Gebeliğe Hazırlık Kimyasal dış gebelik geçiren ve tekrar gebe kalmak isteyenler !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yok hayir su ana kadar istemedim hic smdi istedigime karar verince dr kontrollerime basladim kendiliginden olur tek tupun alinmasi sorun teskil etmez dedi
Bir anda benimde gözüm korktu. İnşallah sağlıklı gebeliğe kısa sürede kavuşursun. Banada doktorlar bu şekilde hamile kalan çok kadın olduğunu söyledi. Ama psikolojik olarak çok yıpratıyor

Canım ben taburcu oldum değerim iğne ile düşüyordu ancak pazar günü iç kanama geçirdim ve sağ tüpümü aldılar. Sağ yumurtalıkta hasar yok ancak tüp alındı. Hamile kalmamı etkiler mi bu durum bilmiyorum doktorlar bu şekilde hamile kalan çok dedi.
Çok geçmiş olsun canım, acil şifa diliyorum en kısa zamanda da bebek sevincini yaşarsın inşallah:KK200:

Bir anda benimde gözüm korktu. İnşallah sağlıklı gebeliğe kısa sürede kavuşursun. Banada doktorlar bu şekilde hamile kalan çok kadın olduğunu söyledi. Ama psikolojik olarak çok yıpratıyor
Evet cnm dedigin gibi psikolojik olarak mahvoluyor insan,ben ameliyattan ayilinca ilk sordugum sey birdaha cocugum olmazmi sorusuydu ki cok sukur rabbime 2evladjm var ama o anda dunyam basima yikildi sandim.Sonralari alistim tabi o duyguya nasilsa dusunmuodum ama suanda 3.yu istedigimize karar verince heryanimi korku sarmisti yine,ya olmazsa yada tekrar disgebelik olursa vs die Rabbim nasip etmisse insallah olur enkisa zamanda hepimiz saglikli gebelikler yasariz Allahin izniyle🙏🙏

Amin İnşAllah. Moralini bozma lütfen. Tekrar kendini hazır hissettiğin de yumurta takibi ile başlayabilirsin. Ben embriyo kaynaklı sıkıntı zannedildiği için tüp bebeğe gittim. Eğer öyle olmasaydı takiple denerdim
Süreç çok yıprattı açıkcası canım pek olumlu hissedemiyorum. Sanki herşeyin en kötüsü olacakmış gibi

Evet cnm dedigin gibi psikolojik olarak mahvoluyor insan,ben ameliyattan ayilinca ilk sordugum sey birdaha cocugum olmazmi sorusuydu ki cok sukur rabbime 2evladjm var ama o anda dunyam basima yikildi sandim.Sonralari alistim tabi o duyguya nasilsa dusunmuodum ama suanda 3.yu istedigimize karar verince heryanimi korku sarmisti yine,ya olmazsa yada tekrar disgebelik olursa vs die Rabbim nasip etmisse insallah olur enkisa zamanda hepimiz saglikli gebelikler yasariz Allahin izniyle🙏🙏
Senin çocukların varmış ne güzel. Benim ilk gebeliğim kimyasal oldu sonra bu dış gebelik oldu

Şimdi annemle konuştum. Kanamanın seyrini izle dedi bana.
Yani durum değişebilir dedi.
Şu an zaten kimyasaldan yapılacak birşey yok dedi.
Ama bana hamileliğinde o da 1 ped kadar kirletmiş cok afedersiniz.
Hic dusunmuyormus hamile oldugunu.
Kimyasalları zaten farketmiyor muş kadınlar o zamanlar.
Ben biraz gözleyeyim akıntıyı
Renginde de anlaşılıyor pembemsi akışkansa düşük belirtisi kahverengi ise adet öncesi olabilir yerleşme kanaması ben yaşamadım nasıl olduğunu tam bilmiyorum

Canım ben taburcu oldum değerim iğne ile düşüyordu ancak pazar günü iç kanama geçirdim ve sağ tüpümü aldılar. Sağ yumurtalıkta hasar yok ancak tüp alındı. Hamile kalmamı etkiler mi bu durum bilmiyorum doktorlar bu şekilde hamile kalan çok dedi.
Geçmiş olsun canım inşallah çoğul gebelik yaşarsın bu sıkıntılarını unutursun 🤲🤲🤲

X