Kedimden Bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vaktiniz de yokmuş ama evde olan biri gündüz ya da akşam iyice oynatıp koşturup yorsun onu. Benim de kedim var sabaha karşı uyanıyorlar evet avcı hayvanlar çünkü. Kalkıyor kendi kendine oyalanacak bir şey buluyor dolapları tırmalıyor bir şeyler kovalıyor su kasesini tıngırdatıyor ama ben bu seslere alıştım uykuma devam edebiliyorum. Bi ara bazayı tırmaliyordu ona kafayı çok takmıştım uyanıp ağlıyordum sizin gibi. Sinir hastası gibi olmuştum. Kafayı çok takmayınca o kadar rahatsız etmiyor. Dediğim gibi akşam uyutmayin oynayın onunla koşsun yorulsun enerjisini atarsa gece de bu kadar abartmaz. Bir de ben gece uyanınca asla ses çıkarmıyorum uyandığımı fark ederse oynayalım diye daha beter oluyor. Hişş falan demeyin kendi kendine oyalansin kulak tıkaciyla falan uyumaya çalışın bir de böyle deneyin.

Ve unutmayalım ki onlarin bizden başka kimseleri yok :) benim kedim çok ilgi delisi bazen bunalıyorum sonra benden başka kimden ilgi isteyecek diye düşününce daha anlayışlı olabiliyorum.
İlgi istemiyor ki hiç. Gel bir sarilayim paşam diyorum hemen koşarak kaçıyor. Kovalama oynamaya calisiyor benle. 24 saat oyna 24 saat hiç durmaz. Dediğiniz gibi bizden başka kimseleri yok. O yüzden hem alttan alıyorum ama sabahın köründe uyuyamamak sıkıntı oluyor. Sinir halinde oluyorsunuz tüm gün migren tutuyor. Buradakiler direkt yargılama mode on. Teşekkürler yorum için

Veteriner ne diyor? Hayvan mutsuz siz mutsuzsunuz.ilgi çekmeye çalışıyor karşılıklı güven probleminiz var. Sizi cezalandırıyor
Veteriner dikkat dağınıklığı var hiperaktiv dedi. Gündüz yorun gece uyusun yoksa uyutmaz dedi. Gündüz oynuyorum evde oldukça ama gece çalışıyorum ben gece yarısı onu yormak mümkün değil. Aşağıda millet oturuyor. Bu da at gibi koşuyor. Mecbur çekeceğiz gibi duruyor.
Bu arada siz uzaktan yorum yaptığınız için güven problemi diyorsunuz ama kedimizin güvendiği tek kişi bizleriz. Başka kimseyi eve sokmaz. Biz sokarsak bize de kızar. Gelene de saldırır

. Forumda insanların tepkileri oluyor, burada bir linçleme , cümle cımbızlama, bir sözcükten karakter analizi yapma durumları var maalesef bu da anonimlikten sanırım, insanların aklına en kötüsü geliyor hep. Hayvanlarla ilgili öyle korkunç şeyler duyuyoruz ki hep tetikteyiz ondan sanırım.
Aynen öyle. Akrabalar hep atın bunu be böyle hayvan mi olur siz kendinize işkence ediyorsunuz diyor. Ama bu kedi bizden başka kimseyle yapamaz. Biz hariç herkese saldırıyor kan çıkacak derecede hem de zor ayırıyoruz.
Buradakiler benim sabah uykusuz ve sinirliyken kedimden bıktım diye açtığım konuyu kedimi öldürmek istiyorum diye okumuş sanki.
Biz kedilerini çocukları gibi gören insanlar zaman zaman sinirlenir bağırıyoruz evet ama sinir geçince gidip öpüyoruz. Konuyu da aşırı sinirliyken yazmıştım.
Yemin ediyorum kaza geçiren hayvanlar oluyor ya para toplanıyor bazen kimsenin eli cebine girmiyor ama herkes hayvan seviyor sözde

