Kindle kullananlar bakın lütfen

xpreiaZ

(Eski nick: Xpreia Z )
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.535
23.228
Arkadaşlar kindle(e kitap okuyucu) kullanan ve bu işi çözmüş kimse var mı? Geçen sene aldım kindle ı, ne zaman tamam bu defa üzerine düşüp anlayacağım şu mereti diye otursam sinir küpü olarak kalkıyorum başından. Çözemedim bir türlü. Teknoloji özürlü de değilim ama açıklayıcı hiçbir bilgi yok. Varsa kindle kullananlar bir yol göstersin. Hani biraz biliyor olsam forumları falan okumak bilgilendirici olacak ama hiçbişey bilmiyorum.

Kindle 4. Nesil elimdeki (2012 yılında çıkmış eski bir model) calibre programını yükledim. Elimde bir kaç e kitap vardı. Formatı e pub dan mobi ye çeviriyorum tamam. Ama satır kaymaları harf hataları falan oluyor kindle a atınca. Calibre den ön izleme yapınca herşey sorunsuz fakat kindle da çok kalitesiz bir yazı olarak karşıma çıkıyor.

Send to kindle özelliği varmış, mi account hesabı açmak lazımmış, 3 saattir şu hesabı açamadım olmuyor bir türlü neden olmadığını da anlayamıyorum:KK34:

Varsa bilgisi olan gelsin lütfen :KK43: sıfırdan başlayanın anlayabileceği bir yazı falan varsa o da kabulüm.

burcubahar0635 burcubahar0635 , Koalina Koalina kindle ile ilgili yorumlarına rastladığım sizler varsınız. Şöyle güzel bol paylaşımlı bir kindle başlığımız olsun.

Not: mune biliyorum konunun yeri bdv değil ama azıcık burda dursa sonra taşısan olur mu:KK35: diğer topiklere cevap yazan hiç olmamış :110: belki bdvde gören ve bilen arkadaşlar rastgelir

Son düzenleme:
Ben kullanıyorum canım. Ben de acemisiyim ama .

Önce şu linkte yazanları okuyup amazon hesabı al. Adım adım anlatıyor zaten. (gerçi belki vardır da kindle hesabın bilemiyorum.) http://ofnnet.kadinlarkulubu.com.tr/2012/10/kindle-touch-turkce-kullanma-kilavuzu.html#4

Sonrasında yine sitede de yazıyor kindle ına kaydettiğinde bu hesabını Google'a "send epub to kindle" yazınca ilk çıkan siteye giriyorsun. oraya da kindle ında artık kayırlı olan ve ...@kindle.com olarak görünen mailini girip okuyacağın kitabı sürüklüyorsun. Sonrasında wifi ye bağlandığında otomatik yüklüyor kindle'a. Ben kullandım yazımda falan da hata vermiyordu.
Hangi ildesin sen? Bende bir sürü kitap var :)

mi account hesabını pcden hallettim. kindle ı bu işler için kullanmak çok zormuş. pcden 2 dakikada oldu. send to kindle a bakıyorum şimdi:KK64:

Önce şu linkte yazanları okuyup amazon hesabı al. Adım adım anlatıyor zaten. (gerçi belki vardır da kindle hesabın bilemiyorum.) http://ofnnet.kadinlarkulubu.com.tr/2012/10/kindle-touch-turkce-kullanma-kilavuzu.html#4

Sonrasında yine sitede de yazıyor kindle ına kaydettiğinde bu hesabını Google'a "send epub to kindle" yazınca ilk çıkan siteye giriyorsun. oraya da kindle ında artık kayırlı olan ve ...@kindle.com olarak görünen mailini girip okuyacağın kitabı sürüklüyorsun. Sonrasında wifi ye bağlandığında otomatik yüklüyor kindle'a. Ben kullandım yazımda falan da hata vermiyordu.

ay siteyi kadınlar klübü olarak değiştirmiş sistem, özelden atabilir misin zahmet olmazsa?

e kitapların mı var:KK36: yakın olacağımızı hiç zannetmiyorum ama:110: gümüşhanedeyim ben. kitap okuyucuyu çözmeye çalışmaktan kitap arayışını bıraktım:skandal:

nette direk aratınca çıktı gönderdiğin link gel gör ki benimki tocuh değil. yine de bakayım dönüşüm için faydalı bişiler vardır belki

IMG_0359.JPG

Bak kayma dediğim şöyle , satırları sığdıramamış alta iki kelime atmış. Tamam böyle de okunur okunmaz değil ama kesin vardır bunun bir çözümü ben bulamıyorum:110:

Eki Görüntüle 1960061

Bak kayma dediğim şöyle , satırları sığdıramamış alta iki kelime atmış. Tamam böyle de okunur okunmaz değil ama kesin vardır bunun bir çözümü ben bulamıyorum:110:
Touch olup olmaması fark ediyor mu ya?

