Kedim ve bebeğim

Merhaba teşekkürler cevabınız için 😊Peki birşey soracağım, eşle aynı odada yatmanın bebeğin bakımına kolaylaştırıcı etkisi oluyor mu, yani benim tecrübem olmadığı için, bebek ağladı kalkıp emzirdim, ben kalkmadan eşimin yapabileceği şeyler de varmı yoksa olay kalkıp emzirmek mi. İnanın hiç bilmiyorum, sadece ilk zamanlar 2 saatte bir kaldırıp emzireceğimi biliyorum, sonra nasıl oluyor. Benim derdim eşim de illa uyansın o da baksın değil ama bu süreçte de aşırı uykusuzluk nedeniyle tek taraflı çok fazla yıpranmak istemem. Ayrı odaya geçme konusunda yaşadığım tereddüt bundan dolayı.
Bende 2. Seçenek ilk secenekte kedi strese girip hastalanır. Ben doğum yapınca eşimle aynı odada uyudum zerre yardımı olmadı ben alıp emzirip gazini çıkarıp altını temizleyip yatiriyordum. O uyanmiyordu bile . Benim bebeğimde uykuyu sevmiyordu bı kaç gece al bebeği oyala diye vermiştim sadece . Ondada salona gecmisti bebekle . Çok zorda kalırsanız verirsiniz sizde

Belki benimle aynı durumda olan biri daha sonra bu konuya denk gelir diye yazmak istedim.
Bebeğim doğdu şu an 8 haftalık oldu. İlk 10 gün kadar kedimizi odaya almadık geceleri, zaten ben bebeği emzirmek için falan devamlı ayakta olduğumdan arada çıkıp onunla da ilgilendim. Tabi bebekle evde ilk gecemizde kapımıza gelmesini ve benim onu orada bırakmak zorunda olduğumuz için hüngür şakır ağlamamı hiç unutmuyorum. bu süreçte kedimizi gözlemledik, bebeği arada çok temkinli bir şekilde koklamak dışında hiçbir şekilde ona yaklaşmıyordu. Asla ne beşiğine ne ana kucağına çıktı, ki doğumdan önce aylarca o beşikte yattı. Çok şükür hiçbir agresif tavır sergilrmedi benim tontişim. Bir bakmışız eski düzene geri dönmüşüz. Şu an isterse bizim ayak ucumuzda yatıyor yine, bebek ağladığında rahatsız olup gidiyor bazen. Tabi bu bir öneri değil asla her hayvanın mizacı farklıdır, ben kendi Tecrübemi paylaşmak istedim🐱
İki kedim var biri sokak kedisi erkek 10 kg ve dogumunda önce idrar yolları sorunları olduğu için eşime saldırma durumları oldu. Ayrıca anksiyetesi var. Korkunca tepki verebilir yani. Diğer kedim british çok sakin bir kedi.
Ben bu saldırganlık meselelerini dogumdan hemen önce yaşayınca doğumdan sonraki ilk 3 ay bebeğimle odadan hiç çıkmadım. Çünkü ağlayınca korkuyorlardı. 3. Aydan sonra odadan çıktım ama asla kedileri yaklştırmadım. Bu kısım çok zordu. Bebeğin başını bekledim sürekli. 9. Aydan sonra ise bebeğim kedileri cok sevdi ve hep onların yanına gitmek ve onları yolmak istiyor Onlar da tırıs tırıs kaçıyorlar. Şimdi geriye bakınca boşuna kasmışım. Hala yattığımız odaya almıyorum ama büyük olan çok miyavlıyor o yüzden.

En güzeli sizin bebekle ayrı odada olmanız geceleri bende çocuklarım.dogdugunda sezeryandan dolayı yatağımda kalkıp yatmak zor oluyordu kanepede uyumustum bir kaç ay sizin yatak odası kapınız açık olacak siz bebekle başka odada olacaksınız zaten 1 seneye gerek yok beneginiz 4 5 aylık olduğunda o da alışmış olur sizinle uyur

Kedilerinde bebeginle uyuyabilir.. bunda bir sakinca yokki! Bence yazik kediyi iceriye almamak. Binlerce insan var hatta kediler bebegin besigine girip beraber yatiyorlar 🤣koltukta bebege siginip uyuyorlar.. bunu neden sorun ettiniz pek anlamadim acikcasi.

Belki benimle aynı durumda olan biri daha sonra bu konuya denk gelir diye yazmak istedim.
Bebeğim doğdu şu an 8 haftalık oldu. İlk 10 gün kadar kedimizi odaya almadık geceleri, zaten ben bebeği emzirmek için falan devamlı ayakta olduğumdan arada çıkıp onunla da ilgilendim. Tabi bebekle evde ilk gecemizde kapımıza gelmesini ve benim onu orada bırakmak zorunda olduğumuz için hüngür şakır ağlamamı hiç unutmuyorum. bu süreçte kedimizi gözlemledik, bebeği arada çok temkinli bir şekilde koklamak dışında hiçbir şekilde ona yaklaşmıyordu. Asla ne beşiğine ne ana kucağına çıktı, ki doğumdan önce aylarca o beşikte yattı. Çok şükür hiçbir agresif tavır sergilrmedi benim tontişim. Bir bakmışız eski düzene geri dönmüşüz. Şu an isterse bizim ayak ucumuzda yatıyor yine, bebek ağladığında rahatsız olup gidiyor bazen. Tabi bu bir öneri değil asla her hayvanın mizacı farklıdır, ben kendi Tecrübemi paylaşmak istedim🐱
Cevap yazan herkese teşekkürler aslında durumu güncellemek için bugün bunu yazmıştım. Şu an herşey yolunda hepimiz aynı odada yatıyoruz, kedim beni hiç üzmedi bu konuda da canım benim😊