Aynen öyle. Akrabalar hep atın bunu be böyle hayvan mi olur siz kendinize işkence ediyorsunuz diyor. Ama bu kedi bizden başka kimseyle yapamaz. Biz hariç herkese saldırıyor kan çıkacak derecede hem de zor ayırıyoruz.
Buradakiler benim sabah uykusuz ve sinirliyken kedimden bıktım diye açtığım konuyu kedimi öldürmek istiyorum diye okumuş sanki.
Biz kedilerini çocukları gibi gören insanlar zaman zaman sinirlenir bağırıyoruz evet ama sinir geçince gidip öpüyoruz. Konuyu da aşırı sinirliyken yazmıştım.
Yemin ediyorum kaza geçiren hayvanlar oluyor ya para toplanıyor bazen kimsenin eli cebine girmiyor ama herkes hayvan seviyor sözde

Eli cebine gitmemek konusuna nasıl geldiniz?

Biz kedilerini çocukları gibi gören insanlar zaman zaman sinirlenir bağırıyoruz evet ama sinir geçince gidip öpüyoruz. Konuyu da aşırı sinirliyken yazmıştım
Güzel bahaneymiş, ben de kullanırım.

Hanımefendicim siz şey mi sanıyorsunuz, forumda bir tek sizin kediniz var?

Benim kedimi ben biliyorum. Öyle düz duvara tırmanan falan değil. Çekmeceleri açıp kesici aletleri çıkaracak kadar yaramaz. Yani sizin eviniz yayla herhalde bizimki 50 metrekare olduğu için odada yaptığı kırdığı devirdiği her şeyi duyuyoruz. Diğer kedilerim üzerine yıkılmasın diye mecbur hepimiz ayaklanıyoruz. Yoksa bundan önce de kedim vardı hala üç tane var. Biz iki yıldır katlaniyoruz yine katlaniriz varsa tavsiye istedim

Bakın yine bir hata daha işte. Evinizde hayvanlara zarar verecek eşyalar bulundurmayın, kırılıp döküldüğünde bir yerlerini kesseler yazık değil mi? Ayrıca tamam sahiplenmişsiniz iyi hoş ama 50 m2 eve 3 kedi de fazla çünkü kedi başına 20 m2 alan verin diyor uzmanlar. Muhtemelen bunalıyor sizinki de. Çekmecelere çocuk kilidi yaptırın bu kedili ailelerin en sık yaptığı şeydir, böylelikle içini açamaz. Benim kedilerim de sürgülü dolabı açıp içini indiriyordu eski evimizde, hatta bir gün kızımı Minoseti çiğnerken buldum 🤦🏻‍♀️ çok yaramazlardı ama bir şekilde tolere ettik, ediyoruz.

Veteriner dikkat dağınıklığı var hiperaktiv dedi. Gündüz yorun gece uyusun yoksa uyutmaz dedi. Gündüz oynuyorum evde oldukça ama gece çalışıyorum ben gece yarısı onu yormak mümkün değil. Aşağıda millet oturuyor. Bu da at gibi koşuyor. Mecbur çekeceğiz gibi duruyor.
Bu arada siz uzaktan yorum yaptığınız için güven problemi diyorsunuz ama kedimizin güvendiği tek kişi bizleriz. Başka kimseyi eve sokmaz. Biz sokarsak bize de kızar. Gelene de saldırır

Geleni istememesi normal bazıları çocuk gibi olur paylaşmak istemez ama kedilerde insanlara saldırma genelde insanlara güvenmediğinde olur yani güven problemi var. Size karşı da tepkili. Tasma var takıp biraz dışarı çıkarmaya çalışın derim.