Öyle de okunmaz ki hiç zevk vermeyecek gibi duruyor. Ben çevirttiğimde hiç böyle kayma falan olmadı.

Arkadaşım verdi bana da baya yüzlerce kitap var ama aynı şehirde değiliz tüh:KK43:

ben okudukça çevirip gönderiyorum yeni kitapları kindle2a. Beleşe takılıyorum :halay:

Bende Kindle kullanıyorum. Sanırım bu sorun Kindle ile alakalı değil. Yüklediğin programda yada ekitapta problem var gibi geldi bana.
Bende kitap bulamıyorum hiç türkçe. Yüklediğim bütün kitaplar ingilizce ve artık Türkçe okumak istiyorum.deli ediyor beni bu sorun.

Touch olup olmaması fark ediyor mu ya?

Öyle de okunmaz ki hiç zevk vermeyecek gibi duruyor. Ben çevirttiğimde hiç böyle kayma falan olmadı.

Arkadaşım verdi bana da baya yüzlerce kitap var ama aynı şehirde değiliz tüh:KK43:

ben okudukça çevirip gönderiyorum yeni kitapları kindle2a. Beleşe takılıyorum :halay:
Ay bende yapamadıkça sinir basıyor. O zaman calibreden yapılıyor olmalı bunun ayarı. Calibre ile mi çeviriyor arkadaşın?

Bende Kindle kullanıyorum. Sanırım bu sorun Kindle ile alakalı değil. Yüklediğin programda yada ekitapta problem var gibi geldi bana.
Bende kitap bulamıyorum hiç türkçe. Yüklediğim bütün kitaplar ingilizce ve artık Türkçe okumak istiyorum.deli ediyor beni bu sorun.
Kindle a direk uyumlu değil işte bütün kitaplar e pub. E pubdan mobiye çevirmek lazım calibre ile. Onu da ben yapınca sonuç ortada :63:

Kindle a direk uyumlu değil işte bütün kitaplar e pub. E pubdan mobiye çevirmek lazım calibre ile. Onu da ben yapınca sonuç ortada :63:
ay bunlar ne demek :kızgın: Hiç anlamıyorum bu işlerden. Benim usb den ben direk o siteye sürüklüyorum kindle'a gönderiyor, oluyor. Başka hiçbir şey yapmıyorum valla.

Ben de kullanıyorum. Şu anda çok vaktim yok gelen cevapları okuyamadım. Önceden yazıldıysa kusura bakmayın.
Calibre isminde bir program kullanıyorum ben. Bu programdaki kütüphanenize ekliyorsunuz kitaplarınızı. Kindle'ı usb kabloyla bağlayıp direk o şekilde gönderebiliyorsunuz. Bir de maille atma özelliği var ancak onu hiç kullanmadım.
Google'a direk Calibre yazınca ilk çıkan linkten indirebilirsiniz. Ücretsiz bir program.

Maalesef kullanması zor diye kindle almadım hiç Reeder kullndım (piyasada artık yok) calibro şu an kullanıyorum, kobo da eşim kullanıyor. Bir tek kindle yok yani :KK70:
Yalnız ben de bütün e kitapları ya moboya ya epuba çeviriyorum ve evet çevirirken biraz kaymalar sorunlar olabiliyor. Ben pek takmiyorum. Bazen bazı karakterler bozuluyor, sıralar kayıyor vs. Sizde ki sorun çok daha büyük mü oluyor bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1960061

Yazı boyutunu falan küçültebilirsin. Bu hep oluyor maalesef. Ben alıştım. Çözümü varsa da uğraştırıcıdır. Günde bir-iki kitap okuyorum, her kitapla uzun uzun uğraşamam ne de olsa.

Ben de kullanıyorum. Şu anda çok vaktim yok gelen cevapları okuyamadım. Önceden yazıldıysa kusura bakmayın.
Calibre isminde bir program kullanıyorum ben. Bu programdaki kütüphanenize ekliyorsunuz kitaplarınızı. Kindle'ı usb kabloyla bağlayıp direk o şekilde gönderebiliyorsunuz. Bir de maille atma özelliği var ancak onu hiç kullanmadım.
Google'a direk Calibre yazınca ilk çıkan linkten indirebilirsiniz. Ücretsiz bir program.
calibre yüklü. ama çevirmede sıkıntı var. vardır bir inceliği de ben bulamıyorum işte. foto attım baktın mı ona? sorun cümlenin tam sığmayıp aşağı kayması.

X