Kindle kullananlar bakın lütfen

Koalina

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
16.706
29.627
Merhaba, ben maalesef kindle kullanmadım sadece kısa süreliğine inceledim. O yüzden sorunun çözümünü bilemeyeceğim:KK43:

-ebi-

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2015
1.630
1.811
Evet yazı boyutunu küçültünce sorun çözüldü. Ama yine kurcalamalara devam edicem yarın. Hem harf boyutu istediğim oranda olup hem de kayma yaşamadan okumanın bir yolu olmalı.Evde pc çok yavaş iş yerinde kurcalayabiliyorum ancak. Bir çözüm bulursam yazarım yine

Bu sorun okuduğunuzun şiir olmasından kaynaklı büyük ihtimalle. Yani düz yazı olan aralarında satır boşluğu olmayan kitaplarda küçültüp büyütünce sorun olacağını sanmıyorum. İstediğiniz şey birazcık zor nasıl olacak anlamadım. Hem bu boyutta hem bütün satır sığacak şekilde?

-ebi-

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2015
1.630
1.811
İnternette gördüğüm makaleleri yazıları direk kindle'a uyarlayıp gönderen bir eklenti var bir de. O da bedava ve ismi tinderizer. Kindleımı en çok bunun için kullanıyorum. Kullanması da çok kolay. İstediğiniz sayfayı açıp butona tıklıyorsunuz kendisi kindleınıza gönderiyor.

Cok da Seyapmamak Lazim

(Eski nick: Xpreia Z )
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.544
23.215
Bu sorun okuduğunuzun şiir olmasından kaynaklı büyük ihtimalle. Yani düz yazı olan aralarında satır boşluğu olmayan kitaplarda küçültüp büyütünce sorun olacağını sanmıyorum. İstediğiniz şey birazcık zor nasıl olacak anlamadım. Hem bu boyutta hem bütün satır sığacak şekilde?

Okuduğum şiir değil ki:KK48: kindle a girince şiir görünümü almış bir roman:olamaz: satır arası falan Yok orijinal halindeo_O

Yok aslında bir bilen olsa neden olmasın? Şurda yazdığımız cümlelerde ki harflerin karakter boyutunu değiştirince cümle kesik kesik görünmüyor ki. Ona göre ayarlıyor kendisini. Kindleda da muhakkak vardır ama bulamadım henüz.

Bulunca yazarım, yok bu defa pes etmeyeceğim. Elimdeki basılı kitap bitmek üzere zaten, bu bitince kindle a geçip hem okuyup hem öğrenicem cihazı en verimli şekilde kullanmayı:dua:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1262 gün geçti.

Cok da Seyapmamak Lazim

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.544
23.215
İnternette gördüğüm makaleleri yazıları direk kindle'a uyarlayıp gönderen bir eklenti var bir de. O da bedava ve ismi tinderizer. Kindleımı en çok bunun için kullanıyorum. Kullanması da çok kolay. İstediğiniz sayfayı açıp butona tıklıyorsunuz kendisi kindleınıza gönderiyor.
Send to kindle gibi bir özellik galiba? Bunu da yazdım kenara bakayım. Send to kindle ile pc den kindle a kablosuz birşey göndermeyi başaramadım henüz :KK43:

-ebi-

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2015
1.630
1.811
Okuduğum şiir değil ki:KK48: kindle a girince şiir görünümü almış bir roman:olamaz: satır arası falan Yok orijinal halindeo_O

Yok aslında bir bilen olsa neden olmasın? Şurda yazdığımız cümlelerde ki harflerin karakter boyutunu değiştirince cümle kesik kesik görünmüyor ki. Ona göre ayarlıyor kendisini. Kindleda da muhakkak vardır ama bulamadım henüz.

Bulunca yazarım, yok bu defa pes etmeyeceğim. Elimdeki basılı kitap bitmek üzere zaten, bu bitince kindle a geçip hem okuyup hem öğrenicem cihazı en verimli şekilde kullanmayı:dua:
O zaman bayağı garip bir durummuş :KK70:

MiuLego

⭐7⭐
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2016
47.329
224.856
Send to kindle gibi bir özellik galiba? Bunu da yazdım kenara bakayım. Send to kindle ile pc den kindle a kablosuz birşey göndermeyi başaramadım henüz :KK43:
evet aynen kablosuz yapıyorsun. "send epub to kindle" adresine girdiğinde mail adresini giriyorsun ve bilgisayarındaki kitabı oraya sürüklüyorsun sadece,m o da çeviriyor işte. kindle'ını da açtığında wifi ye bağlıysa hooop kindle'ına yüklenmiş oluyor otomatik.

Cok da Seyapmamak Lazim

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.544
23.215

kindle a kablosuz göndermeyi beceremedim. uğraşmaktan da sıkıldım artık :işsiz: @kinle.com adresini nasıl oluşturuyoruz onla mı alakalı bilmiyorum. kindle içinde mi account hesabı var sadece. ona da @hotmail.com ile biten mail adresimle giriş yapıyorum. kitap gönder dediğimde mailime geliyor kitap fakat kindle a gitmiyor. beceremedim yani o kısmı. ama satırlardaki kaymalar o kitapla alakalı imiş sanırım dediğiniz gibi. başka kitaplar çevirip kablo ile kindle a attım sorun yok, karakter büyültsem de kayma olmuyor. bir tek o kitapta var kayma sorunu. demekki ilk hali problemli.

birkaç kitap attım kablo ile 1 ay götürür onlar beni. kindle ile okumaya nihayet start veriyorum:KK73:

Cok da Seyapmamak Lazim

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.544
23.215
evet aynen kablosuz yapıyorsun. "send epub to kindle" adresine girdiğinde mail adresini giriyorsun ve bilgisayarındaki kitabı oraya sürüklüyorsun sadece,m o da çeviriyor işte. kindle'ını da açtığında wifi ye bağlıysa hooop kindle'ına yüklenmiş oluyor otomatik.

