Kendimi resmen böcek gibi hissediyorum artık.

Çok güzel kızlar gerçekten, kendilerini geliştirmiş donanımlı insanlar. Ama her zaman için benden iyiler ve ondan iyiler olacaktı bu hayatta. İnsan kız arkadaşının yanında biraz dikkat eder, ne zaman bozulsak burnuna bak, göğüslerin iğrenç, dişlerin kötü sen çirkinsin 2 kelime konuşamıyorsun vs vs.
Bir insan nasıl başkasının kendisini bu kadar çirkin aşağılamasına izin verir, aklım almıyor sinirleniyorum. Yazdıklarınıza bakılırsa kesin siz değil karşı taraf sizden ayrılmıştır. Böyle leş gibi birinin nesini sevdiniz çok merak ettim.

Adam sizin aşağılık kompleksinizi farketmiş ve bunun üstüne çok güzel oynamış. Sevgi de olmayınca, o oynadikca siz erimiş bitmissiniz resmen. Adam, karşısında bırakın dik duran, ona haddini bildirecek bir muhatap bile bulamamış. İleri gittikçe gitmiş çünkü hasta ama siz de hic normal değilsiniz.

Umarım ruhunuzu iyileştirecek adımları biran önce atarsınız.

öyle bir anlatıyorsun ki onları söyleyen adamın eşin olduğunu sandım meğer sevgilin bile değilmiş ki eşin bile olsa niye müsaade ettin ki böyle bir muameleye. Senin inanılmaz öz güven problemin var. sen kendini sevmiyorsun başkaları nasıl sevsin?

Herkese merhaba. Estetik cerrah sayfalarından, alışveriş sitelerinden, makyaj malzemeleri nasıl kullanılır videolarından zar zor çıkıp bir kendime ne yapıyorsun diyebildim günler sonra.
Aşırı şişman, sürekli önünden yemek alınan, daha ilkokulda seni kimse almayacak böyle giderse denen bir evde resmen yemeğe sarılarak büyüdüm sürekli dalga geçildi, hala daha bir iki arkadaşım vardır hala yeni tanıştığım insanlarla çok rahat iletişim kuramam. Sonra biraz spor ve rejimle kendime geldim toparladım. Bu sırada yeni bir işe başladım ve hayatımın içine eden adamla tanıştım. İlk başlarda her şey olması gerekn gibi geliyordu ama sonraları başladı milletin saçını başını kıyaslamaya. Ben zaten kendimi hep eksik hissettim bu konuda sesimi çıkaramadım hiç. Sürekli yüz yüze baktığımız kızları övdükçe övdü sen kendine kadın mı diyorsun diye. Ben aç kaldım 36 bedene kadar düştüm bu sefer de yüzün kurbağaya benzedi senin, aşırı zayıfladın hastasın diye dalga geçmeye başladı. Zayıflayıp biraz özgüvenim yerine gelince millet için mi zayıfladın sen adamlara da bakarsın diye ruh hastası bir kıskançlık başladı. Arkadaşlarıyla tanıştırmadı 2 kelimeyi bir araya getiremiyorsun diyerek. Kavga ettik ortamdaki kızları övdü, onlar nasıl konuşuyor sen konuşamıyorsun fıstık gibiler sen haline bak, işte millet överdi o bana kıyafetlerine bak bilmem neler gibi giyiniyorsun derdi. Birlikte olduk ve ilk birlikteliğimdi çekingendim biraz, eski sevgilisini örnek vererek öff her şeyi ben yapıyorum kadın dediğin kıvrak olur dedi, vücudumda dalga geçmediği tek bir nokta yok sanırım. İnanılmaz kötü hissediyorum o zamanları hatırladıkça. Eski sevgilimi özledim öff ben o zaman seviyormuşum sana saygı duymuyorum dedi açık açık zaman geçirmiş. Aylardır ayrıyız ama ben bazı şeyleri aşıp devam edemiyorum. Burnumu yaptırdım zayıfladım ama benim sorunum dış görünüşüm değil farkındayım. Hala sürekli kıyafet alıyorum, onun hayvanlığı değil de benim sorunummuş gibi dert ediyorum her şeyi. Biriyle tanışırsam o da beğenmez diye düşünüyorum, zaten konuşamıyorum diye oysa o hariç birinden duymadım rahat olduğum ortamda hiç susmam. Evlensem vücudum kötü diyorum o beğenmedi diye.
İşin kötü tarafı her gün karşı karşıyayım ve övüp durduğu kadınların içine düşüyor aşırı mutlu, hiç olmadığı kadar rahat gözümün önünde ve ben kendimi kötü yetersiz hissediyorum. Ne yaptığının farkındayım ama çözüm bulamıyorum kendime.
Dermanınız estetisyende değil, Psikolog ya da psikiyatrda...
O adam dediğinizden de uzak durmanız şart, hala kızların içine düştüğünü gözlemleyip dert ediyorsunuz kendinize.:KK11:

