Kiskançmıyimm

Tamam geldiğinde aynen bunları söyle. "Senin kötü evliliğin modumu düşürüyor. Memnun değilsen lütfen gereğini yap ha yapmayacaksan beni ağlama duvarı olarak kullanma lütfen. Bir daha aynı konuları açarsan seninle arkadaşlığımı tekrar gözden geçirmek zorunda kalcağım" diyebilirsin. Sonuçta arkadaşlığını kaybettiğinizde sizin kaybedeceğiniz bir şeyiniz olmadığını düşünüyorum
Zaten bu saatten snra konusacagimi sanmiyorum.guzelce kestik irtibati samimiyete luzum yok eskiden tanimiyoduk yine oyle
Keske bazi insanlar hep disardan iyi olsalar .icine girince herseyin sahte oldugunu goruyoruz.cok nadir kisiligi oturmus insan bulmak . Ve biz esimle uyumlu bi ciftiz orta yolu bulabilen birbirinin dilinden anlayan anlayisli herseyin sadakatten ve sevgiden kaynakli oldugunu duaunuyorum

Yani ortaya cikarttigim bu konu'da . Eşlerimizin tatsizlik olmasin diye masumca kapatmaya calistiklari bi durumu . Kadinin Sınsice arayi bozma ve zeytinyagi gibi üste cikarim diye düsunerek bi nevi huzurumu kacirmak ' benim nabzimi ölcmek yada tepkimi denemek gibi bi sey soz konusu oldu. Acikcasi ' bu durumda ben olsaydim esi kızıyorsa demekki kiskaniyor diye soylemezdm . Biri bunu yapiyorsa icinde bi fenalik vardir diye dusunuyorum ' erkekler farkinda olmasada bazi seylerin KADIN KADININ DILINDEN ANLAR lafi bu anlamda gercek oluyor
Kesinlikle katılıyorum çok uyanık olmak gerekli , öyle bir zaman ki at izi it izine karışmış, dost kim düşman kim bilemiyoruz artık.. Rabbim bizleri fitnelerden korusun inşallah

Yani ayni sekilde onun esinin bende ne numarasi var nede sosyal medyamda ekli bile degil yalnizca kadinin numarasi ve sosyal medya hesaabi eekli bnde fakat bnm esimin numarasi onda var ve esi intagram adresinde benim esimin tek cekilmis fotografini atmis bi ara evlerine oturmaya davetliydik. Mangal yaparken tek cekmis esimi esi
Esimin esiyle olan ikili resmini begenmemis bnm esimin tek olan resmini begenmis buda beni aslinda tesvik etti (teşvikte hata olmaz ) mıs.kendi esini durmadan kotuleyip kesiyor benim esimle ilgili iltifatlar ediyor . Bnm 8 yillik esimi bn taniyamisimda o 3 ayda yalnizca esli olarak 3 4 defa git gel yapmisizdir nasil iyi biri adam gibi adam yada bana karsi yanlis yapmicak biri oldugunu evine bakip bakmadigini soylecek kadar tanimis anlamadm dogrusu .caktirmadan baktim diyor bide hic yuzu kizarmadan bn olsam esine baktim bile demeyi gecin gozucuyla bile bakamam ayip diye .var bisey cozemedim
Bakin hanımefendi belki yine beni linç edecekler ama ; islamda eşli oturmalar beraber yapılmamalı ben mesela gelen misafiri eşimle oturtmam onlar erkek erkeğe oturur ikramları bile ben değil eşim götürür erkeklere, bense bayanlarla otururum, asla bir kadını eşimin karşısına oturtmam bu şekildeki ilişkiler islamda yoktur aile birliğine zarar verir şeytana fırsat vermiş oluruz . Yani demek istediğim islam hayatını gerçek anlamıyla yaşar isek bu tür olayları minimuma indirmiş oluruz, ha buna rağmen böyle şeyler yaşamayan yok mu var tabi, yapan her yerde yapıyor zaten ama biz dikkat edersek Allahın rızasını kazanmış ve de önlem almış olacağız inşallah, islami hayat gerçekten huzurdur fitne kapılarını kapatır aileyi korur 😇

Kesinlikle katılıyorum çok uyanık olmak gerekli , öyle bir zaman ki at izi it izine karışmış, dost kim düşman kim bilemiyoruz artık.. Rabbim bizleri fitnelerden korusun inşallah
Amin gercekten iyi gorunup aslinda art niyet tasiuan insanlar cogaldi .ve yuva korumak cok zor bn elimden geldigince kimseyle arkadaslik yapmiyorum.cunku el insani nede olsa insannakrabasina guvenemiyor bu zamanda.yuvayi dis kus yaparmis korumakta bnm gorevim diye dusunuyorum .Rabbim butun kotuluklerden korusun Allaha inanci olan kimseye kotuluk etmez . Rabbim iyi insanlarla karsilastirsin cumlemizi insaAllah.

