Kaynanasn seven Gelinlerin Cafesi

başlığı görünce geleyim dedim :) şu anda söz nişan bişeyimiz yok, ama sevgilimle 9 yıldır beraberim ve hemen hemen 6 7 yıldır annesiyle tanışıyoruz, ayrı şehirlerdeyiz, orda okurken sürekli gider gelirdim, babasından çekiniyorum diye akşamları gidemezdim diye kahvaltıya çağırırdı hep beni.. hatta kendi annem gibi az yersem kızardı :)) okulum bitti şu anda uzaktayız ama sık sık telefonda görüşürüz, burada bir arkadaş daha bahsetmiş aynı şekilde :) kendi yeğenlerinden daha çok sever beni anneside teyzeside, kızım derler zaten sürekli :) maddi açıdan ayaklarımız yere basar basmaz ailemle tanışmaya gelecekler, o zaman eminimki herşey dahada güzel olacak ama şimdiden şükrediyorum ben sevgilimin böyle bir annesi olduğu için..

hoşbuldukkk :) inşallahh evlendikten sonrada burdan çıkmayızz :))

kızlar herkese selamlar tekrardan...valla yazıları okuyunca zaten sevdiğim kayınvalidemi daha bir sevmeye başladım!inanın hep diyorum olumlu insanlar karşısındakini de olumlu moda sokuyor her konuda.kayınvalidesini sevmeyenleri,kötüleyenleri okudukça veya dinledikçe bakıyorumki ben de herşeye kulp takıyorum durduk yere.kendimi fesat hissediyorum sonra üzülüyorum.takınca eşime yansıtıyorum,o da bir iki susuyor üçüncüde kırılıyor.haklı tabi!biz haksız bile olsalar annelerimize laf söylenmesine dayanabilirmiyiz?kim mükemmelki?bu nedenle herkese teşekkür ediyorum beni olumlu düşünmeye yöneltiyorsunuz böyle anlarda:)bakıyorumki herkesin ufak tefek sorunları var ama dert etmemeye,eşlerine durduk yere yansıtmamaya çalışıyor!

kızlar herkese selamlar tekrardan...valla yazıları okuyunca zaten sevdiğim kayınvalidemi daha bir sevmeye başladım!inanın hep diyorum olumlu insanlar karşısındakini de olumlu moda sokuyor her konuda.kayınvalidesini sevmeyenleri,kötüleyenleri okudukça veya dinledikçe bakıyorumki ben de herşeye kulp takıyorum durduk yere.kendimi fesat hissediyorum sonra üzülüyorum.takınca eşime yansıtıyorum,o da bir iki susuyor üçüncüde kırılıyor.haklı tabi!biz haksız bile olsalar annelerimize laf söylenmesine dayanabilirmiyiz?kim mükemmelki?bu nedenle herkese teşekkür ediyorum beni olumlu düşünmeye yöneltiyorsunuz böyle anlarda:)bakıyorumki herkesin ufak tefek sorunları var ama dert etmemeye,eşlerine durduk yere yansıtmamaya çalışıyor!

biz tesekkur ederiz canim..onemli olan bunu anlamakkkaydirigubbakcemile5kayinvalide hakimini surdurme calisiiyor deniliyor ama aslinda bircok gelinde bunun cabasinda..ogullari evlendi diye onlarin evlatlari olmaktan cikmiyor ki ayni sekilde bizde oyle..ufak tefek yada bilmeden bicok sey yapiliyor ama onemli olan gercekten niyet..

