Kaynım ve kaynanam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kv deniz çok tehlikeli biri, bir anne olarak ortaya bulmak yerine hâlâ daha o seni kıskanıyor diye ortalığı bulandırıyor. Kızın sizi tanımadığını yazmışsınız bir mesajınız da sizi tanımayan biri nasıl olur da sizi kıskanır yani tanışmış olur sizinle eş ailesinin samimiyetini, eşinizin size davranışını ne bileyim yaşam şartlarınızı kıskanır. Kız bunları görmeden neyi kıskanacak
Bende bunu anlamıyorum işte henüz beni görmedi tanımıyor ama ortaya böyle bir laf atıyor üstelik kavga anında söylüyor bunu ve ortalığı daha da alevlendiriyor ne diyeyim gerçekten herkes suçlu bu durumda

Bi gün eşimle metroda gidiyoruz. Liseli bi kız sesli şekilde telefonla konuşuyor. Tripli şekilde hıı tabi tabi hıı hıı diyip gözleri deviriyor. En son 18 yaşında koca koca insanlarız seninle bunu tartışmayacağım mertcaaağğğnnn dedi. Eşimle göz göze geldik. O günden beri dilimizdedir "18 yaşında koca koca insanlarız. "

Yani ben 18 yaşında kızın arkamdan böyle konuştuğunu duysam yav he he der geçerim. 20 yaşında kardeşim terslense yürü git der totosuna tekme falan atarım.

Yani kusura bakmasınlar ama sen 18 yaşında insansın, sevgilinin, nişanlı bile değil, sevgilinin annesiyle sevgilinin abisinin karısı hakkında ne konuşuyorsun ki. Cahil mi ergen mi bilemedim. Bence hiiiç umursamayın bunları. Kv de demiyor ki sen kimsin ki bana gelin dedikodusu yapıyorsun. Gene eşiniz adam yerine koymuş konuşmuş ciddiye almış falan. Ben olsam bende benzer bir küfür edebilirdim şahsen. Zerre düşünmeyin bunları. Çekin el etek , mis gibi kendi çekirdek ailenizde mutlu olun. Gerekleri yok bence

Merhabalar hemen konuya geçmek istiyorum şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum 🙏
Kısa bir özet geçmek gerekirse kaynanam ve kaynımın kız arkadaşı (18 yaşında)benim hakkımda konuşuyorlar buna şahit olan eşim hem kaynımın kız arkadaşına hem kaynanama baya bir içerliyor ve kızıyor annesine kendisine çeki düzen vermezse bizi kaybedeceğini söylüyor.Kaynımın kız arkadasınada sen daha bu eve gelmeden benim eşimi tanımadan nasıl bu şekilde konuşmalar yaparsın diye kızıyor biraz tartışma yaşıyorlar eşimde akabinde küfür ediyor(tabiki hoş bir davranış değil ve yanlış ) gel gelelim bu konu lastik gibi uzadı bir senedir aynı konu devam ediyor.Biz farklı bir memlekette görev yapıyoruz kendi ailelerimizin olduğu yere senede iki defa geliyoruz ve kaynım (oda 20 yaşında) bizimle yaklaşık bir senedir konuşmadı oturduğumuz sofraya oturmadı biz geldiğimiz zaman kapıları çarptı vs.
Hamile olduğumu öğrendim ve izine geldik eşimin ailesine bunu söyledik gel gelelim bunu duyan kaynım oturdu ve eşime sen nasıl benim kız arkadaşıma (s..... g..) dersin ben belki yarın bir gün evlenecem benim sende çok emeğim var karını buraya getirmek için yağmurlarda evinden alıyordum,o kızın abileri gelse senin peşine düşse ne olurdu gibi diklenmeye başladı bunun gibi bir sürü sözler söyledi git özür dile dedi bebek haberimiz bile zehir oldu.Tabii bunları işiten eşim kendine gelmesini saygılı olmasını istedi onun abisi olduğunu söyledi benimde sende çok emeğim var bunların lafı bu şekilde edilir mi büyüdünde bana kafa tutmaya mı başladın dedi.Bu sefer kaynanam o kız seni kıskanıyormuş bana öyle dedi dedi tartışma olurken bu sözlerle daha da alevlendirdi her şey benim suçum dedi sonra özürler diledi bende sen o gün bende bittin ben buraya geliyorsam eşimin hatrı için geliyorum dedim eşim bir yandan ağlamaya başladı bir senedir bana neler yaşattınız diye bu sefer bende ağlamaya başladım kasılmalarım başladı eşime artık gidelim burdan dedim.Her gelmemize bir olay bir kavga yaşıyoruz.Eşimde küfür ederek hatalı biliyorum bir yandan yaşları küçük onun verdiği cahillik diyorum kaynanamın yaptığı zaten apayrı bir şey uzun bir süre uzak kalmak telefonlara cevap vermek istemiyoruz başka bir öneriniz veya şöyle yaparsanız daha doğru olur dediğiniz bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim 🙏
bazen sebep tektir bahaneler çoktur.
eşiniz ve erkek kardeşi zaten geçinmeye niyetli değiller sizi bahane gözteriyor iki kardeş arası geçimsizlik . çözüm ayrı seviyeli ilşki

