Kaynım ve kaynanam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle insanlara bebek müjdesi vermeye gelmek bile boş bir çaba. Kaynınızın tam da beyni yerine şeyiyle düşünme dönemleri. Sevgilisi adına özür dileyeceğine abisine çemkiriyor. Hiçbiriyle muhatap olmayın.
Öyle yapmayı düşünüyoruz teşekkür ederim 🙏

Artık mesafe koymaya karar verdik.Kaynanam olgun birisi değil maalesef
Benimkide aynı. Bizim olayda kardeşiyle elti adayı benim hakkımda konuşuyolardı. Eşim kardeşine çıkışmıştı. Ama o olay bende kaldı aşamıyorum. Üstünden 6 sene geçti. Şuan nişan aşamasındalar kızı görünce tüylerim diken diken oluyo.

Kaynanamıda aynı şekilde uyarmış telefon açık olunca onuda uyarmış ve duymuş ters cevap verince iş başka bir noktaya gittti maalesef
Bu elti kayin kaynana isleri garip... En iyisi mesafe.. koyun tavrinizi uzaklasin... Kim olsa kabul etmez esi hakkinda soylenenleri... Ama sahsi fikrim kv en suclu olan ... Kayninizda ondan cesaret almasa abisine oyle konusamaz diyorum ben ..

Benimkide aynı. Bizim olayda kardeşiyle elti adayı benim hakkımda konuşuyolardı. Eşim kardeşine çıkışmıştı. Ama o olay bende kaldı aşamıyorum. Üstünden 6 sene geçti. Şuan nişan aşamasındalar kızı görünce tüylerim diken diken oluyo.
Birde kayınvalidem siz çok iyi anlaşacaksınız şu bu diyor sanırım benimle dalga geçiyor daha anlaşacagımız varsa da anlaşamayız sanmıyorum sizi anlayabiliyorum

18 yaş çocuk değildir hanımlar
Gayet daha aileye girmeden eltinin dedikodusunu yapan bir zilli canlandı gözümde
Küfür hoş değil orası ayrı
Olayın içinde olduğum için tamamen öyle birisi ben onu kıskanıyorum ne demek daha görmedi bile yani birbirimizi tanımıyoruz bu konuşmalar hoş konuşmalar değil

Herkes haddini bilmeli
18 yaşındaki insanlar cocuk degıldır!!!
Düpedüz terbiyesizdir .

Her zaman derim olaylarda sıcağı sıcağına tepki verilmeli, yoksa insanlar hatayı karşı tarafta arıyorlar.

Ama bundan eminim eşiniz 2 yıl içinde hicbir şey olmamış gibi davranacak ve unutamayan siz olacaksınız. Cunku o ailesi
Bilirsiniz ailenin yaptığı hatalar zamanla unutuluyor. Baskasınınkını unutamayız, ailesinde size gore başkasıdır nihayetinde.

18-20 yasında cocukları ciddiye mi aldınız cidden ya?
Gercekten siz de az ergen değisiniz.
18 yasında kız hakkımda konussa nolur konusmasa nolur hee der gecerim.
Siz kendinize is aramıssınız.
Hakikaten ben de öyle düşündüm
Hiç ona kızıp bunu aramadan direkt mesafe koyardım ben
Hatta abartayım kız için de içimden saf herhalde gelmeden dedikodumu yapmaya başlamış diye dalga geçerdim
Sonuçta zaten en baştan belliydi ki kimse bi kızmayla düzene girmeyecekti
Bu kadar gerginliğe girmeden de rahatça mesafe koyabilirdiniz en baştan
Şimdi gerginliklerden sonra yine mesafe koyacaksınız

Hakikaten ben de öyle düşündüm
Hiç ona kızıp bunu aramadan direkt mesafe koyardım ben
Hatta abartayım kız için de içimden saf herhalde gelmeden dedikodumu yapmaya başlamış diye dalga geçerdim
Sonuçta zaten en baştan belliydi ki kimse bi kızmayla düzene girmeyecekti
Bu kadar gerginliğe girmeden de rahatça mesafe koyabilirdiniz en baştan
Şimdi gerginliklerden sonra yine mesafe koyacaksınız
Konu sahibinin tavrı da hos ve saygılı değil bence.
Tencere kapak 2 elti bulusmus.
Kvdesine süzme salak diyen insanla sayglı iletisim kurulamaz zaten.

18 yaş çocuk değil olsa şimdiden elticik yapıp milletin dedikodusunu yapmaz. Kalkıp tanımadığı kadının dedikodunu yapmaz. Kayında az değil madem seviyorsun insan sevgilisi bu tarz konuşmalar yaptığında gayet yengesinin adını sakız etmiş dönüp üstüne vazife olmayan işlerde yorum yapma diyebilir dimi? Aklın yolu birdir. Birde kalkmış abisine üstünde emeğim çok demiş. Bu evlenirken maddi beklentide bekler ben olsam daha iki günlük kıza abisini eşini sakız eden kardeşe yardımı bırak düğününe gitmem ne bok yerse yesin. Nasılsa etse ilerde yine bu manyaklarla kavga çıkar aksi olamaz