Herkese merhaba. Estetik cerrah sayfalarından, alışveriş sitelerinden, makyaj malzemeleri nasıl kullanılır videolarından zar zor çıkıp bir kendime ne yapıyorsun diyebildim günler sonra.
Aşırı şişman, sürekli önünden yemek alınan, daha ilkokulda seni kimse almayacak böyle giderse denen bir evde resmen yemeğe sarılarak büyüdüm sürekli dalga geçildi, hala daha bir iki arkadaşım vardır hala yeni tanıştığım insanlarla çok rahat iletişim kuramam. Sonra biraz spor ve rejimle kendime geldim toparladım. Bu sırada yeni bir işe başladım ve hayatımın içine eden adamla tanıştım. İlk başlarda her şey olması gerekn gibi geliyordu ama sonraları başladı milletin saçını başını kıyaslamaya. Ben zaten kendimi hep eksik hissettim bu konuda sesimi çıkaramadım hiç. Sürekli yüz yüze baktığımız kızları övdükçe övdü sen kendine kadın mı diyorsun diye. Ben aç kaldım 36 bedene kadar düştüm bu sefer de yüzün kurbağaya benzedi senin, aşırı zayıfladın hastasın diye dalga geçmeye başladı. Zayıflayıp biraz özgüvenim yerine gelince millet için mi zayıfladın sen adamlara da bakarsın diye ruh hastası bir kıskançlık başladı. Arkadaşlarıyla tanıştırmadı 2 kelimeyi bir araya getiremiyorsun diyerek. Kavga ettik ortamdaki kızları övdü, onlar nasıl konuşuyor sen konuşamıyorsun fıstık gibiler sen haline bak, işte millet överdi o bana kıyafetlerine bak bilmem neler gibi giyiniyorsun derdi. Birlikte olduk ve ilk birlikteliğimdi çekingendim biraz, eski sevgilisini örnek vererek öff her şeyi ben yapıyorum kadın dediğin kıvrak olur dedi, vücudumda dalga geçmediği tek bir nokta yok sanırım. İnanılmaz kötü hissediyorum o zamanları hatırladıkça. Eski sevgilimi özledim öff ben o zaman seviyormuşum sana saygı duymuyorum dedi açık açık zaman geçirmiş. Aylardır ayrıyız ama ben bazı şeyleri aşıp devam edemiyorum. Burnumu yaptırdım zayıfladım ama benim sorunum dış görünüşüm değil farkındayım. Hala sürekli kıyafet alıyorum, onun hayvanlığı değil de benim sorunummuş gibi dert ediyorum her şeyi. Biriyle tanışırsam o da beğenmez diye düşünüyorum, zaten konuşamıyorum diye oysa o hariç birinden duymadım rahat olduğum ortamda hiç susmam. Evlensem vücudum kötü diyorum o beğenmedi diye.
İşin kötü tarafı her gün karşı karşıyayım ve övüp durduğu kadınların içine düşüyor aşırı mutlu, hiç olmadığı kadar rahat gözümün önünde ve ben kendimi kötü yetersiz hissediyorum. Ne yaptığının farkındayım ama çözüm bulamıyorum kendime.
Bir sürü bu da yapılmaz artık diyeceğimiz şeyleri kabul edeni gördüm okudum da bu kadarını hiç görmemiştim.Siz neden bu kadar izin verdiniz sizi cidden böcek gibi ezmesine bu şahsın.Yani yine de bişey demek istemiyorum ama iyi sabırmış sizinkisi.Çok ciddi bir özgüven eksikliğiniz var tedavi ya da destek gerek size.Kadın her haliyle güzeldir bunu unutmayın,sevgiler..