aa ben bu konuyu görmemişim:))
ben de çok severim kayınvalidemi..
öncelikle ben kendi annemin ağzından bikere bile "kaynana" kelimesini duymadım.babaannem hakkında
bahsederken hep annem diye bahseder karışıklık olduğunda da kayınvalidem der idi.
o yüzden burada kaynana diye yazan insanları kınıyorum zaman zaman.
ben kayınvalidemi seviyorum çünkü çok fedakar bir insan her anne gibi...
herşeyden önce ona saygı duymamı geektiren en önemli faktör o benim canımdan çok sevdiğim eşimin annesi...sevdiğim insanı bakmış büyütmüş yetiştirmiş çok da iyi bir evlat yetiştirmiş böyle iyi bir insanın kötü annesi olabilir mi hiç diye düşündüm..
biz altlı üstlü oturuyoruz eşim geç geleceği zaman korktuumdan değil can sıkıntısından aşağı inip kayınvalidemlerde otururum çay yapıp çay içeriz sohbet ederiz..hiçbişeyime karışmaz kendisi çok çekmiş ama kayınvalideden değil kayınpederden,hala gözleri dolar çok duygusaldır..kendi ailemin saygı görmesini sevilmesini istiyorsam ben de bazı şeyleri maruz görüp eşimin ailesi ile geçinmeye bakmalıyım.bence erkeğin kalbine giden yol mideden değil erkeğin ailesinden geçiyor...tabiki aşırı saygısızlıkları olsa çekilmezler ama ufak tefek şeyler sorun edilip adamların başı yenmemeli...ben eşime hiç ailesi hakkında konuşmam tam tersi o kızdığında aa o senin annen olmaz öyle şey git gönlünü al derim..şimdiye kadar böyle yaptığım için hiç kaybetmedim..ben onlara herşeyden önce insan gözüyle bakıorm yani eşimin ailesi diye değil..
biz evlenirken herkes burnunu soktu kayınvalide ile aynı apartmanda oturulurmuymuş diye..vala ben böyle çok mutluyum kayınvalidemi de seviyorum tek sorunumuz var biraz fazla konuşuyor işten geldiğimde bazen dinlemek istemiyorum çok uzattığı için muhabeti ama olsun o kadar kimleri kimleri çekiorm iş yerinde kayınvalidemin konuşması mı ağır gelecek..
biraz uzun anlattım ama allah herkese benim kayınvalidem kayınpederim ve görümcem gibi bir aile nasip eder inşalah..
opuyorumnanaktan

alkisalkisalkis çok çok güzel yazmışsın Margarin,gerçekten seni tebrik ediyorum güzel ve mantıklı düşüncelerin için.senin gibi arkadaşları okuyunca ben de daha mantıklı ve güzel bakıorum olaylara.bazen takılıyorum gereksiz şeylere, istemeden üzüyorum ben de eşimi.takıldıkça daha da takılıyorum.sonra bakıyorumki kendimi ve tabiki eşimi üzüyorum hiç yok yere.oysaki seviyorum ben de çok kayınvalidemi.kayınpederim de kayınvalidem de çok ilgili çok yardımsever insanlar.görümcem de şehir dışında.bu nedenle daha da bir düşkünler bize.3 gün görmeyince çok özlüyorlar.hele kayınpederim bizde yiyin yemeğinizi gidin uğraşma yemekle diyor.iyi niyetliler çok yani ama ben boğuluyorum bazen.neyseki karışma huyları yok.
aynı apartmana gelince...ben burada yakın yaşayanların sorunlarını okuduğumda hep bu durum beni korkutuyordu.her yere giderken haber verme,sürekli iç içe olmak,herşeyden haberdar olmaları gibi durumların ortaya çıktığından bahsediyor herkes.ama senin yazdıkların da içime su serpti açıkcası.gördümki aynı apartmanda oturup da memnun olanlar da varmış.bu durum beni korkutuyordu çünkü bizimkiler de ilerde bize yakın bir yere hatta beki aynı apartmana taşınmak isteyecekler ilerde eminim bundan, diyorum ya çok düşkünler bize!beni deli gibi korkutan bu durum şimdi daha pozitif bakmaya başladım.

alkisalkisalkis çok çok güzel yazmışsın Margarin,gerçekten seni tebrik ediyorum güzel ve mantıklı düşüncelerin için.senin gibi arkadaşları okuyunca ben de daha mantıklı ve güzel bakıorum olaylara.bazen takılıyorum gereksiz şeylere, istemeden üzüyorum ben de eşimi.takıldıkça daha da takılıyorum.sonra bakıyorumki kendimi ve tabiki eşimi üzüyorum hiç yok yere.oysaki seviyorum ben de çok kayınvalidemi.kayınpederim de kayınvalidem de çok ilgili çok yardımsever insanlar.görümcem de şehir dışında.bu nedenle daha da bir düşkünler bize.3 gün görmeyince çok özlüyorlar.hele kayınpederim bizde yiyin yemeğinizi gidin uğraşma yemekle diyor.iyi niyetliler çok yani ama ben boğuluyorum bazen.neyseki karışma huyları yok.
aynı apartmana gelince...ben burada yakın yaşayanların sorunlarını okuduğumda hep bu durum beni korkutuyordu.her yere giderken haber verme,sürekli iç içe olmak,herşeyden haberdar olmaları gibi durumların ortaya çıktığından bahsediyor herkes.ama senin yazdıkların da içime su serpti açıkcası.gördümki aynı apartmanda oturup da memnun olanlar da varmış.bu durum beni korkutuyordu çünkü bizimkiler de ilerde bize yakın bir yere hatta beki aynı apartmana taşınmak isteyecekler ilerde eminim bundan, diyorum ya çok düşkünler bize!beni deli gibi korkutan bu durum şimdi daha pozitif bakmaya başladım.

