Kaynımın sevgilisi

Öncelikle herkese merhaba. Dert değil aslında ama sizden fikir almak istiyorum. Kaynım başından bir evlilik geçmiş birisi, boşandıktan sonra bir sevgilisi oldu. Kız 40 yaşında hiç evlenmemiş, kaynım 37 yaşında. Kötü evlilik tecrübesinden sonra evlenmek istemiyor, kız ise evlenmek istiyor ve aile ile iletişime geçmek için elinden geleni yapıyor herkesle görüşmeye, tanışmaya çalışıyor. Adam evlenmek istemediğini söylediği için aile pek sıcak bakmıyor kızın davranışlarına ayrıca kızın kardeşi kendi babasından büyük zengin biriyle evlenince iyice soğudular. En son kız benimle de iletişime geçmeye çalışıyor. Ön yargıyla yaklaşıp üzmek istemiyorum açıkçası, aynısı bana yapılsa çok üzülürdüm. 1 sene önce falan hatta buraya da yazdım, hareketleri bana da çiğ geliyordu. Ya gerçekten sevdiği için bu kadar çabalıyorsa diye düşünüp empati yapınca üzülüyorum. Asıl suç kaynımda tabi onu biliyorum. Kız benimle görüşmek, evime gelmek istediğini söyledi. Aile hep olumsuz konuştuğu için karar veremiyorum, evime çağırsam kız iyice umutlanır çağırmasam ayıp etmiş olur muyum? Arada görümce de var tabi o da olumsuz düşünüyor, tanışmayı kabul etmedi. Bu arada benim aileyle hiçbir sorunum yok. İki tarafa da ayıp etmiş olmak istemiyorum. Kaynımın bu ziyaret istediğinden haberi var mı bilmiyorum, yakın değiliz bu konu hiç konuşulmadı. Eşimde istemiyor açıkçası nasıl yapsam kimseyi kırmadan?
Bu tür aile ziyaretlerini kayninizin adı neyse onu düzenlemesi gerektiğini bu şekilde sizin3davet etmenizin doğru olmadığını söyleyin bitsin

Bir ilişki var çünkü kız aileden birçok kişiyle takiplesiyor. Birlikte fotoğraflar vs atıyor görüyorlar yani, hatta kaynımdan habersiz birlikte Bi fotoğraflarını Facebooka atıp ilişkiyi tüm sulaleye ilan ettiği için büyük kavga ettiklerini söylemiş. Aile bu açından kızgın hala çünkü sorup duruyorlar onlara düğün ne zaman diye belirsizlik olduğu için onlarda zor durumda kalıyor. Keşke kendini bu duruma düşürmese hiç

Kızla aileden kim takipleşiyorsa, o düşünsün o zaman. Kaynınızı arayıp açıkça bu durumdan hoşlanmadığınızı söyleyin.

Öncelikle herkese merhaba. Dert değil aslında ama sizden fikir almak istiyorum. Kaynım başından bir evlilik geçmiş birisi, boşandıktan sonra bir sevgilisi oldu. Kız 40 yaşında hiç evlenmemiş, kaynım 37 yaşında. Kötü evlilik tecrübesinden sonra evlenmek istemiyor, kız ise evlenmek istiyor ve aile ile iletişime geçmek için elinden geleni yapıyor herkesle görüşmeye, tanışmaya çalışıyor. Adam evlenmek istemediğini söylediği için aile pek sıcak bakmıyor kızın davranışlarına ayrıca kızın kardeşi kendi babasından büyük zengin biriyle evlenince iyice soğudular. En son kız benimle de iletişime geçmeye çalışıyor. Ön yargıyla yaklaşıp üzmek istemiyorum açıkçası, aynısı bana yapılsa çok üzülürdüm. 1 sene önce falan hatta buraya da yazdım, hareketleri bana da çiğ geliyordu. Ya gerçekten sevdiği için bu kadar çabalıyorsa diye düşünüp empati yapınca üzülüyorum. Asıl suç kaynımda tabi onu biliyorum. Kız benimle görüşmek, evime gelmek istediğini söyledi. Aile hep olumsuz konuştuğu için karar veremiyorum, evime çağırsam kız iyice umutlanır çağırmasam ayıp etmiş olur muyum? Arada görümce de var tabi o da olumsuz düşünüyor, tanışmayı kabul etmedi. Bu arada benim aileyle hiçbir sorunum yok. İki tarafa da ayıp etmiş olmak istemiyorum. Kaynımın bu ziyaret istediğinden haberi var mı bilmiyorum, yakın değiliz bu konu hiç konuşulmadı. Eşimde istemiyor açıkçası nasıl yapsam kimseyi kırmadan?
Biraz arsız bir tip olabilir bir kere çağırırsın sonra suçlu konumunda bulabilirsin kendini dikkat et. Net bi sekilde söyle istemedigini

Gerçekten hepinize teşekkür ederim, biraz fazla ayrıntı düşünüp insanları kırmamak için taviz veren biriyim maalesef. Haklısınız bu benim ayıbım olmaz kendisi kızı alıp gelecekse buyursun gelsin benim bire bir görüşmeme gerek yok, zaten eşimde istemiyor. Kendi aralarında halletmeleri gereken bir durum

Aralarında ki ilişki nedir nasıldır hiç bilmiyorum, kaynim sevgili olduklarını bile kabul etmiyordu, hep arkadaşım diyordu sonra kız kayinvalideme ulaşıp ben onu çok seviyorum hemen evlenmek istiyorum demiş bunun üzerine kaynımla konuştular yok ben evlenmek istemiyorum o da biliyor diyor. Açıkçası bende müdahil olmak istemiyorum kendim bile eşimin israrlarina rağmen aileyle evlenmeden kısa süre önce tanıştım.
Bu ne ayol?🥴😲Kız da tuhaf kaynınız da tuhaf bence hiç bulaşmayın. Zaten eşiniz de istemiyor.

