Kilomuzu Koruyoruz!

Saol canım moral oldu bana evet kilo vermesemde hep bi dikkat etme modundaym azck kaldı diyorum onlarda gitse de sonra sıklsaydm diyetten sağlk olsun artk elbet göndercem son kilolarıda

haklısın ama artık sürekli diyet yapmaktan sonunda hüsranla vazgeçmekten yoruldum
Tatlım sürekli diyet yapıyor ve sonuç alamıyorsan yanlış bir şeyler yapıyorsun demektir..
Mesela her gün ne yediğini yazmak ve her gün tartılmak, nerede hata yaptığını görmene yardımcı olabilir.
Haftalık hedefini 500 gr. da tutup o vazgeçemediğin tatlıyı minicik bir porsiyonla haftalık hedefine ulaşma ödülü olarak yiyebilirsin.
Kendinle kendi kendine uğraşmak keyif vermiyorsa da..
Bir diyetsiyene danışıp, verdiği listeyi birebir uygularsan sonuç alacağına eminim.

Bu topik kiloyu vermiş ve korumaya çalışanların topiği.. Sana diyet gruplarını tanıtan linki vereyim, onları da bir incele.. Kilona uygun bir başlık bulup, takım arkadaşlarından destek alarak da zayıflamayı seçebilirsin..

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/245968-bolum-aciklamasi-lutfen-okuyunuz.html

Cuma raporumu da vereyim unutmadan..
Geçen hafta bugün 59,5 dum. Bugün 59,1 im.. Hedefim 59 olmaktı, 100 gr cık farkla olmuş sayılabilir di mi..

Bu hafta da her gün 45 dakika yürümeye devam ettim.. Zaten bir ay kesintisiz devam edip kasların vereceği tepkiye göre karar vericem sonrasına.. Her gün protein tükettim..

Ajandama baktığımda kaçamaklarıma gözüm takıldı..
Geçtiğimiz bir hafta içinde yaptığım kaçamaklar:
2 dilim kıymalı börek (e protein anacım)
4 parça tobleron çikolata (markayı özellikle yazdım parça büyük ya)
4 kadeh şarap
1 şişe bira

Hm.. bunları yapmasam 58 li kiloda olurdum..

Amağğnn kendimi sıkmadan koruyorum işte hatta veriyorum... ohoo..

Haftaya kesinlikle 58 li kiloyu hedefliyorum.. Hatta 58,5 olsa çok şık duracak.. Bak o beyaz pantolon ne kadar rahatlıyo o zaman..

bugün tartılmışken buraya yazayım.
güncel kilo 51. 8
53 küsürlü birşeyler bekliyordum... bir ara yine şuursuzca, ne olduğuna bakmadan ağzıma atma , doğru dürüst çiğnemeden yutma krizleri geçirdim.... nedenini bildiğim için çok fazla takmıyorum artık. çünkü çok şükür dengelemeyi öğrendim....
aklım başıma gelince yediğim içtiğim her lokmanın kalorisini hesaplıyorum. Aldığım kaloriye gore günün geri kalan öğünlerini kabaca planlıyorum.
günlük 1200cl limiti koydum kendime. Alışana kadar biraz zorlandım. Çünkü çocukların dondurmasından tırtıkladığım 1 kaşık bile 20- 30 cl. gün içindeki hesapsızca ağzıma attığım şeyler 100- 150 cl olabiliyormuş meğer. tabi ben yeni farkına vardım. neyse, çok geç olmadan vardım...

ömrü hayatımda gördüğün en düşük kilodayım... ( çocukluk yıllarını saymıyorum)
tartının bozuk olduğunu düşünerek, 8-10 kez tartıldım. sağlık ocağındaki hemşire tarafından doğruluğu teyit edildi...
ben bu kiloyu 1 ay korumadan 52 kiloyum demem gerçi de, tartıdaki o görüntü bir anlık da olsa beni çok mutlu etti.
imkanım olsa; bu giden 1 kilonun ne kadarı yağ, ne kadarı kas öğrenmek isterdim. eve böyle bir tartı alıcam ama ev tipi olanlar pek güvenilir olmuyormuş. profesyonel tartıda tartılmak gerekiyormuş.

