Kilomuzu Koruyoruz!

Kilom 59,5
Hedeflediğim de buydu.. Haftaya 59 olmayı hedefledim.. Zaten artık oyun gibi oldu.. Küçük hedefler küçük ödüller.. Maksat kiloyu dengede tutayım..
Bir kaç şey var diyeceğim..
Gazetede diyetisyenlerin kilo korumayla ilgili kişisel uygulamalarını okudum. Fotoğraflayıp konu açıcam, çünkü güzel bir yazı.. Burası gibi kendi içine kapalı bir topikte yazık olmasın.. Özetle kendilerine tanıdığı sınır 1-2 kilo.. Sadece bir tanesi üst limit için %5 i öngörmüş..
Kendimi doğrulamış olduğum için bu yazı ayrıca hoşuma gitti tabii..
(bu arada ne kadar yavaş alıyor yazdıklarımı site.. beklerken unutucam valla)

Gelelim diğer konuya.. et yemeyi çok sevmediğimi söylemiştim ya geçenlerde.. haftasonu istanbuldan gelen bir arkadaşımla beraberdik.. Ona dedim ki "yahu bunca spor yapıyorum.. arkadaş kaslarım hala istediğim gibi değil.. napacam ki böyle"
hiç sprou falan sormadan direkt şunu sordu "ne kadar et yiyorsun" ben gak guk deyince başladı gülmeye.. Et yemezsen vücut kası nasıl geliştirecek?

ve bu hafta pazartesinden bu yana yeni bir dönem başladı benim için.. her öğlen et yemeye başladım. bütün sporları bıraktım. sabahları tibet yogası ve üstüne mekik çekiyorum. akşamları da 45 dakika hızlı tempo postacı yürüyüşü üstüne 5 dakika iç bacak 5 dakika arka bacak aletlerine çıkıyorum açık havada.. üstüne de 3 set 7 li bar fiks.

yeni bir disiplin.. bi ay bu şekilde devam etmeyi planlıyorum. bakalım kaslar da değişme olacak mı..

Ben eti severim ama, her zaman et yemek mümkün olmuyor, ben her sabah yumurta yiyorum, o olmazmıymış. Gerçi yan karın kaslarım ve kol kaslarım çıktı. Ton balığı atıp yedeklemek lazım, et yemeği olmadığı zamanlarda.

Yumurta da protein, yeşil mercimek de öyle.. Tavukmuş balıkmış az da olsa kırmızı etmiş işte hepsini de tüketmek lazım..
Beni de geçen gün ton balığı konservesi kurtardı..
Bir de.. etin hazmı zor olduğu için öğlenleri yemekte fayda var..
Kas bende de var ama istediğim düzeyde değil..

Hayatdevamedecek.. senin mesajın benimkiyle birleşmiş alıntı yapamadım o yüzden.. Buradan yazayım cevabını..
Gıda takviyesi kullanmıyorum canım.. Sadece e vitamini ve kadınlar için olan d vitamini ağırlıklı kompleks bir vitamin kullanıyorum haftada 3 gün..
Kas durumumu şöyle açıklayayım..
Bunca spora neden olması gereken kasın olmadığını yani..
Bir yandan diyet yaparken bir yandan da sporu arttırınca tamam kilo veriyosun ama protein tüketimin benim gibi yoka azsa, kaslar beslenemediği için gelişemiyor.. gelişecek gibi olsalar da, vücudun sana spor yaparken ihtiyaç duyduğun enerjiyi kas kütlenden veriyor.. yağ da gidiyor kas da..
Protein kasın beslendiği tek gıda çünkü..
Ama ben misal o dönemde diyet yapmıyor olsaydım karbonhidrata da gömülseydim protein yerine kas kütlem artardı bu sporla..
Yani.. özetle.. spor yaparken kas yapmak için protein şart.. gıda takviyesi kullananlar da var ama ben kendi adıma çok doğru bulmuyorum ilaç tüketmeyi..

Güzel bir bakış açısı.. Sadece 1 kilo fazlam var bile demek disiplin için yeterli.. Sevdim bunu..

Tatlım alıntı yaparken sanırım QUOTE komutlarına dikkat etmiyorsun ki alıntıladığın mesajla senin yazdığın mesaj birbirine karışıyor..
Cevapla tuşuna bastıktan sonra başkasına ait olan bir mesaj QUOTE komutları ile başlar ve biter.. En sonda da komutu kapatan ] işareti olur.. Mesajını bu işaretten sonra yazmaya dikkat edersen mesajlar karışmaz.. Baktın olmuyor ayrıntılı düzenleme bölümüne geçip önizleme ile kontrol edip, hatayı nerede yaptığını görerek de anlayabilirsin..

canım , senin mesajının altına yazsam , sayfa çok kalablık görünüyo. mesaj kalabalığı arasında insanın kafası karışıyor. tekrar tekrar aynı mesajları okuyup duruyoruz.
alıntı yapmayıncada bildirim gelmiyor..bundan sonar quoite dikkat ederim...

Evet tatlım.. Senin mesajlarını mevcut şekliyle alıntı yapamadığım için yazdım zaten..
Bak ne güzel alıntı yapabiliyorum şimdi..