18 yasinda bir insan bir aile üyesi hakkinda ileri geri konusma hakkinda olmadigini bilsin o zaman.
Konuşmamış ki aslında. Dediği cümleyi yazmış pek bir şey yok. Sonradan ekleme yapmadıysa. Niye herkes küfrü bu kadar normal görmüş anlamadım. Herhalde yanında olsa ve bir tokat atsa onu da normal görecekler nerdeyse.

Ben öğretmenim şu an ergenlik kaç yaşta?????? 18 yaştaki ergen değil başka şey bu devirde.
Neymiş 18 yaş bu devirde. Daha yeni bir müfettişin gençlik hakkında yazdığı rapor vardı okudunuz mu? Gençleri böyle mı daha iyi edeceğiz. Ona uyarak? Ne diyeyim çok normalmiş madem...Sanki dedikodu yapmayan varmış gibi. Ohooo

Merhabalar hemen konuya geçmek istiyorum şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum 🙏
Kısa bir özet geçmek gerekirse kaynanam ve kaynımın kız arkadaşı (18 yaşında)benim hakkımda konuşuyorlar buna şahit olan eşim hem kaynımın kız arkadaşına hem kaynanama baya bir içerliyor ve kızıyor annesine kendisine çeki düzen vermezse bizi kaybedeceğini söylüyor.Kaynımın kız arkadasınada sen daha bu eve gelmeden benim eşimi tanımadan nasıl bu şekilde konuşmalar yaparsın diye kızıyor biraz tartışma yaşıyorlar eşimde akabinde küfür ediyor(tabiki hoş bir davranış değil ve yanlış ) gel gelelim bu konu lastik gibi uzadı bir senedir aynı konu devam ediyor.Biz farklı bir memlekette görev yapıyoruz kendi ailelerimizin olduğu yere senede iki defa geliyoruz ve kaynım (oda 20 yaşında) bizimle yaklaşık bir senedir konuşmadı oturduğumuz sofraya oturmadı biz geldiğimiz zaman kapıları çarptı vs.
Hamile olduğumu öğrendim ve izine geldik eşimin ailesine bunu söyledik gel gelelim bunu duyan kaynım oturdu ve eşime sen nasıl benim kız arkadaşıma (s..... g..) dersin ben belki yarın bir gün evlenecem benim sende çok emeğim var karını buraya getirmek için yağmurlarda evinden alıyordum,o kızın abileri gelse senin peşine düşse ne olurdu gibi diklenmeye başladı bunun gibi bir sürü sözler söyledi git özür dile dedi bebek haberimiz bile zehir oldu.Tabii bunları işiten eşim kendine gelmesini saygılı olmasını istedi onun abisi olduğunu söyledi benimde sende çok emeğim var bunların lafı bu şekilde edilir mi büyüdünde bana kafa tutmaya mı başladın dedi.Bu sefer kaynanam o kız seni kıskanıyormuş bana öyle dedi dedi tartışma olurken bu sözlerle daha da alevlendirdi her şey benim suçum dedi sonra özürler diledi bende sen o gün bende bittin ben buraya geliyorsam eşimin hatrı için geliyorum dedim eşim bir yandan ağlamaya başladı bir senedir bana neler yaşattınız diye bu sefer bende ağlamaya başladım kasılmalarım başladı eşime artık gidelim burdan dedim.Her gelmemize bir olay bir kavga yaşıyoruz.Eşimde küfür ederek hatalı biliyorum bir yandan yaşları küçük onun verdiği cahillik diyorum kaynanamın yaptığı zaten apayrı bir şey uzun bir süre uzak kalmak telefonlara cevap vermek istemiyoruz başka bir öneriniz veya şöyle yaparsanız daha doğru olur dediğiniz bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim 🙏
Daha aileye girmeden düşürmüş milleti birbirine evlense kimbilir neler yapar ama suçun en büyüğü kavinvalidede ona diyebilirdi sizin için evin gelini o kötü olmuş uzak durun evliliğinizi bile bozar böyle leri

Konuşmamış ki aslında. Dediği cümleyi yazmış pek bir şey yok. Sonradan ekleme yapmadıysa. Niye herkes küfrü bu kadar normal görmüş anlamadım. Herhalde yanında olsa ve bir tokat atsa onu da normal görecekler nerdeyse.

