Keşke hiç doğmasaydım

Yalnizbiranne

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2019
1.484
1.501
Biliyorum şükür edecek çok şeyim var en başta sağlık,dünyadaki en büyük zenginlik odur belki de. Ama o kadar bunalıyorum ki yaşadığım hayattan. Doğum için annemin yaşadığı şehre geldim çünkü o gelince hayvanlarım var diyor, apartman dairesinde daralıyorum duramıyorum diyordu. Hurda toplamayı huy edinmiş ben evlendikten sonra , bildiğimiz çöplerin içine bakıp plastikleri filan alıyor. Onun dışında eskiden zaten biriktirme, atmama huyu vardı, şimdi bazı bulduğu saçma sapan gereksiz eşyaları da eve yığıyor hem de düzenlemiyor ev acayip bi karmaşa haline gelmiş ben gittiğimden beri. Eskiden 6 gün çalışır, 1 gün de ev işiyle resmen savaşırdım. Kardeşim var 10 yaşında, o doğduğundan beri de ona o kadar çok baktım ki bazen isteyerek, bazen de annemin zorla istemiyorum dediğim halde bırakıp gitmesiyle. Hep para kazanma derdinde, hep aklı dışarda. Evde temizlik düzen yok daha az önce yemek ısıttı yediler. Kardeşim berbat kokuyor günlerdir söyledim yıkamadı. Üstüne, başına, temizliğine, uykusuna hiç önem vermez. Annemin paraya ihtiyacı yok oturduğu ev hariç 2 evi kirada, babamdan da emekli maaşı kaldı. Harcaması da yok pek. Gider pazardan tavuklarına da eve de bir şeyler toplar haftada 2 gün. Ben hamileydim geldim doğumdan 1 gün önce bile gitti o kadar kızdım ağladım hiç dinlemedi. Babam alkolikti, eve bir günden bir güne bi yiyecek almaz asla ne mutfak ne faturaları ödemedi asla eve bakmadı hep içkiye verdi parasını. Her türlü şiddeti vardı hele de psikolojik saat gece 4 5 lere kadar içer içer iğrenç iğrenç konuşurdu küfürler, nefret dolu ağır konuşmalar hep aynı laflar sanki kafamın içinde sinirlerime baskı yapardı, bazen arkadaşlarını getirir beraber içerlerdi. yıllarca böyle geçti bu ev bana cehennem oldu o ölene kadar. O öldükten 1 yıl sonra evlendim başka şehre gelin gittim. Eşimi çok sevdim ama bu kez de annesi aşırı problemli, anormal çıktı. Telefondan anlamadım.ya da evlenince değişti gerçek yüzünü gösterdi diyim. O da bir günden bir güne eline bez alıp temizlik yapmamış, evi temizlik programlarındaki korkunç kirli evler gibi. Yaptığı yemek yenecek gibi değil. Bir saniye susmaz, soru yağmuruna tutar saatlerce. Bir çöp almadı ne bana ne çocuğuma ama sürekli benim çeyizlerimden istedi . Düğünde takılan paralardan tırtıkladı görmezden geldim umursamadım.ne rahat bi elbise giyebildim ne takı takabildim inanın her şeyimi ama her şeyimi istiyor yaşına gitmez diyorum, seviyorum niye veriyim diyorum malı kıymetli diyor. Evlerimiz 5 dk yakın 3.günden gelip yatılı kalmaya başladı sebepsiz. Eşimle 1 gün bile yalnız bırakmadı. Hep gözü üstümde sürekli her şeyi sorar, sürekli yorum yapar en ufak şeylerime. Çekmecelerimi dolapları sormadan kurcalar gwcenin bi yarısı dan diye odama dalar çocuğu alır. Sabah eşim işe gidince gelmiş yüzüme bakıyordu daha ilk gelin olduğum zamanlar noluyor dedim yatamadım dedi geldi yanıma yattı. Hemen sinirle kalmıştım. Acayip hayalleri var bi yanıma sen yat bi yanıma oğlum diyor. Olur mu öyle şey ciddi misin diyorum o zaman sen yanıma yat o karşı koltukta dedi. Bizle yaşamak istiyor deli gibi. Gerçekten ölmeyi tercih ederim. Eşim de seve seve yaşar ona göre sıkıntı yok sürekli annesiyle birarada olmaktan gayet mutlu hayret ediyorum.şimdi köydeler ben yine rahat nefes alamıyorum. Kv kp ve ananesi her gün beni arıyorlar evlendiğimden beri her birinin ayrı ayrı gönlünü yapmamı bekliyorlar. Artık açmıyorum ama ne yapsam işe yaramadı. Eşim de konuştu aramasınlar diye, telefon kullanmadığım da oldu, uçak moduna da çok aldım. Kurtulamadım bıktım artık. Bana sorulsa ne bu anneden dünyaya gelmek isterdim ne bu babadan. Hele kayınvalidemin adını bile duymak artık fenalıklar getiriyor içime. İsyana düşmüş durumdayım. İnsanlar nasıl intiharın eşiğine gelir bunu anladım bu akşam