hayat o kadar kısa ki zaman da en usta hırsız , güzellikte o kadar farklı bir kavram genellemesi yok. ama sizin hayatınız tek , yarın hastalansanız , kalbiniz atmayı bıraksa yine saçım , gözüm , yada o aslında kendi değersiz olan bey mi gelecek aklınıza yoksa içinde bulundugunuz girdabın pişmanlığı.

4 kere gittim terapiye onda da deli misin sen, biliyordum bir tuhaflık olduğunu zaten dedi ve ben de vazgeçtim.
neden böyle yaptı, çünkü sizin doğru yola sapmanızdan bile korkmuş. o kadar benimsemiş ki sizi , siz kendi hayatınıza yön verdiginizde gelip yine içine edecek, kurtarın kendinizi

İnanın bu kadar değildi bu adama kadar kendimle problemim. Evet küçükken çok zorbalığa maruz kaldım ama aştım kendimi kabul ettim diye düşünüyordum hep. Sürekli eleştiri sürekli kıyas. Bir de yan yanayım ben o insanlarla düşünsenize sevdiğim insan sürekli çalışma arkadaşımın orasını burasını övüyor. Çok kötü hissettim kendimi hep.
Teşekkür ederim önerileriniz için bakacağım kitaplara
lütfen sevdigim insan sıfatını kullanmayın , gerçekten size bunu yapan birini sevebilir misiniz.........
sevgi bu mu

Hepimizin zayıf tarafları var. Kimsenin bunları kullanmasına izin vermeyin, gardınızı alın. Sizi bu kadar aşağılayan adam mükemmel miydi? Çok mu yakışıklıydı? Hiç kusuru yok muydu? Bir kere bile adama diyemediniz mi sen mükemmel misin dön bir kendine bak diye. İnsanların ağzının payını vermezseniz sizin hakkınızda yorum yapmaya, eleştirmeye, akıl vermeye devam ederler. Ben 36 bedenim. Ama çok iştahlı biriyim, yemek yemeyi seviyorum. Kilo alıp veriyorum ama en fazla 38 beden olmuşumdur. Buna rağmen kilo alıyorsun az ye falan diyenler oluyordu. Veremezmişim, kalırmış cart curt. Hepsinin ağzının payını verdim. Size ne ben kendimden memnunum. Xxxl bile olsam bu sadece beni ilgilendirir. Güzel bakan güzel görür. Ben nice kilolu kadinlar görüyorum tarzıyla, cazibeleriyle zayıflara taş çıkarırlar. Ama her şeye rağmen şunu da gözden çıkarmayalım. Kilonuzu kontrol edin ama bunu sağlığınız ve kendiniz için yapın

4 kere gittim terapiye onda da deli misin sen, biliyordum bir tuhaflık olduğunu zaten dedi ve ben de vazgeçtim.
Evet çünkü iyilesirsen ilk onu terkedeceksin. Kurban olarak kalmaya devam etmen için bu önemli. Lütfen kendini sev ve değerini fark et. Kimsenin seni almasına vs ihtiyacın yok. Kendi kendine de var olabilirsin.

bu gereksiz duyguların üstesinden gelemiyorsanız mutlaka yardım alın. kim neye göre daha güzel daha şık .bunlar göreceli şeyler. kendinize haksızlık yapmayın lütfen.

küçükken hiç unutmam bir akşam yemek masasında babam ne kadar çirkinsin demişti belkide gülmüştü. o lokmalar ağzımda büyümüştü yutamamıştım o kadar iyi hatırlıyorumki o anı. yıllarca eleştiriyle büyüdüm. sonra bi baktım ki hayır onlar hep bi bahane peşindelermiş ailemle dışardaki çevrenin güzellik anlayışı çok farklıymış. ben kendimi geliştirdim çok savruldum ama kendimi çok sevdim. yani bunları tek yaşayan siz değilsiniz. güçlü olmak elinizde

E siz de oturup bu söylediklerini mi dinliyorsunuz anlamiyorum ki.