Amin gercekten iyi gorunup aslinda art niyet tasiuan insanlar cogaldi .ve yuva korumak cok zor bn elimden geldigince kimseyle arkadaslik yapmiyorum.cunku el insani nede olsa insannakrabasina guvenemiyor bu zamanda.yuvayi dis kus yaparmis korumakta bnm gorevim diye dusunuyorum .Rabbim butun kotuluklerden korusun Allaha inanci olan kimseye kotuluk etmez . Rabbim iyi insanlarla karsilastirsin cumlemizi insaAllah.
Aminnn inşallah

Evet kesinlikle huzursuz oldum ve hep derler ya kocasini kesen kadin iyi olmazz diye aklima baska seyler geliyor
Kim diyor onu yaaa. Tamam sen konunda sonuna kadar haklisinda biz burda hepimiz kesiyoruz eksilerini yaziyoruz kocalarimizn bizdemi kotuyuz. Adam beni ameliyat masasinda birakti ben bu adami kesmicem napicam iyimi diyeyim. Kocasini kesen kadin iyi olmazmis lafa bak. Asirlar oncesinde kalmissiniz masallah. Eskidendi o kocan iyi olmasada millete kocam iyi de kotu deme laflari.

Bakin hanımefendi belki yine beni linç edecekler ama ; islamda eşli oturmalar beraber yapılmamalı ben mesela gelen misafiri eşimle oturtmam onlar erkek erkeğe oturur ikramları bile ben değil eşim götürür erkeklere, bense bayanlarla otururum, asla bir kadını eşimin karşısına oturtmam bu şekildeki ilişkiler islamda yoktur aile birliğine zarar verir şeytana fırsat vermiş oluruz . Yani demek istediğim islam hayatını gerçek anlamıyla yaşar isek bu tür olayları minimuma indirmiş oluruz, ha buna rağmen böyle şeyler yaşamayan yok mu var tabi, yapan her yerde yapıyor zaten ama biz dikkat edersek Allahın rızasını kazanmış ve de önlem almış olacağız inşallah, islami hayat gerçekten huzurdur fitne kapılarını kapatır aileyi korur 😇
Bnm de islam kurallarina karsi emin olun ki dusuncem aynidir .Evlilikte nikah dusuren birsuru husus var .alisveris yaprken elin ele degmemesi
Esin haricinde hic bir erkegin gozune bakmamak , ayni ortamda bulunmamak 'erkeklerinin yaninda kahkaha atmak nedir yani esi dun ozur dilemeye getirdi hanimini , hanimi hic yaptigindan utanmiyormus gbi resmen yaptigini cok guzel biseymis gbi guluyor sesli sekilde .bn konusurken yonumu bile donmem kimsenin esine fıtrata ters .resmen esimle konusmaya hevesli gibi konusmalarimiza katilmaya calisiyor .

Kim diyor onu yaaa. Tamam sen konunda sonuna kadar haklisinda biz burda hepimiz kesiyoruz eksilerini yaziyoruz kocalarimizn bizdemi kotuyuz. Adam beni ameliyat masasinda birakti ben bu adami kesmicem napicam iyimi diyeyim. Kocasini kesen kadin iyi olmazmis lafa bak. Asirlar oncesinde kalmissiniz masallah. Eskidendi o kocan iyi olmasada millete kocam iyi de kotu deme laflari.
Hayir hayir beni yanlis anlamayin o anlamda degil sizinde dediginiz gibi kotu olan adamda olabilir kadinda .bn kadinlara yuklenmek icin degil sadece lafin icinde kast ettigim bu tur kadinlar icin soylenmis olmasi. Sizde haklisiniz tabikide erkekler icinde ayni husus ve unsurlar gecerlidir.o konuda hc bir yorum yapamam