İki kedim var, biri otistik. Bildiğiniz otizm bozukluğu var. Neler çektik ve çekiyoruz biz biliriz ama bir kez olsun elimle su silkelemedim, bir kez olsun beddua etmedim.
Evlattan hiçbir farkları yok. Ben sizin psikolojinizin bozulmasını anlıyorum ama karşınızdaki bir kedi, insan değil.
Ve kediler geceleri aktif olur, özellikle gündüz yeterince ilgi görmedilerse çarpı iki enerji.
2.5 yaş hala genç olduğunu gösteriyor, yaş aldıkça da sakinleşme ihtimalleri artıyor.
Ayrıca o hayvanın bu kadar agresif davranmasının sebebi sizin duygularınızı hissettiği için olabilir

İki kedim var, biri otistik. Bildiğiniz otizm bozukluğu var. Neler çektik ve çekiyoruz biz biliriz ama bir kez olsun elimle su silkelemedim, bir kez olsun beddua etmedim.
Evlattan hiçbir farkları yok. Ben sizin psikolojinizin bozulmasını anlıyorum ama karşınızdaki bir kedi, insan değil.
Ve kediler geceleri aktif olur, özellikle gündüz yeterince ilgi görmedilerse çarpı iki enerji.
2.5 yaş hala genç olduğunu gösteriyor, yaş aldıkça da sakinleşme ihtimalleri artıyor.
Ayrıca o hayvanın bu kadar agresif davranmasının sebebi sizin duygularınızı hissettiği için olabilir

Otistik mi kıyamam ya 🥹

Bakın yine bir hata daha işte. Evinizde hayvanlara zarar verecek eşyalar bulundurmayın, kırılıp döküldüğünde bir yerlerini kesseler yazık değil mi? Ayrıca tamam sahiplenmişsiniz iyi hoş ama 50 m2 eve 3 kedi de fazla çünkü kedi başına 20 m2 alan verin diyor uzmanlar. Muhtemelen bunalıyor sizinki de. Çekmecelere çocuk kilidi yaptırın bu kedili ailelerin en sık yaptığı şeydir, böylelikle içini açamaz. Benim kedilerim de sürgülü dolabı açıp içini indiriyordu eski evimizde, hatta bir gün kızımı Minoseti çiğnerken buldum 🤦🏻‍♀️ çok yaramazlardı ama bir şekilde tolere ettik, ediyoruz.
Zaten ona göre ayarladık evi. Koltuk masa hariç ayaklı eşyalar falan yok. Çocuk kilidi iyi fikir ama çekmece acilmayinca sinirlenip agresif olmasından korkuyorum. Çekmeceyi açıp dagitsin sorun değil ses yapması sorun. Çocuklar daha tehlikeli vallahi iyi ki bir şey olmamış 🙏🏻 Teşekkürler

Maltı ilk kez duydum. Veteriner hiperaktivite tanısı koydu. Çoğu kişi dislike atmış konuya neden bilmem ama ilgi alaka her şey var. Dediğiniz gibi evlat olarak görüyoruz. Annem az önce çizgi film bile açmış ona izlesin seviyor diye. Korkuyorum bir gün çok sinirlenip zarar verecegim diye. Sizin de işiniz çok zor ya su gibi geçer inşallah bu günler 🙏🏻
Allah senin belanı versin. Zarar vericem diye korkuyorum diyor. Psikopat kadın

Geleni istememesi normal bazıları çocuk gibi olur paylaşmak istemez ama kedilerde insanlara saldırma genelde insanlara güvenmediğinde olur yani güven problemi var. Size karşı da tepkili. Tasma var takıp biraz dışarı çıkarmaya çalışın derim.
Bize bir tepkisi yok yani anlamamanız normal ev halimizi görmediğiniz için. Bu kedi sadece bizi istiyor yanında. Diğer insanlardan nefret ediyor sanki. Sanırım evi sahiplenmiş. Bize bir güven sorunu yok. Dışarısı için tasma almıştık taktigimiz an kendini duvardan duvara vurdu tutup çıkarana kadar ömrümden ömür gitti. Normal tasma bile takmıyor. Biz de zorlamak istemedik. Onla birlikte büyüyen diğer kedilerimiz de bir sorun yok. Bir tek bu

Allah senin belanı versin. Zarar vericem diye korkuyorum diyor. Psikopat kadın
Şikayet ediyorum doğru düzgün konuşmayı bilmediğin için terbiyesiz seni. Ben ona zarar verir miyim ! Yazdığım diğer yorumları bir okusaydin. Sabah çok sinirliydim. 10 yıldır kedi besliyorum bir kere vurmadım onlara ben.