Karşınıza geçip sen kadın mısin su kızların güzelliğine bak diyor. Siz de başınızı çevirip bakıyor musunuz.

Yani bu artık özgüvenim düşük, ailemde şöyle muamele gördüm böyle ezik yetiştim vs durumlarını aşmış. Her birimiz ailemizle ilgili belirle travmalar yaşadık. Ama sizinki acıdan zevk alma boyutuna ulaşmış.

Bu kadar lafı işitip bi de birlikte oluyorsunuz.

Doktora gitmenize laf ediyor. Ondan da vazgeçip hakaretlerini yükseltmesini bekliyorsunuz.

Ben öteki arkadaşlar gibi teselli edemeyeceğim. Kendinize yaptığınız şey hayatımda duyduğum en saçma ve onursuz şey. Şuursuzluk tam anlamıyla.

Vallahi ben de eskiden böyle düşünüyordum şimdi kurtuldum hunharca karbonhidrat tüketiyorum yanaklarım iyice şişti. Manikür ve ağdayı biraktım. Daha iyi de oldu kafamı saç makyaj tırnak vs. ile doldurmayıp derslerime çalısıyorum. Tek başina kalinca şimdi anladim meğer benim kafam çalısıyormus, meğer eski erkek arkadasim belirli formda kadinlari begense de onemli olan benim neyi begendigim, benim nasil rahat hissettigim. Fizigim daha kotu oldu ama ozguvenim yukseldi ki ben cok ozguvensiz biriydim hala da tam ozguvenliyim diyemeyecegim ama cabaliyorum iste.:KK59:
Benim de istediğim kötü bile görünsem kendimi iyi hissetmemin ona bağlı kalmaması, çünkü her gün iyi, bakımlı, çok güzel giyimli olamam. Hastalığı, kötü günü isteksizliği bir sürü şeyi var. Kendisinin tercihlerine de saygı duyardım bu şekilde çirkinleşmese. İnşallah benimki de yükselecek yakın zamanda

Erkek arkadaşınız içindeki ezikligi gizlemek ve bastırmak için saldirganlasmis.Bu tür insanlardan nezaket,empati beklemeyin.O kadar ezik ki sizinle kıyasladığı o güzel,bakımlı,prezantabl dediği kadinlara ancak uzaktan burnunu çekerek bakıyor.İltifat edip iki hoş söz söyleyerek egosunu tatmin etmeye çalışıyor.Çunku o da biliyor ki onlara ancak bu kadar yaklasabilir.Sizin gibi güzel,aklı başında,kendi ayakları üzerinde durabilen,ne istediğini bilen bir kadının onu sevebilmesi bile mucize onun için.Onun derdi kendisiyle sizinle değil emin olun.Boyle fıstık gibi bir kızı rüyasında bile göremez artık.Siz de bundan sonra yapılanları görmeyin,duymayın.Çunku yok sayılmak bir insana verilebilecek en güzel cezadır.Gercek sevgi böyle bir şey değil.Karsiniza bir gün gerçekten seven biri çıktığında bunu anlayacaksınız.Kendinize de ceza vermekten vazgeçin artık.Çunku siz kendinize bu kadar yüklenir,çirkin ve yetersiz olduğunuza inandirirsaniz karşınızdaki insanlara da aynı fırsatı vermiş olursunuz.
Herkes aslında kendi içindeki çirkinliği sana yansıtıyor o dünya güzeli de olsan aynı muameleye maruz kalacaktın diyor, ben de bunu biliyorum ama çok maruz kaldım o yüzden amaan o da böyle manyak sal gitsin demem çok zor oldu. İnsan ilişkiyi bu zannediyor sürekli aynı döngüye girince ve daha önce yaşamayınca. Bir şeyleri de paylaşamamakla hata yaptım belki daha önceden farkına varabilirdim