Bnm de islam kurallarina karsi emin olun ki dusuncem aynidir .Evlilikte nikah dusuren birsuru husus var .alisveris yaprken elin ele degmemesi
Esin haricinde hic bir erkegin gozune bakmamak , ayni ortamda bulunmamak 'erkeklerinin yaninda kahkaha atmak nedir yani esi dun ozur dilemeye getirdi hanimini , hanimi hic yaptigindan utanmiyormus gbi resmen yaptigini cok guzel biseymis gbi guluyor sesli sekilde .bn konusurken yonumu bile donmem kimsenin esine fıtrata ters .resmen esimle konusmaya hevesli gibi konusmalarimiza katilmaya calisiyor .
İşte bu konuları söyleyince hemen cinsiyetçi ilan ediyorlar halbuki amaç aileyi korumak ve fitneleri engellemek, islami yaşam kadar aileyi koruyan hicbir müessese tanımıyorum, bu yaşadığınız olayda tüm kadınlara bir ders niteliğinde olmalıdır evimize aldığımız insan sonumuz olabilir , yaşadığınız olayda bir kez daha dinimizin güzelliğini ve kıymetini anladım, aile kavramı o kadar önemli ki bir altın bir elmas gibi korunmalı bence..😊😊

Kadin senin kocanin tek basina cekilmis fotosunu kendi instagram hesabindan paylasmis dogru mu anladim? Dogru anladiysam sende de hata var sekerim. Ne munasebet sen kimsin de benim esimi kendi profilinde paylasiyosun. Ben olsam o an cildirirdim zaten kadina hemen kaldir derdim esime de soylerdim kadinla takiplesmesin.

Caktirmadan bakmismis..Kime caktirmiyosun hayirdir karisi sensin caktirilmayacak kisiye caktiriyosun, caktirtacak kendine allah azaltsin boylelerini yaa. Niye baktin ki kocama benim esimi bana mi anlatiyosun sen demeliydin. Agzinin payini her seferinde vermeliydin. Hep nezaketten aman kotu algilanmayalim aman iyi olalim. Yurusun gitsin kutusuna.

Yani kiskanc gorunmeyeyim diye kasmaya gerek yok kiskanc olsaniz ne olur.. Kim ne diyebilir senin esin senin iliskin. Baskalarina halt yemek duser. Bundan sonra bu gibi yanar doner tiplerden aileni korumani dilerim. :)

Dini yorum yasak. Türkiye'deki herkesin inancı aynı değil

komşu biraz ruh hastasımı, amaç mı başka çozemedim.
yerinizde olsam eşime sordum oda eşine söyleyecekmiş kusura bakma derdim bakalim napacay

Sadece kocasini anlattsa neyse bi sikintisi varsa akil verirsin susarda. Yatagini da anlatiyo gelenini gidenini yedigini ictigini aldigini verdigini ' o onu dedi bu bunu dedi flan filan offffffff bnde sinir oldum .sus da diyemiyom baska konu aciyom konu yine onun kocasi soyleymis bak senin kocan jyiye donuyor .kendi esiyle benim esimi kiyasliyor
Kendi kocasini kotuleyim benim kocama guzel seyler soyluyor.
-Benimki evine bakmiyor ,Seninki bakiyor
-benimki cocukla ilgilenmiyor 'seninki ilgileniyor
-benim kocam bana hakaret ediyor 'seninki sana kizmiyor bile
-benim kocam kirik ' seninki sakin efendi ....
Arada farkli bul olyunuyor sanki 🤔
Valla hiiç çekilcek insan değil sen mümkün olduğunda uzaklaş o komşundan sana söyliyim pek yararı olmaz onun kafa şişirmekten başka

Yani ayni sekilde onun esinin bende ne numarasi var nede sosyal medyamda ekli bile degil yalnizca kadinin numarasi ve sosyal medya hesaabi eekli bnde fakat bnm esimin numarasi onda var ve esi intagram adresinde benim esimin tek cekilmis fotografini atmis bi ara evlerine oturmaya davetliydik. Mangal yaparken tek cekmis esimi esi
Esimin esiyle olan ikili resmini begenmemis bnm esimin tek olan resmini begenmis buda beni aslinda tesvik etti (teşvikte hata olmaz ) mıs.kendi esini durmadan kotuleyip kesiyor benim esimle ilgili iltifatlar ediyor . Bnm 8 yillik esimi bn taniyamisimda o 3 ayda yalnizca esli olarak 3 4 defa git gel yapmisizdir nasil iyi biri adam gibi adam yada bana karsi yanlis yapmicak biri oldugunu evine bakip bakmadigini soylecek kadar tanimis anlamadm dogrusu .caktirmadan baktim diyor bide hic yuzu kizarmadan bn olsam esine baktim bile demeyi gecin gozucuyla bile bakamam ayip diye .var bisey cozemedim
Ahahha bende başak burcuyum sözlerinde okadar haklisinki aynı düşünüyoruz bebiş kocanda gözü var burdan bakinca ben bile anladım iş atsın diye resmen uğraşmış dediğim gibi gorusmemek en iyisi öyleleri yüzsüz olur

