Kişisel bakımı ve inceliği öğretebilir miyim ?

Kisisel bakim konularinda malesef sadece mış gibi yapar. Mesela evlenene kadar dis fircalar. Burda cok okuduk esim haftada 1 yikaniyor konulari.

bu davranışlar ona yol açtı, öncesinde hiç bu duruma girmemiştim. 5 sefer unutması komik, birincide unut tamam ama diş fırçası bu en önemli şeylerden biri ki sevgilinin yanına geliyorsan
Ben anneme kalmaya giderken bile aldığım ilk malzemeler diş fırçam, diş macunum ve bolca çamaşırla çorap.
Erkek arkadaşınızın öz bakım sorunu var ve maalesef evlenirseniz bundan çok daha fazlasına şahit olacaksınız, genelleme olmasın ama daha öncesinde de öz bakım sorunu olan insanlar evlendikten sonra daha fazla salıyor kendini, belki çok önyargılı bir yorum yapıyorum lakin erkek arkadaşınızla evlenmeniz halinde BDV'ye duş almıyor, çamaşırlarını değiştirmiyor, dişlerini fırçalamıyor diye çok konu açarsınız:KK43:

diş fırçası için bile demedi, kaldı ki boxer için, maalesef demedi iki gün ya bilmiyorum iç çamaşırı her gün değiştirilmeli 3 gün kalsa yine onu giyecekti bence.
Böyle bir adamı çekici bulmayı geçin saygı bile duyamam çünkü adamın kendine saygısı yok.
Daha geçen hafta sevgilim yanımdaydı. Gelir gelmez çamaşır yıkayamadım o yüzden yanımda yedek yok yarın alışverişe gitmeliyiz dedi. Gittik aldık hemde mahalle doncusundan 😅

Kişisel bakım ve temizlik alışkanlığı insanlara çocukluklarında aileleri tarafından verilir. Anası mısınız, babası mısınız? Birini eğitesiniz varsa, ileride doğurur onu eğitirsiniz. Bir de sizi bilmiyorum ama ben saygı duyamıyorum, feci soğuyorum kişisel bakımına özen göstermeyen insandan. Böyle birini eğitmeye kalkıp da hayat arkadaşım olarak seçemem mesela. Kafamda mimlenir çünkü o pis durumları yüzünden. Valla en güzeli çocukken eğitimini başarıyla tamamlamış sevgili bulmak. =)) İnceliği öğretmeye gelince... Ya adam bir çok açıdan size hitap etmiyor demek ki. Hayaller ve gerçekler çatışması yaşıyorsunuz. Ve aslında size uygun olmayan birini, uygun hale getirmeye çalışmak da en büyük yanlışlardan biri bana göre, çünkü getiremezsiniz.

Kişisel bakım ve temizlik alışkanlığı insanlara çocukluklarında aileleri tarafından verilir. Anası mısınız, babası mısınız? Birini eğitesiniz varsa, ileride doğurur onu eğitirsiniz. Bir de sizi bilmiyorum ama ben saygı duyamıyorum, feci soğuyorum kişisel bakımına özen göstermeyen insandan. Böyle birini eğitmeye kalkıp da hayat arkadaşım olarak seçemem mesela. Kafamda mimlenir çünkü o pis durumları yüzünden. Valla en güzeli çocukken eğitimini başarıyla tamamlamış sevgili bulmak. =)) İnceliği öğretmeye gelince... Ya adam bir çok açıdan size hitap etmiyor demek ki. Hayaller ve gerçekler çatışması yaşıyorsunuz. Ve aslında size uygun olmayan birini, uygun hale getirmeye çalışmak da en büyük yanlışlardan biri bana göre, çünkü getiremezsiniz.
Siz hayat arkadaşı seçemem diyorsunuz ben sınıftaki kızın saçları hep yağlı, üstü başı özensiz diye proje arkadaşım olarak bile almıyorum o kişiyi. 😬 Çünkü o özensizliği muhtemelen projeye de yansıtacak.

Midem bulandı 🤢🤢
Kişisel temizlikle sevginin alakası yok. Seviyorsun diye pisligine de katlanmak zorunda değilsin. Ama kırıcı olmadan rahatsız olduğunu anlat. Buna rağmen önemsemiyorsa bence olmaz bu iş :KK43:

Böyle bir adamı çekici bulmayı geçin saygı bile duyamam çünkü adamın kendine saygısı yok.
Daha geçen hafta sevgilim yanımdaydı. Gelir gelmez çamaşır yıkayamadım o yüzden yanımda yedek yok yarın alışverişe gitmeliyiz dedi. Gittik aldık hemde mahalle doncusundan 😅
yaaaa böylesi normali güzeli işte ne güzel keşke benimkinde de olsa :KK70:

onunla tanışmayı ben istedim ben başlattım herşeyi resmen istedim, dünya görüşümüz beklentilerimiz isteklerimiz hep aynı doğrultudaydı herşey çok güzel olacak diye düşündüm, böyle hassas noktalarda sorun yaşayabileceğimi inanın asla düşünmezdim. değiştirmek bana göre de doğru olmayan bişey bu saatten sonra beni de kimse değiştiremez haklısınız her kelimenizde.

Siz hayat arkadaşı seçemem diyorsunuz ben sınıftaki kızın saçları hep yağlı, üstü başı özensiz diye proje arkadaşım olarak bile almıyorum o kişiyi. 😬 Çünkü o özensizliği muhtemelen projeye de yansıtacak.
Belki kendini çalışmaya, kitaplara öylesine vermiştir ki, duş alacak zamanı yoktur. Belki tamamen ineklikten kaynaklı bir pisliktir, diye iyimser düşünesim geldi ama yok yav, insan duş almaya da eriniyorsa, savsaklamak yaşam şekli olmuştur onun.

Belki kendini çalışmaya, kitaplara öylesine vermiştir ki, duş alacak zamanı yoktur. Belki tamamen ineklikten kaynaklı bir pisliktir, diye iyimser düşünesim geldi ama yok yav, insan duş almaya da eriniyorsa, savsaklamak yaşam şekli olmuştur onun.
Yok bunlarla alakalı değil bence. Çünkü hem her yere geç geliyor hem bu halde. Ve bu kızın sevgilisi var 😕

X