Eşin niye müdahale ettiriyor bu kadar okudukça illah ettim. Valla o kocayı da boşar tek başıma çalışıp çocuğuma bakardım herhalde ne biçim insanlar bunlar ya.
Hakkaten ya. Eşimle çok kavga ettik en başından beri. Annesinin yüzünden ne balayı ne cicim ayları bize uğramadı o hala anlamıyor. Ben de derdimi anlatamıyorum galiba ona. Sabret normal değiller idare et diyor. Eskiden kalbini çok kırdım rızasını almam lazım diyor. Bekarken 2 gün eve gelmese aramazmış. Ortaokul bittiğinden beri İstanbulda 6ay erkek kardeşleriyle yalnız kalıyorlar annesi yazları köyde. Benle evlenince kaynanaya zor gelmiş oğlundan ayrılmak. Gelip sürekli kaldı, her gün çağırdı her dakika üçümüz birlikte olalım istedi, bize sormadan birilerine misafirliğe söz verdi. Başta onların adeti mi böyle filan dedim ama bi kaç gün sonra usandım eşime dedim hayal ettiğim evlilik bu değildi. Ağladım. Bir şeyler söyle ben söylersem annenle ömür boyu kötü oluruz dedim. Napiyim annemi atiyim mi dedi. At diyen yok huyunu bilen sensin güzelce konuş dedim. Kendince konuştu ama bence çok pasif kaldı. Bir de çok arsız çok anlayışsız ne desen boş kendi bildiğini okuyor ailesi

Hakkaten ya. Eşimle çok kavga ettik en başından beri. Annesinin yüzünden ne balayı ne cicim ayları bize uğramadı o hala anlamıyor. Ben de derdimi anlatamıyorum galiba ona. Sabret normal değiller idare et diyor. Eskiden kalbini çok kırdım rızasını almam lazım diyor. Bekarken 2 gün eve gelmese aramazmış. Ortaokul bittiğinden beri İstanbulda 6ay erkek kardeşleriyle yalnız kalıyorlar annesi yazları köyde. Benle evlenince kaynanaya zor gelmiş oğlundan ayrılmak. Gelip sürekli kaldı, her gün çağırdı her dakika üçümüz birlikte olalım istedi, bize sormadan birilerine misafirliğe söz verdi. Başta onların adeti mi böyle filan dedim ama bi kaç gün sonra usandım eşime dedim hayal ettiğim evlilik bu değildi. Ağladım. Bir şeyler söyle ben söylersem annenle ömür boyu kötü oluruz dedim. Napiyim annemi atiyim mi dedi. At diyen yok huyunu bilen sensin güzelce konuş dedim. Kendince konuştu ama bence çok pasif kaldı. Bir de çok arsız çok anlayışsız ne desen boş kendi bildiğini okuyor ailesi

Senin eşinden bi cacık olmaz. Bostan korkuluğu gibi adam o neymiş öyle. Zaten kendi ailendende sıkıntılıymışsın bu adama keşke çocuk yapmasaydın basiretsiz çünkü düzelmez.