Bir insan gittigi yerde biraz yerini ve haddini bilecek. Küfür normal degil. Ama önce hadsizlik edip, insanlari kiskirtip sonra "oh küfür etti" demek de olmuyor iste. Isi tutup tokat atmaya getirmenin de anlami yok. Olanlara bakiyoruz sonunda. 🤷‍♀️

Bir insan gittigi yerde biraz yerini ve haddini bilecek. Küfür normal degil. Ama önce hadsizlik edip, insanlari kiskirtip sonra "oh küfür etti" demek de olmuyor iste. Isi tutup tokat atmaya getirmenin de anlami yok. Olanlara bakiyoruz sonunda. 🤷‍♀️
Gitmemiş ki telde konuşuyorlarmış. Senin gibi kaynanayi nerden bulacak demiş ben öyle anladım başka bir şey dediyse bilmiyorum. Küfür herkese normal geliyorsa bilmiyorim tabii. Bana gelmiyor. Kendini küfürle ifade eden insanlar da...Bir de yaşın insana biraz olgunluk getirmesi gerektiğini düşünüyorum. Ornek olmak gerektiğini düşünüyorum. Küfür edilecekse de sonradan yüz yüze bakma ihtimalinin olduğu birine edilmemeli diyorum. Mesela trafikte çok anormal gelmiyor.

Ay üzüldüm ben 18 yaşında kıza. Müstakbel kaynana gazına gelmiş, tam buldumcuk zamanları. Olayları büyütmeyin, araya mesafe girsin. Kaynanan köy göçüren cinsten, kesin etrafında fazla kimse de kalmamıştır bu huyu sayesinde. Elti adayın bu toyluğu için üzülecek ilerde belki. Çoluk çocuk da evleniyor, o ayrı bir olay zaten.

bu olaydaki tamamen tek suçlu kendi fikrimce kayınvalide. 18 yaşında bir kızı bulmuş, o da kendini iyi göstermek için sizi kötü göstermiş kim bilir neler anlatmış. evet 18 yaş bebe bir yaş olmasa da insanların cahil olduğu ve "kayınvalidenin onu sevmesini çok önemsediği" hatta sevsin diye de ekstra çaba gösterdiği bir yaş. muhtemelen anlatılanlardan sonra da hak verse de vermese de kayınvalideyi yüceltmek için söylenmiş "senin gibi kayınvalideyi nerede bulacak" cümlesi.. 18 yaşımda kayınvalidemle tanışıyordum, beni sevmesi, iyi anlaşmakta şimdiki yaşıma bakılırsa o zaman daha bir önemliydi. ne anlatsa ağzım açık dinlerdim.. yaş icabı. 6-7 sene sonra eltisini kötüleyen kayınvalidenin aynısını kendine de yapabileceğini öğrenir ve daha net görür, büyür ve olgunlaşır. eşin annesine kızmakla haklı ama kıza küfür etmekle tamamen haksız. benim de eltim olacak, zaman neler gösterecek bilinmez. bence hepiniz oturup bu konuyu konuşarak aşın.

Yalnız evde oğlu varken diğer oğlunun 18 yaşındaki sevgilisiyle oğlanın eşini çekiştiren kv de hiç mi suç yok. Tamam 18 yaş çocuk olmasında kocaman kadın yolu açınca gitmiş gider yani ben pek yadırgamadım.

Eğer ki bir yerde beklemediğiniz bir tepki veya bir tatsızlık varsa, tartışma anlam veremediğiniz bir şekilde yükseliyorsa bilin ki, birisi yangını alttan alttan körüklüyordur.. Bu hiç şaşmaz.

Sakin olun ve mümkün olduğunca uzak durun. Bebeğinize, keyfinize odaklanın.

Kaynınız ve sevgilisi daha çocuklar ayrıca cahiller.. Özellikle kaynınıza dikkat edin.

Sizde eşinize gaz verip durmayın bırakın ortalık biraz sakinleşsin..

O sırada o senin gibi bir kayınvalideyi nerden bulacak demiş o sırada eşim ben kendimi tutamadım diyor ama kaynımda bu lafta ne var diyor 🤦‍♀️

Ben de dedim aynısını. Bu lafta ne var ki?
Kayınvalideniz kim bilir ne anlattı da 18'lik ergen sırf laf olsun, sevgilisinin annesine yaransın diye o cümleyi kurdu. Aklınca makbul gelin olmaya çalışmış işte.
Eşiniz abartmış ve küfür ederek tüy dikmiş.
Yapması gereken, telefon kapandıktan sonra annesine ayar vermekti. Şu durumda suçu en az olan kişi o kız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X