Keşke Osmanlı Döneminde Yaşasaydım Hayali

Huzur44

Muallime Hanım
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
744
942
O dönemlerde kadınalrın yaşadıkları mutlak sıkıntıları acıları elbette oldu.
Gücü olan kadın gene iyiydi o dönemlerde,bakın hürreme gücü elinde tutmak için çevirdiği entrikalar dağ gibiydi.
Entrika maalesef hiç bitmedi ki Osmanlıda taht oyunları, günümüzde de türlü türlü entrikalar , oyunlar ..
Tek değişen hayat şartları, eskiden kadınlar yoklukla , çeşitli eziyetlerle ezilirdi, hor görülürdü şimdi ise kadını modern yapacağız diye bir meta haline , modern bir köle haline getirdiler. Sorunlar aynı sadece şekli değişti . Her dönemde eksiler , artılar hep var ve varolmaya devam edecek insanlar değişmedikçe ...

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
116.817
127.018
56
Entrika maalesef hiç bitmedi ki Osmanlıda taht oyunları, günümüzde de türlü türlü entrikalar , oyunlar ..
Tek değişen hayat şartları, eskiden kadınlar yoklukla , çeşitli eziyetlerle ezilirdi, hor görülürdü şimdi ise kadını modern yapacağız diye bir meta haline , modern bir köle haline getirdiler. Sorunlar aynı sadece şekli değişti . Her dönemde eksiler , artılar hep var ve varolmaya devam edecek insanlar değişmedikçe ...
Kadınlarımız o dönemde yaşadıkları sıkıntılar çoktur elbette,sonuçta kadın kimliği bile olmayan bireyler olarak bakılmış hep.
Hala sorunlar aynıda dediğiniz gibi değişim şart ..

d3nizz

Uykularımı kaçıran yaşanmışlıklar var
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
19.802
34.642
Inanın çok isterdim fakat buraya yazsam bile çok uzun ve sıkıcı olur , yanlış anlamayın amacım sizi eleştirmek değildi 😇
destan yazmaniza gerek yok :) merak ettigim kismi kisaca anlatirsaniz bizde yanlis bildiklerimizin dogrusunu ögrenmis oluruz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1208 gün geçti.

Aybush

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
7.181
11.821
31
Kızlar eğitim görmemiş ki Osmanlı döneminde.
Erkekler de 10 kişiden 1 eğitimli imiş oda erkeklerde..

Eğitim Adalet kültür derseniz kadın için eğitim adalet yok kültür de Cocuk doğur aş pişir kumayı kabullen..
Ben İslamiyet açısından yaşamak isterdim açıkcası..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-10-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 193 gün kaldı.

Bebeğiniz artık hormonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi insülin. Plesanta da bebek kadar hızlı olmasada büyümeye devam ediyor. Bu noktada plasentanın ağırlığı yaklaşık 28 gr. Bu ağırlık doğumda yaklaşık 448-896 gr. olacaktır. Eğer bazı besinlere karşı tiksinti hissediyorsanız, vitamin ve minerallerden mahrum kalmadığınıza emin olun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

EsLina19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2021
33
193
29
Kızlar eğitim görmemiş ki Osmanlı döneminde.
Erkekler de 10 kişiden 1 eğitimli imiş oda erkeklerde..

Eğitim Adalet kültür derseniz kadın için eğitim adalet yok kültür de Cocuk doğur aş pişir kumayı kabullen..
Ben İslamiyet açısından yaşamak isterdim açıkcası..
İslami açıdan isterdim tabi ki ama çok eşlilik hariç 😊

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 573 gün geçti.

EsLina19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2021
33
193
29
Hanedan hayatını yaşamak isterdim zaten saraylardaki eğitimi haremin mantığını hepimiz biliyoruz en başta da belirtmiştim paşa kızı olarak yaşamak isterdim diye 😊

Aybush

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
7.181
11.821
31
😂 😂 😂 Benim kellem çabuk giderdi buna eminim En güzeli islamiyeti yaşayıp savaşıp ölmek yoksa aboww padişahla Savaşırdım 😂😂😂😂

Bebeğiniz artık hormonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi insülin. Plesanta da bebek kadar hızlı olmasada büyümeye devam ediyor. Bu noktada plasentanın ağırlığı yaklaşık 28 gr. Bu ağırlık doğumda yaklaşık 448-896 gr. olacaktır. Eğer bazı besinlere karşı tiksinti hissediyorsanız, vitamin ve minerallerden mahrum kalmadığınıza emin olun.

Aybush

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
7.181
11.821
31

tuttioz

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
410
712
39
Padişah kızları dahi sevmedikleri adamlarla politik evlilikler yapıyordu, o kadar heves etmeyin derim paşa kızı olmaya. Harem hayalleri de Rus, Rum, ya da Avrupalı değilseniz zaten pek mümkün değildi. Bkz: “padişah anaları ve 1000 yıl bizi yöneten devşirmeler.” Kurgu dizi/ roman harici okumlarımdan da, aile öykülerden de iyi biliyorum devşirme paşa torunuyum, sevgiler ❤️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-11-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

EsLina19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2021
33
193
29
Padişah kızları dahi sevmedikleri adamlarla politik evlilikler yapıyordu, o kadar heves etmeyin derim paşa kızı olmaya. Harem hayalleri de Rus, Rum, ya da Avrupalı değilseniz zaten pek mümkün değildi. Bkz: padişah anaları ve 1000 yıl bizi yöneten devşirmeler. Aile öykülerden de iyi biliyorum devşirme paşa torunuyum, sevgiler ❤️
Teşekkürler ince mesajınız için 😊 Aslında anlatılmak istenen mesaj tam ulaşmadı kimseye geriye dönmeyeceğiz diye bu kadar kolay konuşuyoruz zaten amacım o eski tarihi yapıları sokakları ruhu anlayabilmek hayalini kurmaktı esprili bi dille açtım konuyu zaten hanımlar çok çok ciddiye alıp yorum yapanları anlamıyorum zaten 😊 ne var yani iki hayal kurduk hemen gerçekleri veya gerceklesebilecek sorunları yüzümüze vurdunuz ne olurdu yani benim hayalimdeki gibi kalsa sizede sevgiler 🙏

tuttioz

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
410
712
39
Teşekkürler ince mesajınız için 😊 Aslında anlatılmak istenen mesaj tam ulaşmadı kimseye geriye dönmeyeceğiz diye bu kadar kolay konuşuyoruz zaten amacım o eski tarihi yapıları sokakları ruhu anlayabilmek hayalini kurmaktı esprili bi dille açtım konuyu zaten hanımlar çok çok ciddiye alıp yorum yapanları anlamıyorum zaten 😊 ne var yani iki hayal kurduk hemen gerçekleri veya gerceklesebilecek sorunları yüzümüze vurdunuz ne olurdu yani benim hayalimdeki gibi kalsa sizede sevgiler 🙏
Çok tatlısın bunu bütün samimiyetimle söylüyorum, belki hayal kurmak için gereken o masumiyeti yaşa bağlı kaybetmiş olabilirim, daha gerçekçi yaklaşıyorum ister istemez. Umarım kendi dünyanın sultanı olursun 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-11-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

EsLina19

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2021
33
193
29
Çok tatlısın bunu bütün samimiyetimle söylüyorum, belki hayal kurmak için gereken o masumiyeti yaşa bağlı kaybetmiş olabilirim, daha gerçekçi yaklaşıyorum ister istemez. Umarım kendi dünyanın sultanı olursun 🥰
Teşekkür ederim ruh yaşlanmaz asla 😍🙏