Kira mi aile yani mi?

zynpov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2020
184
79
Arkadaşlar merhaba. Burada tecrübesi olan böyle bir durumda olanlardan ozellikle yardim bekliyorum.
Insallah bu yaz düğünümüz olacak. Nişanlım su an askerde. Ben ailemden uzak bir şehirde çalışıyorum, nişanlımin ve ailesinin oldugu şehirdeyim. Nişanlım askere gittikten sonra aile ile daha bir iç içe olduk. Beni yalnız bırakmadılar burada tekim diye. Beni evlerine davet ettiler açıkçası gerildigim zamanlar olmuştu söz nişan öncesi ama içlerine girdikçe bana cok sıcak davrandılar bir aile gibi.

Ben zaten ailesi dağılmış biriyim. Yani babam yillar önce bizi terk etmişti cok da büyük acılar çekmistik. Ama kayinpederimin bana olan o baba sıcaklığı Beni aileye daha da bagladi. Bazi günler onlarda kaldim.bana gerçekten çok iyi davrandılar.
Onların içine girdikçe bazi konudaki düşüncelerim değişir oldu .

Nisanlim aile apartmaninda oturacagimizi söylüyordu. En alt kat anne baba, bir üstü abla ve damat, en üst kat da bizim olacaktı. Ama üst katı yaptırmak masraflı olacağından nisanlim düğün masrafları varken ev yaptıramayiz dedi. Kirada yasariz dedim ben de. O da tamam demisti. Bir ara acaba bir yıl bizimkilerle yaşasak o süreçte ikimizde çalışıyoruz hem biz biriktiririz hem annemler destek çıkar bir sene sonunda ust kata evimizi yaptırırız demisti. Ben de asla olmaz demistim.

Su günlerde biraz fikirlerim degisiyor gibi . Iclerinde oldukça yapabilirmisim gibi geliyor. Yani tabiki cook zorlukları vardır. Ama esimin anne babası da çalışıyor üstelik hafta sonu evden gidiyorlar. E biz de çalışıyoruz evde geçireceğimiz vakit 5 gün bakarsak o da akşamları. Yani pembe hayaller de kurmak istemiyorum. Ama evimizin olması için çok iyi olacak. Kendi annemle konuştum annem sen bilirsin ama zorlukları var bir sene sonunda kesin ev olacaksa kabul edilir ancak dedi. Ablam da evlendi boşandı keşke eski esimin bir ailesi olsaydı belki simdi böyle olmazdık maddiyat cok zor evin olacaksa ki iyi de aileye benziyorlar hem ailen olur hem evin dedi.

Ben cok kararsizim. Nisanlima soyle bir citlattim. O da rahat ol zaman gösterir kabul edersen ikimiz için güzel olur bir senede evi yaparız dedi. Peki ya yapamazsam olmuyor dersem gidelim dersem yanımda olur musun dedim. Olurum tabiki dedi.
Ne yapmalıyım maddi açıdan kolaylık olacak ben de sevdim aileyi ama eminim çok cok zorlukları da var. Sabırla her şey güzel olur mu.ne dersiniz

Arkadaşlar merhaba. Burada tecrübesi olan böyle bir durumda olanlardan ozellikle yardim bekliyorum.
Insallah bu yaz düğünümüz olacak. Nişanlım su an askerde. Ben ailemden uzak bir şehirde çalışıyorum, nişanlımin ve ailesinin oldugu şehirdeyim. Nişanlım askere gittikten sonra aile ile daha bir iç içe olduk. Beni yalnız bırakmadılar burada tekim diye. Beni evlerine davet ettiler açıkçası gerildigim zamanlar olmuştu söz nişan öncesi ama içlerine girdikçe bana cok sıcak davrandılar bir aile gibi.

Ben zaten ailesi dağılmış biriyim. Yani babam yillar önce bizi terk etmişti cok da büyük acılar çekmistik. Ama kayinpederimin bana olan o baba sıcaklığı Beni aileye daha da bagladi. Bazi günler onlarda kaldim.bana gerçekten çok iyi davrandılar.

Nisanlim aile apartmaninda oturacagimizi söylüyordu. En alt kat anne baba, bir üstü abla ve damat, en üst kat da bizim olacaktı. Ama üst katı yaptırmak masraflı olacağından nisanlim düğün masrafları varken ev yaptıramayiz dedi. Kirada yasariz dedim ben de. O da tamam demisti. Bir ara acaba bir yıl bizimkilerle yaşasak o süreçte ikimizde çalışıyoruz hem biz biriktiririz hem annemler destek çıkar bir sene sonunda ust kata evimizi yaptırırız demisti. Ben de asla olmaz demistim.

Su günlerde biraz fikirlerim degisiyor gibi . Iclerinde oldukça yapabilirmisim gibi geliyor. Yani tabiki cook zorlukları vardır. Ama esimin anne babası da çalışıyor üstelik hafta sonu evden gidiyorlar. E biz de çalışıyoruz evde geçireceğimiz vakit 5 gün bakarsak o da akşamları. Yani pembe hayaller de kurmak istemiyorum. Ama evimizin olması için çok iyi olacak. Kendi annemle konuştum annem sen bilirsin ama zorlukları var bir sene sonunda kesin ev olacaksa kabul edilir ancak dedi. Ablam da evlendi boşandı keşke eski esimin bir ailesi olsaydı belki simdi böyle olmazdık maddiyat cok zor evin olacaksa ki iyi de aileye benziyorlar hem ailen olur hem evin dedi.

