Kaynın düğünden önce yeni gelin evinde kalması ?

Benim düğünden 3 gün önceye kadar görümcem, kocası, 2 çocuğu kayınvalidem ve eşim kaldı :KK70: Başka ülkeden gelmişlerdi. Otelde de kalabilirlerdi, kalmadılar. Sorun etmedim. 3 gün kala görümcemler otele gitti, kayınvalidem son geceye kadar kaldı. Ben de bozuldum ama ses etmedim. Benim eşyalarımı da kullandılar yani. Sıfır eşyalarımda bulaşık, çamaşır falan yıkandı :KK70:

Benim düğünden 3 gün önceye kadar görümcem, kocası, 2 çocuğu kayınvalidem ve eşim kaldı :KK70: Başka ülkeden gelmişlerdi. Otelde de kalabilirlerdi, kalmadılar. Sorun etmedim. 3 gün kala görümcemler otele gitti, kayınvalidem son geceye kadar kaldı. Ben de bozuldum ama ses etmedim. Benim eşyalarımı da kullandılar yani. Sıfır eşyalarımda bulaşık, çamaşır falan yıkandı :KK70:
Ve? Zaruret hali olmuş kalmışlar. Benim durumum sadece ev görmek için. Zaten ev serilecek iki haftaya nişanlım düğün için dönecek. Kardeşini özlemiş desem mümkün değil yani. Ayrıca görümceniz, kocası, 2 çocuğu ve kayınvalideniz de hiç hoş bir şey yapmamış. Arkalarını kim topladı?

Benim kına ile nikah arasında 1 boş gün vardı.
Dışardan gelenlerin kalacak yerini sağladık ama yer olmasaydı bile kimsenin aklına bizim oturacağımız ev gelmezdi. Bu biraz anlayış, kafa meselesi. Öyle bir ev yokmuşcasına hareket edilirdi.

Fakat sizde nişanlınız zaten o evde yaşıyormuş. Kayın da abisi evlenmeden son kez bir gezme ayarlamış demekki.Sonunda evi temiz bırakacaklarsa tek bir bekar kaynı sorun etmezdim sanırım. Zaten evde yaşanıyor.
Hiç yaşanmasa hadi neyse.

Kızlar düğünden iki hafta önce farklı bı şehire ev sermeye gidicez anne babalarla. Biz evi serip döndükten sonra büyük kaynım gidip nişanlımın yanında kalacakmış biraz. Bana mı abes geldi durum? Evi sermişim, iki hafta sonra düğün olacak, kaynım gidip benden önce sırf gezmek için evde kalacak.
Benim eltim in çeyizini eltim den önce KV kullandı 😁. Çünkü bir KV bir evlenecek olan bir de bekar kaynim bir kalıyorlardı ayni evde
Hatta KV tencereleri hic güzel değil demişti 😑

Ve? Zaruret hali olmuş kalmışlar. Benim durumum sadece ev görmek için. Zaten ev serilecek iki haftaya nişanlım düğün için dönecek. Kardeşini özlemiş desem mümkün değil yani. Ayrıca görümceniz, kocası, 2 çocuğu ve kayınvalideniz de hiç hoş bir şey yapmamış. Arkalarını kim topladı?
Yazım tarzınızı çözemedim ilk cümlede onları destekler gibi (veee? falan), yazının sonlarına doğru ayıp etmişler minvalinde. Ayrıca ne zarureti, otel diye bir şey neden var o zaman? Evet hoş değildi,rahatsız oldum ama ah vah edecek bir durum da yok. Temiz bırakmışlardı evi. Gerçekten bunlar basit şeyler, tabi siz çok rahatsız oluyorsanız konuşun nişanlınızla.

Ben eşimin ailesi ilgili bir konuda rahatsızlık hissettiğim zaman hemen konuyu tersine çeviriyorum. Benim ailem bunu yapsa tepkim nolurdu? Konu benim ailem olunca durum benim için uygunsa, o zaman durumu sineye çekiyorum; çünkü anlıyorum ki durumda absürt bişey yok. Ama benim ailem dahi olsa konu beni hala rahatsız ediyorsa o zaman duruma bir şekilde müdahale ediyorum.

Siz de öyle düşünün. Eğer siz kardeşinizle düğün öncesi 2 hafta kalmak isteseydiniz bu sizin için yine de sorun olacak mıydı? Ya da düğün öncesi kardeşinizle kalmayı hiç tercih etmeyecek miydiniz?

Hiç yeni gelin tribiyle alakası yok. Çiçek gibi yaptığım evimde daha ben bir gün kalmamışsam başkasının kalmasını istemem. Gelinin evinden başka alternatif mi yok? Eşyaya değer vermek değil bu. İnsanların hevesleri olabilir. Bunlar normal şeyler. Asıl karşımdakinin böyle bir isteğinin olması absürt.

Bu arada kendi annem, kardeşim olsa da istemezdim. Mevzu kimin kaldığı değil.