Bir insan nasıl başkasının kendisini bu kadar çirkin aşağılamasına izin verir, aklım almıyor sinirleniyorum. Yazdıklarınıza bakılırsa kesin siz değil karşı taraf sizden ayrılmıştır. Böyle leş gibi birinin nesini sevdiniz çok merak ettim.
Cevap vermeye başlayınca bir noktadan sonra küsmeye başladı, çok alıngansın problem yaratmaya çalışıyorsun şaka yapıyorum diyerek. En son büyük bir kavga sonucu bitirdik, normalde birkaç güne o yazardı konuşmaya başlanırdı ama seni rezil edeceğim diyince yazmadı bir daha. Başlarda ki halini sevdim sanırım döner diye düşündüm o zamana

öyle bir anlatıyorsun ki onları söyleyen adamın eşin olduğunu sandım meğer sevgilin bile değilmiş ki eşin bile olsa niye müsaade ettin ki böyle bir muameleye. Senin inanılmaz öz güven problemin var. sen kendini sevmiyorsun başkaları nasıl sevsin?
Sıkıntı tam olarak bu aslında, söylediklerinde haklı olduğunu düşündüm içten içe çünkü hep bunu duydum sonra da ay şaka da yapılmıyor sana ya da senin iyiliğin için diyerek üste çıktılar bir de. Savunulur yanı yok tabii ama kendimce öyle düşündüm sanırım

Hepimizin zayıf tarafları var. Kimsenin bunları kullanmasına izin vermeyin, gardınızı alın. Sizi bu kadar aşağılayan adam mükemmel miydi? Çok mu yakışıklıydı? Hiç kusuru yok muydu? Bir kere bile adama diyemediniz mi sen mükemmel misin dön bir kendine bak diye. İnsanların ağzının payını vermezseniz sizin hakkınızda yorum yapmaya, eleştirmeye, akıl vermeye devam ederler. Ben 36 bedenim. Ama çok iştahlı biriyim, yemek yemeyi seviyorum. Kilo alıp veriyorum ama en fazla 38 beden olmuşumdur. Buna rağmen kilo alıyorsun az ye falan diyenler oluyordu. Veremezmişim, kalırmış cart curt. Hepsinin ağzının payını verdim. Size ne ben kendimden memnunum. Xxxl bile olsam bu sadece beni ilgilendirir. Güzel bakan güzel görür. Ben nice kilolu kadinlar görüyorum tarzıyla, cazibeleriyle zayıflara taş çıkarırlar. Ama her şeye rağmen şunu da gözden çıkarmayalım. Kilonuzu kontrol edin ama bunu sağlığınız ve kendiniz için yapın
Kendisinin de bir sürü sorunu sıkıntısı vardı ama dalga geçip yüzüne vurmak yerine ben hep yanında olmaya çalıştım. Kendimden geçtim ona koştum iyi halt yemişim. Şimdi de ne hale düştüm diye yine ben dertleniyorum. Sorunum fiziksel değil zaten artık, en beğendiğim halimdeyim ama bir şeyler eksik yine maalesef

bu gereksiz duyguların üstesinden gelemiyorsanız mutlaka yardım alın. kim neye göre daha güzel daha şık .bunlar göreceli şeyler. kendinize haksızlık yapmayın lütfen.

küçükken hiç unutmam bir akşam yemek masasında babam ne kadar çirkinsin demişti belkide gülmüştü. o lokmalar ağzımda büyümüştü yutamamıştım o kadar iyi hatırlıyorumki o anı. yıllarca eleştiriyle büyüdüm. sonra bi baktım ki hayır onlar hep bi bahane peşindelermiş ailemle dışardaki çevrenin güzellik anlayışı çok farklıymış. ben kendimi geliştirdim çok savruldum ama kendimi çok sevdim. yani bunları tek yaşayan siz değilsiniz. güçlü olmak elinizde
Çok fazla insan var bu durumu yaşayan sen abartıyorsun diye çok dedim kendi kendime bu kadar zayıf olma insanlar neler atlatıp hayatına devam ediyor sonuçta. Ama tek başıma bazı şeylerin üstesinden gelemiyorum o yüzden keşke terapiye devam etseydim, en yakın zamanda başlayacağım tekrar

X