi bende de var.esime iletiyor simdilik.mesela,mutfakta boyle boyle yaparsa daha iyi olur diyormus.o da annelik duygusundan kaynaklaniyor anne evindeki duzenlerini evlenince de esleri aynisini yasatsin istiyorlar..hemde onlarin dedikleri sekilde olursa daha guzel olacagini.:içelim:

aa ben bu konuyu görmemişim:))
ben de çok severim kayınvalidemi..
öncelikle ben kendi annemin ağzından bikere bile "kaynana" kelimesini duymadım.babaannem hakkında
bahsederken hep annem diye bahseder karışıklık olduğunda da kayınvalidem der idi.
o yüzden burada kaynana diye yazan insanları kınıyorum zaman zaman.
ben kayınvalidemi seviyorum çünkü çok fedakar bir insan her anne gibi...
herşeyden önce ona saygı duymamı geektiren en önemli faktör o benim canımdan çok sevdiğim eşimin annesi...sevdiğim insanı bakmış büyütmüş yetiştirmiş çok da iyi bir evlat yetiştirmiş böyle iyi bir insanın kötü annesi olabilir mi hiç diye düşündüm..
biz altlı üstlü oturuyoruz eşim geç geleceği zaman korktuumdan değil can sıkıntısından aşağı inip kayınvalidemlerde otururum çay yapıp çay içeriz sohbet ederiz..hiçbişeyime karışmaz kendisi çok çekmiş ama kayınvalideden değil kayınpederden,hala gözleri dolar çok duygusaldır..kendi ailemin saygı görmesini sevilmesini istiyorsam ben de bazı şeyleri maruz görüp eşimin ailesi ile geçinmeye bakmalıyım.bence erkeğin kalbine giden yol mideden değil erkeğin ailesinden geçiyor...tabiki aşırı saygısızlıkları olsa çekilmezler ama ufak tefek şeyler sorun edilip adamların başı yenmemeli...ben eşime hiç ailesi hakkında konuşmam tam tersi o kızdığında aa o senin annen olmaz öyle şey git gönlünü al derim..şimdiye kadar böyle yaptığım için hiç kaybetmedim..ben onlara herşeyden önce insan gözüyle bakıorm yani eşimin ailesi diye değil..
biz evlenirken herkes burnunu soktu kayınvalide ile aynı apartmanda oturulurmuymuş diye..vala ben böyle çok mutluyum kayınvalidemi de seviyorum tek sorunumuz var biraz fazla konuşuyor işten geldiğimde bazen dinlemek istemiyorum çok uzattığı için muhabeti ama olsun o kadar kimleri kimleri çekiorm iş yerinde kayınvalidemin konuşması mı ağır gelecek..
biraz uzun anlattım ama allah herkese benim kayınvalidem kayınpederim ve görümcem gibi bir aile nasip eder inşalah..
opuyorumnanaktan

kayınvalidemi hiç sevmezdim önceleri. ama o beni ben onu tanıdıktan sonra aşılmayacak problemler olmadığını gördüm, hem sevmesem ne olacak kendimi huzursuz mutsuz edip kafaya takacağım. bazı takıntıları var ama allaha şükür evime geldiğinde ya da ben onlarda kaldığımda elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmaz kızım sen çalışıyorsun yorgun olursun diye. kadın bizde 1,5 ay kaldı her sabah 6 da kahvaltı hazırladı bana, ee bende ufak tefek şeyleri takmıyorum, sonuç olarak severim bende kayınalidemi a.s.