Temizlenip paklanip kapatildiysa evin kapısı içine girilene kdr birinin yaşamasından rahatsız olurum ancak zaten halihazırda nisanliniz yaşıyormuş o yüzden belki tolare edebilirsiniz sonuçta yaşanan bir ev şuan da

Evliliğin en tatlı en heyecanlı zamanlarını bu tür şeyleri dert ederek heba etmeyin. Ben size düğün günü anımı anlatayım :)) sabah evden bir hararetle çıkıldı, hazırlıklar, kuaför vs... sonra düğün oldu, kalabalıktı, şehir dışından gelen çok insan vardı, bir kısmı geri döndü, bir kısmı otele gitti, görümcelerimde üçer aileyi evlerinde ağırladılar. O kadar yoruldum ki düğün bitip insanlar gidince ayakkabılarımı çıkarıp salonda bir masaya çöktüm. Eşim perişan ben perişan her şeye ikimiz koşturduk benim ailem yok zaten. Çok eğlendiğimiz bir düğündü ama çok yorulduk gecenin sonunda hem yorgun hemde deli gibi açtım, canım kayınvalidemmm kahramanımmm benim ahiretlik arkadaşımla birlikte eve lahana sarması , börek falan yapıp koymuşlar gidin de yiyin aç kalmayın dedi. Kaynım, eşim, ortak bir arkadaşımızla eve döndük , kaynım çay demledi, arkadaşımız sofra kurdu salonun ortasındaki sehpada yerde :))) sonra oturup hep birlikte kafamdaki zibilyon tane tel tokayı ayıkladılar duvağı çıkarmak için. Ve bir yemek yedik, hayatımdaki en tatlı yemekti diyebilirim. O yorgunlukla sabaha kadar makara yaptık . Sonra her birimiz bir koltukta uyumuşuz. Uyandığımda kaynımla arkadaşımız ortalığı toplamış kahvaltı hazırlamıştı bize müsade dediler ve gittiler. İnsan düğün gecesini başka hayal ediyor ama ben ömrümde o kadar eğlenmedim :))) Her şey bir kalıpta olmak zorunda değil, ev kirlenmiş, eşya kullanılmış can sağolsun mühim olan keyif almak, bu günlerin tadını çıkarın derim, evlilik zaten meşakkatli bir yol baştan yormayın kendinizi

böyle şeylere kafa yoracak kadar boş bi hayat , ne bileyim
hayatı zorlaştırmak için bundan daha fazlası yapılamazdı , tebrikler
orası sadece senin değil, nişanlının da evi
arada bi bunu hatırlatmalısın kendine .
Boş boş konuşma, sen ne biliyorsun benim hayatım hakkında ki boş hayat diyorsun.

Yurtdışında ne olduğu açıkcası beni ilgilendirmiyor onlarin aile dinamikleri ile Türklerinki bambaşka. Bizde -çevremde -evine gitmeden haber vermek, yatili misafirlikten önce müsade istemek vardır yeni gelin olmuş bir kadının evine gelin girmeden girilmesi kalınması hoş karşılanmaz. Genç nesil olarak demiyorum anaannem babanemlerde bu görüştedir. Zorunluluk olur mesafe vardır o zaman amenna. Keyfe keder kalınması tuhaf bulunur.
Şuan bu görüşteki insanlar evlendikten sornada kafasina göre gidip gelecek müsade istenmeyecek. Forumda bir sürü konu görebilirsiniz bu şekilde. Bu eşyaya kıyamamaktan ziyade saygı ile ilgili.
Sizin dediğiniz eşlerden birinin ortak evde yaşaması diyelimki farklı şehirler kaldiki çift kira vermemek, yada kira vermemek için mantikli olan budur, bu şekilde yapilsa dahi ev yerlesip ceyiz serildikten sonra kalinmasi yine olacak iş değil. Neden nikaha kadar kalinsin saçma yani. (Zorunluluk ve mesafeler dısında )
şeyi merak ettim mesela
ananeniz babaneniz de tek taş pırlanta mı takıyor?
onlara da evlilik teklifi organizasyonu yapıldı mı ya da salonda ilk dans müzikleri yerli miydi yabancı mı?
balayında yurtdışı mı tercih etmişlerdi?

ananenizin babaannenizin her yaptığını yapıyor musunuz? her onaylamadıklarına da karşı mısınız?

açtığın konuya bakmam yetti :)
İyi bilirim senin gibi insanları. Hayatında mutsuzluktan gebermiyorsan ben de bir şey bilmiyorum. Benim fikrime katılmıyor olabilirsin. Bunu düzgünce dile getirirsin saygı duyar, fikir edinmeye çalışırım. İnsan gibi izah edersin belki sana katılırım. Ama böyle boş hayatlar kisvesi altında zavallı adam laf soktum sanman...

Kızlar düğünden iki hafta önce farklı bı şehire ev sermeye gidicez anne babalarla. Biz evi serip döndükten sonra büyük kaynım gidip nişanlımın yanında kalacakmış biraz. Bana mı abes geldi durum? Evi sermişim, iki hafta sonra düğün olacak, kaynım gidip benden önce sırf gezmek için evde kalacak.
Evi sermek ...ilk kez duyuyorum bunu...neyse ben sizi haklı buldum...yeni bir yuva kuruluyor,herşey özenle hazırlanıyor..o eve ilk olarak gelin damat kalmalı....ama empati yapın, siz ve kardeşiniz ilk kez kalacak olsaydınız Aynı tepkiyi verecek miydiniz

İyi bilirim senin gibi insanları. Hayatında mutsuzluktan gebermiyorsan ben de bir şey bilmiyorum. Benim fikrime katılmıyor olabilirsin. Bunu düzgünce dile getirirsin saygı duyar, fikir edinmeye çalışırım. İnsan gibi izah edersin belki sana katılırım. Ama böyle boş hayatlar kisvesi altında zavallı adam laf soktum sanman...
açıkçası senin ayy ama yatak odam , çamaşırlarım diye hayıflandığın yorumunu görene kadar
bende gayet normal bi yorum yazıp geçecektim
ama onu okuduktan sonra normal olmadığına karar verdim
normal bi yorum yazamadım :KK53:
kaynının çamaşırlarına elleyeceğini dert edinmiş biri var karşımda, ciddiye alamıyorum

X