Ben cok kararsizim. Nisanlima soyle bir citlattim. O da rahat ol zaman gösterir kabul edersen ikimiz için güzel olur bir senede evi yaparız dedi. Peki ya yapamazsam olmuyor dersem gidelim dersem yanımda olur musun dedim. Olurum tabiki dedi.
Ne yapmalıyım maddi açıdan kolaylık olacak ben de sevdim aileyi ama eminim çok cok zorlukları da var. Sabırla her şey güzel olur mu.ne dersiniz
Şimdi öyle ama sizin banyonuz olucak yeri gelecek rahat rahat uzanmak isteyeceksiniz ve en önemlisi evliliğin en güzel zamanlarından birşey anlamayacaksin kesinlikle tavsiye etmiyorum tabiki sizin kararınız ama emin olun bu böyle bu gün sorun çıkmıcak ama yarın mutlaka çıkacak o yüzden kötü olmaya gerek yok bence

Melekde olsalar kendi evinin rahatlığı hiçbir zaman olmayacaktır. Gece yatak odanda bile çok sessiz olmak zorundasın. Canın o akşam mutfağı toplamak istemeyebilir. Arkadaşlarınız gelmek ister daha bir sürü şey.
O bir senenin uzama ihtimalini de göz ardı etme. Verilen sözler unutulabiliyor.
Bence kira ödeyeceğinize evi biraz toparlayıp mecburi olanları yaptırın oturun. Zamanla zevkinize göre tamamlarsınız.

Melekde olsalar kendi evinin rahatlığı hiçbir zaman olmayacaktır. Gece yatak odanda bile çok sessiz olmak zorundasın. Canın o akşam mutfağı toplamak istemeyebilir. Arkadaşlarınız gelmek ister daha bir sürü şey.
O bir senenin uzama ihtimalini de göz ardı etme. Verilen sözler unutulabiliyor.
Bence kira ödeyeceğinize evi biraz toparlayıp mecburi olanları yaptırın oturun. Zamanla zevkinize göre tamamlarsınız.
Kesinlikle öyle en basiti istediği zaman kocasıyla baş başa bile kalamayacak doğru düzgün Kendi aralarında bile tartisamayacaklar

Asla onermem ben de. Hazir bahane varken girmeyin ust kata. Bir torbayla eve gelseniz ne almis kac para harcamis laf soz olur. Bebek yapsan bebek bahanesiyle tependen inmezler. Ayri misafir cagirsan dert. Misafiri gelse basin agrisa inmesen dert. Yakinda birlik yiyelim icelim yatmaya cikin derler. Daha neler neler.

Birlikte yaşamak oyle misafir olmaya, yatiya kalmaya benzemez. Evlenip o eve girince misafirliginiz bitecek.
Gerekirse bekleyin para biriktirin o ev olsun oyle evlenin.

Calisiyoruz evde gecirecegimiz vakit aksamlari diyorsun ya işte o aksamlar kiymetli. Kimi zaman eşinle yalniz olmak istebilirsin, kafa dinlemek istersin, yayilmak isteyebilirsin, kendi kafana gore yatip kalkmak hatta bazen daginik olmak isteyebilirsin, yemek yapasin gelmez. Eşinle biseyleri tartismak cozmek bile sorun olacak özel alan kisitli. Azicik suratin duşse onlar ustune alinir belki.

Oyle coook zorluklari vardir diyip gecmeyle olmuyor. Kaç tane kişi var kaynana yaninda mutluluk yaşayan??? Ne kadar da iyi olsa olmaz. Kendi ailemizle bile yeri geliyor ters duşebiliyoruz, belki tartisiyoruz ama en ufak ters düşersen o cook iyi insanlar kendi ailen gibi olmaz.🙄

Yani aslında dugun dediğimiz de altin parası. Altin annem ozellikle yapılmasını istiyor. E altin parası olunca ev parası geriye kalmıyor
Altının yanınızda olması, huzurunuzun yerinde olmasından daha önemli değil.
Bütçe belliyse, her şey bir arada olmuyorsa bu kısıtlı bütçeyi gösterişe değil, huzurunuza kullanın.

Evlilik olmadan sevgili ailesi ile bu kadar içli dışlı olmayı doğru bulmuyorum, kızı aldıktan sonra değişmeyenine denk geldiğimi hatırlamıyorum.
İlk kavgada "sen daha söz nişan yokken bize geliyodun kendini oğluma yamadın" tadında laflar duyabilirsiniz, coğrafya kaderdir.

Tabiki zorluklarida olacak ama nişanlınız size güven vermiş sözünde duracağından eminseniz olsun tabi .kabuledin derim

Ha aynı ev ha aynı bina...

Olacakları söyleyim size asla başbaşa kalamayacaksınız her gün beraber yemek yiyelimler gelelim gidelimler asla bitmeyecek sürekli tepenizde olacaklar eşinle bırak rahatça sevişmeyi ufak bir tartışma bile yaşayamayacaksın duyup duyup kapına dayanacaklar ben 2 yıl melek sandığım kv ile oturdum hayatımın en korkunç yıllarıydı şimdi başbaşayız ama bende heves kalmadı hiç bir şeye

Koca kaçıyor mu, madem öyle bir sene sonra evlenin.
Neden evliliğimizin ennn güzel yıllarını , libodonun en yüksek zamanlarını anne baba evinde sessizce geçirmeye çalışın ki? Neden Tv'de uzanıp film izlemek bile lüks olsun, neden kendi evinde 7/24 sudyenle gezmek zorunda ol, neden özel bir günde kocana güzel bir yemek hazırlarken bile sofrada iki tabak bir kv bir kp fazla olsun???
Aklını peynir ekmekle mı yedin?
Daha askerden yeni gelmiş,demek ki yaşı gencecik adam.neden çocuk denecek yaşta evliliğinizi bozuk temel üzerine inşa edesiniz ki?? Madem bir yıl para biriktirmeye olacak iş, bir zahmet bir yıl para biriktirin de öyle evlenin

X