Kendimi vücudumda rahat hissetmiyorum

cikolatalipankek

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2020
235
152
Boyum 1.60, kilom ise 66. Basen ve bacak bölgem kalın. Çevredekiler bana kilomu göstermediğimi ve fiziğimin böyle iyi olduğunu söyleseler bile kendimi rahatsız hissediyorum, otururken bacaklarım yayıldığı için daha çok kalın gözüktüğünü düşünüyorum, ama bir türlü diyet yapıp kilo vermeyi başaramıyorum. 2 ay önce iştah kesen ve kilo verimini sağlayan çay almıştım, işini gördü, açlık hissi hissetmiyordum gün içinde beslenmem gayet düzgün oluyor ama akşam olunca dayanamıyorum, akşam çayın yanında abur cubur yemeden yapamıyorum. + göbeğim de çıkıyor, yanaklarımda tombiş.. kendimi durduramıyorum önerileriniz var mı acaba etkili diyet listesi falan?

Düzgün beslenirseniz her diyet etkilidir. Ayrıca yanında spor da yapmanız gerek. Aslında formül çok basit. Günlük kalori ihtiyacınızın altında kalori almak ve spor yapmak.

Öncelikle o zayıflama çaylarını kesinlikle kullanmayın ,ciğerlere böbreklere kalıcı zararlar verebilir.. Sağlığınızı tehlikeye atmayın ..
Onun dışında her gün yürüyüş yapabilirsiniz imkan varsa spor tabi ..
Abur cubur yemek istiyorsanız illa , mesela tadımlık 2 adet bisküvi vs sınırlayın,yada onun yerine alternatif oluşturun kuruyemiş vs
Ekmeği kesip sebze ile yumurta ile doymaya çalışabilirsiniz .. bunlar size yardımcı olabilir 🙏
Ara öğün yapıp yoğurt ,salatalık vs tüketip açlık gidermeye çalışın umarım işinize yarar

Kendinizi kilolu görüp zayıflamak istiyorsanız bunu başarabilirsiniz sağlıklı beslenmeyi seçin mesela şekerli unlu şeyler yemeyi bırakınca kiloda veriliyor vaktiniz varsada günlük yürüyüş yapın. Akşam sağlıklı atistırmalık tercih edin.Biraz irade ve azim gerisi de gelir.

Evet kollarımda çok kalın o yüzdem giyinmişim tişörtlere bile dikkat ediyorum o bile kompleks benim için, ama ilçede yaşıyorum spor yapacak yer yok, evdede yapsam alt komşu rahatsız olur diye düşünüyorum

Kilo alıp verme olayının tamamen metabolizmaya bağlı olduğunu düşünüyorum. Hemen şöyle anlatayım ben 55 kiloydum (boyum 1.70) sadece bir ayda ekmek ve kola tüketimini bıraktım 52’ye düştüm (ben zayıflığı seviyorum) Ama arkadaşım var aylardır spora gidip diyet yapmasına rağmen bir yılda sadece 3 kilo verdi çünkü ekmeksiz yemek yiyemiyor. Zayıflamak istiyorsanız ekmek ve abur cubur tüketimini kesin, sadece bunu yapın ve kilo verdiğinizi görün🤗

Kendinizi bu kadar kısıtlamadan sağlıklı beslenseniz çok daha iyi olur. Porsiyonlarınıza dikkat edin, mutlaka ara öğünleriniz olsun. Ara öğünlerinizde birkaç tane ceviz, fındık, badem vs yiyip yanında sade Türk kahvesi veya yeşil çay içebilirsiniz. Aynı zamanda gün içinde bol bol su için. Çayın yanında abur cubur tüketmek yerine evde sağlıklı atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Youtube’da bir sürü tarif mevcut. Arada bir kaçamaklarınız olabilir. Mesela bugün küçük porsiyonda fast food tüketip ertesi gün daha hafif beslenerek dengeleyebilirsiniz. Tabiki en önemlisi de spor yapmak. Ben Chloe Ting ve Pamela Reif’i öneriyorum. Youtube’a Chloe Ting Results yazarak motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.
P.s Diyetisyen değilim. Kilo verme sürecinde de değilim. Sağlıklı yaşamaya çalıştığım bir dönemdeyim. Kendi deneyimlerimden bahsetmek istedim sadece