Bu hafta fırsat bulup gelemedim Püsküüt'üm, maşallah yine gitmiş kilocukların. Et konusunda bence doğru söylemiş arkadaşın. Hoş yumurta, süt, yoğurt da oldukça etkili ama her zaman aynı protein kaynakları yerine, farklı kaynaklara yönelmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Yalnız zamanlama sahiden komikti.. Sen tam bana salam cipsi tarif etmişken ben de ıı-hhh et yemem ben demişken..
Hayda bre her öğlen et şimdi.. Ya aslında sevdiğim et çeşitleri var ama illa yanına bişiler sokuşturma gayretim olmasa güzel olacak..
Misal köfte severim.. Ama ya ekmekle yicem ya makarnayla (tabii bunlar asla beyaz değil) ya da yanında piyaz falan olacak..
Ay bi an önce mahalledeki balıkçı açsın da sebzeli somon şişe gömüleyim yine.. Bi tek onun yanında bişi yeme ihtiyacım olmuyo..

Bol salata işe yaramıyor mu Püsküütcüm? Ben genellikle farklı salatalar arıyorum yanında. Balığın yanında da rakı aramadıkça sorun yok

Bol salata işe yaramıyor mu Püsküütcüm? Ben genellikle farklı salatalar arıyorum yanında. Balığın yanında da rakı aramadıkça sorun yok
Iıhh.. yeşilli salata kesmiyo.. içine azıcık kepekli makarna haşlayıp koyuyorum mesela.. ya da hellim peyniri ızgarası ekliyorum ota.. inek miyiz anacım..
Rakı.. hmm.. çeker canım da senede 1-2 yi geçmez.. Ağırlıklı içkim kırmızı şarap, ikincisi de viski.. neyseki bi dubleyle öyle oyalanan bi içme şeklim var.. Yoksa batardım kalori yüzünden.. Arkadaşlar 3. dubleye geçtiklerinde ben hala 1. dublede olurum..
Sebzeli somon ızgarayı o kadar çok seviyorum ki yanında yöresinde başka hiçbir şey çekmiyo canım.. keşkelem biraz daha ucuz olsaydı, her gün yeseydik.. Geçen sene iki kişilik somonu 35 e alıyodum.. bu sene ne olacak bakalım..
Ay hmcimmm çenem düşmüş.. kusura bakma.. uğradığına pişman edicem seni..
Ay napayım anacım kimse kilosunu korumuyo tek kaldım burada..

Şekerim olur mu hiç, bir sen koruyabiliyorsun demek kilonu, ben de kilocuklarımı verip korumaya bir geçeyim, hiç yalnız bırakmayacağım seni ..

Ayy hellime de bayılırım Ama ben hurma diyeti yapıyorum şu sıralar, baya baya aç geziyorum. Somonu da tek başına yiyebilmek çok güzelmiş. Ben de balığı severim ama balık yediğimde çok çabuk acıkıyorum. Tam doymuş gibi de hissetmiyorum.

Gerçekten alkolden alınan kalori çok fazla. Bir ara tekilaya bakmıştım da bir shot bardağı 100 kaloriydi sanırım.

Ay evet yaaa.. sen de ver kilocuklarını da burada el ele zıplayalım..

Hurma diyeti nasıl bişi.. Sadece hurma yiyorum deme sakın..

Bu somon tarifini dayım öğretti sağ olsun.. diğer balıklarda bahsettiğin his bende de oluşur.. Ama somon çok doyurucu..

Hellim.. aşk bu aşk.. Kıbrıstan bi dönüşüm var.. iyi ki gümrükte hellim kaçakçısı diye tutuklamadılar..

Haklısın canım.. Alkol yüksek kalorili.. Neyseki haftada 1-2 günü geçmiyo alkol aldığım günler.. Ama diyetteyken yılbaşı hariç hiç içmemiştim aylar boyunca.. Bunu da belirtmekte yarar var..

Yok yanında yoğurt da yiyorum.
Püsküütcüm, belki liste sırasında fark etmişsindir kilomu ama çok dikkat etmeme rağmen kilom azalmıyor. Ben de bir bunu deneyeyim dedim. dün başladım. perşembe bırakacağım. o sürede tartılmıyorum da. Çok sağlıklı olmadığı kesin ama 4 günde de bir şey olmaz heralde diyorum.

Biz de Kıbrıstayken çok tüketiyorduk da, burada hala evimiz olmadığı için yolda ailelere bıraktım hellimleri

Hemen okuyorum, eline sağlık .

Selam hanımlar 1 ay önce falan buraya yazmştm son 2 kilomuda verip burda kilomu korumaya gelcem diye amaaaa hala veremedim ramazandan sonra yeme düzenim bi bozuldu toparlayamadım diyet moduna giremiyorum anca dikkat ediyorum
böyle de sadece kilomu koruyabiliyorum 18 kilo verdim ama 2 kiloyu veremiyorum yoruldum sanırım diyet yapmaktan şuan 57.6 kiloyum 55 hatta 54 olsam süper olcak ama koydum kafaya gidecek bu son üstüme yapışan pis kilolar

Dikkat ediyor olman bile o kadar büyük bir başarı ki..
Zaten olmuşsn fıstık.. Küçük rotuşlar kalmış.. sen yeter ki kilo alma..
Kalan azıcık fazlalık sen moda girdiğinde bir ayda biter gider..
Ufak oynamalar yap bu arada istersen.. 18 kilo veren biri olarak biliyorsundur zaten neler yapabileceğini..

iyi akşamlar kızlar bugün dahiliye uzmanına gittim şekerim normal çıktı fakat kendimi tatlı konusunda durduramıyorum diyet yaptığım zamanlarda kilo veremiyorum metabolizmam çok yavaş bazı doktorlar kilo verdirmek için glikofen kullandırıyorlarmış sizce doktor gözetiminde kullansam işe yarar mı

Glikofen konusunda hiçbir bilgim yok ama fikrim var..
Doktor var doktorcuk var.. Doktorcuktan da bolca var..
Laf ola beri gele.. sen sen ol kimyasal bir şey kullanma..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…