Ya evet ben de duydum güvenilir olmadıklarını..
Spor salonları ve/ya diyetisyenlerde olan tartılarda doğru çıkıyomuş diyorlar..
İnsan merak ediyor.. Konu sadece rakam değil çünkü..
Daha geçenlerde hep 59 kiloyu korumuş olan bir arkadaşımla karşılaştım.. Bir süredir koşuyu bıraktığı için 64 kiloya yükslemiş ve soluğu diyetisyende almış. Vejetaryen de olduğu için tabii daha sorunlu oluyor listeler..
Neyse.. 1.5 ayda bu aldığı 5 kilonun 4 kilosu gitmiş. Ama bu giden kilonun sadece 1 kilosu yağdan gitmiş.
Güya şimdi eskisi gibi 59 kiloyum ama bak göbeğimde ne biçim yağ var diyordu..
Kasları büyütmek lazım bir şekilde.. Kilo korumanın en mantıklı yolu bu diye düşümüyorum..
Ne kadar kas, o kadar hızlı metabolizma..
Ben de 17 gündür bir kez bile aksatmadan 45 dakikalık hızlı tempo yürüyüşümü yaptım ama nasıl merak ediyorum kas kütlesinde bir değişiklik oldu mu diye.. kendi kendime zorlayınca hah burada olmuş falan diyorum da laf tabii..

sevgili püsküüt henüz hedefimize gelemesek de arada buraya takılıyoruz canım yukardaki yazı da bahsettiğin sebzeli somonu nasıl yapıyorsun ben de somonu çok severim en son balıkcının tarifi ile soğanlı domatesli ve kaşarlı yaptım
haa bu arada gecen haftasonu real de dilim somon 28 tl ye düşmüş hemen aldım devam ediyor mu bilmiyorum arada büyük marketler indirim yapıyorlar denk gelince alıp stok yapıyorum fiyatı uygun olursa

Hedefinize gelince bırakmayın anacım burayı, bak ben kilo alsam da yine burada vermeye gayret ediyorum hemen.. Şimdilik ısrarla buradayım, temennim daha kalabalık olmak..

Sağ ol canım bilgi için.. Yaz mevsiminde kepenklerini indiren mahalle balıkçımın açılmasını bekliyorum.. Aslında somon neticede Norveçten gelen ve buzlama balık.. ama psikolojik sanırım illa balıkçımdan almam lazım..

Sevgili dayımın somon tarifini hemen vereyim.. Hiç yemediğim somonla bu aşk ilişkimi başlatan tariftir kendisi.
Şişlik doğranmış somonları hazırladığın marinatta 4-5 saat bekletiyorsun.. Daha uzun da bekleyebilir sakıncası yok. Aynı gün içinde pişireceksin sadece..
Marinat şu: soya sosu, ince doğranmış bol sarımsak ve bol karabiber (öğütücü)
Sebzelerimiz: domates, soğan, kırmızı biber, yeşil biber ve limon
Bu sebzeleri de şişe takılmak formunda kesiyorsun..

Sonra şişe bir somon bir sebze takıp, biraz da sıkıştırarak diziyorsun.. Elektrikli ızgarada alt üst ederek pişiriyorsun.. Pişmesi yaklaşık 15-20 dakika sürüyor..

aaa bu çok kolay ve güzelmiş yaaa
bu arada bende kışın balıkçımdan alıyorum ama dediğin gibi norveç somonunu hele uygun fiyatlı ise nerde bulsam alıyorum

Gelelim Cuma felaketine..

Kızlar geçen Cuma 59,1 kiloydum.. Dün sabah da 59,1 kiloydum.. Ama bu sabah uçmuşum..
Tamı tamına 59,8 kiloyum!
Gelelim nasıl olduğuna..
Nasıl oldu da bir hafta boyunca kiloyu koruduğum halde bir günde 700 gr aldım..
Dün sabah hastalanmış olarak uyandım.. Gece vantilatörü kapatmayı unutmuşum.. Bir gece önce de vadide yürüyüş yaparken çapraz sulamanın altında kalmıştım.. İkisi birleşip, bol hapşırmalı sümüklü öksürüklü bir hastalık olarak bana günaydın dediler.. Tabii hayat rafa kalktı.. Tüm gün ağırlıklı olarak yataktaydım.. Bol şekerli öksürük şurubu, efervesan ve yine bol şekerli C vitaminleri..
Yemek işini çok abartmadığım halde, bu hareketsizlik ve ilaç içeriklerindeki saçma sapan şeker düzeyleri yaptı sanırım bu zıplamayı..
Şunları yemiştim..
Sabah.. kahve yanında 2 tane kurabiye
Öğlen.. 3 kaşık sebzeli bulgur pilavı, 3 kaşık yoğurt, 2 kaşık z.yağlı taze fasulye
Akşam.. İçine ton balığı, hellim peyniri, zeytin eklediğim aysberg salata