Boyum 1.60, kilom ise 66. Basen ve bacak bölgem kalın. Çevredekiler bana kilomu göstermediğimi ve fiziğimin böyle iyi olduğunu söyleseler bile kendimi rahatsız hissediyorum, otururken bacaklarım yayıldığı için daha çok kalın gözüktüğünü düşünüyorum, ama bir türlü diyet yapıp kilo vermeyi başaramıyorum. 2 ay önce iştah kesen ve kilo verimini sağlayan çay almıştım, işini gördü, açlık hissi hissetmiyordum gün içinde beslenmem gayet düzgün oluyor ama akşam olunca dayanamıyorum, akşam çayın yanında abur cubur yemeden yapamıyorum. + göbeğim de çıkıyor, yanaklarımda tombiş.. kendimi durduramıyorum önerileriniz var mı acaba etkili diyet listesi falan?
Sabah kalkin yürüyüş ya da kosu yapin. Her firsat bulduğunuzda egzersiz yapin. Sabah hafif bir kahvalti. Oglen yeme aliskanliginiz varsa meyve ve cacigi yogurdun icine dograyip bu sekilde hafif kilo verdirici bir öğün hazirlayin aksam sebze yemekleri tuketin ekmek ve seker olmasin hayatinizda ve gece yatarken süt için.

Öncelikle o zayıflama çaylarını kesinlikle kullanmayın ,ciğerlere böbreklere kalıcı zararlar verebilir.. Sağlığınızı tehlikeye atmayın ..
Onun dışında her gün yürüyüş yapabilirsiniz imkan varsa spor tabi ..
Abur cubur yemek istiyorsanız illa , mesela tadımlık 2 adet bisküvi vs sınırlayın,yada onun yerine alternatif oluşturun kuruyemiş vs
Ekmeği kesip sebze ile yumurta ile doymaya çalışabilirsiniz .. bunlar size yardımcı olabilir 🙏
Ara öğün yapıp yoğurt ,salatalık vs tüketip açlık gidermeye çalışın umarım işinize yarar
Haklısınız, bu yazdıklarınızı okumak bile insana motivasyon veriyor. Teşekkür ederim 🥰

Öncelikle su fikri aklindan cikarmalisin : Etkili diyet listesi /zayiflatici cay..
Bunlar tamamen gecici cözümler. Abur cuburu birakip saglikli beslenince bide üzerine fitness+pilates eklersen bacaklarin degil tüm vücudun gayet guzel sekillenir.
Diyetini öyle bi ayarlamalisinki ömür boyu yapabilcagin bisey olmali. Yani kati olma. Canin cikolata mi istedi ye ama haftada bir gün ye. Ya da atiyorum kahvenin yanina 1 kare ye. Cok kati olmazsan basarirsin ben bu sekilde 12 kilo vermistim. Hem de bayagi bayagi sıkılasarak.. bacaklarim benim de kalindir bayagi incelmisti.

Evet kollarımda çok kalın o yüzdem giyinmişim tişörtlere bile dikkat ediyorum o bile kompleks benim için, ama ilçede yaşıyorum spor yapacak yer yok, evdede yapsam alt komşu rahatsız olur diye düşünüyorum

ilçede sokakta dolaşacaksın

ilçenin öbür ucundaki marketten yarım litre su al içersin yolda gelirken oldu bitti

