Keyfine düşkün anne

ben hepsini deneyimlemiş bir anne olarak söylüyorum yine de en iyisi kreş. bazen bilimsel açıklamalardan ziyade ülkenin ve ailenin şartları neyi gerektiriyorsa ona uyum sağlamak gerekli. aksi yıpratıcı oluyor aile ve çocuk için.

bakan babanne anneanne de olsa onların nazlarıyla sorunlarıyla uğraşmaktansa kreşte kafa rahat oluyor.en azından benim için öyle.

Keyfine düşkün anne yorumuna katılmıyorum ancak ben de etrafınızdaki aile bireyleri gibi çocuğun kreşe gitmesi için erken olduğunu düşünüyorum bence güvenli bağlanma ile ilgili kitaplar okuyun orada göreceksiniz evin içerisinde anne babası olmasa bile bilinen tanıdık bir yerde olması akşam o eve herkezin gelecek olması bence çocuğun Psikolojisi açısından çok daha iyi. Ben iki tane prematüre bebek annesi olarak ilk bir sene içerisinde fiziki olarak bütün doktorlara tek tek gittim bunun yanında çocukların ruhani durumu içinde çocuk psikiyatrına gittim benimde allılara olan bir soruydu bu, 4 - 4.5 yaş kreş için uygun bir yaş o yaşa kadar çocuğun evde olması gerekir ancak evden kastım babaannenin ona baktığı ve müge anlı izlemek durumunda kaldığı bir ev değil ama tabi sizin de imkanınız yoksa ne yapabileceksiniz çok haklısınız sadece hasta olduğunda da bir çocuğun hasta hasta tam toparlanamadan sabah erkenden kreşe gitmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Biz bile yetişkin bünyemizle hasta olduğumuzda uzun uzun uyumak istiyoruz dinlenmek istiyoruz veya diğer yandan düşünün sizin çocuğunuz hastalığı başka bir yerden kapıp kreşe gittiğinde oradaki çocukları da hasta edebilir. Ben olsam 4 yaşa kadar göndermez evdeki şartlarını iyileştirirdim.

Hastayken kreşe göndermiyorum tabii ki. Çocuk bir aydır evde zaten. Toparladi çok şükür. Evdeki şartlarimiz bu. Babaanne bu şekilde bakıyor.ben de memnun değilim ve yapabilecegim tek şey kreşe gondermek. Guvenli baglanma konusuna hakimim, bu konuda bu zamana kadar iyi yol kat ettik. Kreşe her gün gidip öğlen gelinecegini, evinin guvenli liman olduğunu biliyor.

Oğlunuzla benimki arasında tam bir yaş var, benimki 22 aylık. Ne zaman konularınıza denk gelsem biraz da midemi yoran bir duyguyla takılıyorum. Eşlerimizin bebek bakımına yaklaşımı yakın ne var ki bizde bakacak hiç kimse olmadığı için ben işe başlayınca ekimde, son bir aydır kreşe verdik. Eve çok yakın ve kafayı o kısma çok taktığım halde adaptasyonda zorluk çıkarmadı gel gelelim 1 aydır da öyle böyle hasta. Eşim işini esnetip evde kaldı onunla hastayken göndermedik, ama pazartesi başlasa çarşamba akşamı ilk ateş, ilk öksürük el sallıyor hemen. O da, aynen, çok mu lazımdı, bugün gitmesin, Hay Allah helak oldu çocuk şu bu... her sabah oğlan nasıl kalkacak, hava nasıl, sorunsuz bırakıp işe gidebilecek miyim diye düşünmekten 40 yaşımda ilk defa çarpıntı, nefes daralması falan yaşamaya başladım. Kısacası arkadaşım, sizinki yaşı şimdiden çok uygun, alışmakta zorluk çekmemiş, hazır bir sistem iyi kötü oturmuş, sakın koyverme, burada içimizi döke döke geçireceğiz bu dönemleri. Ben de burdan destek almaya çalışıyorum ne yapayım.

Siz ilk önce bir anne daha sonra bir eğitimcisiniz.Evet herkes herşeyi söylüyor ama en dogru karari verecek olan sizsiniz.krese başlayan her cocuk hasta,olmalarida gerek ki bagisikliklari guclensin evde oturarak malesef güclenmiyo,sosyalleşmiyo çocuklar.Hasta da olucak ve bunun suçlusu siz değilsiniz lütfen vicdan yapmayin ve kimsenin yaptirmasinada izin vermeyin

oğlumun kresinde sizin oğlunuz kadar olan çocuklar da var. herkes çocuğu için en iyisini düşünür. evet bu süreçler hiç kolay değil ancak sabır gerekiyor...allah size de kolaylıklar versin. bu arada oğlumu tam gün göndermeye başladım ben de, bugün 2.günü. herşey iyi olur umarım...

desteğiniz için teşekkürler. aslında kendimden eminim ve kararlıyım ancak çevremde benle aynı fikirde pek kimse bulamayınca bir acaba mı dediim, söz konusu evlat olunca...sonuç olarak oğlumu tam gün göndermeye başladım, onun ve hepimiz için en iyisinin bu olduğuna karar verdim. her şey iyi olur inş...

Inşallah güzel olur herşey sizin için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…