aa ben bu konuyu görmemişim:))
ben de çok severim kayınvalidemi..
öncelikle ben kendi annemin ağzından bikere bile "kaynana" kelimesini duymadım.babaannem hakkında
bahsederken hep annem diye bahseder karışıklık olduğunda da kayınvalidem der idi.
o yüzden burada kaynana diye yazan insanları kınıyorum zaman zaman.
ben kayınvalidemi seviyorum çünkü çok fedakar bir insan her anne gibi...
herşeyden önce ona saygı duymamı geektiren en önemli faktör o benim canımdan çok sevdiğim eşimin annesi...sevdiğim insanı bakmış büyütmüş yetiştirmiş çok da iyi bir evlat yetiştirmiş böyle iyi bir insanın kötü annesi olabilir mi hiç diye düşündüm..
biz altlı üstlü oturuyoruz eşim geç geleceği zaman korktuumdan değil can sıkıntısından aşağı inip kayınvalidemlerde otururum çay yapıp çay içeriz sohbet ederiz..hiçbişeyime karışmaz kendisi çok çekmiş ama kayınvalideden değil kayınpederden,hala gözleri dolar çok duygusaldır..kendi ailemin saygı görmesini sevilmesini istiyorsam ben de bazı şeyleri maruz görüp eşimin ailesi ile geçinmeye bakmalıyım.bence erkeğin kalbine giden yol mideden değil erkeğin ailesinden geçiyor...tabiki aşırı saygısızlıkları olsa çekilmezler ama ufak tefek şeyler sorun edilip adamların başı yenmemeli...ben eşime hiç ailesi hakkında konuşmam tam tersi o kızdığında aa o senin annen olmaz öyle şey git gönlünü al derim..şimdiye kadar böyle yaptığım için hiç kaybetmedim..ben onlara herşeyden önce insan gözüyle bakıorm yani eşimin ailesi diye değil..
biz evlenirken herkes burnunu soktu kayınvalide ile aynı apartmanda oturulurmuymuş diye..vala ben böyle çok mutluyum kayınvalidemi de seviyorum tek sorunumuz var biraz fazla konuşuyor işten geldiğimde bazen dinlemek istemiyorum çok uzattığı için muhabeti ama olsun o kadar kimleri kimleri çekiorm iş yerinde kayınvalidemin konuşması mı ağır gelecek..
biraz uzun anlattım ama allah herkese benim kayınvalidem kayınpederim ve görümcem gibi bir aile nasip eder inşalah.. opuyorumnanaktan

canimm boyle seyleri duyunca cok mutlu oluyorumm:asigim:birde ici disi bir davranan insanlari,niyeti guzel olanlari..:asigim: sevgiden,samimiyetten anlamak cok onemli..bazi kayinvalideler cok iyi,gelinler burnundan getiriyor mesela..boyle karsilikli guzel ve saglikli iliskiler olmasii cookk guzel..:nazar:bunun icinde emek,iyiniyet,sevgi ve saygi gerekiyor.

Yeni gördüm konuyu. Ben de kayınvalidesini sevenlerdenim. Tabi ki bana değişik gelen şeyler, kızdığım anlar oluyor ama dert etmiyorum. ıki nedeni var, birincisi biliyorum ki çok iyi niyetli bir insan ikincisi eşimin arada kalmasını ve anne ile eş arasında git gel yaşayan mutsuz bir insan olmasını istemem.
Benim annem babaannem ile hep sorun yaşadı. Biliyorum ki öncelikle olgunluk büyüklere düşer. Büyükler olgun olacak ki küçüklerde saygı sevgi beklesin. Ama küçükler de kaynana diye herşeye kulp takmasın.
ıki yıldır evliyim, hiç bir kötü bakışımız bile olmadı şükür. Umarım böyle gider.

Ben de kaynana tabiri kullanılan annemi çok seviyorum. Evet eşimin öz annesi olabilir ama bana gerçek annelik yapan bir kişidir kendisi. Her türlü sorunumda yanımda olan, birlikte gülebildiğim birlikte ağlayabildiğim ve sonuna kadar güvenebileceğim birisidir o.

Ben çok seviyorum herkeste buna imreniyor evet karşılıklı bana karşı hiçbi kaynanalık davranışında bulunmamıştır kendisi, kendi çocuklarından ayırmadı buda onu ben de çok değerli kılıyor.

Canım annem seni seviyorum...