Senin eşinden bi cacık olmaz. Bostan korkuluğu gibi adam o neymiş öyle. Zaten kendi ailendende sıkıntılıymışsın bu adama keşke çocuk yapmasaydın basiretsiz çünkü düzelmez.
1.5 ay oluyor nerdeyse ben annemin evindeyim. Baya ayrı kaldık bu kez düzelir mi diyorum. İçimden başka bir ses te, her defasında aynı şeyleri yapıp farklı sonuç mu bekliyorsun diyor

Annenizin iki kirasi varken neden hurdacılık yapıyor? Ben en cok buraya takıldım.

Annenizinki psikoljik bir rahatsızlık farkındasınız değil mi? Eşyaları,çöpleri biriktirmek, hurda toplamak vs.

Kayınvalidenize söyleyecek laf bulamadım ama. Keşke mesafe koyabilseniz :110:
Evet annemin psikolojisinin bozulduğunu düşünüyorum ona da söyledim. Psikologa gitmeyi filan kabul etmiyor. Buraya geldiğimden beri beni o kadar zor duruma düşürdü ki. Gerçekten burda perişan oldum geldiğime bin pişmanım. Evime dönünce de ayrı sıkıntılar bekliyor. Ne yapacağımı bilmiyorum..

Annenizin iki kirasi varken neden hurdacılık yapıyor? Ben en cok buraya takıldım.
Soruyorum hobi diyor, kafamı dağıtıyorum diyor. Evde bi kardeşim var 10 yaşında. Mesela bugün annem bütün gün dışardaydı. Ben yokken çocuk gecelere kadar yalnız evde. Bence annemin psikolojisi çok bozulmuş. Bu kadar düşüncesiz olamaz yoksa. Mahallede herkes rahatsız. Pireler dolmuş ortalık. Annemin hurda getirmesine bağlıyorlar nedenini. Zaten hastalık zamanı da çok riskli, millet haklı.memur erkek kardeşim var defalarca konuştu her yolu denedi bıraksın diye. Ama annem kim ne derse desin dinlemiyor

Valla kardeşim Allah yardımcın olsun gerçekten okurken ben darşandım sen neler yaşıyorsun. Rabbim imtihanını kolaylaştırsın ninşallah. . KV. 'nınyaptıkları normal değil dan diye odaya girmesi sabah sabah uyurken seni izlemesi aranıza yatmak iatemesi ay hayret verici şokkardayım gerçekten. Sakin bak bir evladın da varmış salın intihar falan düşünme.başka çareler bulursun .olmadı boşanırsın çocuğunda miş gibi bakarsın. Anneninnyaşadıklarıda koly şeyler değilmiş ondandır bu toplama alışkanlığı benim ailemde de var açıkçası. Her gitriğiödetemizlik vs yapıyorum hiç durmuyorum ben atoyprum onlar geri bulup geliyor. Bizimkilerde hiç yanıma gelmezler etmezler. Değişik bazen bi başıma hayat yaşamak istyorum bende.herkesten uzak herkese karşı sınırlı3 mesafeli.

Annenizinki psikoljik bir rahatsızlık farkındasınız değil mi? Eşyaları,çöpleri biriktirmek, hurda toplamak vs.