Çok sevindim sizin adınıza.... çok masum ve çok anne yüreğiyle sorulmuş çok güzel bir dertti sizin ki... hem bebişinizle hem kedinizle anneliğiniz sağlıkla huzurla sürsün inşAllah hayırlı olsun... Pati annesi olabilen tüm güzel yürekli kadınlar iyi ki varsnz iyi ki varız çok şükür...
Cevap yazan herkese teşekkürler aslında durumu güncellemek için bugün bunu yazmıştım. Şu an herşey yolunda hepimiz aynı odada yatıyoruz, kedim beni hiç üzmedi bu konuda da canım benim😊

Merhabalar,
Ben inşallah bir kaç gün içinde ilk bebeğimi kucağıma alacağım, çok mutluyum tabiki ama beni üzen ve tedirgin eden bir konu var. Aslında ilk bebeğimi dedim ama benim bir de bebeğim gibi sevdiğim bir kedim var, bebekliğinden beri 3 senedir bizimle birlikte ve onu çok çok seviyoruz ben de eşim de. Bu ailenin bir parçası o, bizi daha güzel bir aile yaptı ve hep neşemiz oldu bizim. Hamile kaldığım günden itibaren tüm çevre baskısına rağmen asla ondan vazgeçmeyi bir kere bile düşünmedik, hayatımıza aynı şekilde devam ettik. Kedimiz bizimle birlikte uyuyor, akşam canı istediğinde başka odada olsa bile gece uyanıp istediği zaman yanımıza gelir. Burada balkon kapısı var oradan dışarıyı izler ayak ucumuzda uyur, onla uyumak bizim için de çok keyifliydi hep dolayısıyla da alışmasına izin verdik buna. Şimdi tabiki bebek anne yanı yatağında bizim yanımızda yatacak, kendimizin istemeden de olsa üzerine oturma yaslanma gibi durumlar nedeniyle ona zarar verebilme olasılığı nedeniyle elbette artık bizimle yatmaması lazım. Fakat gel de başar bunu. Odaya almadığımız için kapıya gelip ağlıyor ve de kapıyı açmayı da biliyor kapı koluna zıplayıp. Kapıyı kitlesek de kapıda miyavlıyor ve devamlı zıplayarak açmaya çalışıyor. Bu zamana kadar pek çok kez denedik alıştırmayı ve hep aynı şeyi yaşadık, kıyamayıp eski düzene devam ettik. Ama şimdi yaklaştıkça bir çözüm yolu arıyoruz, ve doğum stresinin üzerine bir de bu eklenince, bir de iyice hassas olunca bir akıl almaya ihtiyaç duydum. Benim aklıma gelen iki şey var:

Birincisi:Kedimizi geceleri yatmadan önce mamasını ve tuvaletinin olduğu odaya kapatmak, yani geceden sabaha kadar hareket alanını kısıtlamak. Burada da pes etmeden miyavlayacağını ve kapıyı açmaya çalışacağını düşünüyorum. Apartmanda yaşadığımız için etrafa rahatsızlık verir miyiz tedirginliği var biraz. Böyle yapsak bir süre sonra bu duruma alışır mı, miyavlamayı vs.bırakır mı ve en önemlisi çok büyük bir strese girer mi uzunca bir süre, yoksa adapte olur mu bir şekilde.

İkincisi: Bebeğin yatak odasında bizimle uyuması yerine, benim bebekle ayrı bi bebek odasında birlikte uyumam, eşimin de yatak odasında uyuması. Tabi bu en az bir yıllık bir süreç olacak bilemedim. Bebeğin tüm gece bakım sürecinde yalnız kalmış olacağım bu şekilde ve evlilikte ayrı kalmak için uzun bir süre sanki. Aslında bu çözümde en karlı çıkan uykuları bölünmeden kalkıp işe gidebilecek olan eşim ve sevgi bağımlısı kedim olacak, en zararlı çıkanı da söylememe gerek yok sanırım🤣

Şimdiden sağolsun cevap yazan herkes, kimilerine çok basit bir konu gibi gelebilir ama benim için çok önemli gerçekten, kedim de tabiki bebeğim de bizim için çok değerli.
Biz ilk 6 ay geceleri odamiza sokmamistik, bebek de orada uyudugu icin ama gunduz giriyordu. 6 aydan sonra zaten bebek de donmeyi galan ogrendigi icin herkese her yer servest olmustu 😍

Benim kedim yok ama oğlum doğduğunda bir gün bile bizim odamızda bizimle beraber yatmadı,kendi odasında kendi yatağında yattı. Neden bunu bir seçenek olarak görmüyorsunuz ki? Aynı odada yatınca odanın oksijeni bile yetmiyor ne kadar büyük olursa olsun alanınız. Ağlayınca kalkıp gidiyorsunuz bakmaya. Odalar arası mesafe uzak değildir bence bunu da değerlendirin. Kedinin zaten zararı olmaz o da ayrı konu,bebiş büyüyünce onunla bile yatar kendiliğinden. Odalara kapatmak çok yanlış.

X