Merhabalar hemen konuya geçmek istiyorum şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum 🙏
Kısa bir özet geçmek gerekirse kaynanam ve kaynımın kız arkadaşı (18 yaşında)benim hakkımda konuşuyorlar buna şahit olan eşim hem kaynımın kız arkadaşına hem kaynanama baya bir içerliyor ve kızıyor annesine kendisine çeki düzen vermezse bizi kaybedeceğini söylüyor.Kaynımın kız arkadasınada sen daha bu eve gelmeden benim eşimi tanımadan nasıl bu şekilde konuşmalar yaparsın diye kızıyor biraz tartışma yaşıyorlar eşimde akabinde küfür ediyor(tabiki hoş bir davranış değil ve yanlış ) gel gelelim bu konu lastik gibi uzadı bir senedir aynı konu devam ediyor.Biz farklı bir memlekette görev yapıyoruz kendi ailelerimizin olduğu yere senede iki defa geliyoruz ve kaynım (oda 20 yaşında) bizimle yaklaşık bir senedir konuşmadı oturduğumuz sofraya oturmadı biz geldiğimiz zaman kapıları çarptı vs.
Hamile olduğumu öğrendim ve izine geldik eşimin ailesine bunu söyledik gel gelelim bunu duyan kaynım oturdu ve eşime sen nasıl benim kız arkadaşıma (s..... g..) dersin ben belki yarın bir gün evlenecem benim sende çok emeğim var karını buraya getirmek için yağmurlarda evinden alıyordum,o kızın abileri gelse senin peşine düşse ne olurdu gibi diklenmeye başladı bunun gibi bir sürü sözler söyledi git özür dile dedi bebek haberimiz bile zehir oldu.Tabii bunları işiten eşim kendine gelmesini saygılı olmasını istedi onun abisi olduğunu söyledi benimde sende çok emeğim var bunların lafı bu şekilde edilir mi büyüdünde bana kafa tutmaya mı başladın dedi.Bu sefer kaynanam o kız seni kıskanıyormuş bana öyle dedi dedi tartışma olurken bu sözlerle daha da alevlendirdi her şey benim suçum dedi sonra özürler diledi bende sen o gün bende bittin ben buraya geliyorsam eşimin hatrı için geliyorum dedim eşim bir yandan ağlamaya başladı bir senedir bana neler yaşattınız diye bu sefer bende ağlamaya başladım kasılmalarım başladı eşime artık gidelim burdan dedim.Her gelmemize bir olay bir kavga yaşıyoruz.Eşimde küfür ederek hatalı biliyorum bir yandan yaşları küçük onun verdiği cahillik diyorum kaynanamın yaptığı zaten apayrı bir şey uzun bir süre uzak kalmak telefonlara cevap vermek istemiyoruz başka bir öneriniz veya şöyle yaparsanız daha doğru olur dediğiniz bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim 🙏
Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz🙄🙄🙄

Eşinizin 18 yaşında bir bebe ile muhatap olup hesap sorması bana hiç mantıklı gelmedi açıkçası.. Ben böyle kendi meselesi olmadığı halde yaşı küçük olsun büyük olsun kadınlarla münakaşaya giren adamlardan hiç haz etmiyorum.. Ve dışarıdan çirkin duruyor bence..Ki eşinizin başlatmış olduğu bu karışma durumu kaynınız tarafından devam etmiş zaten kimse sebep ne olursa olsun kız arkadaşına küfredilmesini hoş karşılayamaz..

Size yapılan da hiç hoş değil tabi ki.. Yapılması gereken şey bizzat sizin gereken cevabı vermeniz olurdu..

Bundan sonra da ne yapılabilir konusunda da diyebileceğim tek şey kayınvalide ve diğerleri ile mesafeli olarak ilişkinizi sürdürmeniz.. Ama küslük, telefonlara bakmama, bir araya katiyen gelmeme falan yapmayın bence.. Öyle ya da böyle onlar sizin aileniz ve her iki tarafta hatalı durumda..

Kadınlar arasındaki mevzular böyledir ama kadınlar arasında kaldığı zaman daha kolay aşılabilrdi.. Herkes diyeceğini derdi mesafe koyulur hayatınıza devam ederdiniz..

Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz🙄🙄🙄

Eşinizin 18 yaşında bir bebe ile muhatap olup hesap sorması bana hiç mantıklı gelmedi açıkçası.. Ben böyle kendi meselesi olmadığı halde yaşı küçük olsun büyük olsun kadınlarla münakaşaya giren adamlardan hiç haz etmiyorum.. Ve dışarıdan çirkin duruyor bence..Ki eşinizin başlatmış olduğu bu karışma durumu kaynınız tarafından devam etmiş zaten kimse sebep ne olursa olsun kız arkadaşına küfredilmesini hoş karşılayamaz..

Size yapılan da hiç hoş değil tabi ki.. Yapılması gereken şey bizzat sizin gereken cevabı vermeniz olurdu..

Bundan sonra da ne yapılabilir konusunda da diyebileceğim tek şey kayınvalide ve diğerleri ile mesafeli olarak ilişkinizi sürdürmeniz.. Ama küslük, telefonlara bakmama, bir araya katiyen gelmeme falan yapmayın bence.. Öyle ya da böyle onlar sizin aileniz ve her iki tarafta hatalı durumda..

Kadınlar arasındaki mevzular böyledir ama kadınlar arasında kaldığı zaman daha kolay aşılabilrdi.. Herkes diyeceğini derdi mesafe koyulur hayatınıza devam ederdiniz..
Kendi meselesi değil demişsiniz ben onun eşiyim benimle ilgili olan şeyler onu ilgilendirir kimse eşi hakkında konuşmalara gelemez.Olayı sonradan öğreniyorum ben zaten ayrıca 18 yaş küçük bir yaş değil arkamdan konuşması üstelik beni tanımadan konuşup ortalık karıştıran bir cadı bana küçük gelmiyor :) teşekkür ederim 🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X