Yani şoyle simdi esi isyerinden baskalarin karisini ariyormus fakat ben orda olmadigim icin arayan kim ve kimden ariyor bilemem.zaten bana bunu soylemesinin amacinida anlamis degilim buda beni boyle dusunmeye itti. Acaba dedim maksadi ne olabilir ki bana soyluyor ve esine soyleme esim bna kizar diyor
Araya nifak sokuyor. Zaten kendi durumunu yermiş sizinkini de bayağı övmüş. Evliliğinizin iyi gitmesini çekemiyor olabilir. Eşinin tlf undan eşim beni arıyor ama eşine söyleme eşim bana kızar demek nifak sokmaya yetmiş. Allahtan inandırıcı bişey bulamamış. Mazallah böyle insanlardan uzak durun.

Bende eşli oturmalarda tanısam da karşımdaki erkekten geriliyorum sıkılıyorum rahat edemiyorum. Eşli oturmaları genelde dışarı da yemek yiyeceksek birlikte yaparız lakin bundan huzursuz olduğumu hissediyorum. Ev oturmalarında gruplaşmak daha rahat oluyor dediğiniz gibi.

Benim eşim beni senin eşinin telinden mi ariyo dedi size..beynim yandı resmen..o niyeymis ki.hic normal biri gibi gelmedi bana

Imalarda bulundum zaten benim esime kimse bakamaz dedim ( baksin diyo bakinca nolcak ki diyo) bnde bakamaz dedim herkz kndi kocasina baksin dedim . Aman abla diyo sende cok kiskancsin diyo bak esin seni seviyomus senden baskasina bakcak biri degil diyo kndi kendine kuruntu yapiyon diyo buyutuyon herseyi diyo .bende dedim ki tepem atarsa dedim elimde kalir dedim (ayy cok fenasin abla diyo ) iyice sinir oldum

iki piremsesin kavgası gibi..

Kadin senin kocanin tek basina cekilmis fotosunu kendi instagram hesabindan paylasmis dogru mu anladim? Dogru anladiysam sende de hata var sekerim. Ne munasebet sen kimsin de benim esimi kendi profilinde paylasiyosun. Ben olsam o an cildirirdim zaten kadina hemen kaldir derdim esime de soylerdim kadinla takiplesmesin.

Caktirmadan bakmismis..Kime caktirmiyosun hayirdir karisi sensin caktirilmayacak kisiye caktiriyosun, caktirtacak kendine allah azaltsin boylelerini yaa. Niye baktin ki kocama benim esimi bana mi anlatiyosun sen demeliydin. Agzinin payini her seferinde vermeliydin. Hep nezaketten aman kotu algilanmayalim aman iyi olalim. Yurusun gitsin kutusuna.

Yani kiskanc gorunmeyeyim diye kasmaya gerek yok kiskanc olsaniz ne olur.. Kim ne diyebilir senin esin senin iliskin. Baskalarina halt yemek duser. Bundan sonra bu gibi yanar doner tiplerden aileni korumani dilerim. :)
Aynen hep nezaketten bu durumlara sessiz kalabiliyoruz.geecekten sabir tasi olsa catlar o derece sinir bozucu bi durum kestim zaten irtibati .haddini bilsin kendi kocasina baksin benim boyle seylere kattiyen tahummulum yok .kalp kirmak kabe yikmak gibidir diye incitmek istemiyorum.fakat insanin da sabrini siniyorlar bn gercekten gunaha girmemek icin sustukca ustume ustume geliyolar yoruldjm artik

Benim eşim beni senin eşinin telinden mi ariyo dedi size..beynim yandı resmen..o niyeymis ki.hic normal biri gibi gelmedi bana
Sozde esinin dakikasi yokmus acil durumlarda ariyomus acil durum dedigide (ekmek al 'vs al ) bunun icin neden ariyosun ki isten cikista kendin al eve git demi ama .kocasinda da akil yok karisinda hic yok yani tencere kapak .

X