çevirme işlemini yapabiliyorum dediğin siteden ama kablosuz göndermeyi başaramadım. göndermek için girdiğin adres @kindle.com mu? yoksa normal hotmail.com lu adres mi? mi accounta giriş yapabildiğim adres hotmail.com l adresim. kindle.comlu adresi oluşturmayı nerden yapacağımı bulamadım :KK43: neyse kablo ile atıyorum. kablosuz da olsa süper olurdu ama yapamadım yaa...

-ebi-

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2015
1.630
1.811
kindle a kablosuz göndermeyi beceremedim. uğraşmaktan da sıkıldım artık :işsiz: @kinle.com adresini nasıl oluşturuyoruz onla mı alakalı bilmiyorum. kindle içinde mi account hesabı var sadece. ona da @hotmail.com ile biten mail adresimle giriş yapıyorum. kitap gönder dediğimde mailime geliyor kitap fakat kindle a gitmiyor. beceremedim yani o kısmı. ama satırlardaki kaymalar o kitapla alakalı imiş sanırım dediğiniz gibi. başka kitaplar çevirip kablo ile kindle a attım sorun yok, karakter büyültsem de kayma olmuyor. bir tek o kitapta var kayma sorunu. demekki ilk hali problemli.

birkaç kitap attım kablo ile 1 ay götürür onlar beni. kindle ile okumaya nihayet start veriyorum:KK73:

Ben alalı çok oldu ama hatırladığım kadarını yazayım. Amazonun sitesine giriş yapmanız gerekiyor önce. Oradan ...@kindle olan bir adres belirliyorsunuz. Bu sizden her programın istediği kindle mail adresiniz oluyor. Kendiniz de dosyaları o adrese mail olarak gönderebiliyorsunuz. Ama gönderilen dosyaların kindle'a yüklenebilmesi için güvenilir adresler listesine almanız lazım. Kendi mail adresinizi öncelikli olarak oraya yazın.

Calibre'de kendi mail adresimi giriyorum o direk benim mail adresimden kindle mail adresime gönderiyor. Yani ben göndermişim gibi. O yüzden o listeye ekstra adres eklemem gerekmedi. Bilmediğiniz bir şey anlattım mı emin değilim ama belki bir yararı dokunur. Ayrıca müşteri hizmetleri konusunda bayağı iyiler. Online yardım alabilirsiniz. İngilizceniz çok az olsa bile anlaşırsınız. Karşınızdakiler de ingiliz değil sonuçta ve günde dünyanın her yerinden tonla müşteriyle konuşuyorlar. Derdinizi anlatın anlarlar yardımcı olurlar.

MiuLego

⭐7⭐
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2016
47.329
224.856
çevirme işlemini yapabiliyorum dediğin siteden ama kablosuz göndermeyi başaramadım. göndermek için girdiğin adres @kindle.com mu? yoksa normal hotmail.com lu adres mi? mi accounta giriş yapabildiğim adres hotmail.com l adresim. kindle.comlu adresi oluşturmayı nerden yapacağımı bulamadım :KK43: neyse kablo ile atıyorum. kablosuz da olsa süper olurdu ama yapamadım yaa...

kindle uzantılı adresim canım Hotmail vs değil. O adresi de amazon dan alıyorsun diye hatırlıyorum sonra da cihaza o mail adresini kaydediyorsun. Zaten sadece kindle uzantılı adresini girersen direk gönderiyor kindle'a. Bi dene o şekilde istersen.

Cok da Seyapmamak Lazim

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.544
23.215
kindle uzantılı adresim canım Hotmail vs değil. O adresi de amazon dan alıyorsun diye hatırlıyorum sonra da cihaza o mail adresini kaydediyorsun. Zaten sadece kindle uzantılı adresini girersen direk gönderiyor kindle'a. Bi dene o şekilde istersen.
ya şimdi iphone da kindle uygulamasını telefonuma indirmiştim ona hotmail.com aderesimle giriş yaptım , send to kindle deyince bir tek cihaz olarak iphone görünüyor. kindle yine yok ortada:deli:mailime göndermeyi başarıyorum, iphone daki kindle uygulamasına göndermeyi başarıyorum bir kindle ın kendisine gitmiyor. ama kindle da girdiğim adres hotmail olan adres:silah: account hesabını açınca no data diyor başka bişey demiyor:kızgın:

Cok da Seyapmamak Lazim

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.544
23.215
canım galiba amazon account hesabı ile mi account farklı şeyler. ben o yüzden gönderemiyorum kindle a. amazon account hesabı çıkmıyor sadece mi account hesabı çıkıyor.

duokan ile amazon iki ayrı şey. amazona girmiyor duokana giriyor. benim kindle da var bir tuhaflık ama