Kaynanasn seven Gelinlerin Cafesi

Hepinizin kayınvalidelerini öncelikle kutlarım ve allah bozmasın dilerimki.

Yalnız okuduğum bir yoruma karşılık yazma ihtiyacı hissettim.
Evet annelik kutsal, evet bir yaşlanacağız ama şunu unutmayın ateşsiz yerden duman tütmez.
Ben nişanlandığımda laf söyletmezdim kayınvalideme.Oda severdi ozamanlar.
Sanardımki çıkarsız.Ama düğün vakti yanaştıkça ner kdara değiştiğini gördüm.Etrafımdaki kayınvalideler ;
Alana kadar sus alınca istediğin gibi yönetirsin derdi ve alınmazıdm.
ıftira atılıncaya kadar, beni yok sayıncaya kadar o benim annemle eş değerdi.
Ama gördümki o beni sadece param için sevmiş akrabalarına enayilik yaptığım için sevmiş.
Ne zamanki ezmek için uğraştıklarını faredip tepki verdim o zaman kötü gelin oldum.
O yüzden arkadaşlar gelinlerde deyip geçmeyin.
Hepinize maşallah allah nazarlardan saklasınki iyilerle karşılaşmışsınız
kötülerle karşılaşsaydınız daha fazla tepkiler verebilirdiniz.
Tepkili olmayın.Lafım annede kabahat olamaz diyenlere....

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Son düzenleme:
Hepinizin kayınvalidelerini öncelikle kutlarım ve allah bozmasın dilerimki.

Yalnız okuduğum bir yoruma karşılık yazma ihtiyacı hissettim.
Evet annelik kutsal, evet bir yaşlanacağız ama şunu unutmayın ateşsiz yerden duman tütmez.
Ben nişanlandığımda laf söyletmezdim kayınvalideme.Oda severdi ozamanlar.
Sanardımki çıkarsız.Ama düğün vakti yanaştıkça ner kdara değiştiğini gördüm.Etrafımdaki kayınvalideler ;
Alana kadar sus alınca istediğin gibi yönetirsin derdi ve alınmazıdm.
İftira atılıncaya kadar, beni yok sayıncaya kadar o benim annemle eş değerdi.
Ama gördümki o beni sadece param için sevmiş akrabalarına enayilik yaptığım için sevmiş.
Ne zamanki ezmek için uğraştıklarını faredip tepki verdim o zaman kötü gelin oldum.
O yüzden arkadaşlar gelinlerde deyip geçmeyin.
Hepinize maşallah allah nazarlardan saklasınki iyilerle karşılaşmışsınız
kötülerle karşılaşsaydınız daha fazla tepkiler verebilirdiniz.
Tepkili olmayın.Lafım annede kabahat olamaz diyenlere....

kotu niyetli,iki yuzlu ve cahil insanlarla ugrasmak zordur..nasil ki sizin kaynananiz degismis evlenince alincaya kadar demis,ayni sekilde dusunen gelin adaylari da var..
aslinda herkes birbirine gercek yuzunu gosterse bunlar yasanmaz..
iftira olayi cok kotu bi bayan icin evli olsun,bekar olsun..Allah yardim etsin..
annemin de kaynanasi bize yapmadigini birakmadi neler yasandi ki hala da yasaniyor.annem buna ragmen annedir diyo ve ayni sekilde karsilik vermedi,birde helallik istedigin de ona hakkini helal etti..belki de ben bu kadar sabirli olamazdim..yaptigi nereye kadar dogru onu da bilmiyorum bazen..
yaptiklarini yenilir yutulur degildi..Allah hepimizi iyi insanlarla karsilastirsin.

bende çok seviyorum anneciğimi gerçekten allah bozmasın eşimi doğurmuş en güzel şeyi yapmış sevilmez mi???
şimdiye kadar hiç birbirimizin kalbini kırmadık en önemli olan saygı bu mutlaka olsun aranızda çok küçük evlendin 20 yaşımda mutlaka ki yanlışlarım olmuştur ona karşı beni çok güzel idare ediyor
annemden ayıramıyorum gerçekten çooook seviyorum allahım sağlık versin onalrı benden ayırmasın
kayınvaldesiyle iyi geçinenler sevenler mutlaka ki yuvalarında daha mutlu huzur dolu oluyor bunu bi gözden geçirin

kotu niyetli,iki yuzlu ve cahil insanlarla ugrasmak zordur..nasil ki sizin kaynananiz degismis evlenince alincaya kadar demis,ayni sekilde dusunen gelin adaylari da var..
aslinda herkes birbirine gercek yuzunu gosterse bunlar yasanmaz..
iftira olayi cok kotu bi bayan icin evli olsun,bekar olsun..Allah yardim etsin..
annemin de kaynanasi bize yapmadigini birakmadi neler yasandi ki hala da yasaniyor.annem buna ragmen annedir diyo ve ayni sekilde karsilik vermedi,birde helallik istedigin de ona hakkini helal etti..belki de ben bu kadar sabirli olamazdim..yaptigi nereye kadar dogru onu da bilmiyorum bazen..
yaptiklarini yenilir yutulur degildi..Allah hepimizi iyi insanlarla karsilastirsin.