Ben de çoook seviyorum müstakbel kayınvalidemi... çok anaç bi kadındır... çok da asil, sevecen, anlayışlıdır... daha hiç bişeyi değilim sadece oğlunun kız arkadaşıyım ama bana ailece inanılmaz derecede değer verirler.. akrabaları bile bazen bana verdikleri ilgiyi değeri kıskanabiliyolar... geçen gün erkek arkadaşımın kuzeniyle tartıştık hatta... bana geçip sana bu kadar değer vermelerini garip buluyorum daha nesin ki sen dedi... ben kız arkadaşımı böyle içimize sokmam daha ortada bişey yokken dedi.. sana böyle davraniyolarsa senle alakası yoktur sevgilin istiyo diye değer veriyo gibi görünüyolardır diye baya bi saçmaladı... ilginç yani... sevgilim de ben ağzımı açmadan gereken cevabı verdi.. sen kız arkadasını ailene sokmayabilirsin ama biz ciddi düşünüyoruz, babam bir an önce gidip nişanınızı yapalım diyor biz maddi açıdan ayaklarımızın üzerine basmaya başlayınca yapmak istediğimiz için karşı çıkıyoruz, değer veriyolarsa benim için değil burcuyu gercekten çok sevdikleri için burcunun karakterini çok beğendikleri için veriyolar dedi.. beni 3 gün görmeseler çağiriyolar, ablası annesi babası sürekli görmek istiyo beni. annesi arayıp sana taze fasuyle yaptım diyo ya da zeytinyağlı yaprak sarması yaptım hadi gel diyo.. ben vejeteryanım ve kadın sırf benim için yemeklerine et koymuyo.. ve daha aramızda ne söz var ne nişan ama beni şimdiden kızları gibi ailelerinden biri gibi görüyolar.. hatta annesi geçen gün eşiyle bişey konuşuyodu döndü bana kızım seni ailemizden gördüğüm için böyle rahatım ha yani kayınvalidem ne rahat konuşuyo deme dedi.. çok hoşuma gitti.. ilişkimizi inanılmaz destekliyolar.. gelinleri olmamı istiyolar.. bu da beni çok mutlu ediyor.. umarım ilerde de evlenirsek böyle devam eder... ne zaman gitsem kadın beni kapıda hoşgeldin bebeğim diye karşılar... aslında gelip istemeyi çok istiyolar ama biz erken diyoruz erteliyoruz.. çünkü ben daha atanmadım erkek arkadasımın askerliği var, kalıcı düzgün bi işi yok... ben sadece annesini değil ablasını ve babasını da çoook seviyorum... çok güzel yürekli insanlar.. hele babası... müstakbel kayınbabamla karşılıklı içiyoruz.. valla kızım içmeni istemiyorum ama içince daha çok açılıyo iştahın yemeğini bitiyorsun o yüzden iç izin veriyorum diyo annesi de =)) sıcacıklar ya çok şefkatliler.. çok seviyorum hepsini..

bende çok severim anneciğimi hatta bir kerecik kayınvalidem bile dememişimdir.Üç oğlu var ve ben ilk geliniyim beni kızı gibi sever ve evlatlarından ayırmaz.Allah razı olsun

bende kayınvalidemi çok severim.öncelikle beni evlenmeden önce karsısına alıp bir sorunumuz olduğunda ikimizin aramızda halletmemiz gerektiğini;oğluna yansıtmakla onu üzmekten başka birşey yapmayacağımızı söyleyerek fetetti gönlümü.( ki bu kadın 65 yaşında ) benim kayınvaldem kendi kayınvaldesinden çok çekmiş.bu nedenle bana çok yumuşak davranır.her seferinde de insanlar neden el kızlarına eziyet ederki herkes insan der durur.eşimle en ufak bir tartışmamızda bile hep benden taraf olur.daha bir tek kötü lafını duymadım.bazen tahhammul edilmeyecek hareketleri oluyor.mesela evime,düzenime müdahale ediyor,akıl veriyor ama bunlarda tuzu biberi.[/QUOTE]

tatlim aynisi bende de var.esime iletiyor simdilik.mesela,mutfakta boyle boyle yaparsa daha iyi olur diyormus.o da annelik duygusundan kaynaklaniyor anne evindeki duzenlerini evlenince de esleri aynisini yasatsin istiyorlar..hemde onlarin dedikleri sekilde olursa daha guzel olacagini.:içelim:

haklısın sanırım canım.bizler şanslı grubuz galiba.allah bozmasın.sevgili margarin çok güzel yazmış.ona da katılıyorum. vereliniortak

ayrıca burda bence öncelikle kayınvalidelere görev düşüyor.nasıl karsılık görürseniz aynı karsılıgı veriyorsunuz.onların gençleri yönlendirmesi gerekir diye düşünüyorum.karsılıklı yani. yerimseniben

kayınvalıdesını sevenler arasında bende varım...
sagolsun benı hıc ayırmadı,hıc kayırmadı...
cok severım cok da sayarım kendısını...

X