Akşam yemeğim uyuya kaldığım için geç vakte kaldı.. 20:30 civarında yemiştim.. Sonra biraz daha oturup, halsizlikten yine bayılır gibi yattım..
Ve işte sonuç..
Tam 58 li kiloyu görürüm dediğim gün yine 60 a dayandım..

Neyseki bugün hastalığım çok hafiflemiş.. Bugün de buna tutunalım..

canım geçmiş olsun hastalıktan dolayı geçici bir kilo artışı bu bence büyük ihtimalle de ödem o yüzden buna takılma bol c vitamini alarak kendini iyileştirmeye bak emin ol haftaya 58 i göreceksin

Gecmis olsun puskuutcum yaz gunu hastalik daha da cekilmez oluyor

selamlar birden fazla kısa süreli diyetlerden en sonunda da hamilelikten sonra sonunda 21 kg vererek amacıma ulaşmış bulunmaktayımm lakinn bu aralar fazla bogazım acılınca eski biricik dostum kkye geri koştum :) benim hedef 65 ti en fazla 65.300ü gördüm şimdii 66.300 falanım :) 65e en kısa zamanda dönmek ve kilomu korumak istiyorum başarırım inşşş

Ayy benim daha 19 kilom var gitmesi gereken umarım gidince buralara yolum düşerr kaptanım sende burdaymışsın herkeslere selamlar merhabalar

aaa bu çok kolay ve güzelmiş yaaa
bu arada bende kışın balıkçımdan alıyorum ama dediğin gibi norveç somonunu hele uygun fiyatlı ise nerde bulsam alıyorum
Ayyy toplightcım.. Tarifimde soğan da var.. Şişe takılan sebzeler arasında yani.. Bulursan arpacık soğan çok daha güzel oluyo.. bulamasan da normal soğanı dörde bölüp şişe takabilirsin..

Tebrikler!
Çok az kalmış hedefine..
Valla zor mor ama korunuyor kilo bir şekilde.. Haziran 2013 de 58 kiloyla hedefime ulaşmıştım. Bak aradan 1 yıldan fazla zaman geçti.. Aralarda almış olsam da bu topikte kalmaya devam ederek kilomu da bir şekilde korumayı başardım..

Ayy benim daha 19 kilom var gitmesi gereken umarım gidince buralara yolum düşerr kaptanım sende burdaymışsın herkeslere selamlar merhabalar
Merhaba tatlım..
Hiç öyle bakma.. Ayy daha şu kadar kilo vermem lazım dersen, kendini demoralizi etmiş olursun. Verdiğin kiloya bak.. Şu kadar verdim şu kadarını da vereceğim, de..
Başaracağına inan..
Bekliyoruz anacım..

Püsküüt cüm yaa ben 1 haftadır deli gibi spor yapıyom yediklerime dikkat ediyom 1 gr bile gitmiyor heralde ben bu topiğe kilo verip de koruma amaçlı hiç gelemeyeceğim
arpacık soğanı da deneyeceğim

Püsküüt cüm yaa ben 1 haftadır deli gibi spor yapıyom yediklerime dikkat ediyom 1 gr bile gitmiyor heralde ben bu topiğe kilo verip de koruma amaçlı hiç gelemeyeceğim
arpacık soğanı da deneyeceğim
Normal bu tatlım.. Hiç kafaya takma..
Bazen.. özellikle de sporu ve yediklerimizi rutine bindirdiğimizde vücut şifreyi kuruyor. Ve sana karşı yeni bir taktik geliştirip, kilo kaybetmeyi durduruyor. Çünkü kilo kaybediyor olmak vücut için bir yerde güçten düşmek..
Sen yeter ki azimle devam et, direnç kırılacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…