spor dediğimiz ille de çok farklı bir şey olmamalı

zaman varsa çık dolaş bir gün alt yoldan bir gün üst yoldan

hani öyle tanıdıkla vs karşılaşırım düşüncen varsa da işte bir hedefin olsun

şu sokaktaki yumurtacıdan yumurta alacağım vs

Kendinizi bu kadar kısıtlamadan sağlıklı beslenseniz çok daha iyi olur. Porsiyonlarınıza dikkat edin, mutlaka ara öğünleriniz olsun. Ara öğünlerinizde birkaç tane ceviz, fındık, badem vs yiyip yanında sade Türk kahvesi veya yeşil çay içebilirsiniz. Aynı zamanda gün içinde bol bol su için. Çayın yanında abur cubur tüketmek yerine evde sağlıklı atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Youtube’da bir sürü tarif mevcut. Arada bir kaçamaklarınız olabilir. Mesela bugün küçük porsiyonda fast food tüketip ertesi gün daha hafif beslenerek dengeleyebilirsiniz. Tabiki en önemlisi de spor yapmak. Ben Chloe Ting ve Pamela Reif’i öneriyorum. Youtube’a Chloe Ting Results yazarak motivasyonunuzu arttırabilirsiniz.
P.s Diyetisyen değilim. Kilo verme sürecinde de değilim. Sağlıklı yaşamaya çalıştığım bir dönemdeyim. Kendi deneyimlerimden bahsetmek istedim sadece
Çoook teşekkür ederim sizleri okudukça motivasyon geliyor insana ❤️ Chloe Ting'e 2 ay önce başlamıştım, ama onun yaptığı çoğu hareketi beceremiyordum sonra sinirlenip pes ediyordum maalesef 😕

Sabah kalkin yürüyüş ya da kosu yapin. Her firsat bulduğunuzda egzersiz yapin. Sabah hafif bir kahvalti. Oglen yeme aliskanliginiz varsa meyve ve cacigi yogurdun icine dograyip bu sekilde hafif kilo verdirici bir öğün hazirlayin aksam sebze yemekleri tuketin ekmek ve seker olmasin hayatinizda ve gece yatarken süt için.
Gece yatarken süt içmenin faydası nedir peki?

Öncelikle su fikri aklindan cikarmalisin : Etkili diyet listesi /zayiflatici cay..
Bunlar tamamen gecici cözümler. Abur cuburu birakip saglikli beslenince bide üzerine fitness+pilates eklersen bacaklarin degil tüm vücudun gayet guzel sekillenir.
Diyetini öyle bi ayarlamalisinki ömür boyu yapabilcagin bisey olmali. Yani kati olma. Canin cikolata mi istedi ye ama haftada bir gün ye. Ya da atiyorum kahvenin yanina 1 kare ye. Cok kati olmazsan basarirsin ben bu sekilde 12 kilo vermistim. Hem de bayagi bayagi sıkılasarak.. bacaklarim benim de kalindir bayagi incelmisti.
Öncelikle verdiğiniz 12 kilo için sizi tebrik esiyorum ☺️ Önereceğiniz fitness pilates programı var mı acaba?

Spor yapın, ben doğum sonrası zumba ve cardio ile 25 kilo verdim. Hem eğlenirsiniz hem vücudunuz yuvarlak hatlar ile şekillenir hem de özgüveniniz yerine gelir. Bir de yürüyüş inanılmaz mutlu ediyor insanı. Açın müzik, tempolu bir şekilde yürüyün.

Çoook teşekkür ederim sizleri okudukça motivasyon geliyor insana ❤ Chloe Ting'e 2 ay önce başlamıştım, ama onun yaptığı çoğu hareketi beceremiyordum sonra sinirlenip pes ediyordum maalesef 😕
İlk başta ben de yapamamıştım☺️ Sonrasında bazı hareketleri çok kolay yapmaya başladım, Chloe yapamayacağımdan emin olduğum hareketleri yaptığında, 30 saniye boyunca kendi yapabildiğim hareketleri yapıyorum. Daha keyifli oluyor ve işe de yarıyor

Öncelikle verdiğiniz 12 kilo için sizi tebrik esiyorum ☺ Önereceğiniz fitness pilates programı var mı acaba?
Leslie sansone walk at home videolarini tavsiye ederim komsunu da rahatsiz etmez. İlk zamanlar 15 20 dk ile basla sonradan hafif gelmeye baslicak zaten😊 o zaman da jillian abla var onu yaparsin😁
Pilates olarak da ben kendim yapiyorum hareketleri ezberledigim icin ama mesela leslie videosunun ardindan 15 20 dk pilates yaparsan harika olur. Ebru sallinin basit videolarini yapabilirsin bence. Önemli olan süreklilik zor hareket yapmak değil gercekten😊

X