canim evden her ciktiginda degilde karsilastiginizda yada bir istegin var mi diye ugradiginda nereye gittigini soylersin..devamli bilmesi gereken biri varsa o da esindir..boyle seyleri takipta hic tadini kacirma..isinize karismadiklarina gore bu konuda da soru cikaracaklarini sanmam..yerimseniben

canim evden her ciktiginda degilde karsilastiginizda yada bir istegin var mi diye ugradiginda nereye gittigini soylersin..devamli bilmesi gereken biri varsa o da esindir..boyle seyleri takipta hic tadini kacirma..isinize karismadiklarina gore bu konuda da soru cikaracaklarini sanmam..yerimseniben

aslında bunlar takılacak sorunlar değil biliyorum.daha böyle bir durum olacak mı o bile belli değilken takmak hele en saçması.ama biz bayanlar nedense bazen böyle olabiliyoruz.bizi de en iyi bir bayan anlıyor.bu başlığı açtığın için teşekkürler mors:)güzel yorumlar insana çok iyi geliyor:)kaydirigubbakcemile5

yardimci olduysak ne mutlu bizeee:1hug:ben tesekkur ederim canim bizimle paylastigin icina.s
bu olumsuzluklari duydugun da ister istemez kafana takiliyor..soru isaretleri en kotusu onyargi oluyor.
ben inaniyorum tasinirsaniz o zaman kotu degil cok daha guzel olacak...

ben de çok severim sayarım kayınvalidemi
benimle arkadaş gibidir her zaman
yazın on günlüğüne evine gideriz bize kendi odasını verir sabah kaçta kalkmışız hiç karışmaz kalktığımızda işi yoksa kahvaltımızı bile hazırlar
başta hiç alışamamıştım böyle yapmasına hatta konuştum bu konu hakkında
bana kızım siz gurbettesiniz dinlenin geç kalksanız bile farketmezben siz kalkasıya bahçemle uğraşırım dedi
her zaman sorarım sabah işimiz var mı erken kalkalım diye olmaz der
kışın evimize gelirler babamla ben çalıştığım için evin tüm işini yapar yapma beraber yaparız derim şunun şurasında on gün bari rahat et ben sana kıyamam der
ve hep hediye alır bana küçük de olsa
eşime de hep kızar yardım et eşine o da çalışıyor diye
şimdi hamileyim çalışmıyorum yine kızıyor eşime ev işi yaptırma yorma gelinimi diye
bebeğimi çok düşünüyor şunu aldım bunu alayım mı diye hep arar
ve kendisi mevlüt okuduğu için bazıları para veriyormuş onları biriktirir yazın gidince çantama koyar lazım olur der
ve her ay para yollar tek maaşla geçinemezsiniz der
bazen kendi anneme gidince şakasına anne derim müzeyyen anneciğimle senden daha iyiyiz o bana kızmıyor hiç annem de memnun olur

bende seviyorum kayınvalıdemı...bana bir zararı yok....oğlunu atar dışarı benı atmaz okadar yanı...

ben de çok severim sayarım kayınvalidemi
benimle arkadaş gibidir her zaman
yazın on günlüğüne evine gideriz bize kendi odasını verir sabah kaçta kalkmışız hiç karışmaz kalktığımızda işi yoksa kahvaltımızı bile hazırlar
başta hiç alışamamıştım böyle yapmasına hatta konuştum bu konu hakkında
bana kızım siz gurbettesiniz dinlenin geç kalksanız bile farketmezben siz kalkasıya bahçemle uğraşırım dedi
her zaman sorarım sabah işimiz var mı erken kalkalım diye olmaz der
kışın evimize gelirler babamla ben çalıştığım için evin tüm işini yapar yapma beraber yaparız derim şunun şurasında on gün bari rahat et ben sana kıyamam der
ve hep hediye alır bana küçük de olsa
eşime de hep kızar yardım et eşine o da çalışıyor diye
şimdi hamileyim çalışmıyorum yine kızıyor eşime ev işi yaptırma yorma gelinimi diye
bebeğimi çok düşünüyor şunu aldım bunu alayım mı diye hep arar
ve kendisi mevlüt okuduğu için bazıları para veriyormuş onları biriktirir yazın gidince çantama koyar lazım olur der
ve her ay para yollar tek maaşla geçinemezsiniz der
bazen kendi anneme gidince şakasına anne derim müzeyyen anneciğimle senden daha iyiyiz o bana kızmıyor hiç annem de memnun olur

:nazar: ne kadar ince dusunceli bir anne...bravoo kayinvalidene..