Karışmayın hic bir sekilde arkadslarima bile hayat senin hayatin dedim sonra kötü olan siz oluyorsunuz

Ben olsam asla görüşmeyi kabul etmezdim. Yazdığında cevap vermezdim. İletişime geçip hayır kabul etmiyorum bile demezdim. Ama eşimin aracılığıyla kaynıma durumu iletirdim. Çünkü sahip çıksın iletişimde olduğu kişilere.

Valla görümce kabul etmedikten sonra siz biraz uzak kalın bu işe sonra size döner olay hem eşinizde istemiyor

Evet, bir bahaneyle görümcemle tanışmayı denemiş çat kapı oturdukları kafeye gidip daha sonra da görümcem kaynımla konuşmuş neye karar vereceksen ver artık bu ne diye çünkü kıskanmış kız, kaynimi sürekli kontrol ediyormuş nerede vs diye telefonunu da kurcalayıp her bilgiyi ediniyor işte. Kaynımın hatası hepsi eşimde diyor o kızla takılacak diye ailede huzur bırakmadı diye

Mecbur reddedeceksiniz yoksa çok bunalırsınız. Kırarım falan düşünmeyin, kırılacak birine benzemiyor. Yalnız olur da birden evlenirlerse, sizin nurtopu gibi elti hayırlı olsun 😂

Bahsettiğiniz kadın, biraz gurursuz ve yüzsüz değil mi ama? "Beni istemeyeni ben hiç istemem," deyip ilişkisine son vermesi gerekirken kapıdan kovulsa bacadan zorlayan bir tavır takınıyor. Bugün vicdanlı ve zarif davranıp kendisini kabul etseniz yarın sizinle ilgili olur olmaz bir şey söylemeyeceğinin ya da sizi bambaşka olaylara müdahil etmeyeceğinin hiçbir garantisi yok. Diğer taraftan siz şimdi olumsuz yaklaşırsanız -çok küçük bir ihtimal ama- ileride kayınbiraderiniz kendisi ile evlenmeyi kabul ederse yine suçlu siz olacaksınız. Belli ki iki "el kızı" güç birliği yapalım diye düşünmüş ama başınıza iş gelmesin. Sakince kayınbiraderinizi haberdar edip kadına da "misafirimiz var" tarzında bir bahane sunarak sıkıntıyı öteleyebilirsiniz veya en iyi ihtimalle dışarıda buluşun. Kayınbiraderiniz kadına neredeyse sevgili gözüyle bile bakmazken kadının evinize girmesi olacak iş değil.

Ortada oturmayan taslar var. Kimse kızı istemiyor tamam orasını anladım,dediğinize göre kayninizda istemiyor. Ee ozaman neden ayrılmıyor,ayrılsın herkes kendi yoluna baksin.

Aralarında ki ilişki nedir nasıldır hiç bilmiyorum, kaynim sevgili olduklarını bile kabul etmiyordu, hep arkadaşım diyordu sonra kız kayinvalideme ulaşıp ben onu çok seviyorum hemen evlenmek istiyorum demiş bunun üzerine kaynımla konuştular yok ben evlenmek istemiyorum o da biliyor diyor. Açıkçası bende müdahil olmak istemiyorum kendim bile eşimin israrlarina rağmen aileyle evlenmeden kısa süre önce tanıştım.
Şu durumda uzak durmak en iyisi,sizlik bir şey yok.Evinize gelmesi ilişkiye katkı sağlamaz,ama sizin huzurunuzu bozar

Zaten siz istemesenizde öyle bir karakter bir gün kapınıza dayanır. Yalnız kaynınızda çok normal gibi gelmedi, nasıl bir yokluk çekiyorsa böyle takıntılı bir tipi hala hayatında tutup ailenize musallat ediyor, bence kızdan önce kaynınızla da aranıza mesafe koyun, asıl sorunun kaynağı o bence.

Neden, nasıl hala birlikteler inanın bende bilmiyorum. Kaynım tek yaşıyor, belki yaniz kalmamak icin devam ediyor ama o da yanlış. Kızın yaşı gebelik için riskli dönemlere giriyor o da anne olmak ister belki, kaynim evlenmeyecekse günahına giriyor. Kendi bakış açımla baktığımda ben zaten bunları yapmazdım, ilişkide beklentiler uymuyorsa ayrılırdım. Eşimle konuştum onlar ne zaman ciddi bir karar alırsa o zaman görüşme olacak, eşimde o da zorunluluktan aile içinde huzursuzluk çıkmasın diye görüşürüz dedi. Allah hidayet versin artık ne diyeyim.

Zaten siz istemesenizde öyle bir karakter bir gün kapınıza dayanır. Yalnız kaynınızda çok normal gibi gelmedi, nasıl bir yokluk çekiyorsa böyle takıntılı bir tipi hala hayatında tutup ailenize musallat ediyor, bence kızdan önce kaynınızla da aranıza mesafe koyun, asıl sorunun kaynağı o bence.
Gelse şaşırmam vallahi, iyi ki çalışıyorum da ne zaman evde olacağımı tahmin bile edemez.

Kaynınız ikili oynuyor olabilir mi?Seks için seviyor taklidi yapıyordur, ya evlilik istemediğini söylememiştr belki kıZa?
Evlenmek istemedğini söyleyen birinin ailesiyle bu şekilde iletişime geçmeye çalışmak aklı başında birinin işi değil

X