Kediler için ayrı odalar yapılmalı kendilerine ait ortamları bile yok. Ben evde olup özgür takilamayan kedilere çok üzülüyorum.
Onlar kedi ya kedi koca insan gibi olgunluk bekleyemezsiniz.
Buna bütçe yetiremeyen de bence kedilere bakıyorum demek için kediye bakmasın çünkü bakamıyor.
Kediye bakabilmek şartları
Sabırlı olmak
Alan oluşturmak
Sevmek
Onu da anlamak
.
Ben bir kedi olsam beni sıkan evde karnım tok durmak yerine özgür kaldığım bir sokakta ya da barınakta bazen aç bazen tok olmaya razı Olurum.
🤦‍♀️Kedi empatisi 🤦‍♀️

Hepiniz calisiyorsunuz aksama kadar kedi yalniz, oyun oynanmazsa enerjisini atmazsa tabi ki azar. Hayvan sıkıntıdan patlamiş.
Sahiplendirin ya da ilgilenin oynayin yatmadan önce.
Sahiplendirmem asla. Zaten kimse istemez. Kendini kimseye sevdirmiyor, başkasına saldırgan. Boru boru atan herkes eve gelip bizimkini görünce bir daha ben gelmem diyor. Ben evden çalışıyorum okul hariç evdeyim. Oynamıyor muyuz sizce vallahi sıkıldım acmasaydim keşke konu. Güncelleme yapacağım zaten.

Kediler için ayrı odalar yapılmalı kendilerine ait ortamları bile yok. Ben evde olup özgür takilamayan kedilere çok üzülüyorum.
Onlar kedi ya kedi koca insan gibi olgunluk bekleyemezsiniz.
Buna bütçe yetiremeyen de bence kedilere bakıyorum demek için kediye bakmasın çünkü bakamıyor.
Kediye bakabilmek şartları
Sabırlı olmak
Alan oluşturmak
Sevmek
Onu da anlamak
.
Ben bir kedi olsam beni sıkan evde karnım tok durmak yerine özgür kaldığım bir sokakta ya da barınakta bazen aç bazen tok olmaya razı Olurum.
🤦‍♀️Kedi empatisi 🤦‍♀️
Kesinlikle bahçeli bir ev olmalı kedi köpek bakanlar için. Ben de onları eve kapatmamak için cama özel tel yaptırdım dışarıdan falan. Keşke tasma taksalar gezdirsem.
Çok mecbur kaldım sokaktaydı son ikisi ve bebekti meme kedisiydiler. Yürümeyi bile bilmiyorlardı. Bırakamadım. Artık bizimle mutlu zaten sadece sabahları bizi çok üzüyor sonra geçiyor

Tepkinizi aşırı ve yersiz bulmakla birlikte ben de bir sarman annesiyim ve bazen çileden çıkartıyor. Kediyi ilk aldığımda çalışmıyordum ve bütün gün onunla vakit geçiyordum ancak ne zaman işe girdim hayvanın huyu suyu değişti. Gecenin bir yarısı gün aydınlanana kadar ağlıyor. Bi biz olsak neyse ama bağıran bir kedi gece sessizliğinde muhtemelen apartman sakinleri de rahatsız oluyor diye strese de giriyorum. Relax paste denedim işe yaramadı. Deliksiz uyku bizde de kalmadı malesef. Ama kedimi hayatımdaki bir çok insandan daha çok seviyorum o yüzden sahiplendirmek ya da cezalandırmak benim için söz konusu bile olamaz. Çözüm bulursanız bana da haber verin 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X