Ben eminimki insanın içi fesatsa kayınvalide dünya iyisi olsun olmuyor.yapılan en iyi davranışın altında bile ters niyet arayan bir geline kayınvalide ne yapsın!görüyorumki burada herkes iyi niyetle yaklaşıyorki karşıdan gelen iyi davranışları iyi algılıyor.ama tabi fesat kayınvalideler de dolu etrafta görüyoruz.biz şanslı insanlarız ama bizim gibi arkalarında güzel yazan, güzel konuşan,yapılan iyiliklerin farkında olan gelinleri olduğu çin kayınvalidelerimiz de çok şanslı arkadaşlar alkisalkisalkis

Ben eminimki insanın içi fesatsa kayınvalide dünya iyisi olsun olmuyor.yapılan en iyi davranışın altında bile ters niyet arayan bir geline kayınvalide ne yapsın!görüyorumki burada herkes iyi niyetle yaklaşıyorki karşıdan gelen iyi davranışları iyi algılıyor.ama tabi fesat kayınvalideler de dolu etrafta görüyoruz.biz şanslı insanlarız ama bizim gibi arkalarında güzel yazan, güzel konuşan,yapılan iyiliklerin farkında olan gelinleri olduğu çin kayınvalidelerimiz de çok şanslı arkadaşlar alkisalkisalkis

aynen oyleee...:eek::içelim:simdi okuyorum yasananlari kktopik tavan yapis herkesin ki kotu ama hepsi iyi.mutlaka vardir kotuler buna birsey demiyorum ama ufak birseyde bilee hazira sakladiklarini birbir dokmuslerde yok degil.tamam kayinvaliden demis gucune gitmiss ama gelinlerinde verdigi cevaplar onunkinden farksiz kiii:sm_confused:gereken soylenmeli ama saygisizca konusmamali..karsimdaki hatali olsada benden buyuk..benim en cok uzuldugum kaynanasi gercekten iyi fikir fikir buna bile laf edenler arkasindan demedigini birakmayan.ama yuzlerine dunya iyisii..yada ben neden yapacam yapsin yani insan yerine koymayan cumleler..buna gercekten cok uzuluyorum annesine saygi duymuyorsun ogluyla nasil berabersin:uhm:yadaa maasina kadar alip kadini o yasinda hala cakistirip benim dugunum icin ne yapti demeleri sen aldiklarini begenmiyorsun,kullanmiyorsun,laf ediyorsun neden yapsin:uhm:eek: beni gozetledigini saniyor ama kiminle dans ettigini bilmiyor diyenler mi ararsinn hepsinden var:hulya:

bende kayınvalidemi çok seviyorum nişanlıyım ama düğün nişan ayrıntılarında asla bana sormadan yapmaz etmez nişanlım bana annesinden düşkündür ama bu duruma çok sevinen bir kayınvalidem var ama ben onu herşeyden çok hayatımı paylaşıcam insanı doğurup büyüttüğünden ve hala bize olan desteğinden dolayı seviyorum ve saygı duyuyorum :1hug:

severim kaynanamida kayinpederimide
onlarda saolsunlar beni ayirmazlar evlatlarindan
2 senelik evliyim hic bir sorunumuz olmadi cok sukur

ayyy morscum benim...:1hug:çok güzel konu olmuş..
ben seviyorum çünkü anne..opuyorumnanaktan
elbette kırgınlıklarım oluyor,benimde onu üzen hareketlerim olmuştur..neticede ayrı insanlarız..
insanın kardeşiyle bile tezat olduğu yerler oluyorken bir başkasıyla olmaması garip olur zaten..CADIARZU
ama annelik mevhumu,o mertebe bilemiyorum;en kötü kayınvalideye karşı bile bana saygılı,terbiyeli davranılmayı hakettiğini düşündürüyor..mafoldumben
yani öyle bir konum varki kayınvalidesinden dert yananlarda..kendileri melek..harika.sütten çıkmış ak kaşıklar;ama kayınvalide bir cadı..benneyaptımki
bizde bir gün yaşlanıcaz..vereliniortak

az evvel yazini okudum yorum yapmadim ama icimde kaldi inan bana allah sana kotu kayvalide vermesin ne diyim benimki sende olsa bak bakalim melekmi seytan mi veya en guzel isse melek yuzlu seytan tabi iyi bir kayinvaliden var konusmasi kolay geliyo canim kendi adima konusuyorum dort dortluk bir insan sayilmam ama iyimdir ve sagolsun kayinvalidem hala kiymetimi bilmemekte bu benim kotulugum ilemi alakali soruyorum sana kotuyu gormedigin icin konusuyorsun boyle kolay

Bende kaynanamı severim
Görüşmediğimiz zamanlarda pek bi iyi anlaşıyoruz :eek:

X