Kayınvalidenize söyleyecek laf bulamadım ama. Keşke mesafe koyabilseniz :110:
Son derece mesafeliyim ama anlamayana davul zurna az. Asla aramam, içimden gelmiyor. Ararsa on kere arasa birini açarım çoğu zaman açmıyorum. Evime ilk evlendiğim zamanlar davet ettim, baktım art niyetli, rahatsız etmek umrunda değil, ben de artık hiç çağırmadım ama eşime defalarca söyledi gelmek istediğini, hatta bizle yaşamak istediğini. Eşim de bi gün beraber yaşamak zorunda kalabiliriz dedi. O zaman sen annenle yaşa ben giderim demiştim. Yine de kv nerdeyse her gün arıyor ne demem gerekiyor bilmiyorum artık

Sakin olmaya çalışın bunlar için ölmeye değmez. Anneniz rahatsız, kendş rızasıyla gitmez zaten doktora , çünkü kendinin rahatsız olduğunun farkında değil. Psikologun çözebileceği bir durum değil annenizdeki bence, ilaç tedavisi gerekebilir bu nedenle psikiyatriste gitmeniz gerek. Bence bir psikiyatrist ile görüşün , fikir alın. Belki bir ilaç verir bir süre durulur, sonra sonra terapiye de başlar. Umarım 🤞 İlacı fark etmeden içirirsiniz belki. Etik değil gizli ilaç içirmek ama anneniz de böyle normal değil. Onun dışında kv ile işiniz zor gerçekten onun da ruh sağlığı pek yetinde değil gibi. Engelleyin gitsin telefonlarını, eve de almayın ne olacakki? Eşiniz zaten size hak veriyormuş anladığım kadarıyla,annesini engellemenize bir şey demez herhalde

Bosanmak secenegı varken dogmamıs olmayı dilemek bır insanın kendine yapacagi en buyuk haksızlık.
Boşansam annemin yanında kalmak istemiyorum. Çocuğumla ayrı bi evde yaşamak ta gözüme zor geliyor. Bir de ekşi sözlük te boşanmış ailenin çocuğu olmak başlığındaki yazıları okudum çok üzüldüm.çocuğumu babasız büyütmek için yeterli gelmedi bu sebep,mükemmel derecede iyi bi eş değil ama iyi bi baba olur diye düşünüyorum. Bu büyükleri hayatımızdan olabildiğince uzak tutabilirsek, bir şeyleri daha iyi hale getirmek için ikimiz de çabalarsak biz de iyi bi aile olabiliriz diye ümidim hala var.

Boşansam annemin yanında kalmak istemiyorum. Çocuğumla ayrı bi evde yaşamak ta gözüme zor geliyor. Bir de ekşi sözlük te boşanmış ailenin çocuğu olmak başlığındaki yazıları okudum çok üzüldüm.çocuğumu babasız büyütmek için yeterli gelmedi bu sebep,mükemmel derecede iyi bi eş değil ama iyi bi baba olur diye düşünüyorum. Bu büyükleri hayatımızdan olabildiğince uzak tutabilirsek, bir şeyleri daha iyi hale getirmek için ikimiz de çabalarsak biz de iyi bi aile olabiliriz diye ümidim hala var.
Kuzenim vefat ettıgınde 17 yasındaydı ve son konusmamızda korkuyorum ölmek istemiyorum demisti. Ve öldü.

Bna boyle saglıklı insanların keske dogmasaydım keske ölsem, yasamakta gozum yok cumlelerı haksızlık gibi geliyor.
Kıymet bilmemek, yasam icin sağlığı için sukretmemek cok sinir bozucu geliyor.

Sorunlu bir ailenin cocugu olmaktansa, bosanmis bir ailenin cocugu olmayi tercih ederim. Baska insanlarin hayat tecrubesi sizi etkilemesin.

Ulkemizde bazi kadinlar bosandiktan sonra cocuklari tehdit unsuru olarak kullandiklari icin olan cocuga oluyor. Sonra o bahsettiginiz sozlukteki yazilar gibi deneyimler yasaniyor.

Baskalarinin hayatina aldirmayin. Kendiniz icin en dogrusu neyse onu yapmaya calisin.

X