haklısın canım, ters durumda gelinlerde çok.
Allah kötüye düşürmesin işte.Yazık ya dedidiğin gibi gerçek yüzleri gösterilse herşeyin çözümü olur ama yok illa ikiyüzlü olmak gerek yaa !
Anneni çok iyi anlıyorum insanlar kötüyle uğraşmak istemiyor.
Ve ne hikmettir ki hep bir fesat bir iyi niyetliye düşüyor.
Bende eminimki aynısını yaparım, ki 19 aylık evliliğimde çok fazla üzerime gelindi.
Resmen dışlandım ama önce merhametim var,Allahtan korkum var, sonrada eşim var.
Bunlar için kötü olamıyorum.Oysaki bir tebessümüyle kızı olabilirim ama olmuyor işte
Rabbim kimseyi kötüye düşürmesin ve inş iyi olan ilişkileride hiçbirzaman kötüye çevirmesin.
Hepinize mutlu hayatlar arkadaşlar.

burada da okuyoruz normal hayatimizda da goruyoruz.
kaynana yemegini yapsa,evini temizlese suc..yapmazsa dusuncesizdir yine suc..
nisanda elini cebine atmadi sac parami vermedi,nisanligimi almadi..
evlendik borcumuzu odemedi..bana az altin yapti gorumceme cok yapmis..
boyle mi demek istediler sunu mu ima ettiler..hep hesap kitap..
hatta okuldan bi arkadas daha flort doneminde kaynanam makyaj yapiyor acaba benimde makyaj malz.kullanir mi??ister mi diye uzuluyordu saka gibiiii..
yada kaynanasi neseli kendi annesi degil diye kaynanasina uzayli gibi bakanlar...
kalmaya gittiginde yatagini toplamayan,ev isinde yardim etmeyen,elinde yuk varsa almayan insanlarda gordum kusura bakmasin yapamam..ben misafirim diyen..yada esim gorur bana kizar diye yaptim diyenlerde biliyorum.yuzune melek arkasindan atip tutan oglu benden yana yanimda annesine kizdi diye sevinenler..kaynana iyi olsa sorun olmasa sorun..biz kadinlarin bazen ne istedigini anlamiyorum..

canimin cok yandigi zamanlarda oldu ama bana bir corba yapmasi,gulumsemesi bunlari hicbirzaman gormezden gelmedim en kucuk seyle mutlu oluyorum.
ben cocugumun kavgali bir ortamda,kucuk bir ailede buyumesini istemiyorum..kocaman bir aile olalim birlikte birseyler paylasalim istiyorum..
biz onlardan nasil bir guleryuz,tatli dil bekliyorsak onlarda bizden bekliyorlar..hatta bazen bunlari geciyorlar ogullari bizlerle mutluysa bunlarda onlara yetiyor.tabi herkes icin gecerli degil..
birebir gordugum artik gelinler tatmin olmuyor kaynanalarda susuyor agzini bir kere acsa suc oluyor.sadece onlarda suc yok bizimde kucuk olarak onlara ters gelen davranislarimiz,laflarimiz oluyor..karsilikli idareli ve saygili olmak gerek.

çok güzel yazmışsınız.çok doğru.genelleme yapmıyım ama bazen gelinler kaprisli ve inatçı olabiliyo.sorumluluklarını ve üzerine düşen görevleri yapmıyolar.ve saygısız davrananlar ya da sadece kocalarının yanında göstermelik ilgi gösterenler de var.bunlar da sorun oluşturuyo.ben genç bir kızım evli değilim ama anlayabiliyorum bazı şeyleri. tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.o yüzden kızsak da güler yüzlü olmalıyız.tatlı dille açıklama yapabilmeliyiz yeri geldiğinde.. :KK54:

Severim kayinvalidemi, onun o zarifligini, güzelligini, görgüsünü.
10 senedir evliyim daha yeni yeni o bana kizim bende ona anne diyorum. Bunu söylemek icin ikimizinde zamana ihtiyaci vardi.
Isin ilginc yani, birbirimize cok benzememiz, yani görünüs olarak degilde, huy olarak cok benziyoruz birbirimize. Ruh ikizi gibi, oda bundan cok memnun.
Bana hayatta is yaptirmaz, bende cok kizarim o huyuna. Ama hep genc ve dinc olmak istedigi icin, elim kolum tutuyor daha diyor.
Evet annemin hep arkasinda olacagim o beni yeterki sevsin.:KK19:

ne güzel,olumlu bir başlık bu..bende seviyorum annemi..nişanlılık döneminde ve evliliğimizin ilk yıllarında sorunlarımız oldu ama bu tamamen dünya görüşlerimizin farklı olmasından kaynaklanıyordu..sonra birbirimize alıştık,sevdik..uzak şehirlerde yaşıyoruz,az görüşüyoruz..öyle çok içli-dışlı değiliz,birbirimize sevgiden çok saygı duyarız..en önemlisi de öyle güzel bir evlat yetiştirmiş ki sırf bunun için bile elleri öpülmeye değer bir kadın..anne olunca onu çok daha iyi anlamaya başladım..

güzel konular olumlu yorumlar görmek biz evlılık arefesindekilere de pozitif etki yapıyor.. artık olumsuz seyleri okumaktan bende ii olan kayınvalideme pimpirikli şekilde bakmaya başlıyordum..
bende seviyorum kayınvalidemi ama hiçbir zamanda içli dışlı olmadım olmakta istemem.. arada saygı hep muhafazada dursun dilegindeyim..
Allah inşallah kayınvalidelerimizle gecimimiz güzel eder..

bende severim annemi. ilk günden beri böyledir. saolsun her konuda yardımcıdır bize. çok düşüncelidir ayrıca. bana gelmek isteyen misafiri asla haftasonu kabul etmez onlar dinlensin cuma gecesi buyrun gidelim der. bu tür davranışlarına bayılıyorum. her konuda çok ince düşünür sağolsun. görümcemde aynı şekilde. allahıma çok şükrediyorum o yüzden.

Ne güzel şeyler yazmışsınız öyle, insan böyle şeyler duyunca hoşuna gidiyor. Ben daha tanımadığım kayınvalidem den korkar oldum:KK1: İnşallah benim kayınvalidemde sizlerin ki gibi olur :97:

Son düzenleyen: Moderatör:
bende bazen kırılıp sinirleniyorum ama aslen seviyorum kaynanamı oda beni sever öper öper durur :):KK70:

Benim kayınvalidem de benim için çok değerlidir...Çok severim kendisini,tabiki kendi annemin yerini tutamaz ama çok özel hanımefendi bi insandır:) Evlendikten sonra biz eşimle tayin durumlarından dolayı ayrı şehirlerde kalmak zorundaydık. Ben de g.doğuda bir ilde öğretmenlik yapıyordum.5 ay ayrı kaldık kendi annem 1 ay kaldı yanımda yeğenime baktığı için gitmek zorundaydı,sağolsun kayınvalidem ve kayınbabam emekli oldukları için geldiler 4 ay kaldılar benimle:) eşimde yalnızdı ama benimle kaldılar,o idare eder sen burada tek başına olmaz dediler...O 4 ay bebek gibi baktılar bana:KK9: Yemeğimden ütüme kadar her şeyi yaptı kayınvalidem:) Çok hasta olmuştum sabaha kadar başımda bekledi:)) Çok hakkı var üstümde çok şey öğrendim kendisinden...Allah bin kez razı olsun,başımızdan eksik etmesin:)

bende seviyorummm valla,allah başımızdan eksik etmesin,çok adaletli çok düşünceli bir insandır canım annem :)

Bı konuyu yeni gördüm ve cok hosuma gitti. :KK17:
Kayınvalidesini seven gelinler görmek ne güzel böyle.
Genelde üzücü seyler okudugum icin bende korkuyordum ister istemez! :26:
Kötü gelin de kayınvalide de var malesef ki.
Bu forum da genel de gelinler konu actıgı icin allah icin abartanlara da cok sahit oldum!:KK37:

bende varım bu cafedeee..

Tanıştığım ilk günden beri çok seviyorum Rabbim daim eylesin inşallahhh.. Sıcak, samimi, merhametli, sevgi dolu bir insan...

bende kayınvalidemi çok seviyorum oda beni çok sever sağolsun.çok iyi bir insandır düşüncelidir,yorulmamı istemez,eşim bana karışırsa benim tarafımı tutar.bize geldiklerinde yapılcak işim varsa onları falan yapar.hiç kızı olmadığından kendi kızı gördüğünü söyler hep.bende ona karşı iyiyimdir.çünkü hakediyor.kendi anneme nasıl davranırsam onada öyle davranırım(öz annem gibi tabiki olmaz ama).tabiki kızdığım zamanlar oluyor ama bugüne kadar hiç sürtüşmemiz olmadı allaha şükür.

karşılıklı anlayış ve iyi niyetle herşey iyi oluyor diye düşünüyorum.:KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

Bende çok seviyorum

Arkadaşım
Annem
Dostum
Sırdaşım

X